b ...bodychecks waren schering en inslag... afschieten van de vuurpijlen en het toasten op buurmans geluk. Het was spiegelglad en dat zou voorlopig zo blijven, want het bleke winterzon netje van nieuwjaarsdag was niet in staat om de toplaag van het hoofd- veld te ontdooien. Het pad naar het clubhuis en de tribune werd driftig gepekeld voor het handjevol toeschouwers dat glibberend in aantocht was, maar niemand mocht aan het veld komen. Het moest één strakke ijsvloer blijven, want de Holiday On Ice Show kon elk ogenblik begin nen. En daar had je ze. Kwiek betraden de Oud-Oranjemannen de piste op spikes en vreemdgenopte doorlopers. De HFC-elite bewoog zich moeizaam voort op zijn zondagse kicksen. De spelers gleden in het gelid tot vlak voor de hoofdtribune. In de opkamer van het clubhuis startte Pinky Huygens de band van het Wilhelmus. Er kwam een onbestemd gereutel uit de luidsprekers. Kromme volt in de bedrading van de firma Elres? Frits Bettman nam het sportief op voor de sponsor en zette met stentorstem het volkslied in. The show must go on en kon niet meer stuk. Er werd gezwierd en gegleden. Bodychecks waren schering en inslag. Meutstege spleet in tweeën toen hij in spagaat neerkwam na een dubbele axel en moest vervangen worden door Sjoukje Dijkstra, robuus te Old-International uit de jaren vijftig. Ook aan onze kant liep het niet soepel. Onze jongens kwamen op hun correcte schoeisel duidelijk snel heid tekort en in hun ogen was te lezen dat ze maar één ding wilden: de klapkicks, het geheime wapen van Foppe de Haan, dat Heerenveen vleu gels had gegeven. 1-1-1951...

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 67