BOUWGROND IJmuider Apotheek. ATHILDE KREUITER'S ACCOUNTANTSKANTOOR DONDERDAG 8 FEBRUARI 1917 VISSCHERIJ. SPORT, Plaatselijk Nieuws. Uit de Provincie Advertentiën. fliüke Dagdienstbode Flinke Dienstbode Nette jonge Werkster Zit- en Slaapkamer Flinke Werkster Persoon PATRONEN op Maat KINDERLEDIKANT MOTORBOOT, Motor-Zeilsloep MOTORBOOT. fóeningsplein. Te Ie f.13 DANKBETUIGING. Tooneelvereeniging „VRIENDENKRING ff ff Trompstraat 34, velseroord. te koop gevraagd te IJmuiden, gunstig gelegen. Brieven met opgave van prijs en ligging onder W. E. 809, Alg. Adv. Bur. D. 1 ALTA, Amsterdam. Allopathische geneesmiddelen, Homoeopathische geneesmiddelen, van Dr. w1llmar schwabe Leipzigin origineele verpakking. Verbandmiddelen. Minerale wateren. Spécialité's. opvoering van: Benoeming. Met ingang van 1 Februari is benoemd tot tijdelijk kantoorbediende aan het_ Post- en Telegraafkantoor alhier (station) Mej. D. Keers alhier. Engeland, en onze visschersvloot. Dezer dagen kwam hier in de Rijksvischhal ten verkoop de ge- heele vangst van een stoomtrawler, welke echter deze vangst niet zelf aanvoerde, maar uit Ylaardingen liet overzenden. Naar de berichtgever van de St.Ed. verneemt staat deze verkoop in ver band met de indertijd door de ree- ders van stoomvisschersschepen met de Britsche regeering afgesloten contract. Dit bepaalt onder meer namelijk dat de vangsten der aan- gesloteh stoomtrawlers uitsluitend alhier in de open markt mogen worden verkocht. De directie van bedoeken trawler was dus genood zaakt de vangst te Ylaardingen, al waar het schip wegens een nood wendige machine-reparatie was bin nengeloopen, in te pakken en ver der te zenden. Onlangs moet het eveneens zijn voorgekomen dat de reeder van een elders thuisbehoorenden trawler, die wegens de gerezen moeilijkhe den met de opvarenden alhier naar Scheveningen ging om te markten opdracht kreeg den schipper mede te deelen, dat hij voortaan in IJmui den moest binnenkomen. Nieuwe schepen. In de ViS' schershaven alhier is'Zaterdag aan gekomen de stoomlogger IJM 266 (Petrus Paulus,) welke voor rekening van den heer M. B. Osendarpopde werf der firma D. Boot te Alfen a.d. Rijn gebouwd en aan de Ma chinefabriek Delfshaven te Rotter dam van ketel en machine voor zien werd. Het schip zal voorloopig voor de trawlvisseherij worden gebruikt. Zooals de St. Ed. meldde, had ditzelfde bestuur reeds succes met een verzoek van gelijke strekking ten opzichte van de bemanning van den achter Vlieland gestranden motorlogger IJM. 290 Johanna. Van de werf van de firma Figee te Vlaardingen werd Woens dagmorgen te water gelaten het stalen loggerschip Willy IJM 838, gebouwd voor den heer N. van Rhijn alhier en bestemd voor de haring- en tn.wlvisscherjj. Het SGhip zal nog dezen winter aan de trawl visseherij deelnemen. De opbrengst van de in de maand Januari 1917 aan den rijks- vischafslag aangevoerde visch be draagt f 876 481.— tegen f917.191. in Januari 1916. Holland I en II." De St. Ct. bevat de gewijzigde statuten der Naamlooze Vennootschappen Zee- visscherij maatschappij „Holland I en II" te IJ muiden, gemeente Vel- sen. Het doel der vennootschappen is de uitoefening van de zeevisscherij in haren vollen omgang, het verkoo- pen van de opbrengst daarvan,ter wijl haar werkkring zich uitstrekt tot het varen van koopvaardijgoe deren alsmede het sleepen van vaartuigen en het verleen en van assistentie aan in nood verkeeren- de vaartuigen en voorts al datgene wat met een en ander in onmidde- lijk verband staat, met dien ver- standde, dat de vennootschappen nooit meer mogen bezitten dan ieder één vaartuig. Wegens het dooven der vuren. In den najaarsstrorm van het af- geloopen jaar strandde de IJmuider zeilharinglogger IJM. 294 Marie Louise achter het eiland Texel en ging met den geheelen inventaris en vangst verloren, waarbij drie der opvarenden jammerlijk ver dronken. Volgens uitspraak van den Raad voor de Scheepvaart was deze stranding te wijten aan het feit, dat de kustvuren op de noordelijke eilanden waren gedoofd. Wijl dit laatste geschiedde in verband met den oorlogstoestand heeft het bestuur van de Zeemansvereeniging „Vol harding" gemeend, dat er thans termen aanwezig zijn om aan de door deze verdronken matrozen achtergelaten lamiliebetrekingen een uitkeering toe te kennen volgens de Zee-oorlogsongevallenwet. Om deze redenen heeft bestuur zich dan ook met een uitvoerig request tot den minister van Landbouw gewend met het verzoek een uitkeering volgens die wet toe te staan. Op initiatief van een militair sportcomité, waarvan welwillend de leiding op zich hadden genomen Overste Wijnands, Commandant van Reserve Bataljon D. en le Luite nant Fabius van het Pantserfort te IJmuiden, werd Vrijdagavond 26 Januari in de tooneelzaal Cycloop aldaar een Sportdemonstratie ge geven, waaraan medegewerkt werd door de Amsterdamsche Schermclub. 16 leden van middelbaren leeftijd (35 tot 50 jaar en ouder) van de Amsterdamsche Turnvereeniging Olympia, den Nederlandschen boks- bond, den Nederlandschen kracht sportbond en de heereu Leopold van Humbeek en Ch. Aerts, profes soren in de schermkunst, 't Was dan ook te verwachten, dat buiten gewone verrichtingen zouden gege ven worden en dit verklaarde de groote belangstelling van militaire zijde aan deze demonstratie betoond Onder de aanwezigen merkten we dan ook op Generaal-Majoor Ophorst, Commandant in de stelling, Am sterdam, Kolonel van der Wal, Commandant der Positie te IJmui den, de Commandanten der beide reservebataljons aldaar en alle hoofd en subalterne officieren, die niet door den dienst verhinderd waren tegenwoordig te zijn. Gedemonstreerd werden onder voordurende bijval in het eerste gedeelte van den avond: boksen, onder leiding van den heer C. Kolm, Kampioen zwaargewicht voor Neder land, door de leden van D. V. C. te Amsterdam; schermen door de professoren van Humbeek en Aerts, de Meesters L. H. Feschotte en Ch. Bernard en de luitenants van Stee den en Brouweren worstelen door de heeren H. N. van Leeuwen en J. Ploeger van de N. A. C. Met groote belangstelling werden de verschillende demonstraties, die tot in de uiterste correctheid werden uitgevoerd, door alle militairen en in het bijzonder door de officieren gevolgd. Ook de mindere militairen uit de positie IJmuiden, die in zeer grooten getale waren opgekomen toonden zeer veel belangstelling veor de inderdaad buitengewone prestaties. Het tweede gedeelte was gewijd aan de gymnastiek, waar bovenge noemde leden van Olympia verras sende blijken gaven van algeheele lichamelijke geoefendheid onder de uitnemende leiding van den heer e. V. Jansen, gymnastiekleraar. Wat deze gymnasten van 35 tot ruim 54 jaar presteerden was een voudig verbluffend, zoowel aan brug, ringen, paard als hoogrek en niet het minst bij de vrije en staaf- oefeningen. Het Comité voor deze sportdemonstratie mag dan ook met groote voldoening wijzen op het succes van dezen avond, die tot doel had te demonstreeren, wat bij voortdurende lichaamsoefening be reikt kan worden. Generaal Ophorst betuigde daarover evenals de andere hoogstgeplaatste officieren openlijk hun groote tevredenheid en inge nomenheid. zal geschieden, zal met den bouw begonnen worden. VELBEROORD, Jongelingsverbond Donderdag avond heeft de Ring Kennemerlanc van het Ned. Jongelings Verbond een vergadering gehouden in het Evangelisatiegebouw alhier. De be spreking van een schrift-gedeelte werd door den voorzitter iDgeleid Velsen, IJmuiden en Beverwijk leverden bijdragen. De Jongelings vereeniging alhier sloot zich bij den Ring aan, zoodat deze thans 4 afdeelingen heeft. De volgende vergadering zal te Beverwijk worden gehouden VELSEN. Mannenkoor. Woensdagavonc gaf Velsen's Mannenkoor eene uit voering in hotel „De Prins". De zaal was goed bezet. De Voorzitter, de heer Groene veld, riep den aanwezigen een woord van welkom toe, waarbij hi er zijne groote tevredenheid over uitsprak, dat het koor van zijne kunstlievende leden en donateurs zooveel steun ondeivond. Hij be tuigde er zijn spijt over, dat onge steldheid en minder aangename familieomstandigheden enz. zoo dikwijls storend op de repetities hadden ingewerkt, zoodat hij vreesde, dat het koor niet zou kunnen geven, waartoe het anders in staat zou zijn. Toch hoopte hij, dat nie mand zich dezen avond zou behoeven te beklagen. Het koor opende met „Avond" van Fr. Abt, waarvan het tweede couplet vooral mooi gezongen werd. Bij het daarop gevolgde „Sluimer lied" van W. F. Kooit leek het ons toe, dat de verkoudheid den hoogen stemmen parten speelde, 't Klonk wat heesch. Hierna kreeg de declamator, de heer H. N. van Beek Jr. het woord, die achtereenvolgens voordroeg „de Roepstem" van W. van Zuilen, „Mintené" (aldus spelt de schrijver het woord) van S. Falkland en „Poetsie de Poedel" van W. Schuur man. De declamator oogstte veel bijval, maar zou bepaald zijn succes belangrijk vermeerderd zien, als hij zorgde beter verstaan te kunnen worden. - De voorste rijen kooden hem soms niet eens geheel volgen en voor de achterste rijen gingen geheele gedeelten verloren. De heer Gregoire] volgde hierna met twee klaviernummers „Concert- Wals", opus 65 van Am Frükling" en genoemd VOETBAL. Seriewedstrijden Kinheim. De V. V. „Kinheim" is voornemens, na een stilstand van eenige jaren, we derom seriewedstrijden te organi- seeren op de Zondagen 1, 8, 9,15, 22 en 29 April 1917, en wel in 2 afdeelingen, n.l. afdeeling A en af- deeling B. Voor afd. A kunnen in schrijven alle 2de en 3de klasse N.V.B.-vereenigingen, voor afd. B alleen de vereenigingen of elftallen, die in de 1ste of 2de klasse van erkende Voetbalbonden spelen. Genoemde wedstrijden worden onder N.V.B. controle gespeeld. Beverwijk. Bij den architect Joh, g. IJzerman te Amsterdam, zijn plannen in bewerking toe het bouwen van een complex chemische fabrieksgebouwen aan de „Pijp" alhier. Zoodra de grond is aangekocht, hetwelk binnen enkele maanden C. M. Weber van Grieg, welke nummers met de grootste aandacht gevolgd werden en een daverend applaus oogstten. Daarna stelde zich een kwartet op om „Heimwee" van A. Kerkes te zingen. Bierbij beleefden èn kwartet èn direeteur èn publiek benauwde oogenblikken, want na een paar beverige klanken hoorde men niets meer. Zenuwachtigheid waarschijnlijk! Plankenkoorts? Ge lukkig pakte men nu beter aan en het ging heel goed. Tot slot voor de pauze gaf nu het koor nog het mooie lied „In 't Bosch" van J. J. A. Verhuist, waarin vooral de tweede regel van elk couplet prachtig indruk wekkend klonk. Na de pauze opende het koor weer met twee liederen „Op 't Kerkhof" van C. G. A. de VJiegh en „Verbeidend" van G. Rijken. Van het eerste couplet klonk vooral de vierde regel zeer mooi, terwijl de bassen zeer gelukkig waren in het nabootsen van het klokgelui in het tweede couplet, tusschen het gezang der anderen door. De heer Van Beek vergastte ons vervolgens op de voordracht „De Sneldichter" van J. van Maurik, waarin hij ons duidelijk maakte, dat Tollens, Vondel, Gorter enz. zeurkousen waren, die in ellenlange gedichten zeiden, wat hij evengoed, zoo niet beter, in zeer beknopten vorm kon vertellen. De 900 regels van de Overwintering op Nova Zembla bijv. werden samengeknepen tot 30 regels. Deze voordracht verwierf veel applaus. Nadat het kwartet „Scheiden" van Mendelsohn minder goed van stapel had laten loopen, trad de heer Van Beek weer op en gaf een J voor beeld van de wijze waarop sommigen toasten slaaD. 't Was allerkoddigst voor hen die hem goed konden verstaan en het applaus hield zoolang aan, dat er nog een toegift volgde. We zagen daar verschillende personen het Rijksmuseum binnen gaan om de Nachtwacht te beschou wen eene Engelsche familie, een paar sentimenteele Duitsche dames an een Joodsche schoenpoetser met zijn kroost. De heele zaal schudde van het lachen. De heer Gregoire oogstte een daverend applausmetzijn„Hongroise Rhapsodie" van F. Liszt en zijn toegift „Liebeswalzer" van Mosz- kowski. Ten slotte zong het koor „Bede" van G. A. Heinze, waarbij de Voor zitter de opmerking maakte, dat dit lied op dezen tijd zoo toepas selijk was en den wensch naar een spoedigen vrede uitsprak. In dit schoone lied werd de bariton solo op verdienstelijke wijze gezon gen door het koorlid Aris. Bij het einde sprak de voorz. een woord van dank tot de heeren Gregoire en van Beek, die zooveel hadden bijgedragen tot het genoegen op dezen avond en sprak den wensch uit, dat de heeren zangers zich als werkend lid bij het koor zouden aansluiten. Ook wij wenschen dit, want het 16 tal zangers is, te klein, Er zijn zangers en liefhebbers van zang genoeg in den omtrek en de nieuwe directeur heeft door dit eerste optreden getoond, dat men zich aan zijne leiding wel kan toevertrouwen. i -afek -ftfc-. jJa Mr. ak .lif. ai.». sLr Zondag 18 Februari ho pen onze lieve ouders Bernard Anthonie Dammers en Anna Cornelia Swart hunne 12ys-jarige Echtver- eenigmg te herdenken. Hunne lieihebbende Kinderen, MARIETJE. BERNARD. JOP1E. Ontvangdag Zondag 11 Febr. van 2 tot 4 uur, Pre sident Steinstraat 68, IJmui den. 5* m s* m m m Voor terstond gevraagd Adres: Mevr. van KERSEN, Juliana- kade 39. GEVRAAGD, bekend met koken bij Mej. hol, Bik- en Arnoldkade. biedt zich aan. Adres: T. DE BIE, Wijkeroog. Koningsweg Gemeubileerde TE HUUR, met of zonder pension. Adres bureau van dit blad. gevraagd voor 2 dagen p. week. Adres bureau van dit blad. b. z. a. als schuurbaas met 2 of meer boetsters, goed bekend met de visscherij en van goede getui gen voorzien. Br. no. 313 bureau van dit blad. verkrijgbaar voor COSTUMES, MANTELS, enz. Wie helpt een arbeider aan een hetzij houten of ijzeren tegen bil lijken prijs. Brieven onder lett. S. Bur. v.d. blad. Tfi KOOP aangeboden een compleet en gereed voor de vissche rij. Zeer billijk. Br. no. 314 bureau van dit blad. te koop. Motor 45 H.P. Sloep 7 18 meter lang en 2 a 2ys meter breed. Te bevragen bij D. C. EMMELOT, Neptunusstraat, IJmuiden. Een in zeer goeden staat zijnde Motorboot te koop aangeboden. Zeer geschikt om voor de Visscherij in gericht te worden, lengte 13 M., breedte 3.25 M. 28 #aardenkracht. Ruw-oliemotor, zeer zuinig in ge bruik, ouderdom 5 jaar, Brieven franco motto Motor, bur. van dit blad, IJmuiden. Oranje kade 19, - - Haarlem. De Familie F. HARTMANN uit Wurgendoiff Kr. Siegen, wensckt angs dezen weg hare groote erkentelijkheid uit te spreken en hartelijk dank te zeggen voor de zoo groote, vele en treffende blijken van deel neming en belangstelling, betoond bij het treffen, verzorgen en teraarde- bestellen van haar geliefden zoon Paul. Inzonderheid het bestuur en de leden van het Roode Kruis, afdeeling IJmuiden, de R. K. Geestelijken, de vertegenwoordigers der Marine en Militaire Autoriteiten, de Heer Vice-Consul voor Duitschland en voorts allen, die door hun toewijding haar zooveel troost hebben geschonken bij het verscheiden van hun beminden zoon. Namens de familie, F. HARTMANN ÉN ZOON. Tooneelspel Dameskaarten 4 bedrijven door RODERICH BENEDIX. voor Donateurs zijn op den avond der uitvoering a f0.50 verkrijgbaar aan de zaal. PLAATSBESPREKEN OP DIEN DAG VAN 12.30 TOT 3 UUR. in

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 2