.Als ze geen zin hebben gooien ze de hele handel in de sloot. Verantwoordelijke baan Waar beginnen we aan, dachten we aanvankelijk. "Moet je nóóit doen, komt niets van terecht. Als ze geen zin hebben gooien ze de hele handel in de sloot, net als die krantenjongens", zei een prominente HFC'er op hoge toon. Maar als we ze nou kerst- en nieuwjaarskaartjes laten uitdelen en ze worden door de leden leuk beloond? Dat moeten ze toch prachtig vinden, die enthousiaste jongens van het 'Legioen achter de goal'..? Sterker nog, misschien gaat het wel lukken..! Laten we eerst eens een paar ouders bellen: "Zou uw zoon misschien..? 'Maar natuurlijk, je moet iets over hebben voor de club... Duurt dat maar 25 minuten? Oh, geen bezwaar... En hij hoeft ze niet te halen? Ze worden hier thuisgebracht? Prachtig... Ja, natuurlijk moet het goed gebeuren... Wat spannend, zijn eerste verantwoorde lijke baan... We houden het in het begin wel in de gaten. Trouwens, wat leuk die kaartjes voor kerst... En als hij ziek is, of op werkweek..? Ach, dan doen wij het toch!" Zo belden wij 26 wijken 'vol'. In die afgelopen 25 jaar zijn aldus welgeteld 575 jon gens ooit bezorger van de kleine 'HFC'er' geweest, geruggensteund door geweldi ge ouders. De mannen liepen door weer en wind met grote inzet en met een groot verantwoordelijkheidsgevoel. De vaders en moeders keken toe en vonden het prachtig. En, vrijwel geen klachten. Soms was in het begin van het seizoen een huisnummer moeilijk te vinden achter de klimop en af en toe werd er op vrijdag bezorgd, terwijl dat eigenlijk ten strengste verboden was, maar ja, dat doet de post ook wel eens. In het seizoen 2003/2004 werden van het wekelijkse aantal van 1250 'HFC'ers' er 562 door onze bezorgers in de brievenbus gedaan. Ik vind het ieder jaar begin september telkens weer indrukwekkend te constateren hoe bereidwillig die jongens zijn. Soms zijn ze teleurgesteld als wij voorstellen om, na twee seizoenen bezorgen, de wijk aan een ander te geven. Dan krijgen ze meteen hun derde seizoen. Eén is recordhouder. Hij vertelde na acht seizoenen dat dit helaas zijn laatste jaar zou zijn omdat hij volgend jaar in Groningen zou gaan studeren. De eerste bezorgers, de elf- en twaalfjarigen van het eerste uur uit 1980, van wie u er enkelen ziet op de hier afgedrukte pasfoto's van weleer, zijn inmiddels rond de 35; vaak al veteraan, vader van een gezin, misschien al vader van een mini en van een toekomstig bezorger..? 69 Diederik Parlevliet. Tobias de Jong. Steven Ijzer. Lennart Parlevliet. Victor van Schouwenburg. Michiel Rijpma. Hernan Noorman. Schreeuwballegioen onder leiding van Jan Domhoff.

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 73