1 1 Bioscope Voorstelling Zondag 5 uur Middagvoorstelling Advertenties. een flinke Dagmeid. Flinke Dienstbode een net Meisje. Een net Dagmeisje Kantoor gezocht Nette Commensaals Gemeub. Kamer met Slaapkamertje VOORHOOF Gonjezakken „F. VAN RIJK Co." Exploitatie Maatschij. „SIRIUS" Visicherij Maatschij. „SIRIUS I" Bij deze berichten wg onze geachte Cliëntêle, dat het ons door de tegenwoordige tijdsomstandigheden niet langer mogelijk is jaarcrediet te geven. Wij zullen zoo vrij zijn voortaan per 3 maanden onze nota's in te dienen en daarover per wissel te beschikken. Namens de afd. Velsen, Wijkeroog en Velseroord van den Ned. Aannemersbond, HET BESTUUR. Zaterdag 3, Zondag 4 en Maandag 5 Maart. aanvang 8 nar, Gewone Pr||zen.. M er ten's Tooneelgezelschap WOENSDAG 7 MAART, te 7.15 precies JJ 99 Groot beroemd drama in 8 Tafereelen, van d'ENNERY. Verdeeling der Tafereelen: Ie Rang 1.00, 2e Bang 0.75, 3de Rang 0.50 die nog te Amsterdam moet blijven wonen, omdat hij geen woning te IJmuiden kan huren, de kosten van een maandabonnement per spoor AmsterdamIJmuiden zullen worden vergoed. Goedgekeurd. De heer de Boer zegt dat de IJmuider Vischhandelvereenigiog water hoopt te betrekken van onze waterleiding, echter zal dit boven het maiimum quantum van 6000 M8 zijn, nl. 10000 M' per jaar. De raad keurt goed aan deze Yereeniging water te leveren. Bij het voorstel tot aanstelling van een hoofdopzichter, ere liet voor het maken van uitbreiding» plannen en uitbreiding vantijdelnk personeel openbare werken, zegt de heer Van T u y 11 hier zi,n stem niet aan te kunnen geven Spreker gelooft dat men toch nie' zal opschieten, dat deze ambtenaren telkens weer bij andere werken gehaald zullen worden. De heer Vermeulen heeft deze bezwaren eerst gedeeld, maar de Commissie voor Openbare Wen ken heeft spr. overtuigd. Spreker durft het voorstel met gerustheid aanbevelen. De heer Netscher deelt wel eenigszins het pessimisme van den heer Van Tuyll, doch zal voor stemmen, omdat hij er het goede van hoopt. Laat de directeur van Openbare Werken zich aan dit werk geven en als hij met een mooi plan komt zal hij zijn naam aan de gemeente verbinden Echter zou spreker willen vragen in het plan op te nemen een industrie haven, vanwaar de producten p->r spO'ir verzonden kunnen worden Spieker m-ent dat onze gemeente met meer afhaukeJyc moet zijn van andere plaatsen De heer V ermeulen zegt dat de eerste besprekingen hierover reeds hebben plaats gehad, ook met de Holi. Spoor, die tot medewerking bereid is. Het voorstel wordt aangen >men, Tegen de he-reu van Tuyil en Wam- steek er. Het verzo 'k van de woningbouw vereemging „Velsen" om een voor schot voor woningbouw te Wijkeroog en de beslissing omtrent onbewoon baarverklaring van door de gezond heidscommissie daartoe aangewezen woningen moeten worden aange houden. De heer van Tuyll maakt be zwaar tegen de Uitbreiding perso neel ter secretarie. Spreker meent dat er op het gemeentehuis geen plaats meer is voor meer person el. Laat men wachten tot na de sala- risregeliDg. De heer Sluiters kan ook niet begrijp n dat er nu dadelijk vijf of zes klerken meer noodig zijn. De heer Handgraaf zegt bij ervaring te weten dat uitbreiding noodig is en wijst op het verband tusschen het levensmiddelenbedrijf en de secretarie, waardoor 't laatste ook meer werk heeft. De heer Vermeulen acht uit breiding ook zeer noodig. Echter is spreker tegen uitbreiding van het vrouwelijk per.-oneel, niet uit con servative. maar spreker acht hei voor hier niet geschikt. Verschillende heeren voeren hier over nog 't woord. Zoo o.a. de'heer Gerritsen, die vroeg of bij uit breiding het vrouwelijk peisoneel afzonderlijk kan arbeiden. Spreker acht dit noodig, want reeds op een afstand merkt men elkander op. De Voorzitter protesteert tegen deze woorden, de vrouw neemt een te hooge positie in in de maat schappij, als dat spreker deze woor den mag laten passeeren. De heer Handgraaf verklaart dageltjkschop desecretariete komen, doch heefc nimmer aanleiding nebad om over de verhouding tusschen het personeel te klagen. De heer Brink merkt op dat het lachen om de woorden van den heer Gerritsen blijkt hoe ideoot het gevoelen van den heer Vermeulen is. De Raad keurt de uitbreiding goed. Tegen de heeren van Tuy.l, Sluiters en Vermeulen. De vooistellen tot vaststelling der verordening, regelende de samen stelling en werkkring der commissie voor gas en water en tot uitbreiding van het kapitaal van het gasbedrijf worden aangenomen. Bij het voorstel tot aanvulling der verordening op de lichtbepeiking dee tde Voorzitter mede dai een adres is ingekomen van de afd IJmuiden van den Ned. Brood- Koek-en Bauketoakkersbond, waarin bezwaren hiertegen geopperd worden en er op gewezen wordt dat 's mor gens vroeg van Haarlem veel brood wordt ingevoerd, waardoor de bak kers hier in ongunstiger positie zouden komen. De Voorzitter zegt vernomen te hebben dat het lichtverbod te Haarlem niet geldt voor de groote broodfabrieken en bij dus dit bezwaar wel gevoelt. De heer Netscher zegt dat de afschaffing van nachtarbeid heel iets anders is dan lichtbeperking. Spreker zou voor 't eerste te vinden zijn, maar niet door een achter deurtje. De gemeente geeft inzake lichtbeperking geen goed voorbeeld, want nu vergaderen wij weer bij avond. En er zou meer te bezuinigen zijn. De heer Sluiters vraagt of ook de wiokeiiers onder deze be paling zullen vallen. Want deze moeten wel om 9 uur sluiten, doch mogen des noods geheel den nacht het licht laten branden. Spreker en ook de haer V o o r e n vragen bakkers in dezen niet te bemoeilijken, het zal voor hen zeer moeilijk zijn dan hun bedrijf uit te oefenen. De heer de Boer zegt aan den heer Netscher dat de gemeentewei het voorbeeld geeft, op de straat verlichting wordt 60—70 procent nezuinigd. Gehoord echter de be sprekingen wil spreker voorstellen dit punt aan te houden om het nader onder de oogen te zien. Hiertoe wordt door den raad be sloten. Bepaling vervroegd avondsluiting- uur voor café's. Dit ontwerp moet nog in stemming gebracht worden. De beer Brink vraagt bij een uitvoeiing wat clementie toe te passen. De Voorzitter zegt het soms ook jammer te vinden zoo streng te moeten optreden, maar de tijden zijn zeer ernstig en spreker meent de maatregelen streng te moeten handhaven en kan dan om niet onrechtvaardig te zijn niet de een meer toestaan dan den ander. Het besluit worde goedgekeurd, eveneens het voorstel tot bezoldiging van den secretaris der commissie van voorlichting inzake werkloos- heidverzekering en de Financiële besluiten. Ingekomen is een adres van het Plaa selijk Arbeids Secretariaat om beschikbaarstelling van goedkoope levensmiddelen en brandstoffen. Hierbij leest de Voorzitter een schrijven van den Minister van Land- oou v voor. Bes.oten wordt de z. ai aan te houden. Op het adres van de door eemige organisaties ingestelde commissie voor advies en controle voor de juiste uitvoering der distributiewet inzake uitbreiding der levensmiddelencom missie wordt afwqzend beschikt. Op het verzoek van het bestuur van Ve:sen's Ziekenfonds om toe kenning van een bijdrage wordt besloten f 500 per jaar subsidie te verleenen. Op het verzoek van G. J. D Degenaar c. s. leden van een gym nastiekclub om gebruik van een lokaal van school G wordt goed gunstig beschikt. Tot tij-lelijk hoofd van den ge meentelijken vleeschkeuringsdienst' wordt benoemd de heer R. P. Fischer. Bij de rondvraag vraagt de heer Schilling of 't mogeiijk is dat bij den bouw van den steiger te IJmuiden zooveel mogelijk arbeids krachten uit de gemeente worden gebruikt. De heer Vermeulen zegt dat we hier weinig aan kunnen doen, echter was de heer Netscher als agent der Arbeidsbemiddeling bereid daartoe pogingen in 't werk ce stellen De beer Brink vraagt of er moeilijkheden zijn, inzake de aanslui tingen aan de Waterleiding. De heer de Boer antwoordt dat er met de vorst natuurlijk ver traging was, doch nu gaat .het zeer snel. De heer Netscher vraagt of de Voorzitter zich op de hoogte kan stellen van het gevaar der oever verschuiving aan het Noordzeekanaal door het ij smalen. De heer Vermeulen zegt dat de Directeur van Openbare Werken het zal onderzoeken. De heer Netscher wijst er op dat ook fietsrijders en automobilisten licht bezuinigen. De verordening daartegen is echter nog niet inge trokken en spreker vraagt maat regelen. De hf'er van T u ij 1 vraagt of he met mogelijk is den arbeiders goed koope pootaardappelen te verstrek ken. De heer Handgraaf zegt dat dit nog niet bekend is. De heer Gerritsen vraagt of met het oog op den nood der tijden de gemeentegronden niet voor be bouwing gebruikt kunnen worden. De heer V ermeulen antwoord de dat de gemeenteterreinen daar voor niet geschikt zijn, behalve een terrein, dat wellicht voor voor teelt beschikbaar gesteld zal wor den. De beer Vermeulen deelt echter mede dat een der grootste land eigenaren hoogst9 in-chrijver was voor de compost van den reinigings dienst en dat hij deze beschikbaar stelt voor bearbeiding van duingrond. Spreker juicht dit ten sterkste toe en zou daarbij wel willen bevorde ren dat de gemeente het hare deed om te trachten goedkoopere poot- aardappelen te verkrijgen voor hen, die dit land willen bearbeiden. Hierna gaat de raad in besloten zitting ter behandeling van belas tingzaken. Nog treurende over het ver lies van onze beste Vader, trof ons nogmaals een gevoelige slag door het overlijden van onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mej. ANTJE KLOOSTRA Wedw. van Wijlen den Heer J. VISSER, naar wij vertrouwen mogen in de hope des eeuwigen levens in den ouderdom van bijna 75 jaar. IJmuiden, P. Visser P. VisserDesjardin. Haarlem, A. Visser M. G. Visserv. Tellingen. Schoten, H. A. de GraafVisser. E. de Graaf. Haarlem, Alb. Visser H. Visservan Riesen. Anna Visser en Kleinkinderen. Haarlem, 28 Februari 1917. Tetterodestraat 18. Tersfond gevraagd Hotel NOMMER EEN. Heden overleed, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der stervenden, onze geliefde Eehigenoote, Moeder en Zuster JANSJE BONT, in den ouderdom van 47 jaar. J. DUINMEIJER. MINA DUINMEIJER. CATHARINA DUINMEIJER. D. BONT Jr. BERTU3 BONT. Egmond a. Zee, 25 Febr. 1917. gevraagd bij Mej. HOL, Bik- en Arnoldkade GEVRAAGD voor de morgenuren. Adres Wilbelminakade 74. gevraagd. Adres: Koningsplein la door JONGMENSCH, leeftijd 17 jaar, bekend met vischhandelbedrijf en eenigszins met boekh. en moderne talen. Br. no. 824, bur. v. d. blad gevraagd. President Krugerstr. 75. TE HUUR op netten stand, zonder pension Adres bureau dezer courant. TE KOOP een klamp best gewonnen Te bevr. bij J. BEENTJES, Vel- serbosch. te koop bij elke hoeveelheid. Adres: PakhuisTraanvareeniging, Pr. Hendrikstraat 18. Door deze geschiedt aankondi ging, dat tusschen de heeren FR ANK VAN RIJK, expediteur wonende te IJmuiden, gemeente Velsen en COR- NELIS BOON, boekhouder wonende te Santpoort, gemeente Velsen, is aangegaan eene Vennootschap onder de firma welke is gevestigd te IJmuiden, gemeente Velsen en ten doel heeft het vervoeren en doen vervoeren van koopmanschappen en goederen. Deze Vennootschap is aangegaan voor den tijd van vijf jaar ingaande den len Maart 19Ó0 en zeventien, zoodat zij den 28en Februari 1900 twee en twintig eindigt. Zij zal echter voor den tijd van een jaar zijn verlengd, indien zij niet minstens zes maanden vóór de expiratie door een der vennooten is opgezegd en zoo telkens van jaar tot jaar verlengd worden, totdat een zoodanige opzegging zal heb ben plaats gehad. De vennoot van Rijk is bij uit sluiting bevoegd tot de tcekening der firma. Namens partijen, Mr. A. W. HELLEMA Advocaat. Blijkens akte, 26 Januari 1917 verleden voor notaris A. Bertling te Haarlem, is opgericht de Naam- looze Vennootschap gevestigd te IJMUIDEN, gemeente VELSEN. De akte in haar geheel, met de Koninklijke Bewilliging, is geplaatst in de Nederlandsche Staatscourant van 20 Februari 1917 no. 43 onder volgnummer 319. Namens de Vennooten A. BERTLING, Notaris. Blijkens akte, 26 Januari 1917 verleden voor notaris A. Bertling te Haarlem, is opgericht de Naam- looze Vennootschap: gevestigd te IJMUIDEN, gemeente VELSEN. De akte in haar geheel, met de Koninklijke Bewilliging, is geplaatst in de Nederlandsche Staatscourant van 22 Februari 1917 no. 45 onder volgnummer 320. Namens de Vennooten A. BERTLING, Notaris. OeJboow CYCLOOP. HOOFDNUMMER 5 Acten. De merkwaardige onthullingen van het geheimzinnige raadsel, naar de roman van den schrijver G. WERNER. Kaartenverkoop en plaatsbespreking aan het gebouw. Volgens politieverordening rooken streng verboden. DE TWEE WEEZEN le tafereel, de aankomst der twee weezen, 2de taf. Het Pavil joen de Bei-Air. 3de taf. De luitenant van Politie, 4de taf. Het Kerkportaal, 5de taf. Een bezoek aan Henriötte, 6de taf. De Salpétrterè, 7de taf. Kain en Abel, 8ste taf. Moeder en Dochter. De hoofdrollen worden vervuld door de dames P. Beersmans, dochter van onze groote Catharina Beersmans, C. Mertens—de Jaeger, Betty Vink, M. Lus, Marianne v. Gelder. En de Heeren J. Buderman, J. Lemaire ter Nuijll, Veldman, Bouber, A. v. Dijk, enz. enz. plus 5 pCt. Auteursrecht. Kaartenverkoop en plaatsbespreking als gewoon.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 2