...de klok een tijdlang verdwenen maar in ere hersteld. Baasbank, de vader van Jaap, zat altijd rechts bovenin op de plek waar twee steunbalken vlak bij elkaar stonden waardoor er een prachtige afge schermde éénpersoons zitplaats ontstond. John van Eeghen zat in mijn herinnering altijd op de eerste rij van de eretribune, direct naast de trap. Piet van Houten zat op dezelfde rij maar helemaal aan de andere kant op de laatste plaats. Vaak zat hij daar samen met zijn zuster Jeanne. Boudewijn de Groot zat als cricketliefhebber iedere zondag op de Open Tribune naar Rood en Wit te kijken en de spelers van Rood en Wit beschouwden de eretribune als hun concentratieplaats terwijl de eerst volgende batsman meestal op het bankje voor de tribune zat, pal naast het hek dat met een ijzerdraadje open en dicht ging. Het hekje mocht beslist niet openstaan als je je eerste bal kreeg toegeworpen. De jeugd koos het plekje aan weerszijden van de in- en uitgang van de kleedka mers. Als de spelers het veld opkwamen kon je ze aanraken en succes wensen, als ze het veld afkwamen kon je ze feliciteren. De klok, een tijdlang verdwenen maar in ere hersteld door Heineken, hing precies boven de trap van de eretribune. Tijdens het cricketseizoen kon je een kratje bier verdienen als je als batsman tijdens een wedstrijd de klok wist te raken. Het is bij mijn weten nooit iemand gelukt, al scheelde het soms maar weinig. Na de brand werd een nieuwe, kleinere tribune gebouwd naar voor beeld van de tribune die bij Ripperda stond. Onder leiding van voorzit ter Paul Begemann kwam de nieuwe tribune tot stand en werd tevens het veld omgelegd om het geheel beter te doen aansluiten bij het nieuwe clubhuis. Paul heeft geen spijt van zijn revolutionaire daad en meent dat het zo veel beter is. Ik mis de oude situatie zeer en heb (nog) geen bin ding met de nieuwe tribune. Ik zit er bijna nooit en sta liever achter de goal op de plek waar je vroeger het veld opkwam. Over vijftig jaar schrijft één van de huidige mini's een soortgelijk ver haal in het jubileumboek HFC170. Hij vertelt dan met weemoed over de oude tribune die het veld heeft moeten ruimen vanwege de bouw van het nieuwe clubhuis op de voormalige tennisbanen en de nieuwe tribune die op het oude trainingsveldje bij Sint Jacob in De Hout is geplaatst. Het veld is tegelijk negentig graden gedraaid en sluit zo veel beter aan bij het Pim Muliermuseum dat duizenden bezoekers per maand trekt. Hij kan er echter niet aan wennen en vond het vroeger allemaal veel beter. Zo gaat het met de geschiedenis, die herhaalt zich. Gelukkig maar. Leden onderste rij vlnr: J.H.M. van Eeghen, H. de Haan, jhr mr C. van Lennep, dr C. Spoelder, P. Muiier, G.H. Kaars Sijpesteijn achterste rij vlnr: jhr dr J. C. Mollerus en A. Wijt. bovenaan E. Spoelder.

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 37