s Amsterdamseh A Cappella-Koor. De Vergadering IS UITGESTELD BRANDSTOFEEN. I Zondag 11 Maart te Beverwijk IE! G 33 In de Gereformeerde Kerk op heden avond, spreker Dr. DE MOOR, Gemeente Waterlexding. Uit de Provincie. SPORT. Plaatselijk Nieuws. AGENDA. Advertentiën. Dankbetuiging. DANKBETUIGING. een flinke Werkmeid. Nette Werkster Kantoor gezocht Kosthuis Kosthuis. Pakhuis Pakhuis Artistiek Tooneelclubje zoekt voor medewerking JONGE DAMES uit beschaafde kringen. Brieven No 829 Bureau van dit Blad. RKAMP. in het Kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente s'namiddags 2 uur. Nette Commensaals TE HAARLEM kont U voor f 15.— MACHINESCHRIJVEN en voor f4per maand STENOGRAFIE leeren, aan de An neveldt-Piimansehool, Ged, Onde Gracht 14 Tel. 2987. PROSPECTUS GRATIS. ANXEVELRT PUTTER. Den aangesloten geabonneerden wordt kennis gegeven, dat de gralis levering van water met ingang van I heeft opgehouden en men dus vanaf dezen datum, overeenkomstig het in de verordening bepaalde, tot betaling verplicht is. DE DIRECTEUR. Velseroord, i Maart 1917. BERICHT. JOH. M. SCHMIDT - OPTICIEN. Spoorwegverbinding Haarlem Zaanstreek. Kennemerland kan thans met groote zekerheid mede- deelen, dat de plannen voor een spoorlijn van Krommenie, door de Assendelftsche polders naar Bever wijk, vasteren vorm aangenomen hebben. Er zijn reeds door een Hoofdingenieur der H IJ.S.M. opme tingen gedaan, om zoo spoedig mo gelijk tot onteigening te kunnen overgaan. Indien deze lijn tot stand komt, en dat is nu zoo goed als zeker, zal de poging om een lijn van Zaandam naar Beverwijk te krijgen, wel mislukken. VOETBAL. Zondag j.l. heeft Kinheim III met 2—0. Haarlem Boys III geslagen waardoor deze club haar eerste nederlaag leed. Kinheim II speelde met 2 inval lers tegen Volksweerbaarheid, welke club slechts 10 spelers telde. Kinheim won met 5—3, zoodat de 1ste wedstrijd om den beker goed ingezet is. V.S.V. heeft Zondag tegen Kin heim een vriend schappelij ken wed strijd gespeeld en gewonnen met 5—0 Zondag a.s. tweede plaatselijke ontmoeting Stormvogels IV.S.V. I. IJMÜIDEN. Gevallen. C. v. Z., een 39 jarige smid uit IJmuiden viel Maan dagavond in de Nassaustraat te Haarlem en brak zijn rechterbeen. Per brancard werd hij naar het gesticht St. Johannes de Deo over gebracht. Berouw. Ter beschikking van de politie is gesteld de werkman J. C' B., uit IJmuideD, die de vo rige week in de Nes een rijwiel had ontvreemd en berouw over zijn daad hebbende, zich bij de po litie te Delft had aangemeld. Beëedigd. Tet beschikking van de Arrondissements Rechtbank te Haarlem van den 3en Maart 1917 is de heer F. W. Siertsen a te IJmuiden beëedigd als ingenieur bij den Waterstaat. Amsterdamseh Cappella koor. Het zal den muziekliefhebbers dezer gemeente ook zeker interes seeren, dat as. Zondagmiddag het beroemde Amsterdamseh Cappella koor onder de meesterlijke leiding van den heer Ant. Averkamp te Beverwijk in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. eene uitvoering geeft, waaromtrent achterstaande advertentie nadere bijzonderheden vermeldt. Wij kunnen daaraan nog toevoegen, dat de netto opbrengst ten deele ten goede komt aan de wijkverpleging aldaar. Waar dit koor zich op eene on geëvenaarde vermaardheid mag be roemen, mag het overbodig heeten hier vooraf de loftrompet te steken. Het belooft een kunstgenot van den eersten rang. Vermelden wij ten slotte nog, dat er geen gelegenheid is tot plaatsbespreking, maar dat er ze kerheid bestaat, dat niet meer kaar ten worden verkocht dan er plaat sen zijn. Men zal dus goed doen zich tij dig aan de in de advertentie ge noemde adressen van toegangsbe wijzen te voorzien. Vervroegd sluitingsuur der café's, enz. Wanneer we over dit vervroegd sluitingsuur iets willen zeggen, dan zij, om alle misverstand te voor komen, voorop gezegd, dat een vervroegd sluitingsuur onze volle sympathie heeft en als daar niet de belangen van een groot aantal ingezetenen mede gepaard ging, burgers, die niet het minste bijdra gen in de lasten der gemeente, dan zou een nog vroeger sluitings uur in het algemeen belang en in het bijzonder in deze ernstige tijden, door ons met instemming begroet worden. Daar gaat 't dus niet om. Doch we wenschen de vraag te stellen of het vervroegd sluitingsuur van 12 Februari tot 1 Maart wettig ia geweest, ja dan neen. En dan meenen we dat zulks niet het geval is, en wel op de volgende overwegingen. Het sluitingsuur der café's wordt door den Raad der gemeente bij Algemeene Politieverordening vast gesteld en bepaalt voor deze ge meente, zooals we reeds meidden volgens art 25 der verordening het sluitingsuur op 11 uur. In de raadsvergadering van 9 Februari j.l. werd den raad, mede in verband met de lichtbesparing, voorgesteld het sluitingsuur vanaf 12 Februari tot 1 Mei 19J 7 te stellen op 10 uur. Dit ontwerp nu heeft, volgens de officiëele mededeeling van den Burgemeester en den Secretaris der gemeente in het Gemeenteblad no. 50 dd. 24 Februari pagina 239 punt 9 in de vergadering van 9 Februari wel een punt van bespre king uitgemaakt, doch is met in stemming gebracht. Het is dus geen besluit van den Raad geweest Wij twijfelen er geen oogenblik aan of de Raad zou bij stemming zonder eenig voorbehoud het voor stel hebben aangenomen, doch waar de Raad zich niet uitgesproken heeft, is de wijziging van art. 25 der verordening dien dag niet van kracht geworden en kon eerst wettigheid verkrijgen d®or Raads besluit in een volgende vergadering van den Gemeenteraad. Die ver gadering heeft plaats gehad den len Maart en in die vergadering is het voorstel tot wijziging dei- verordening dan ook zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. Toch is op last van den Burge meester de 10-uursluiting met in gang van den 12en Februari gelast en wij twijfelen er weder geen oogenblik aan of de Burgemeester heeft gemeend daartoe de bevoegd heid te bezitten en die bevoegdheid ontleend aan andere bepalingen, dan in art. 25 der politieverordening zijn vastgelegd. Dit is dan ook in derdaad het geval. In afwachting van het raadsbesluit van 1 Maan, heeft de Burgemeester de bevoegd heid tot vervroeging van het slui tingsuur ontleend aan art. 34 der politieverordening voor deze ge meente. Dit artikel, alinea 1 luidt: „Ingeval de openbare orde „of rust verstoord wordt, of „dreigt verstoord te worden, „ter beoordeeling van den Bur gemeester, of van brand, lo- „ting of onderzoek der verlof „gangers is de Burgemeester „bevoegd één of meer der in „artikel 8 bedoelde inrichtingen „(herbergen en tapperijen) te „doen sluiten, hetzij voor en „kele uren, hetzij voor het „overige gedeelte van den dag." Afgescheiden nu van de vraag, waarom de voor slechts enk maanden voorgestelde wijziging der verorde ning heefc plaats gehad en zelfs in een volgende vergadering nadruk kelijk moest worden vastgesteld, indien artikel 34 bovengenoemd de bevoegdheid geeft het sluitingsuur der café's algemeen te vervroegen vragen we inderdaad in ernst af of art. 34 in dit geval wel toegepast had mogen worden. Zonder rechtsgeleerde spitsvon digheden aan te voeren is 't toch voor ieder duidelijk, dat art. 34 wijst op zeer bijzondere gevallen n.l. of rustverstoringen en daarmede gelijkgestelde óf brand öf loting enz Welnu, brand is er na 9 Februari niet geweest en indien wel, zou die toch door ons kranig brandweer korps wel voor 1 Maart geblascht zijn, loting enz. óók niet; rest dus verstoring of bedreiging daartoe van de openbare orde ter beoor deeling van den Burgemeester. Nu zegt, voor wie goed leest art. 34 niet of de beoordeeling ook geldt de rustverstoring of alleen de be dreiging daarvan. toch een spits vondigheid doch in ieder geval moet de Burgemeester geoordeeld hebben, dat de openbare orde of rust verstoord was en is geweest van 12 Februari tot en met i Maart of gedurende dien tijd „dreigde" verstoord te worden en dit nu is ons onverklaarbaar. We kunnen niet aannemen, dat zelfs de pootige circulaire van den Minister van Landbouw over lichtbesparing, de gemoederen van ons gemeentebe stuur zoodanig heeft van streek gebracht, dat men voor verstoring van de openbare orde of rust zou hebben gevreesd, en 't heeft ons verbaasd, dat géén der raadsleden aan deze aangelegenheid eenige aandacht heeft geschonken, óók al konden zij zich evenals wij volko men met een vervroegd sluitingsuur vereenigen. We geven onze meening gaarne voor beter, doch naar de onze is de interpretatie van art. 34 slechts bedoeld voor zéér bijzondere gevallen en niet voor algemeene, waarom naar onze meening dan ook de toepassing van art. 34 der politie verordening in bovengenoemd geval de rechtsgrond mist, al heeft ze dan ook meer een gewenscht en nuttig dan noodig effect gehad. WOENSDAG. Merten's Tooneelgezelschap „De Twee Weezen", Cycloop, 7]/4 uur. DONDERDAG. Boaz-Bank, Yisseringstraat 12, 7—9 uur. N.Y. Zeevisscherij Mij. Zeeland, Algem. Vergadering ten kantore, 8 uur. Heden, den tweeden Maart 1917, overleed kalm tot onze diepe droefheid in den ouder dom van 75 jaar, onze lieve Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader WOUTER POLDERMAN Senior IJmuiden, Weduwe M. Polderman-van Hatttem. Rotterdam, A. Polderman. W. Poldermanvan Doesburg. H. Polderman. M. H. PoldermanKleykamp. IJmuiden, M. Polderman. Rotterdam, J. van GangelenPolderman. A. van Gangelen. IJmuiden, J. Polderman. W. Polderman Jr. Eth. PoldermanLuchsinger. W. J. Polderman. M. A. NiepoortPolderman. C. Niepoort. Joh. Polderman. Emma PoldermanLuchsinger en Kleinkinderen.- IJmuiden, 2 Maart 1917. Eenige en algemeene kennis geving. Bezoeken van rouwbeklag kun nen niet worden afgewacht. Ondergeteekende betuigt langs dezen weg zijn welgemeenden dank aan den WelEd. Gestr. Heer Kapitein- Commandant van het Pantserfort alhier, aan heeren officieren, adju dant-machinist en in het bijzonder aan den sergeant-majoor, voorts aan onderofficieren en manschappen voor de talrijke en vriendelijke blijken van belangstelling hem op 1 Maart 1.1. geschonken. C. F. PRINS en Echtgenoote. Ondergeteekenden betuigen hun nen hartelijken dank aan Mej. v. d. LENDE, verloskundige alhier, voor de zorgvuldige behandelingen uit tekende hulp, verleend bij de geboorte van ons dochtertje. Ph ZWAAN. A. ZWAANVisser. IJmuiden, 7 Maart 1917. GEYRAAGD Adres: G. RENSEN, Velsen. gevraagd voor 2 a 3 dageD per week Adres: JOH. DE WAARD, Ka naalstraat C 26a. door JONGMENSCH, leeftijd 17 jaar, bt-kpnd met vischhandelbedrijf en eenigszins met boekh. en moderne talen. Br. no. 324, bur. v. d. blad. GEVRAAGD tegen 1 April een voor een heer, den prijs van f 35 niet te boven gaande. Br. no. 327, Bur. van dit Blad. Een JONGMENSCH zoekt een de gelijk Kosthuis. Br. no. 328, Bur. van dit Blad. TE HUUR aan de Bik- en Arnold- kade. Adres- P. v. d OORD, Kerkstr. 2. met zolder TE HUUR in de Nep- tunusstraat. Adres: P. v. d. OORD, Kerkstr. 2. Aan het Levensmiddelenbedrijf der gemeente Velsen (Secretarie afd. la) wordt gevraagd met ingang van 18 April e.k. eeu tijdelijk m. of vr. KLERK, liefst in het bezit van een diploma Boekhouden en met eenige practLche ervaring, op een sa aris berekend tegen f 750 per jaar. Sollicitatiën in te zenden aan den Burgemeester vóór 25 Maart a.s. Persoonlijk bezoek alleen na uit- noodiging. Direct* PROGRAMMA, tevens bewijs van toegang vóór Zondag verkrijgbaar a 75 Cts.; te Beverwijk bij de Boekhandelaren W. A. ANTONI.1ZKN en C. DiNGLER, te IJmuiden in den Boekhandel P. F. C. ROELSE. gevraagd. President Steijnstr. 72. Bons ter verkrijging van deze brandstoffen zijn aan onderstaande adressen verkrijgbaar: Te IJmuiden, Vrijdag 9 Maart 1917, des v.m. van 9—12 uur, in de voormalige onderwijzerswoning van schooi A., ingang Willemsplein. Te Velsen, Woensdag 7 Maart 1917, des v.m. van 912 uur, ia het Gemeentehuis. Men is verplicht de enveloppe, waarin men de broodkaarten heeft ontvangen, mede te nemen. i Ten gerieve mijner cliënten te IJmuiden en direkte omgeving heeft de heer J. P. HAZEWQET, Horlogemaker, Oranjestraat 20, IJmuiden, zich bereid verklaart alle mogelijke bestellingen in ontvangst te nemen en voor spoedigste doorzending aan mijn adres te zullen zorgen. De heer Hazevoet beschikt van heden af over eenige modellen brillen, pincenez en onderdeelen voor reparatie, zoodat kleine herstellingen aan zijn adres kunnen worden uitgevoerd. God. Oude G^cht 47 Haarlem.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 3