Reglement. Art. 1. 1959-1969 1939-1949 1969-1979 1949-1959 1929-1939 De Koekamp; nu Frederikspark. Als de milch een aanvang neemt, moet een ieder op zijn plaats staan. Artikel 2. Het is verboden in liet veld te schreeu wen, of tegen de scheidsrechter op te Spele"- Artikel 3. Is de scheidsrechter niet naar een speler zyn zin, dan vervoegd hij zich, inmiddels bjj de kaptein zijner partij welke dan met de scheidsrechter wel verder zal overhandigen. Artikel 4. De voorhoede De voorhoede, bestaat uit 3 leden, deze 3 leden moeten geregeld de halin het oog houden, en aldoor aanvallen zoo dat doelpunten mogeljjk is. zti tinv, De back Deze moet geregeld "zijn steeds aan vallenden tegenstanders probeeren te sluiten en de voorhoede voeden. Artikel G. De keeper De keeper mag niet, tenminste als de bal nog niet achter is, met de bal inde handen loopeu. Gooit hij de bal uit, dan moet hij die naar zijn partij werpen. Artikel 7. W aarsch uwingen. Het is verboden, als de bal geen ge vaar oplevert, deze met de hand weg te slaan, ook moet geen gevaarlijk spel gemaakt worden b. v. in den rug of met handen du\Ven. Als een der voorhoede-spelers wordt afgehouden, dan moeten beide audere spoedig ter -plaatsen komen. HET BESTUUR. De prijzenkast van Pim Muiier. 1883 Aanvankelijk wordt er geen voetbal maar rugby gespeeld. Pas in 1883 wordt overge gaan op het voetbalspel zoals wij dat tegenwoordig kennen. Speelterrein is de Koekamp in de Haarlemmerhout, waar om de koeien en populieren moet worden heen gespeeld. Officiële wedstrijden worden er nog niet georganiseerd. Voetbal is een spel voor de welgestelden, die immers over vrije tijd en over geld voor kleding, reizen en terreinhuur beschikken. Binnen die klasse is het een symbool voor vernieuwing en wijst het op Veranderende tijden'. HFC speelt de eerste jaren in de kleuren rood en zwart, met bijbehorend hoofddeksel. 19S5 1885 Oprichting van de Haarlemsche Lawn Tennis Club HLTC. 1886 De eerste wedstrijd tegen een andere club vindt plaats in 1886 op de Koekamp. Tegenstander is het Amsterdamse 'Sport' met tien Engelsen in de gelederen. Onder lei ding van Muiier, captain en voorzitter, wordt met 3-5 verloren. 1888-1889 Met zeven clubs (HFC, Concordia, AW, HW, RAP, Excelsior en R. Olympia) wordt de eerste officiële competitie gespeeld. 1889 Oprichting van de Nederlandsche Voetbal en Athletiek Bond in café Centraal te 's Gravenhage. Pim Muiier wordt gekozen tot voorzitter. Seizoen 1887-1888. V.l.n.r. boven: H. Westerveld, P.F.J.H. Menten, H. Angenent, K. Pies. Midden: W.F.K.H. Wilkens, W. Schorer, K. Pander. Onder: R.A.C. Schut, W. Bos, W.J.H. Muiier, J. Feith, J.H. Meijer. 13

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 17