Henny Böhm, 22 jaar één met HFC! door Jan Domhoff 7/ 52 Als wat oudere HFC'ers mijmeren over hun voetbalverleden aan de Spanjaardslaan dan denkt men terug aan: haasten om kleren en schoenen in een koffertje te proppen en altijd te laat op de fiets springen om nog net op tijd met de vriendjes het veld te betreden. Dan is er die grote her innering aan winnen, verliezen en gelijk, de vormende basis van al die duizenden jongetjes al honderd jaar aan de voet van de Haarlemmer hout. Als wat oudere HFC'ers mijmeren over de velden aan de Spanjaards laan dan weet men zich haarscherp hun leiders te herinneren. Dat waren immers de mensen die het wisten, eigenlijk de meesters waar je van kon leren en waar je bewondering voor had. Zij waren ook, vooral bij uit wedstrijden, een soort 12e man, een extra vriend die aanwijzingen gaf. Ze zeiden soms dingen tegen je die je moeiteloos kan navertellen. En als wat oudere HFC'ers mijmeren over het veld aan de Spanjaardslaan dan zijn het ook in hoge mate de terreinknechten die een onuitwisbare indruk maakten. Heesterbeek, Raaf en Leo Damen, waar van je ballen en vlaggen kreeg en die de netten ophingen. Voor Gaartman was je een beetje bang. Als hij vlak na de oorlog op woensdagmiddag om 4 uur brulde: Jongens we gaan èèèndigen', dan kon je een klap voor je kop krijgen als je niet binnen één minuut de kleedkamer onder de Ouwe Tribune' verlaten had. Met Leo Damen hadden we onze laatste terreinknecht. Met de komst van Henny Böhm en de ingebruikname van ons nieuwe Clubhuis zou het anders worden. Geen 7-daagse werkweek, maar een vrije zaterdag en zondag. Een voor een deel morrend HLC moest akkoord gaan met de moderne tijd en het feit dat we voortaan een 'Terrein- en Clubhuismanager' in dienst hadden. Henny bekleedt deze functie nu 22 jaar. Hij heerst over het Clubhuis en de velden. Zijn stevige inzet voor zijn werk combineert hij met een groot gevoel voor humor waardoor het een genoegen is om ook door de week ons Clubhuis te bezoeken. In die 22 jaar is Henny één met HFC geworden. Zijn gedach ten over onze club zijn origineel, positief, constructief en net zo helder als de vloeren van de kleedkamers, de toiletten en de grote zaal, nadat er weer wekelijks honderden modderpoten binnengekomen zijn. Een vraag of verzoek aan hem moet je behoedzaam doen, want zijn hele week is ingedeeld. In eerste instantie lijkt hij er geen tijd voor te hebben, maar vervolgens heeft hij wat je vroeg al bijna uitgevoerd. Spreekt soms wel drie keer per dag 'het afgelastingsbandje' voor de trainingen in als de regen over ons Koninklijke Domein neerdaalt of de winter toegeslagen heeft. Als een ware diskjockey 'rapt' Henny zijn teksten door uw tele foon en informeert het voetballend deel van ons ledenbestand over wat voor schoenen op de trainingen gedragen moeten worden en raadt de

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 56