IJmuider Courant Bioscope Voorstelling „De verdwenen Bankier „QUO VAD1S" George wil wel! Ensemble SOLSER HESSE Een Verlegen Huwelfjkscandidaat Bekendmaking. Zondag 5 uur Middagvoorstelling 2e BLAD. 7 April. De Burgemeester van Velsen maakt bekend, dat het bedrag van f 10.000 hem door den Minister van Buitenlandsche Zaken toegezonden en geschonken door de Duitsche Keizerlijke Marine, door hem, in overeenstemming met den wensch der Gezondheidscommissie, is be stemd voor de oprichting van een ziekenhuis hier ter' plaatse, en tot het tijdstip waarop het voor dit doel kan worden besteed, belegd wordt in obligatiën Nederlandsche Werkelijke Schuld, welke bij de Nederlandsche Bank in open be- waarneming zullen worden gegeven. Velsen, 3 April 1917. De Burgemeester voornoemd, H. tir LOREN VAN THMAAT HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Yelsen, brengen ter open bare kennis, dat het verzoek van de Vereenigde Koninklijke Papier fabrieken der Firma van Gelder Zonen te Velsen om op het perceel, kadastraal bekend Gemeente Velsen, Sectie H No. 4010, hare inrichting te mogen uitbreiden door het op richten van een pompgebouw, waarin zullen worden geplaatst 2 ijzeren ketels, bestemd tot het condenseeren van stoom en 3 pompen, gedreven door 8 electromotoren van 25 P.K. elk, benevens het oprichten van 2 reservoirs door hen is toegestaan. Velsen, 80 Maart 1917. Burgemeester en Wethouders voor noemd, De Burgemeester, H. va» LOREN VAN THEMAAT. De Secretaris, Th. J. WIJNOLDY DANllLS, HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Velsen, brengen ter open bare kennis, dat het verzoek van de Vereenigde Koninklijke Papier fabrieken der Firma van Gelder Zonen te Velsen om op het perceel, kadastraal bekend Gemeente Velsen, Sectie H No. 4010, hare inrichting te mogen uitbreiden door het ver- grooten van het hoogspanningsge bouw door hen is toegestaan. Velsen, 30 Maart 1917. Birgemeester en Wethouders Toornoemd, De Burgemeester, H. VER LOREN VAN THEMAAT. De Secretaris, Tb. J. WIJNOLDY DANIÏLS. AGENDA. ZATERDAG. Bioscoop, Cycloop, 8 uur. Uitbaggeren 4000 M' der Delft, Biljetten inleveren bij het Gemeente bestuur, vóór 9 April. ZONDAG. Bioscoop, Cycloop, 5 en 8 uur. MAANDAG. N.V. Zeevischhandel v.h. v. Ote** rendorp en Co., Buitengew. Alg Vergadering, ten kantore, 9 uur v.m. Bioscoop, Cycloop 5 en 8 uur. DINSDAG. Nutsspaarbank, Helmstr, 9, 7—9 u. Ensemble Solser en Hesse, Cy cloop, 8 uur. Predikbeurten. IJMUIDEN. 10 uur Ds. Creutzberg. 2Va uurdezelfde, H. Doop. lOVs uur: Ds. Luikinga 2e Paasohdag. Geen dienst 10 uur: 10 uur: VELSEROORD. 10 uurde heer Gutteling. 5 uurdezelfde, Koorzang. 2e Paasohdag. Geen dienst. 10 uurGodsdienstoefening. 5 uurhetzelfde. 10 uurDs. Eggink. 10 uur: de heer Gutteling van Vel seroord. (Gebouw voor Chr. Belangen). Zondag. 9Va uur: Godsdienstoefening. 5 uur: hetzelfde* 9V2 uur: Godsdienstoefening. 6V2 uur: Ds. Schothorst van West- zaan. WIJKEROOG. 10 uur: Ds. Kok. 5 uur: dezelfde. SANTPOORT. 10 uur: Dr. G. A. van de Bergh van Eysinga. lOuur: Ds. H. Bakker van Amster dam. Geen dienst. wijk M. M. M. Schippers, 74 jaren, weduwe van P. Hooftman D. van Leeuwen, 54 jaren, echtge- noote van D. Luijt. YISSCHERIJ. Trawlloggers. Van de IJmuider loggers, kwa men sedert de vorige opgave binnen Burgerlijke Stand der gemeente Velsen van 20 Mrt. t/m. 2 April 1917. BEVALLEN: E. van der Linde- Wijker d.; P. Stam-Hulshof d.; J. J. van Tiggelen-Bakker d.; A. Gorter- Broek dG. J. Meijer-Förch z.; M. Gomes Maas z.; B. van den Bos- van Aalst dN. C. v. Noordenne- Hofman z.; A. Pirovano Orij z.; C. Schoorl-Braams d E. Dekker-Bak- kum z.; R. Blok-Slikkerveer d.; M. Salm-Smit dM. van Tiel-Vooren z.; M. M. Hermans-van Hoove z.; A. T. Zegel-den Dunnen d.; A. Voor hout-Verver d.; A. Alders-de Graaf z.; E. Bolhuis-Postma d.; N. Ver schuren-Broek z.; G. Wijker-van Os z.; G. Rutte van Warmerdam z.; J Langbroek van den Hoek d.; C. Zindel- Breggeman z.; H. Dekker-Meeuwen oord z.; J. G. de WeersGerrits d.; C. Korf-van Strien d.; E. Burger- Keiser d.; M. Buts-Versteegh z.; J. Pronk-de Niet z.; J. A. Pepping- Dekker d.; E. Heij boer-Aid erliefste d.; J. Kuipers-Vrey ling z.; M. Hinders de Jong d.; C. van 't Hoen-Visser z, ONDERTROUWD: W. Maasland en E. C. Noom H. Wiegman en J. M. Hoveling J. C. van den Bogaerde en J. de Boer A. Stam en A. de Vries. GEHUWD: A. Plokker en A. Glas G. Yerheij en C. Uiterwijk winkel E. J. Janssen en E. Oort. OVERLEDENM. C. Kramer, 11 maanden, d. v. C. Kramer en M. G. Israöl P. Kramer, 82 jaren, we duwnaar van I. J. Willems J. M. J. Vest, 75 jaren, weduwe van J. W. Westenberg J. van Veelen 17 dagen, zoon van M. van Veelen en G. Schermer H. Stoker, 14 dagen, zoon van A. Stoker en E yan de Wint G. Scheenaard, 86 jaren, wed. van W. Maarschalk A. Komen, 82 jaren, echtgenoot van N. J. Strooman D. Zwanenburg, 74 jaren, echtgenoote van H. Braam R. Wezelman, 7 jaren, dochter van H. Wezelman en J. Kramer J. Broekhuizen, 6 maanden, zoon van J. Broekhuizen en K. Stoker C. Schol, 7 jaren dochter van C. Schol en G. Broek H. C. E. Reijnders, 73 jaren, dochter van J. H. Reijnders eq A. Rep A. Kuipers, 74 jaren wed. van E. Zwart J. P. Wals, 11 weken, zoou van F. Wals en A. Stam. M. Boudt, 70 jaren, weduwe van W. Kruijs- YM. 250 met f 868. 338 f 686.— 291 f 1083.— 63 f 469.— 295 f 912.— 210 f 803.— 305 f 846.— 283 f 742.— 225 f 802.— 242 f 1099.— 278 f 850.— 211 f 917 282 f 668.— 306 f 1215. 296 f 865.— besomming. Vischomzet. Da mzet in Maart 1917 was f 1786.341.tegen' f 1.802.104 in Maart 1816. „Tres Fratres". Le reederij van den door een Duitsehen duik boot tot zinken gebracbten stoom trawler „Tres Fratres" uit IJ muiden is nog steeds zonder eenige bijzon derheden over de torpedeering. Alleen is bekend geworden dat de matroos Stoker licht gewond werd en dat de bemanning dertig uur in de open scheepsboot heeft doorgebracht. De geheeie bemanning bevindt zich in Kopenhagen, terwijl de dag van haar vertrek naar IJmuiden nog onbekend is. Oceanit Met de firma van der Tak te Rotterdam is een contract gemaakt voor berging van den bij Petten gestranden trawler „Oceanic". Staatsbedrijf IJmuiden. Door de Tweede Kamer is goedgekeurd het wetsontwerp tot verhooging en aanvulling der begrooting van het staatsvisschershavenbedrijf te IJmui den voor 1916 (diverse onderwerpen). Aangekochte scheven. De door de Centrale Visscherij-Maatschappij te IJmuiden aangekochte zeiitraw- lers 1J.M. 44 Sidney en IJ.M. 309 Ila zullen in de vaart worden ge bracht met de namen IJ. M. 49 Christine Klein en IJ.M. 309 Willy Naamlooze Vennootschappen. St. Ct. No. 76 bevat de akte van oprichting van de Visscherij Mij. Dirk Job", te IJmuiden. Kapitaal f 80 000, geplaatst en volgestort. Dir. Gouda. Boter opgevischt. Het visschers- vaartuig M. A. 9, beeft aan de strandvonderij alhier aangebracht 70 kisten boter, welke op de Noord zee, ter hoogte van Scheveningen drijvende zijn gevonden en opge vischt. De kisten dragen diverse merken. De rerdeellng der Tlschaanvoeren te IJmuiden. Dinsdag is te 's Gravenhage de nieuwe overeenkomst inzake de vischverdeeling tusschen onze regee ring en Engeland en Duitschland bekrachtigd en stemt, na het weg nemen der gemelde moeilijkheid ge heel overeen met onze berichten van 24 Maart. De mededeeiing van het persbureau Vaz Dias is dus niet alleen wat de prijsberekening, doch ook wat de verdeeling aan gaat niet juist geweest. De Engelsche voorwaarde voor de nieuwe overeenkomst, dat alle naar Engeland verscheepte visch, welke door Duitsche strijdkrachten ter zee wordt vernietigd of onbruikbaar ge maakt, eerst in gelijke hoeveelheid van de voor de beide landen te zamen ter beschikking te stellen visch ten gunste van Engeland wordt afgenomen, is ingetrokken, doch hebben zoowei Duitschland als En geland de voorwaarde gesteld en aanvaard, dat een der landen vooraf zal ontvangen zoodanige hoeveel heid visoh als door een der landen, door het opbrengen van schepen als anderzins op eenige wijze naar het eigen land of bezette gebied aan de hoeveelheid, voor de tegen partij bestemd, wordt onttrokken. De verdeeling der vischaanvoeren is dus als volgt: Tegen vooraf en voor alle partyen geldende prijzen, welke thans iets hooger zijn gesteld, Zaterdag 7 en Zondag 8 April aan vang- 8 uur. HOOFDNUMMER O 4 ACTEN. Een sensationeel avontuur van den detective Pinkerten. 8 UUR. Op veelvuldig verzoek, nog eenmaal de nog niet overtroffen beroemde film in 5 Acten, 70 tafereelen. Korte inhoud der voornaamste tafereelen. Eerste Bedrflf. Tweede Bedrijf. Derde BedrQf. Vierde Bedrijf. Vijfde Bedrijf. 8 TïTBT° Lschawond I I Kaartenverkoop en plaatsbespreking aan het gebouw. Volgens politieverordening rooken streng verboden. Gewone JPrBaw»**. Maandag 5 u. MIDDAGVOORSTELLING Directeur PIET HESSE. Dinsdag* IO April 1017' Lachawond E E Opvoering van: Sfnsatieklucht in 2 bedrijven door D. Janse. Enorm Lachsucces! Enorm Lachsucces! Z'N EERSTE VRIJEN DAG Nieuw Blijspel in 1 bedrijf door A. Schmits. Blijspel in 1 bedrijf door Nemo, enz, enz. Alsmede optieden van Mevr. SOLSER—WILLEMSENS en den heer C KüHN in hun repertoire. De verschillende hoofdrollen zullen worden vervuld door de dames Hesse Slauderof, Sol ser-Wihem sens, A. Janse en de heeien: Pu t Hesse, August T. C. Kiehl, C. KühD, D. Janse, Joh.Overbecke enz. Accompagnateur: de heer E. Limburg. Prijzenle rang 75,2e rang 50,3e rang 35 ct plus 6 pCt. Auteursrecht. Plaatsbespreking als naar gewoonte 10 cent per plaats. dan tot heden door Engeland voor de voor haar ter beschikking ge stelde 35 procent der aanvoeren werd betaald, neemt eerst de Rijks- distributie zooveel visch als voor de binnenlandsche distributie noodig isdaarna bekomen de vischhan- dt laren zooveel van de aanvoeren, als zij volgens vooraf over te leggen bestelbewijzen noodig hebben. (Men denke hierbij aan de bestellingen voor gemeentebesturen, waarvan er altijd nog vele zijn, die levering door handelaren prefereeren boven die van het Centraalbureau voor den afzet van Visscherijproducten, van hotels, kloosters en andere in stellingen, particulieren enz.), waar-1 na het nog overige gelijkelijk wordt verdeeld voor export naar Engeland en Duitschland. Dat ieder der lan den 35 procent der aanvoeren zal krijgen, zooals het Vaz Dias bericht meldde, is dus niet juist, Indien voor eigen land eigen handelaren bijv. 50 procent der aanvoeren noodig is, krijgen Engeland en Duitschland ieder slechts 25 procent. Is voor eigen land en voor eigen handel slechts 10 procent noodig, dan wordt de rest niet verdeeld tusschen de beide landen, doch ontvangt ieder ten hoogste 35 procent, terwijl de rest op de vrije markt wordt ge bracht, waarnaar ieder kan bieden. Waar nu de Nederiandsche regee ring by de vaststelling van het verhoogde consentrecht voor versche visch, (welk consentrecht zeer ten onrechte in verschillende berichten wordt aangeduid als uitvoerrecht,) gerekend heeft op een binnenland sche distributie van 30 procent der aanvoeren, zullen Engeland en Duitschland de resteerende 70 pro cent altijd verminderd zxen met hetgeen door de handelaren op be stelling geleverd kan worden. Dit wat betrtft de offieieele overeen komst over de verdeeling. Men heeft daarbij o.i. een zeer belangrijke factor over het hoofd gezien n.l. dat men vischprijzen voor alle vischsoorten heeft vastge steld, onverschillig van de kwali teit, hetgeen indien daarin niet spoedig wordt voorzien, tot groote moeilijkheden zal aanleiding geven De zoo gunstige renommee, waar in de Hollandsche visch zich niet alleen in het binnenland, doch voor namelijk in het buitenland mag verheugen en waar >m men voor de Hollandsche visch gaarne ©eD Zondag 8 en Maandag 9 April Eerate en Tweede Paaeohdag. Ned. Herv. Kerk. Zondag. 2e Paasohdag 10 uurDs. M. G. Blauw v. Schoten Doopegez. Gem. afd. Prot.-Bond. Zondag. Geref. Kerk. Zondag. 5 uur: 2e Paasohdag. Herv. Evangelisatie. Zondag. Geref. Kerk. Zondag. 2e Paasodag. 10 uurGodsdienstoefening. VELSEN. Ned. Herv. Kerk. Zondag. 2e Paasohdag. Oud-Geref. Gemeente. 2e Paasohdag. Geref. Kerk. Zondag. 2e Paasohdag. 10 uur: Dr. A. M. Boeyenga van Koog a. d. Zaan. Ned. Herv. Kerk. Zondag. 2e Paaeohdag. 10 uur: dezelfde. Evangelisatie. Zondag. 2e Paasohdag. Gebouw CYCLOO Maandag* 0 April (2de Paasohdag) 1 Bezoek van Vinicius aan Petronius. 2 Ontmoeting van Lygia 3 Het bevel van Nero om Lygia naar het paleis te brengen. 4 Lygia verlaat het huis harer pleeg ouders •5 De reus Ursus volgt Lygia om haar te beschermen 6 Het feestmaal b(J Keizer Nero 7 Ursus voert Lygia uit deze schan delijke omgeving weg 8 Lygia wordt toegewezen als slavin van Vinicius. 1 Lygia wordt 's nachts bevrijd 2 Vinicius straft zijn slaven 3 De waarzegger Chilon Chilonides 4 De verrader aan het werk 5 In de Catacomben 6 De strijd tusschen Ursus en Creton 7 De verpleging v, Vinicius door Lygia 8 Lygia ontvlucht de tegenwoordig heid van Yinicius 1 Vinicius keert naar zjjn paleis terug 2 De verrader Chilon biedt weder zijn diensten aan 3 De kentering in Vinicius zeileleven 4 Vinicius bekend dat hij Lygia op recht liefheeft 5 Petrus zegent de verloving van Vi nicius en Lygia 6 Vinicius geeft zijn slaven de vrij heid weder. 1 Het vertrek van Keizer Nero naar Antuim 2 Brand van Home 3 Vinicius zocht Lygia en vindt haar door Petrus hulp terug. 4 De doop van Vinicius. 5 De christenen worden als de brand stichters aangeklaagd 6 De feesten in de Arena 7 De Christenen voor de leeuwen 8 De strijd tusschen Ursus en de stier 1 Het laatste feestmaal van Petronius 2 De levsnde fakkels 3 Chilon klaagt Nero aan als de brand stichter 4 De bekeering van Chilon. 5 Het visioen van Petrus 6 Het oproer van het volk en de vlucht van Nero 7 De dood van Nero 8 Het christendom zegeviert.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 5