...het was een oud krakkemikkig geheel... 32 plek om na het voetballen je overgebleven energie op te gebruiken. Ik heb er bij wijze van spreken gewoond. De luiken aan de bovenkant konden met een klap teruggeslagen wor den waardoor je uitzicht kreeg op het 'veld' achter de tribune. Later zijn die luiken dichtgetimmerd, het werd te gevaarlijk. Wel kon je nog op het dak komen, helemaal aan de zijkant bovenaan aan de Open Tribunekant en vandaar had je een 'birdseye view' op de wedstrijd. Vele keren heb ik daar op mijn buik tegen de schuine rand aan gelegen totdat Lans, Gaartman of Leo Damen je wegstuurde: 'Hé Jozef, ben je g.v.d. hele maal belazerd, opsodemieteren voordat ik je eigenhandig naar beneden donder.Later kwam ik nog wel eens op het dak maar dan samen met Poppe de Boer, dè Haarlemse sportfotograaf die de mooiste foto's vanaf die plek maakte. Ik vroeg hem naar zijn herinneringen aan onze tribune: 'Het was een oud en krikkemikkig geheel maar dat was juist de char me ervan. Ik kwam in die tijd natuurlijk ook veel bij Haarlem, E.D.O. en R.C.H. die toen nog betaald voetbal speelden. Ze hadden allemaal van die mooie ouderwetse tribunes met kleedkamers eron der, en dat gaf mij het echte voetbalgevoel. Tegenwoordig zijn het allemaal van die betonnen kolossen en dat vind ik niks. Boven op de tribune heb ik de mooiste foto's gemaakt. Voor cricket was het hele maal ideaal want je zat precies in het verlengde van het wicket en je keek er bovenop. Voor het voetbal heb ik ook van die plek mooie overzichtsfoto's gemaakt. Ik herinner mij ook nog de klok die in het midden hing. HFC was in die tijd de enige club die geen reclame op zijn veld duldde. Op een gegeven moment echter hing er onder de klok een mooi stukje tekst Van Houten in precies dezelfde letters als waarmee de bekende chocoladefabriek in die tijd reclame maakte. Van de restanten na de brand heb ik ook foto's gemaakt en daarna werd het veld gedraaid. Voor een fotograaf is het toen een afschuwe lijk veld geworden. Als je van doel tot doel wilt fotograferen heb je of de zon pal voor of pal tegen, terwijl je op het oude veld altijd prachtig licht had.' Zoals iedereen zijn eigen plekje in de kleedkamer had, zo hadden vele vaste bezoekers van de tribune ook hun eigen vaste plekje. Opa van ...de luiken aan de bovenkant konden met een klap teruggeslagen worden.

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 36