Adverleerl in dil Blad Ingezonden Mededeelingen Eipitie 11 ViscMaMdvmeiipi Manufacturen. Pianola Behangselpapier SPORT. Plaatselijk Nieuws. YISSCHKRIJ. Gemeenteraad. Burgerlijke Stand AGENDA. Advertenties. flinke Dienstbode Een Huisnaaister, burgermeisjes, NET WERKHUIS Jongste bediende flinke jongen, By verdienste Gem. zit- slaapkamer VERLOREN, zes Arbeiderswoningen blad wilde opnemen, in verband met de mededeelingen. dat onze Firma geplaatst werd op de (Engel- sche) „Zwarte Lijst". Het is ons namelijk gebleken, dat meerdere personen de juiste reden niet begrijpen en van meening zijn dat hierbij „wanbetaling" in bet spel is. Het is daarom wenschelijk, ook in het belang van andere Landge- nooten, op wie anders onverdiend een blaam zou rusten, dat het pu bliek duidelijk wordt gemaakt dat er hier sprake is van een lijst die door de Engelsche regeering wordt samengesteld, betreffende personen of firma's, waarvan zij veronder stellen, dat die zaken metDuitsch- land doen of waarbij die als tus- schenpersoon tegenover de vijande lijke landen optreden. Hoewel wij daarin van Hollandsch standpunt geen onnette daad zien, zoolang die niet in strijd is met de verorderingen o'nzer regeering, is de opname onze firma op die lijst ge heel ten onrechte geschied en ver moedelijk een uitvloeisel eener aanbiediDg in Engeland van eenige duizenden Duitsche Spreekmachine platen, die wij reeds voorhanden hadden. Op verzoek verleenden wij zelfs het Bureau Creditreform, dat voor het Britsche Consulaat optrad, in zage onzer boeken, verklaarden dat wij geen Duitsch personeel in be trekking hadden en gaven ons de moeite, ten koste van tijd en geld om beleefdheidshalve gevolg tegeven aan de verzoeken, om voor bespre king op het Consulaat te komen te Amsterdam. Tot tweemaal toe werd hieraan gevolg gegeven, doch men liet ons aldaar zoolang wachten, dat wfi onverrichter zake weder vertrokken. Een opmerking aangaande onbe kendheid der branche onzer Firma, getuigt van onvoldoende opmer kingsgave, daar wij gedurende lan gen tijd, tot nog kort geleden in talrijke en veel gelezen bladen anonceerdeu met naam en adres dat wij leveranciers zijn van spreek machines en platen. Niet alleen in onze omgeving doch door het geheele land, zijn onze Instrumenten geplaatsten bekend. Het zal ons toch zeker wel vrij staan, onze goederen tebetrekken uit die landen, waar die billijk en solide tebekomen zijn, ten gerieve onzer afnemers? Zooveel mogelijk bevoordeelen wij daarbij de NederlaDdsche In dustrie, doch deze blijkt in vele gevallen niet aan onze behoeften te kunnen voldoen. Voor belangstellenden zijn gaarne de bewijzen der incorrecte handel wijze van genoemd Consulaat ter inzage. Waar wij overigens schade noch voordeel ondervinden door die han deling van Engeland, kunnen ons de opvattingen van dat Consulaat onverschillig laten, alleen wordt daardoor wel aangetoond, in hoever de Neutralen zelfstandig zijn onder de aangeprezen bescherming van die zijde. Daar wij anderen bierdoor onver diend een blaam zouden kunnen verkrijgen (als wanbetaler of an derzins) bij hen die niet het juiste be grip dier ENGELSHE Zwart Lijst hebben, zoude U ons door opname dezer toelichtng ten zeerste ver plichting en betuigen wij U daar voor onzen beleefden dank. Firma MEIJER CO, Stationsweg E 99. Yelseroord. VOETBAL. Zondag hebben de vele bezoekers genoten van een zeer mooi gespeel den wedstijd nl- „Stormvogels tegen „Feyenoord." Beide ploegen waren nagenoeg volledig. Stormvo gels speelt eerst tegen den wind. Dit neemt niet weg dat zij direct na den afcrap keurig samenspelend op de Rorterdamsche verdediging los gaan. Het bleek echter al spoedig dat laatstgenoem de zeer moeilijk te passeeren zou zyn. Vooral het vlugge werk van den doelverdediger viel op. Storm vogels doel beleeft zoo nu en dan ook benauwde oogenblikken, doch de Stormvogels verdediging speelt een keurig spel. Bremerkamp houdt ettelijke zeer keiharde schoten op de bekende kalme wijze. Op val land is ook het spel van Dekker. Menig welverdiend applaus viel hem ten deel. Stormvogels heeft* een keer veel pech. Feyenoord's doelverdediger redt vallend. Jan lost op eenige afstanden een hard schot, doch komt de bal tegen den liggende doelverdediger. Een doelpuntje was toen reeds welverdiend geweest. Rust 0—0. Na rust is Stormvo gels het grootste gedeelte van den tijd de sterkere. Ontelbare malen ontkomt het Rotterdamsche doel nauwelijks aan bet gevaar. Het afnemen en opbrengen van den bal door Stormvogels middenlinie is keurig. Vooral de tegenover de zware Rotterdammers zeer lichte Gieshe blinkt uit. Langzamerhand verstrijkt de tijd in de grootste spanning. Ongeveer 5 minuten voor tijd, komt Snoeks met den bal vrij voor doel, eene schijnbeweging, gevolgd door een keurig schot en „Stormvogels" wel verdiende doelpunt, wordt met don derend gejuich begroet. De enkele nog te spelen minuteD leveren niets meer op, en komt dus „Stormvogels', door deze overwin ning in de 5de ronde voor den beker. Met de loting voor de 5de ronde heeft „Stormvogels" het niet bijzon der gelukkig getroffen. A.s. Zondag moet te den Haag gespeeld worden tegen den zeer sterken 1ste klasser H. B. S. Door het bestuur van „Stormvo gels zijn maatregelen getroffen om een zoo groot mogelijk aantal sup porters mede naar de Haag te krijgen. De prijs voor een collectief retour biljet zal slechts f 1.50 per persoon bedragen. Men kan zich hiervoor op geven bij de bestuursleden of des avonds tusscben 9 en lOu.Melksalon Janse, Willemsplein en Melksalon Okhuizen, Kanaalstraat. Vertrek IJmuiden 10 37. VELSEN. Veemarkt. Op de Zaterdag j.l'. gehouden veemarkt bestond de aanvoer uit 1 iund VELSEROORD. 1 Meiviering. -, De afd. van de S. D. A. P. alhier hield Zondagavond een openbare vergadering in de concertzaal Flora tut viering van het Meifeest. De zaal was tjokvol en velen moesten worden teleurgesteld wijl voor hen geen plaats meer was. Als spreekster trad op Mevrouw Kersen van Meulwijk van Rotter dam die de beteekenis van het Meifeest sehetste en de arbeiders, doch vooral de arbeidersvrouwen opwekte tot krachtigen strijd voor de driedubbele leuze: Voor den vrede, voor den wettelijk geregelden achturendag, voor het Algemeen Kiesrecht. Vooral bij de bespreking van het laatste staat spreekster uitvoerig stil. Haar rede werd her haaldelijk door applaus onderbroken. Verder verleende de IJmuider Volks stem hare medewerking door op aardige wijze eenige zangnummers ten beste te geven. De alom bekende declamator Sternheim bracht zijn gehoor geheel onder den indruk van zijn kunst en liet het soms ook smakelijk lachen De avond weid besloten meteen propagandistisch tooneelstukje ge titeld: „Naar betere tijden," opge voerd door de dames M. K. en de W. en den heer M. leden der afdeeling. In aanmerking genomen dat de spelers dien avond voor het eerst voor het voetlicht kwamen en voor de instudeering slechts twee weken beschikbaar geweest waren, liep het stukje vlot van stapel. De dames M. en K. vooral zaten goed in hun rol en wist de laatste in haar spel het gevoel van een overtuigde socialiste te leggen. Het geheel was een mooie pro paganda avond voor s.d.a.p. afd. Velseroord. SANTPOORT. Vox Humana. Zondag 1.1. gaf Santpoorts Zangkoor „Vox Humana" eene welgeslaagde uitvoering met medewerking van het Duo van Musscher voor begunstigers, dona teurs en kunstlievende leden in het Café „De Wijmatj". Het publiek betoonde door gedurige bijvalsbe tuigingen zijn ingenomenheid met de verdienstelijke uitvoering van het programma, dat bestond uit Welkom ^winter, jj. B. Kolkman, Zomermorgen, Isr. J. Olman, Aan de Maan, J. B. Kolkman, Lentezang, Fred. J. Roeske, Viooltjes, Joh. J. Loser. In de tusschenpoozen trad genoemd Duo op met een viertal nummers, waarvan Frans en Kathie... Tiroolsche straatzangers en Hans en Grietje, Comische Boeren scène zeer in den smaak vielen en met genoe gen en aandacht werden gevolgd. Een geanimeerd bal sloot de bijeen komst. Woonwagenplaag. In verband met ae paardenmarkt te Haarlem op Maandag 1.1. hadden weer een aantal woonwagens post gevat aan ■'6 losplaats op de grens van Vel- sen en Schoten. De wandelaars wer den nog al lastig gevallen door de bedelarij der kinderen dier lastige bevolking. "J^Taar aanleiding der loopende ge- ruchten, als zoude ondergetee- kende den heer NAaRDING, bediende bij de expeditie van Vrede, hebben aangezocht om bij de expe ditie der IJmuider Vischhandelver- eenigingin dienst te treden, stellen wij er prijs op mede te deelen, dat geheel uit eigen beweging ge noemde persoon ons zijn diensten heeft aangeboden en volgens over eengekomen voorwaarden op zich had genomen tegen 1 Mei 1916 bij ons in dienst te treden, welke over eenkomst genoemde NaARDING zich niet heeft ontzien 3 dagen voor den datum zijner indiensttreding willekeurig zonder opgaaf van eenige reden, te verbreken, bovendien zij medegedeeld, dat tegen gameiden NAARDING maatregelen onzerzijds zullen worden genomen, terwijl wij ons tot het verstrekken van nadere inlichtingen gaarne bereid verklaren. IJmuiden, 3 Mei 1916. De Commissieleden der De Oceaan 1. De Raad van de scheepvaart deed uitspraak in de zaak betreffende het vergaan van den stoomtrawler „Oceaan 1" YM91. Op grond van het gehouden onderzoek neemt de Raad aan, dat de stoomtrawler „Oceaan 1" YM 91 met man en muis is vergaan. Het schip verkeerde bij vertrek in zeewaardigen toestand en de reddingsmiddelen waren in orde, zoodat aan onzeewaardigheid van het vaartuig de ramp niet kan worden toegeschreven. De Etty. Met de St.Ct. (no. 102) wordt verzonden de uitspraak van den Raad voor de scheepvaart be treffende de stranding van de stoom- korder Etty IJM. 22 op 14 Maart 1916 (betrokkene S. van der Zee, schipper.) Openbare vergadering van den Gemeenteraad varf Velsen op Vrijdaa 5 Mei 1916 des namiddags P/s uur ten gemeentehuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mede deelingen. 2. Wijziging der' overeenkomst met de gemeente Haarlem omtrent de gaslevering. 3. Vaststelling instructie voor den Verificateur der Gemeentefi- nanciën. 4. Aanwijzing van onderwijzers in bepaalde leervakken. 5. Stichting van een dienstge- bouw met veldwachterswonmg en brandspuithuis te Wijkeroog. 6. Adressen a. van het Bestuur der Afdeeling Kennemerland van den Bona van Nederlandsche Onderwij zers om beschikbaarstelling van gelden voor schoolbibliothe ken en schoolreisjes b. van het Bestuur der Afdeeling „IJmuiden" van de Vereeniging „Volksonderwijs" om uitbrei ding van het instituut der schoolartsen c. van de Kamer van Koophandel en .Fabrieken in de gemeente Velsen inzake bevordering der NederlaDdsche Nijverheid. 7. Aanbieding van de .volgende verslagen over 1915. a. omtrent de schoolvoeding en kleediDg b. van de Visscherij school c. van de Haarlemsche .Huishoud en Industrieschool d. van de Ambachtsschool te Haarlem. 8. Benoeming van a. vijf leden der schat tin as com missie voor het Gn ndbedrijf b. leden der commissiën vuor de voor- en najaarsschouw over de wateren. 9. Aanwijzing verloskundige te Wijkeroog, aan wie de gemeen telijke toelage zal worden ver- verleend. 10. Belas-ingzaken. De Burgemeester, H. vek LOREN VAN THEM \AT. Post- en Telegaafkantoor te VELSEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand April 1916. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. G. Denneweth, Haarlem. Post- en Telegraafkantoor te IJMUIDEN. Lijst van onbestelbare brieven en brierkaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand April 1916. BRIEVEN BINNENLAND. Bipke W., Amsterdam. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. Boer, A. de, Amsterdam. Dienaar, W., Veldleger. Rubinga, Jongejuf. Rijna, Rotterdam. Schoonhoven, Mej., Amsterdam. Spisten, Amsterdam. Werenklijn, J., Utrecht. Wiegel, C., RJIKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Velsen en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand April 1916, ingelegd f 11627.19. Terugbetaald f 14650.96' Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 4338. RIJKSPOSTSPAARBANK Kantoor IJmuiden. Aantal inlagen over April 325 met f 20400.43. Terugbetalingen172 met f 14486 57'. Nieuwe boekjes: 27. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Santpoort (Station) en de daaronder ressor teerende hulppostxantoren werd ge durende de maand April 1916 Ingelegd f 4146 49. Teiuabetaald f 6963.07. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 362. Het laatste door dat kantoor overgeschreven boekje draagt het nummer 1734. Van 18 April tot 2 Mei 1916. BEVALLEN: C. A. Kist de Ruytervan Peper straten, d. M. E. van der Vlis Hoogewerf, z. W. Jansende Groot, z. M. KeeminkKoole, d. G. JagtenbergSmeding, z C. Gomes Maas, z. M. van def Wagt- van derJagt, z. I. WoordWezelman, z. C. G. LaDgendijkde Wit, z. C. Haver van Aalst, z. H. H. Molenkamp Meinders, z. A. M. EutVeen z. M. G. KramerIsraël, d. F. Post—Otter, d. J. C. Baggerman Vink, d. J. Oudshoornde Graaf, d. W. M. DöriugMeijer, d. S. KokWarners, z. H. A. Witte- man -Moorman, d. M. A. Bekooij, Sluis', d. E. KoopmanVer huizen, z. ONDERTROUWD: T. Bakker, 29 j. en A. Baarsen, 24 j. E- Bak ker, 26 j, en J. Koffeman, 21 j. - E. Veldman, 22 j. en A. C. Rosier 20 j. J. Wesselman 31 j. en J. Mulder, 25 j. P. Voor burg 27 j. en S. Drop, 24 j. P. Roos Hoefgeest, 24 j. en L. de Bie 22 j. GEHUWD; A. Taanman, 46 j. en J.Prins, 28 j. H. J. Fidder, 25 j. en A. de Koning, 25 j. L. A. van IJzendoorn 27 j. en M. Clots, 22 j. G. Strijki-r, 25 j. en M. M. Veenis, 26 j. F. Steeostra, 22 j, en E. K. Molhoek, 20 j. W. van der Maten, 24 j. en J. van Leeuwen, 24 j. OVERLEDEN: W. J. Steltenpolh 3 weken, J. Min 44 j. man van A. Vink. S Hobma, 25 j. ongehuwd. G. van Alp'jn, 3 mnd. N. Zwanen burg, 21 j. ongehuwd. W. Maar- leveld, 39 j. man van A. H. B. J. Westerwal.P. Esser, 33 j. weduwe H. Alders. A. Dam, 82 j. weduwe van N. Rutte. E. C. Smit 13 j. WOENSDAG 12 APRIL. Papageno, Tooneelver. Vrienden kring, Cycloop, 8 uur. DONDERDAG 13 APRIL. Boaz-bank, Visseringstraat 12 7—9 uur. VRIJDAG 14 APRIL. Gemeenteraad, ten Raadhuize, halftwee. GEVRAAGD bij C. BATTER te SANTPOORT. BIEDT ZICH AAN op de hoogte met nieuw en ver stelwerk, Br. lett. W. aan van MEURS, Boekhandel SANTPOORT. Ter opleiding kunnen geplaatst worden, nette goed kunnende schrijven en rekenen. Eigenhandig geschreven brieven franco no. 1013. Bur. dezer Courant, GEVRAAGD. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD op kantoor, nette hand schrijvende. Br. no 146 bur.van dit blad. Op „Schoonoord" te SANTPOORT wordt GEVRAAGD een voor den tuin en boodschappen. Een eerste klas Verz. Mij. tegen Ongevallen, Wett. Aanspr. enPer- soneelverzvraagt een solied actief persoon als agent Brieven onder R 60, Adv. bureau Roelse. GEVRAAGD met pension, ad 45 gulden per maand. Br. no. 147 bur. v. d. blad. de vorige week een lange beige damescape, fietsende v.h. Bad paviljoen laDgs een omweg n.h. Station. Tegen goede belooning terug te bezorgen bij Mevr. Witzenburg. Bloemendaalsche weg 163 O verveen. Wegens vertrek ter overn. aan geboden een nieuwe eikenhouten met pianostoel en 15 muziekrollen. Prijs 900 galden. Adres Bureau van dit blad. TE KOOP op goeden stand te Wijkeroog, goed verhuurd, aangesloten by de riolee- ring. Brieven Fr. P. F. C. ROELSE No. 1916. Te koop voor verminderden prijs, A. BLEEKER en ZOON VELSER OORD. Tevens woningen te koop. want uw zaak kan niet leven zonder drukinkt.

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 3