wij zijn bouwers. Op HFC gaat dat niet gebeuren, want op HFC hebben we geen slopers. Op HFC hebben we bouwers; zo veel zelfs dat er soms ruzie is over wie er mag bouwen. Ook bij de jeugd is dat al zo. Fïet 'kick-and-rush' van de polder, de 'Italiaanse' toestan den van de ploegen uit de grote stad en de 'The Old Firm'-instelling van HLTC en Rood en Wit, respectievelijk buren en medegebruikers van 'ons' complex, spelen ons vaak parten. Op HFC moet je opbouwen, verzorgd voetbal spelen, technisch superieur zijn, daar gaat het om en dat is ook goed zo. Onze jeugd zal dat straks allemaal overnemen, want zo gaat dat al 125 jaar. Behalve dat ze voetballen zijn ze ook écht lid van HFC en vinden ze het heel normaal dat ze wat doen voor hun club. Daar waar andere verenigingen door jeugdleden alleen voor eigen vermaak gebruikt - en soms ook misbruikt - worden, vinden HFC'ers het heel normaal om onze prachtige historie te koesteren en in stand te houden. Veel A-junioren van nu kijken inmiddels uit naar de Klassieke Veteranen; hun tem- pootje is toch eigenlijk veel prettiger. Op de zaterdagochtenden verkennen de kleintjes de biljarttafels. Sommige zoons worden nu al opgeleid voor de Lustrum Commissie anno 2034. Tegen die tijd zal Frans Jan Uildriks wel voorzitter zijn en ergens in de polder uit een sloot moeten worden getild door de spelers van het Eerste. In Rotterdam is dan 'De Kuip' van Feyenoord natuurlijk al gesloopt en in Haarlem de oude tribune van HFC in ere hersteld. Zo zal het gaan, want wij zijn bouwers. De jubileumactiviteiten zijn inmiddels achter de rug. Alle vrijwilligers, professionals en toe komstige vrijwilligers zullen er ongetwijfeld veel plezier aan beleefd hebben. Ik hoop dat de huidige A- en B-junioren gemerkt hebben hoe fantastisch alles georganiseerd was, want straks zijn zij aan de beurt om het estafettestokje over te nemen. Noblesse oblige. Ook nu wordt er volop gebouwd. Vele vrijwilligers en professionals zijn dagelijks bezig om alle ambities die we hebben waar te maken. Het is een genot om daar deel van uit te maken. Natuurlijk gaat er wel eens iets mis of moeten er ambities wor den bijgesteld, maar het plezier en de geestdrift waarmee wordt gebouwd maakt alles goed. Ik maak me dan ook helemaal geen zorgen over de toekomst. Waar vind je nog zo'n groot, enthousiast en jong vrijwilligerslegioen? We hebben nu al een aantal jaren zo'n 850 jeugdspelers die in ruwweg 70 teams spelen. Ons tweede elftal speelt reserve-hoofdklasse met spelers afkomstig uit de eigen opleiding en het eerste elftal krijgt steeds meer een HFC- gezicht. So far, so good.maar toch.Het kan natuurlijk altijd beter. Ik hoop vooral dat we de komende jaren een nog groter beroep kunnen doen op onze oud-selectiespelers om de jeugd wegwijs te maken in de voetbalwetten. Daar waar Johan Cruijff pleit voor begeleiding van jeugdige spelers door oud-spelers zou dat voor ons ook kunnen opgaan. Uiteraard op ons niveau, maar "da's logisch". Vrijwilligers: heden vader, morgen zoon.

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 135