Stokvischatval Gei. Zit- en Slaajfa», Houten Labels fëralji§! .iigkwzorg". nu ««mi KREUITER'S ACCOUNTANTSKANTOOR. Burgerhuis BEKENDMAKING. Haarlem dan andere wegen zoeken. Waarom b.v. niet een strook ge vraagd langs zijkanaal C, waar veel ruimte is voor industrieën, en als het dan tevens een strook langs het Noordzeekanaal ontving, zou Haarlem in den waren zin van het woord zeehaven kunnen worden. In Bloemendaal verzet men zich hevig, zooals wij reeds zeidden. Het komt ons dan ook onbegrijpelijk voor wat voor reden Haarlem heeft om dit geheel te willen bezitten. Wonen daar alleen forensen, die in Haarlem bun zaak ot kantoor hebben? Men weet wel beter. Er wonen veel meer Amsterdammers. Tegenwoordig ook al IJmuidenaars. En dan zoo op eens een stuk van de Noordzeekust te willen hebben. Wat heeft Haarlem daarmee voor? Wij voor ons meenen, dat de aspiraties van Haarlem wel wat hoog gemikt zjjn. En waar men juichtwij wor den een groote stad met meer dan 100.000 inwoners, zouden wij zeggen dat dit juichen nog wel eens te vroeg kon zijn aangeheven. Want w*j kunnen er moeilijk inkomen dat Gedeputeerde Staten bereid zullen gevonden worden deze groote plannen te verwezenlijken, 't Kan wel wat bescheidener. In ieder geval is de zaak nog niet beslist. Vóórdien zal er nog wel wat over gesproken en geschreven worden. Van belang is ook hoe ons gemeen tebestuur tegenover de Haarlemsche plannen staat. Deze zullen haar toch niet onverschillig zijn Wellicht, dat wij er binnenkort iets van verne men. Uit de Gemeente. Voer den Raad. Voor de kinderen der Openbare en bijzondere scholenwerd uitge trokken een bedrag van f 300. Door de hoofden der openbare lagere scholen D, E en G en door het Hoofd der R.-K. lagere school te Velseroord werd hiervan gebruik gemaakt. Op alle scholen werden uitsluitend klompen verstrekt, daar aan andere kleeding en voeding geen behoefte bleek te bestaan. B. en W. achten het met het oog op den woningnood niet ge- wenscht thans een beslissing van den Raad uit te lokken en stellen den Raad voor Gedeputeerde Staten te berichten, dat onbewoonbaarver klaring geen practisch gevolg kan hebben, daar ontruiming toch niet mogelijk zal zjjn. De gemeente heeft dit strand nog van het Rijk in pacht tot 81 December 1918. B. en W. stellen den gemeente raad voor, hen te machtigen bij publieke inschrijving over te gaan tot verpachting van het zeestrand tot 31 December 1918 onder de door hen te stellen voorwaarden. Deze voorwaarden zijn opgeno men in gemeenteblad no. 65. van f311.000 aan de Woni^gbouw- vereeniging „Velsen" te Velsen, ten behoeve van denbouw van 115 woningen, waaronder 6 win kels, te Wijkeroog. VI88CHERIJ. Nederland. Noordzee. Noordelijke IJszee. Het vaartuig zal voorloopig aan de trawlvisscherij deelnemen. Ingezonden Vergun mij, Geachte Redactie, in Uw blad mijn verwondering te uiten, over de zeldzaam onpracti- sche wijze, waarop de distributie van brandstoffen-bons hier ter plaatse is geregeld. Door mijn beroepsbezigheden is het mij niet vergund af en toe eeni- ge uren op het Wülemsplein door te brengen, in afwachting van het oogenblik, waarop ik in het bezit kan komen van een bon voor brand stoffen. Evenmin bèschik ik over personeel, waaraan ik kan opdragen, voor het Bureau te gaan staan, totdat de gewenschte Bon is ver kregen. Of zijn de Bons wellicht voornamelijk bestemd voor hen, die hun personeel kunnen laten... wachten? Is dit het geval, dan be reikt men ongetwijfeld het gewensch te doel. Is er nu met geen mogelijkheid een practischer regeling denkbaar, en is het absoluut noodzakelijk lan gen tijd in de kou te staan kleu men, wil men een bon veroveren. Of is dit koü-lijden gewenscht,' om beter de warmte van de later te verkrijgen brandstof te kunnen ap- précieeren Is het nu zoo akelig-moeilfjk en totaal onuitvoerbaar, meerdere dagen bons beschikbaar te stellen, en op meerdere plaatsen, en b.v. de lief hebbers van de bons alphabetisch in groppen in te deelen Of, als dat te ingewikkeld is: kan men geen bus plaatsen, waarin alle aanvragers hun envelop werpen op een bepaalden dag, onder vermel ding van den naam van den Brand- stoffeDhandelaar, die met de order belast wordt, waarna de bons ge schreven en weder op een bepaalden dag door den handelaar afgehaald en ter beschikking der klanten ge houden konden worden? Zou dit alles niet beter zijn, dan de warmte-liefhebbers in de kou te zetten, als ze tenminste tot de uit verkorenen behooren, die daartoe den tijd hebben. Er zullen echter andere en betere wijzen van bon-distributie gevonden kunnen worden. Zijn er dan geen sluimerende organisatie-talenten on der hen, die met de regeling van dit bonsysteem zijn belast, waardoor iets beters voor den dag kan komen? Zijn er wel, laat hen dan eens even wakker worden, en de burgers daar door veel onnoodige last, tijdverlies en kouvatting besparen In de hoop, dat mijn stem niet die zal zijn „eens roependen in de woestijn" teekent met de meeste hoogachting K. Plaatselijk Nieuws. IJMUiDEN. 1 April benoemd tot chef der In voerrechten en Accijnzen alhier. VELSEN. Besloten werd te adviseeren eene commissie van voorlichting omtrent het gebruik van den grond in te stellen. Van gemeentewege is reeds aan gekocht een wagon pootaardappelen. die tegen den kostprijs van f9 25 per H,L. zullen worden gedistribu eerd. Aan hen, -die niet bij machte zijn dezen prijs te betalen zal uit- s uitend voor het telen van aard appelen voor eigen gebruik een zekere hoeveelheid pootgoed ver strekt worden a f 5 per H.L. De commissie kon zich vereeni gen met eene wijziging der brood kaartenregelmg in dien zin, dat voortaan niet meer door bemiddeling der bakkers maar direct aan den belanghebbenden de uitreiking der broodkaarten plaats heeft. Deze uit reiking zal geschieden tegen inrui- iing van de oude kaarten. Op be paalde plaatsen zal daartoe voor het 'eerst Zaterdag 31 Maart zitting worden gehouden. De wijzi ging moet echter nog door den Minister worden goedgekeurd. Omtreni de beschikbaarstelling van goedkoop kalfsvleesch zal door den Voorzitter eens bespreking met de slagers worden gehouden. Ook zal een onderzoek worden ingesteld teneinde te komen tot het vast stellen van maximum prijzen van rundvleesch. Naar aanleiding van eene minis terieële circulaire omtrent de groote voedingswaarde van taptemelk be sloot de commissie pogingingen in het werk te stellen, dat aan melk- leveranciesrs voor de in consumptie gebrachte taptemelk en karnemelk de rflkstoeslag van 27a cent per Liter wordt uitgt-keerd. Hierdoor toch zou deze melk goedkooper aan het publiek kunnen worden ver kocht. 1 Vervolgens werd besproken de oprichting van centrale keuken voor het geval het steuncomité de zaak niet ter hand zou nemen. Een deputatie uit de commissie zal in andere gemeenten de wer king in oogenschouw nemen eD daarover rapporteeren. Inmiddels zullen ook de arbeidsorganisaties in de gelegenheid worden gesteld zich omtrent deze zaak uit te spre ken. Besloten werd in de week voor Paschen weer eieren te distribu- eeren. Aan het door den Administrateur uitgebrachte verslag over de distri butie vanaf 1 September 1916 tot 1 JaDuari 1917 kan het volgende worden ontleend Gedistribueerd werden 3775 Kg. Boter. 1000 stuks en 15 Kg. gerookte Makreel. 490 Kg. gerookte schelvisch. 900 Kaas. 25500 Suiker. 65 vaten haring. 10825 Kg. gesmolten Rutidvet. 78 H L. Zaaitarwe. 9990 Kg Rijst. 56100 stuks Engelsche bokking. 125 Fiesschen gemarineerde ha- ring. 10471 Kg. Pronksnijboenen. 8273 Dubbele SperciebooneD. 20800 Roode Kool. 18600 Savoije Kool. 13670 Zuurkool. 25000 Uien. 1460 Gort. 500 Hollandsch spek. 8300 Wortelen. 30000 Rapen. 4781 Andijvie. 3478 Enkele Spercieboonen. 708749 Aardappelen. 1200 Havermout. 51407 stuks Eieren. 5500 Kg. groene erwten. 4950 bruine boonen. 1158 stuks Vark'ns, met een to taal slachtgewicht van 134815 Kg. Voor het bakken van re- geeringsbroodwerd verstrekt 126700 Kg. ongebudd tarwemeel Voor toeslsg op consumptiemelk werd uitbetaald f27,667.44. Naar aanleiding van de bespre kingen bij de rondvraag besloot de Commissie nog, aan Burgemeester en Wethouders te adviseeren, den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel in overwegjng te geven, met het oog op de ongekend hooge prijzen van zoolleer, maximum-prij zen voor den verkoop van dit artiael vast te stellen. Predikbeurten. IJMUIDEN. Woensdag, 7 uur: Ds. Creutz- berg, samenkomst met oud-aanne- melingen. Donderdag, ö1/i uurDs. Creutz- berg Huwelijksinzegening. AGENDA. WOENSDAG. Vereeniging „Ziekenzorg", Jaar vergadering, Geb. v. Chr. Belangen 8 uur. DONDERDAG. Zitting Kenringsraad Militie, Bur geravondschool Velseroord, No's 1-45 9 uur. N.V. Visfcherij Mij. „Hé'éne" Alg. Vergadering, ten kantore, 3 uur. Boaz-bank, Visseringstraat 12, 7—9 uur. VRIJDAG. Zitting keuringsraad Militi», Bur geravondschool, No's 46-90, 9 uur. N.V. Stoomvisscherii Mij. „Sidney Albert", Algem. Vergadering, ten kantore, 3 uur. N.V. Stoomvisscberij- en Logger- Maatscbappijen, Directie J. Visser Hz., Algem. Vergadering, ten kantore Vergadering Kamer van Koop handel en Fabrieken, 3 uur. voor- m alige onderwij zerswoningl Jmuiden ZATERDAG. Zitting keuringsraad Militie, Bur geravondschool, Nos. 91-135, 9 uur. Exploitatie Mij. Voorwaarts", Vel sen, Algem. Vergadering, ten kan tore, 3 ii ur. N.V. Vischerij Mij. „Nelly", A!g Vergadering, ten kantore, 2 uur. By dit nummer behoort het offi. ciëelè Baadverslag, 3e zitting 1917. A dvertentiën. Mevr. CORNELIA POOL, BOEKHOUDER NET KOSTHUTS Kost en Inwoning: Santpoort Station of halte Driehnit». WONING of ZIT-SLAAjPKAMER HOEKHUIS, te koop gevraagd. Gebrs. y. d. BERG - Boskoop yQORt VISCH VERZENDING. Jaarvergadering op Woensdag 28 Maart a.s, des avonds 8 ure in het Gebouw van Chr. Belangen. AGENDA Kamer van Koophandel en Fabrieken. op Vrijdag 50 M-sart a N.V. IJmuidensche Visscherij Exploitatie Maatschappij Verpachting Zeestrand te IJmuiden. STENOGRAFIE Aniievoldt-Pitmaaschool Oranjekade 19, - Haarlem. Sehoolvoeding. In Gemeente- teblad no. 63 is opgenomen het rapport over de sehoolvoeding en kleeding over het jaar 1916. Onbewoonbaarverklaring van wo ningen. De Gezondheidscommis sie heeft 94 woningen te Velser oord voor onbewoonbaarverklaring voorgedragen. Verpachting Zeestrand. Op 31 December 1916 is de pacht van zeestrand met H. Leeuw geöndigd Onderwijzend personeel. Op de voordrachten ter benoeming van drie onderwijzeressen aan de open bare lagere school A te IJmuiden zijn geplaatst: 1. H. de Boer, on derwijzeres te IJmuiden; 2. S Veld man, onderwijzeres te IJmuiden 3. H. C. M. Erdtsieck, onderwijze res te Hensbroek; II. 1. S. Veld man, onderwijzeres te IJmuiden 2. H. C. M. Erdtsieck, onderwijze res te Hensbroek; 3. J. Pietersen, onderwijzeres te Hillegom en III. 1. H. C. M. Erdtsieck, onderwijze res te Hensbroek; 2. J. Pietersen, onderwijzeres te Hillegom; 3. M. J. Tjalsma, onderwijzeres te Deventer. Gasbedrijf. Uit de winst en verliesrekening van het gemeente lijk gasbedrijf blijkt, dat over 1916 is behaald een netto winst van f 18416.52. Woningbouw. B. en W. stel len voor te verleenen een voorschot Voor onze zeevarendon. Ton op oude plaats gelegd. Haaks Zeegat van Texel. Voigensmede- deeiiDg van den Vice-Admiraal, Commandant der Marine te Wil lemsoord, is de witte spitse ton met zwarte vlag „Haaks", welke N294*0. 450 M. was verdwenen, weder op haar oude plaats gelegd. Uitbreiding van het door Engeland gesloten verklaard 'gebied. Volgens bericht van het Ministerie van Bui- tenlandsche Zaken is van de Britsehe Regeering de mededeeling'ontvangen, dat met ingang van 1 April a.s. het door Engeland afgesloten ver klaard zeegebied wordt uitgebreid. Vanaf dien datum omvat het, met uitzondering van de Deensche en Nederlandsche territoriale wateren, het gebied, als volgt begrensd in het Noordendoor de parellel van 56" N.b. beW. een punt 3 zm. van de kust van Jutland liggende. in hetWestendoor de verbindings lijn van de volgende punten: 56° 0' N.b. en 6" 0' 0.1. 54. 45' N.b. en 4' 30' 0.1. '58° 23' N.b. en 5« 1 0.1. in het Zuiden: door een lijn, ge trokken door. het laatstgenoemde punt en een punt op53' 25' N.b. en 5U 5',5 0.1., en vervolgens om de Oost de grens der Nederlandsche territoriale wateren volgende. Boor Buitschland afgesloten zee gebied. Volgens bericht van het Ministerie van Buiteniandsche Zaken werd van de Duitsche Regeering mededeeling ontvangen, dat voortaan in het gebied in de Noordelijke IJszee, ten Oosten van den meri diaan van 24« 0.1. en ten Zuiden van de parallel van 75° Nb., met uitzondering van de Noorscbe terri toriale wateren, alle verkeer ter zee met alle middelen zal worden belet. Neutrale schepen, welke dit gebied bevaren, doen dit op eigen risico. Voorzorgen zijn echter ge nomen, dat schepen, welke zich op het oogenblik op weg bevinden Daar een haven in het afgesloten gebied, of zulk een haven reeds verlaten hebbeD,tot 5 April a.s. niet zullen worden aangevallen zonder vooraf gaande waarschuwing. Nieuwe schepen. De voor reke ning van den heer N. van Rhijn te IJmuiden op de werf der firma J. S. Figee Jr. te Vlaardingen nieuw gebouwde stalen zeillogger IJ.M. 338 „Willy" is in de visschershaven te IJmuiden gearriveerd. Buiten verantwoordelijkheid vaii.de Redactie Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer Jb. SchoJ is te 's-Graven- hage geslaagd voor het examen 3e stuurman groote vaart. Bevordering. De commies-veri ficateur C. Lap is met iDgang van Communique. In de vorige week gehouden vergadering der Le vensmiddelen-commissie werd mede gedeeld dat verschillende grondeige naren bereid zijn mede te werkeD tot beteling van ongebruikt liggende gronden met voedingsgewassen. Ned. Herv, Kerk. Heden overleed onze geliefdé Echt- genoote, Zuster en Behuwdzuster, geborenWIELICK, in den ouderdom van 61 jaar. Uit aller naam P. POOL. IJmuiden, 24 Maart 1917. in den handel werkzaam geweest zijnde, goed bekend met Pransch, thans werkzaam op een groot handelskantoor te Amsterdam, te IJmuiden woonachtig, zag aldaar zijn avonduren gaarne bezet, met het in richten en bijhouden van administratiën of iets dergelijks. Brieven C S 2589 Ricardo's Adv. bur. Amsterdam. gevraagd in Velseroord. Brieven nat 337 bureau van dit blad. gevraagd door een heer, in IJmuiden of omstreken. Brieven onder no. 66 boekhandel Roelse. Gevraagd in Velsen of omgeving een flink met flinke tuin Brievenno. 338 bur. v.d. blad Te huur gevraagd een bescheiden voor klein gezin, hnurprjjs 5 ad 6 gulden per week. Br. no. 339 bureau van dit blad. Voor terstond TE HUUR gevraagd een met gelegenheid tot koken, door jongge huwden, zonder kinderen, Br. fr. onder no. 336 bur, v. d. blad TE KOOP een 2 hoog, zeer billijk, gelegen 5 minuten van het station Santpoort, zeer geschikt voor wiokelhuis Br. no. 340 bar. van dit blad Brieven met opgaaf Tan hoeveelheid en prijs aan J. Jamaerh, Clemensstraat 36 B, (Charlois), Rotterdam. 1. Opening der vergadering. 2. Lezen der notulen van de vorige ver gadering. 3. Jaarverslag. 4. Rekening en verantwoording door ds penningmeesteres. 5. Aanvulling van het bestuur. 6. Rondvraag en sluiting. HE T BESTUUR. Trouwe opkomst gewenscht. der Kamer van Koophandel en Fabrieken in de gemeente Velsen nam. 3 uur in de voormalige onderwijzers- woning te IJmuiden. AGENDA: le. Vaststelling der rekening en verant woording. 2e. Ingekomen stukken. De Secretaris, Mr. N. H. v. VOORST v. BEEST. Bg akte voor den ondergeteekende verleden op 20 Januari 1917 is wijziging gebracht in de statuten van de te IJ m u i d e n, gemeente Velsen. De akte van wijziging in haar geheel, mitsgaders de koninklijke bewilliging, zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van 22 Maart 1917, nummer 69. W. A. Dolleman, Notaris te IJmuiden. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Velsen zullen, behoudens nadere machtiging van den Raad, op Woensdag 4 April -i9l7, des voormiddags te II uur, ten Raadhuize gelegen in de kom van het dorp Velsen, bij openbare inschrijving verpachten het zeestrand, gelegen tusschen het Zuiderhavenhoofd en den lagen dam langs de Zuidzijde van het buitenkanaal te IJmuiden. De pacht gaat in op den dag der ver pachting en eindigt 31 December 1918. Verpachtingsvoorwaarden- en een mo del-inschrijvingsbiljet worden op aanvrage ter Gemeente-Secretarie (4e afd.), onver wijld gratis toegezonden of uitgereikt. Velsen, 27 Maart 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de burgemeester, H. VER LOREN VAN THEMAAT. De secretaris, TH. J. WIJNOLDY DANIËLS. De cursus kost flO.-r- en begint Vrijdag. Gedempte Oude Gracht 14 - HAARLEM. 'IELEFOON 2984.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 3