ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN No. 132. Zaterdag 3 Eebruari 1917. 2a Jaargang. Administratiebureau en Drukkerij JAC. SINJEWEL, WILLEMSPLEIN IJMUIDEN, Telefoon 153. Verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. Tot plaatsing van advertentiën van buiten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd het Advertentiebureau P. F. C. ROELSE IJMUIDEN. Advertentiën voor dit blad worden aangenomen aan het bureau WILLEMSPLEIN IJsnuidcni (Drukkerij Sin- jewel), in het advertentiebu reau van den heer P. F. C. ROELSE, Kanaalstraat. Te Velseroord bij 3. v. Til burg, Willebrordstr. S3. Te Velsen en Wijkeroog bij D. Schermer, Doodlaau L 47, Wijkeroog. Te Santpoort bij P. vao Incurs, Boekhandel. Dringend verzoek om bij verhuizing het oude en het nieuwe adres, niet aan den looper, doch aam ons bureau WILLEMSPLEIN 11, op te geven. De Administratie. HINDERWET. Regeerings Eieren. ^RegeeriDgsrijst en Sort. Yarkensvlessch. Va Plaatselijk Nieuws. iJMUIDER COURANT ABONNEMENTSPRIJS60 ets., per 3 maanden, franco per post 75 ets", voor het Buitenland f 1.25 Verhoogd met 10 ets. Oorlogstoeslag. ABONNEMENTEN worden aangenomen aan het Bureau en bij.de Agenten. REDACTIE-ADRESWillehrordstraat 105, Velseroord, Telefoon No. 141 Uitgave van de Naaml. Venn. Uitgevers Mij. „IJmuiden". ADVERTENTIËN van 15 regels 50 ets. Iedere regel meer 10 ets. Kleine advertentiën (dienstaanbiedingen en aanvragen, familieberichten van 15 regels 25 ets. iedere regel meer 5 ets. Ingezonden mededeelingen 15 ets. per regel. Advertentiecontracten tegen zeer billijk tarief. Advertentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG en ZATERDAG tot 9 uur v.m. BURGEMEESTER en WETHOU DERS der gemeente Velsen bren gen ter openbare kennis dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. Centrale Visscherij Maat schappij, gevestigd te IJmuiden, om vergunning tot oprichten van een smederij, waarin zal worden ge plaatst een electro-motor van 1 P.K. en een van 5 P.K. op het perceel bekend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, Sectie L no. 804, gelegen van de Middenhavenstraat C no. 42. Op Woensdag, den 14 Febr. 1917, des namiddags te 3 uren, zal ten Gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovenvermelde tijdstip, op de Secretarie, der Ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Voorts wordt er aan herinnerd, dat volgens de bestaande jurispru dentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Velsen, den 31 Januari 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, H. VER LOREN VAN THEMAAT. de Secretaris, TH. J. WIJNOLDY DANIËLS. De BURGEMEESTER van Velsen maakt bekend, dat bij de verschil lende winkeliers in deze Gemeente, regeerings-eieren verkrijgbaar zijn, tegen den maximumprijs van 91/, cent per stuk. Klachten, over niet in achtneming van bovenvermelden maximumprijs, gelieve men in te dienen bij het Levensmiddelenbedrijf der Gemeente Velsen. Winkeliers, die deze eieren wen- schen te verkoopen kunnen daarvan opgaaf doen aan het Levensmiddelen bedrijf. Velsen, 30 Januari 1917. Da Burgemeester van Velsen, F. P. VERMEULEN, L.B. De Burgemeester van Velsen brengt ter algemeene kennis, dat bij de verschillende winkeliers in deze gemeente verkrijgbaar is Reg eeringsr ijst tegen den prijs van 14 ct. p. K.G. Regeeringsgort tegen den prijs van 13 ct. per 3/s K.GL De winkeliers mogen geen hoogere prijzen berekenen, hetzij voor ver pakking, hetzij voor thuis bezorgen, of andere werkzaamheden. Intus- schen kan levering in vei pakking of aan huis slechts verlangd worden voorzoover die gebruikelijk was Evenmin is het geoorloofd aan den verkoop eenige bijzondere voor waarden te verbinden, met name die van het bijkoopen van eenig ander artikel. Klachten, over niet inachtneming van bovenstaande maximumprijs, gelieve men in te dienen bij het levensmiddelenbedrijf (Raadhuis Vel sen.) Velsen, 30 Januari 1916. De Burgemeester van Velsen, H. ver LOREN VAN THEMAAT. De Burgemeester van Velsen, brengt ter algemeene kennis, dat door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, de navolgende maximum-prijzen voor varkens- vleesch zijn vastgesteld. Karbonaden 65 ct. p. 1/s K.G. Kluiven 15 3/s Rollade 70 1/2 Fricandau 70 Vs Vette lappen 50 Va Doorregen lappen 55 Va Magere loppen 65 Va Gehakt 60 7* Versch spek 50 Versch doorr. spek 55 Va Gerookt vet spek 55 Va Gerookt en gezou ten mager spek 60 Va Reuzel (varkensvet, al dan niet uitge smolten 50 Va Klachten over niet inachtneming van bovenstaanden maximumprijs gelieve men in te dienen, bij het Levensmiddelenbedrijf (Raadhuis Velsen). Velsen, 30 Januari 1917. De Burgemeester van Velsen, H. ver LOREN VAN THEMAAT. IJMUIDEN. Hinderwet. Wegens overtreding der Hinderwet veroordeelde de kantonrechter te Haarlem N. W. W., N. D., A. O. en J. de B., allen alhier, tot 50 cent boete of 1 dag hechtenis. Reetifieatie. In ons blad van Woensdag is in het verslag der lezing van den Ned. Protestanten Bond een hinderlijke zetfout blijven staan. Aan 't slot staat n.l.„thans kon worden aangenomen dat ver meerdering van kennis wel kan strekken tot vernietiging van be paalde geloofsvoorstellingen, ..maar het Godsgeloof in zijn wezen niet ongerept laat." Het woordje niet moet natuurlijk vervallen. De Engelsche blekkade en het ste$rn- visscherijbedrijf. Dinsdag had te IJmuiden een conferentie plaats tusschen het bestuur van de Ree- ders-Vereeniging en de besturen van de Ned. Zeemans Vereeniging Volharding"de Chr. Zeeliedenbond en den A. N. Z. B. Deze conferentie bad plaats naar aanleiding van de berichten in de pers over de verscherpte blokkade door Engeland. Nagegaan werd of de met ingang van 7 Februari inwerking te treden, uitbreiding van het Engelsche mijnenveld meerdere gevaren voor de visscherij zal ople veren. Een kaart, waaropafgeteekend is hoe de mijnenvelden na 7 Februari zullen liggen, was ter conferentie aanwezig. Na uitvoerige bespreking wareD alle aanwezigen van oordeel dat de toestand niet zoodanig gewijzigd werd dat de visscherij zou moeten worden gestaakt of worden beperkt. Met algemeene instemming werd besloten de zeelieden te advi- seeren zich door de nieuw te schapen toestand van uitvaren niet te laten weerhouden. De reeders zullen hun schippers ten strengste verbieden zich in de als gevaarlijk aangegeve zóne te begeven. VELSEROORD. Kantongerecht. De Kantonrech ter te Haarlem veroordeelde M. C. L. alhier wegens overtreding der Hinderwel tot 50 cent boete of 1 dag hechtenis. VELSEN. Politie- Verordening. De Haar- lemsche Kantonrechter veroordeelde E. J. H. te Haarlemmerliede tot 2 maal i 4 boete of 4 dagen hech tenis en W. J. H. te Haarlemmer liede tot f 4 boete of 4 dagen hech tenis wegens overtreding der Alge meene politieverordening vauVelsen. Gezondheidscommissie. De Ge zondheidscommissie behandelde in hare laatste vergadering in hoofdzaak de volgende zaken. Naar aanleiding van aan haar gebleken groote vochtigheid van eenige nieuw gebouwde woningen tengevolge van ondeugdelijk bouw materiaal, besloot zij B. en W. hierop opmerkzaam te maken en een vroeger reeds tot dat college gericht verzoek te herhalen om strenger toezicht te doen houden bij den bouw van nieuwe woningen. Uit het korte verslag der IJmuider Courant van de laatste zitting van den Gemeenteraad was aan de Commissie gebleken, dat Gedepu teerde Staten bij den Raad een beslissing hebben uitgelokt over het onbewoonbaar verklaren van een aantal woningen te Velseroord, nadat door de Commissie krachtens de woningwet voorziening was ge. vraagd ter dezer zake, aangezien door B. en W. geen gevolg was gegeven aan haar advies om onbe woonbaarverklaring dezer woningen aan den Raad voor te stellen. In afwijking van de meening van B. en W. acht de Commissie onbe- woon baarheidsverklariDg dier slechte woningen in het belang der volks huisvesting, welk standpunt zij besloot ter gelegener tijd in een schrijven aan den Gemeenteraad nader uiteen te zetten. Voorts werden ter sprake gebracht het bestaan van voddenpakhuizen in deze gemeente, naar aanleiding van een mededeeling in het Maand blad van den Centralen Gezond heidsraad de bevuiling van de beek te Santpoort en de nog steeds in treurigen toestand verkeerende vijver op het terrein van den heer Groenewegen aan de Jan Gijsen- vaart. Omtrent deze punten besloot de Commissie een nader onderzoek in te stellen. Opgepast. Bij een inwoner van Wijkeroo< zijn twee beste konijnen uit het hok gehaald. Personalia. Dr. P. E. Bos heeft tegen Juli a.s. ontslag genomen als geneesheer voor het ziekenfonds te Wijkeroog. Jaarvergadering. Nadat in de vergadering van de Vrijz. kiesver- eeniging Velsen, het jaarverslag en de rekening en verantwoording der gelden goedgekeurd waren, kwam de verkiezing van een nieuw be stuur aan de orde. De heeren H. van Zanten, H- W. de Graaff en W. F. G. Meijer werden als zooda nig herkozen, doch de Voorz, de heer Prins stelde zich niet herkies baar en werd als zoodanig vervan gen door den heer Dr. H. Heslinga- De stoompmten en de vorst. Wie de ponthavens heeft zien maken, zal zich nog wel herinne ren, dat de muren op eene fondee- ring van beton gebouwd zijn en dat deze fondeering tusschen dam wanden is aangebracht. Nu is de zer dagen plotseling een der plan ken dier wanden omhoog komen wippen. De oorzaak daarvan is het voortdurend stuk malen der ijs- schotsen doer de stoombootjes, Daar door werd een sterke strooming veroorzaakt, die het zand langs den damwand wegspoelde. Er wordt nu zoo weinig mogelijk gemalen. Voor een paar jaren is door de zelfde oorzaak ten westen van het noordelijke landhoofd een groot gat in den wal ontstaan, zoodat het gevaar van dien stroom volstrekt niet denkbeeldig is. Het is gelukkig, dat de vorst slechts zeer matig is en dat het voordurend spuien het kanaal zoo open kan houden, want op die wij ze kan het verkeer geregeld door gaan. Schaatsenrijden. Het schaat senrijden op de spoorsloot aan den Koningsweg is onmogelijk gemaakt, doordat er zand op het ijs gewor pen is en dat moest wel. De nooit gevaren ziende jeugd bewoog zicjj zoo vrij op de spoorbaan, dat men om ongelukken te voorkomen tot dezen maatregel moest overgaan. SANTPOORT. IJsfeest. De schooljeugd heeft Dinsdagmiddag een goed geslaagd ijsfeest beleefd. Door de welwillende medewerking van mej. J. L. Ensche dé en mej. Crommelin en door bij dragen van ouders vau schoolgaande kinderen kon dit feest plaats hebben. De zwemsloot in „Bosbeek" bood dan ook een recht gezelligen aan blik. Voor de beste rijders en rijd sters van iedere klasse waren prijzAn beschikbaar gesteld. Ook werden de kinderen onthaald op warme anijsmelk, koekjes en sinaasappelen. De pret, die om half twee begon, eindigde met de prijsuitdeeling. Met een toepasselijk woord van den heer C. G. Dekker werden de f rij zen den overwinners ter hand gesteld. Een woord van dank aan allen, die dit feestje in elkaar hebben gezet, is zeker op zijn plaatsdes avonds was het gezellig baantje weder met lampions verlicht, waardoor menigeen weder in de gelegenheid was, zich tot laat in den avoDd in de kunst te oefenen. Jammer dat dit middagfeestje zich kenmerkte door een droevig ongeval. De heer C. Slinger, die in geen zestien jaar de schaatsen onder had gehad, had het ongeluk, bij het stilstaan op de schaats te vallen en zijn linkerdijbeen te breken. Op een ladder werd hij naar huis ver voerd om in den avond naar het gesticht St. Johs. de Deo te Haarlem overgebracht te worden. Villabouw. Door den heer P. M. Wijnbergh is aan den Duinweg (Duinlustpacht) alhier 5000 M. grond aangekocht om hierop onder eigen beheer een groote villa te bouwen. Het Leesgezelschap. Uitgeschre ven door de vereeniging Vreemde lingenverkeer vergaderden Dinsdag avond de lezers en belangstellenden van het leesgezelschap teneinde de middelen te bespreken om de op heffing te voorkomen. Door de ver-, hoogde abonnementsgelden van tijd schriften etc. wordt het voortbe staan van dit gezelschap zeer be dreigd. Tot een definitief besluit is men echter niet gekomen, wel namen de heeren G. Nuver en D. A. Ka kebeen op zich de zaak nader te bestudeeren en in een volgende vergadering, welke binnenkort zal gehouden worden, hunne bevinding mede te deelen. Ruïne van Brederode. Geduren de de maand Januari werd de ruïne van Brederode door 74 personen bezocht. Ijsbaan. Naar we vernemen heeft Mej. J. L. Enschedé alhier een stuk land, gelegen achter de boer derij van Rutten aan de Westlaan voor een ijsbaan afgestaan. Veroordeeld. Door de Haar- lemsche rechtbank werden R.W. K., tuindersleerling en A. S., rijwiel hersteller, beiden te Jan Gijsenvaart, wegens diefstal ieder tot f5 boete of een week tuehtschool veroor deeld.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 1