Mijmeringen over HFC i 90 door Jules Chapon Ruim 70 jaar geleden werd ik door een wonderlijk toeval lid van HFC. Dat was in 1927. De toenmalige huisarts van mijn ouders, de legendarische dr. Goedkoop, leefde in de veronderstelling, dat ik een ast matisch jongetje was. Sport zou daarom bijzonder goed voor me zijn. Later heeft Herman Eysvogel - keel-, neus- en oorarts en rasechte HFC'er - mijn neus, die ik als kind door een val gebroken had, weer recht gezet. Geen astma dus. Omdat we in het Haarlemmerhoutpark woonden, werd het vanzelfsprekend HFC. Het was de inleiding van de geweldige jeugd, die ik gedurende ruim 10 jaar bij HFC heb mogen beleven. Een jeugd, waarop ik mijn hele leven terugzie. Als uiterst verlegen jongetje te mogen opgroeien in een club met een bijzonder verleden, en daarnaast met een uitzonderlijke voorzitter als dr. Spoelder, was een geweldig voorrecht. Hij was een begenadigd spreker, een supererudiet, een man met een onvoorstelbare humor, maar de een voud zelve. Een man waar ik mij bijzonder thuis bij voelde. Hij kon twee werelden combineren, de erudiete en de sportieve. Als beeldend kunstenaar heb ik daar in mijn latere leven vaak aan moeten terugden ken. Naast die briljante voorzitter de ietwat verlegen, beschaafde en uiterst deftige John van Eeghen. Een man met een hart van goud, voortreffelijk bestuurslid, die zich in het bijzonder voor de jeugd interesseerde, heel bijzonder in die jaren. Hield van een goede borrel en mooie vrouwen. Ook van hem heb ik heel veel geleerd. John daar ga je! Feith van Lennep, een heel aparte figuur, penningmeester bij de gratie Gods. Alles was mogelijk bij hem. Hij was een expert in het meer publiek op het veld toelaten dan mogelijk was. Enige jaren speelde ik met Ruud en Piet Jongeneel, Henk van Riems dijk, Wim Denijs en Daan Smit, beiden omgekomen als verzetsstrijders, Piet Hagenaar, Nico Dorsman, Constant Lamp, Wim Kruijer en Ato van der Togt. Het was voor mij een feest om met die spelers op het veld te staan. Een echte vriendenclub. Ben blij Henk van Riemsdijk en Nico Dorsman nog te ontmoeten. Wat een heerlijke jeugdherinneringen. Maar waar speelde dit festijn zich af? Wel, op dat wonderschone veld aan de Spanjaardslaan, met zijn schitterende oude bomen. Eeuwenoud. Zij stonden er allemaal nog. In die jaren was er praktisch geen verkeer, een verrukking om daar te wandelen. Daaraan grenzend het veld, met zijn prachtige tribune. De meest uitzonderlijke tribune die ik ooit heb gezien. Door brand verwoest in de zeventiger jaren. Vreselijk. Omdat die tribune op zo'n goede plaats stond, lag het HFC-terrein zo uniek. Intiem, een lust voor het oog. Dit klinkt overdreven, maar Dr C. Spoelder i j I j

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 94