ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN No. 97. Woensdag 4 October 1916. Ie Jaargang. Administratiebureau en Drukkerij JAC. SINJEWEL, WILLEMSPLEIN IJMUIDEN, Telefoon 153. Verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. Advertentiën voor dit blad worden aangenomen aan het bureau WILLmSPLEIN Ijtnoidci) (Drukkerij Sin- je wel), in het advertentiebu reau van den heer P. 8s. C. RÖËLSE, KsssaaSstraat. Te Velseroord bij R. v. Til- hurg, Willcbrordstr. 85. Te Velsen en Wijkeroog bij D, Schermer, Doodiaan L 47, Wïjkcoog. Te Santpoort bij P. vao Mcurs, Bockhandel. Dringend verzoek om bij verhuizing het oude en het nieuwe adres, niet aan den looper, doch aan ons bureau WILLEMSPLEIN 11, op te geven. De Administratie. Verkiezing Kamer van Koop handel en Fabrieken, lipmria MeJetolim ÜULANKHORST&Za. SNEEK. Plaatselijk Nieuws. VIS SC HE RIJ. Scheepvaart. Sport. Ingezonden i JMUIDER COURANT ABONNEMENTSPRIJS60 ets., per 3 maanden, franco per post 75 ets., voor het Buitenland f 1.25 ABONNEMENTEN worden aangenomen aan het Bureau en bij de Agenten. REDACTIE-ADRESWillebrordstraat 105, Velseroord, Telefoon No. 141 Uitgave van de Naaml. Venn. Uitgevers Mij. „IJmuiden". ADVERTENTIËN van 15 regels 50 ets. Iedere regel meer 10 ets. Kleine advertentiën (dienstaanbiedingen en aanvragen, familieberichten van 1—5 regels 25 ets. iedere regel meer 5 ets. Ingezonden mededeelingen 15 ets. per regel. Advertentiecontracten tegen zeer billijk tarief. Advertentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG en ZATERDAG tot 9 uur v.m. Tot plaatsing van advertentiën van buiten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd het Advertentiebureau P. F. C. ROELSE IJMUIDEN. By dit nummer behoort het officieële Raadsversiag 11de zitting. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Velsen brengen hiermede ter openbare kennis, dat op Dinsdag, den 31 October 1916, des voormid dags van 10 tot des namiddags 1 ure, ten Raadhuize dezer Gemeente, zal plaats hebben eene verkiezing van één lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Velsen, en zulks ter vervulling der plaats open gevallen door het bedanken van den heer J. F. Klercq. De stembureaux houden zitting voor de afdeeling Velsen c.a. in het Gemeentehuisvoor de afdeeling IJmuiden (ook Velseroord) in de politiepost te IJmuidenvoor de afdeeling Santpoort in het dienst gebouw (voormalige secretarie). De stemming geschiedt bij onge- teekende briefjes, waartoe met het zegel der Gemeente gewaarmerkte stembriefjes, ten minste acht dagen vóór den dag der verkiezing, door jen Burgemeester aan de kiesge rechtigden worden toegezonden, veiite stembriefjes door de kiezers huis kunnen worden ingevuld. Den kiezer, die zijn stembriefje /erloren of er geen ontvangen heeft, vordt gelegenheid verschaft om er an het stembureau een te bekomen. Het openen der stembriefjes ge- cbiedt dadelijk nh afloop der ver liezing. Van onwaarde zijn briefjes, welke tiet zijn gewaarmerkt met het zegel Ier gemeente, welke onderteekend ijn, welke niet duidelijk een persoon anwijzen, of waarbij of waaraan ndere stembriefjes zijn ingesloten f vastgehecht. Velsen, den 29 Sept. 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, VERMEULEN, l.b. De Secretaris, Th. J. WIJNOLDY DANIELS. Leveranciers van ÏUeepestj Rending, etc. Specialiteiten in COCOSTOUW IJMUIDEN. Krijgsraad. De auditeur mili tair bij den krijgsraad te 's-Graven- hage heeft geeischt tegen A. d. M. milicien der infanterie, afkomstig van Li'r, ter zake van 3de desertie, gevo'gi door arrestatie, 6 maanden militaire gevangesnisstraf met in gang op 26 Augustus, met ontzeg ging vm het recht om te dienen voor dan tijd van 5 jaren. Bek die varensgezel is, had zin om te trouwen, maar geld had hij niet; ten einde daaraan te komen ging hij varen, maar werd bij te rugkomst gearresteerd. Be Nijnrheid. De Staatscou rant bevat een wijziging in de sta tuten van de N. V. Machine- en Shet)smederij „De Nijverheid te IJmuiden. De wijziging bestaat hierin, dat de N.V. thans den naam van „De Nijverheid" heeft aange nomen. Schooluitbreiding. Het uitbrei den van school B alhier is opge dragen aan de heeren J. P. van Tig- gelen en L. Kamer te Velseroord voor f32250. Het leveren en stellen der cen trale verwarming is opgedragen aan de firma Wolter en Dros te Amers foort. Plaatselijk Arbeidssecretariaat. Door de op bet onafhankelijk stand punt staande vakorganisaties alhier, is naar de Ned. Zeeman bericht, besloten, :e rekenen vanaf 1 Oct., de IJmuider Federatie op te heffen, en in de plaats daarvan op te richten een Plaa eiijk Arbeiders Secreta riaat voor IJmuiden en Omstreken. Daarbij zijn oogenblikkelijk aan gesloten De afdeelingen van den A. N. Z. B.De Vs rveniging van Haven- en Transportarbeiders „Ontwaak Bij tijds"; De Bouwvakvereeniging „Uit Strijd geboren" en de Metaalbe werkers-V reniging „Nieuw Leven" V g n afwachting van een defin leve bestuursverkiezing in een algen :ene ledenvergadering, treden als dagelijksche bestuurders op L. Keider, ,A. Blom en K. Labree, respectievelijk als Voorzitter, Se cretaris enj Penningmeester- Voorloop i is het correspondentie adres van ^ïet P. A. S.A. Blom, Kalverstr, 128, Velseroord. VELSEROORD. Aangehoudt De recherche heeft een huis in de Christiaan de V 'rati.- te Rotterdam aange houden den Duitscher F. A. J., een bankwerker, die van diefstal wordt verdacht. De commissaris van politie te Velsen had zijn aanhouding ver zocht. Verhooping. -Bij de gistermid dag door Notaris Boerlage in Café „Fiora" alhier gehouden verkooping zijn de perceelen 1 en 2, twee woon huizen aan den Zeeweg, hoek Tus- schenbeeksweg, gekocht door H. de Bruin alhier voor f4467, perceelen 3 en 4, twee woonhuizen idem, gekocht door D. Busq. q. te Velsen, voor f5675; perceèlen 5 en 6, een woon- en winkelhuis en 2 woon huizen aan den Zeeweg hoek Kal- ver.-Araat, gekocht door J. Anthonisse voor f5152; perceelen 7 en 8, twee woonhuizen aan den Zeeweg, gekocht door Rieuwerts voor f 4602. VELSEN. Be winkelsluiting. Het „Natio naal Comité voor Vervroegde Win kelsluiting wendt zich met een uitvoerig ad^es tot Jsn Raad, waarin het belang der vervroegde winkel sluiting betoogt, wettelijke regeling hiervan bepleit en dus verzoekt een verordening op het sluitingsuur der winkels vast te stellen. Inkioartieringsvrees. Na men te Wijkeroog weet, dat het tenten kamp wordt opgeheven maken velen zich ongerust over de inkwartiering, weiko nu zeei waarschijnlijk te wachten is. De vergoeding is te gering in dezea duren tijd en de prijzen gaan nog steeds omhoog. Bovendien vinden velen het on aangenaam, dat naar hunne mee ning steeds dezelfden voor inkwar tiering worden aangewezen en steeds dezelfden hiervan verschoond blijven. Jubileum. De heer J. Metselaar, stations-assistent alhier, vierde 1 October onder vele blijken van be langstelling zijn 25 jarige dienstver vulling bij de Holl. Spoorweg Mij. WIJKEROOG. Teekencursus. Voor den op te richten teekencursus alhier hebben zich thans 20 leerlingen aangemeld, zoodat de behoefte aan een derge- lijken cursus te Wijkeroog genoeg zaam blijkt, 't Staat te bezien, dat het getal leerlingen zich in de toe komst nog belangrijk zal uitbreiden. SANTPOORT. Brederode. De ruiïne van Bre- derode werd in de maand Septem ber door 988, in het derde kwartaal doer 6472 personen bezocht. DRIEHUIS. Crematie. Heden heeft de cre matie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer A. C. Roe- lofs Valk, in leven notaris te Uit hoorn. Nieuwe schepm. De stoom- haringdrifter Hibernia, bij Gebrs. Boot te Leiderdorp voor de Mij. Shamrock alhier gebouwd, is gereed gekomen. De machine en de ketel worden geleverd door de N.V. Indu- striëele Mij. „Hera" alhier. Ook is gereed gekomen de nieuwe stoomdrifter Birk Jacobus voor de Visscherij Mij. „Dirk Jacobus" direc teur de heer M. B. Osendorp, alhier, gebouwd. Tenslotte is hier aangekomen de nieuw-i stoomdriftei-korder Zaan- stroom V, eveneens bij Gebrs. Boot te Leiderdorp gebouwd. Haringvisscherij. Van de IJmuider haringvloot kwamen sedert de vorige opgave binnen de loggers: Adriana Johanna JJM 242 met 31 last Stern I 233 26 Iia 309 25 Sidney 49 26 Zeearend 307 26 Helene 212 23 Roland 284 20 Catharine 212 36 Ena 65 26 Engeltje 262 16 Krijntje 47 12 en de stoomlogger Celestine Juliette IJM 36 met 29 last baring. Beugvisscherij. Van de beugvisscherij kwamen alhier aan den afslag de sloepen: Theodora Emmerentia MD 4 met f 3300 Cornelia PR 15 - 3600 Lekkerkerk 16 - 3600 Drimmelen 19 - 3500 en Eibergen 20 - 3200 besomming. Velsen. Aangekomen 30 Sept.: Gothe, st-., Gefle, cellulose; 2 Oct.: Eendracht, st., Amsterdam, ledig. Vertrokken 3 Oct.: Gothe, st., Amsterdam, ledig4 Oct.Eendracht st.. Londen, papier. VOETBAL. V. S. V. I Kinheim 1 41. V. S V. I komt volledig uit, ter wijl Kinheim met' 10 man en eeni- ge invallers verschijnt. Beide par tijen geven een flink en vlug spel te zien, doch V. S. V. doelpunt on houdbaar weldra volgt nummer 2 en al heel gauw moest Kinheims keeper voor de 3e maal in het net visschen. Nu pakt Kinheim flink aan en haar voorhoede scoort tegen. Zoo ging rust in met 3 1 voor V. S. V. I. Na rust gaat het spel gelijk op doch de mid voor weet van geen wijken en ziet zijn werk dan ook spoedig bekroond door onhoud baar te scoren. Daar het tot geen scoren meer komt alhoewel beide partijen steeds aanvallen, komt het einde met een 41 overwinning voor V. S. V. De wedstrijd werd door vele be langstellenden bijgewoond en werd opgeluisterd door de muziek van het Fanfarecorps „Soli Deo Gloria" te Driehuis. Stormvogels verscheen Zondag geheel voltallig in het veld. Heem stede had eerst een invaller-doel- verdediger waarvoor later de gewo ne doelverdediger inviel. Het eerste begin is voor Heem stede. Gevaarlijk zijn de aanvallen echter niet. Dan komt Stormvogels meer opzetten en gaat geregeld keurig samenspelend op het Heem stede doel af. Al heel spoedig neemt dan Stormvogels de leiding. Heem stede kan nu bijna niet meer door komen. De verdediging van Storm vogels beheerscht de Heemstede voorhoede geheel. Heemstede's verdediging beefc de handen vol om de vlugge blauw- witten van het li]f te houden en kan niet voorkomen dat haar doel verdediger voor rust nog 3 maal moet visschen. Na rust is het spel van Storm vogels beter. Van het begin tot het einde bleef Stormvogels met het zelfde vuur doorspelen en werd hiervoor beloond met nog 7 doel punten. Heemstede heeft na rust totaal niets in te brengen. Slechts één keer moest Bremerkamp han delend optreden. Stormvogels behaalde dus hare eerste competitieoverwinning met 110 een resultaat dat zeer zeker verdiend is. Het elftal hebben wij nog slechts zelden zoo in vorm gezien. V. S. V. toonde zich met een 41 overwinning de meerdere van Kinheim. V. S. V. was volledig, ter wijl Kinheim slechts 10 man in het veld kon brengen, waarvan eenige invallers. Met rust was de stand reeds 31 De overige uitslagen zijn: 3e klasse D. N. V. B. V.V. C.—A.W. A. 4-1. 3e klasse E. N. V. B. Neerlandia H. S. V. 4-0. BloemendaalWilhelmina Vooruit 51. Schoten R. U. C. scheidsrech ter n.o.g. Van de Haarlemsche Voetbal Bond kunnen wij nog de volgende uitslagen vermelden. The Haarlem Boys I Stormvogels II 2—1. Stormvogels IV Berkenrode II 00. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie Met alle gepaste eerbied verzoekt de ondergeteekende beleefd onder staand schrijven, als ingezonden in Uw geëerd blad op te nemen waarvoor ik U bereids bij voorbaat mijn dank betuig. Ondergeteekende G. J. Smeenk, Dames- en Heeren Kleermaker, tevens winkelier in kleeding, is eigenaar van het perceel Kamaal- weg, hoek Trompstraat te Velseroord, waarvan ik het bovengedeelte in huur heb afgestaan, waarvan ik het benedengedeelte bewoon. Doch deze bewoners tiraniseerden mijn echtgenoote zoodanig, dat deze ten slotte zenuwziek is geworden, en thans in het ziekenhuis te Haar lem is opgenomen, en deze niet in mijn woning kan terug keeren, al vorens bedoelde bewoners mijne woning hebben verlaten. Tengevolge dezer tiranie en ver vuiling mijner woning, ben ik ver plicht geweest deze bewoners op d.d. 10 Augustus j.l. de huur op te zeggen, tot ontruiming mij n er woning, op den lOen September 1916.

IJmuider Courant | 1916 | | pagina 1