inzet en geheel verkeerd getimede slidings zijn waardering wegdragen. Natuurlijk was er ook daadwerkelijke hulp van de kant van de He ren. Soms uit onverdachte hoek. Zo was Chris van Houten graag op HFC: sigaar, lange donkere jas en hoed op het hoofd. Altijd bereid een praatje te maken en een klus te verrichten. Chris was dol op maaien en Leo was zo gek Chris de machine af te staan en het hoofdveld te laten maaien. Op een gegeven moment raakte de slip van de jas van Chris tus sen de vlijmscherpe maaimessen, lagen flarden van de jas op het veld en ging Chris, zich nergens van bewust, rustig door. Toen hij met zijn geha vende kleding in de kleedkamer verscheen werd door de verzamelde jeugd een jubelend daar komt Swiebertje' ingezet. Piet van Houten, onze legendarische erevoorzitter, moest op een avond tijdens een bestuursvergadering zo nodig dat hij ten einde raad het veel te smalle schijthuis achter de tent van Schaafsma met een bezoek vereerde. Nadat hij zijn werpsel had geworpen, en Piet nieuwsgierig wil de kijken of het product wel natuurecht was, kwam hij bij die beweging muurvast, met de broek op de enkels, tussen de deurpost te zitten. Schaafsma c.s. hebben hem toen met de ijsblokkentruc vrij getrokken, waarna de Heren besloten het sanitair aan te passen aan de maatstaven van de 20e eeuw. Bijna vijftien jaar lang mocht Leo Damen voor de Heren zijn hove- nierpioniersarbeid verrichten. Hij maakte in die jaren het begrip 'terrein knecht' tot een archaïsme. Iedere HFC'er en (ongewild) menig R&W'er kreeg diep respect voor veldheer Damen die de Heren nooit als zijn werkgever beschouwde en thans vanuit Apeldoorn met vertedering en nostalgie terugblikt op de mooiste periode uit zijn leven: werken en wonen aan de Spanjaardslaan. Is dat eigenlijk niet de geheime droom van elk rechtgeaard HFC'er. 51 kaarsrechte lijnen.

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 55