Reünistenlunch Vandaag wenst een vijftigtal ouwen Alleen op 't verleden te kauwen Hun passie gepreekt En 't heden verbleekt Naarmate ze borrels verstouwen. SBS'ers struinen met camera's en hengels rond om de ware HFC-geest vast te leg gen. Ze stuiten op een leger van louter blijmoedige en behulpzame vrijwilligers en op een feilloos draaiende organisatie. De mond van de vragensteller gaat steeds verder openhangen. Piet Ligtenstein (85!) legt geduldig uit waarin HFC verschilt van andere verenigingen en dat de zinsnede 'standhouden' uit ons clublied daar alles mee te maken heeft. Onderwijl poseren de talrijk opgekomen reünisten op een bijveld om het nage slacht getuige te doen zijn van hun blije trots lid te zijn van die Koninklijke 'Hollands Fijnste Combinatie'. De fotograaf pinkt een traantje weg bij zo veel voetbalsentiment. De wedstrijd kan beginnen, de burgemeester beroert de bal, HFC wordt niet weg gespeeld. In de Spoelderruimte wordt naar hartelust geconsumeerd, de glazen krijgen geen tijd om leeg te raken, het praatvolume stijgt, het heden verfletst, het verleden wordt steeds mooier. Op zijn kruk bij het raam hoor ik oud-vice-preses Piet Ligtenstein zeggen: "In mijn tijd was het goed, maar nu is het, denk ik, beter Piet Ligtenstein. Dick Drijver. Leo Molijn. Peter Thole. jack Francken. Tjally Ament. Leo Damen. Jos de Jong. Robert Ligtenstein. Hans Meesman. Hans Molijn. Bob Lindeman. Hein Winter en Govert van Marselis Hartsinck. 167

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 171