E. Hildesheim kamers SPORT Burgerlijke Stand VERKNOPINGEN. Scheepvaart, Plaatselijk Nieuws. Gevonden Voorwerpen AGENDA. Advertenties. Zindelijke Werkster Flinke Jongen JONGMENSCH KOSTHUIS gem. Zit-en Slaapkamer Heeren rij wiel CAFÉ-BILJART TE KOOF. een huis met tuin YERLOFZAAK HERDERSHOND Gbuden Armband DE LEERBOEKEN NORM AAL-LESSEN OOGARTS meewerken willen, maar eventjes f 74.50 bezuinigd worden, gr 2. Levensverzekering schaf 'ik af. Hiervoor moet je je heele leven toch naar betalen, en je krijgt pas uitkeering, als je dood bent. De brandverzekering'zal ik maar blijven betalen, want je zult zien, als je daarmee uitscheidt, brandt den vol genden dag je boeltje af en ben je alles kwijt. 3. Wil ik graag op bezuinigen, maar de huisbaas wil maar niet meewerken. Een gelukfechter, mijn huis zal wel gauw verkocht worden, en dan huur ik er een van f 3 in de week, die zijn er in IJmuiden genoegscheelt je maar eventjes f 100 per jaar 4. Heb ik al eens geprobeerd te bezuinigen, maar aan den anderen kant willen ze weer niet, want dan krijg je aanmaningen kosten 5, 10 of 40 centsdoe 'k dus niet weer 5. Gas zal er misschien spoedig heelemaal niet meer zijn, al weer f 50 voordeel. 6. Licht. Idem. 7. Brandstoffen, 't Is de vraag, of die er den volgenden winter nog zijn; erge: f50 winst. 8. Mijn vrouw beweert, dat ze het er niet voor doen kan: alles gaat zoo de hoogte ineen vloerkleed, dat vroeger f 20 kostte kost nu f 40. Gekheid, dan geen vloerkleed, of nieuwe gordijnen, of wat dan ook. Die dingen geven toch maar on- noodig stof. 9. Schoeisel is al zuinig berekend, maar gelukkig, dat alles zooveel goedkooper wordt. En mocht ook dit onverhoopt duurder worden, dan klompen, gaat best. Wie doet je wat? 10. De Wasch. Ja, mijn vrouw klaagt wel eens: de wasch krijg je nog geler terug, dan als je hem verzonden hebt. Nou, dan kun je je die heele moeite en al die kosten besparen. 11. Werkvrouw. Vroeger f 50, nu f 65 Jr 50 dagen de kost. Ja, mijn vrouw werkt toch al eiken dag van 's morgens vroeg tot 's avonds (heel) laat; dien eenen dag kunnen we dus een werkvrouw ook wel missen twee werkvrouwen is toch ook eigenlijk maar luxe. 'k Schaf er dus een af, en misschien is dat wel dwaas van me juist de goed koopste; want mijn vrouw moet 7 dagen in de week de kost hebben. 12. Kunnen best gemist worden; 't is toch al elk jaar minder ge worden dusweg er' mee 13. Je Bond en politieke ver- eenigingmisschien dwaas daarvoor te bedanken, maar, och, ze blijven toch even goed bestaan, dus: f20 bezuinigd 14. Reiskosten. Ja, een heele strop, dat je familie zoo ver weg woont. Maar, dan maar niet meer op reisje mijn jas en mijn vrouw d'r mantel zien toch al tamelijk kaal; reizen we niet, dan ziet je familie dat tenminste ook niet. Men ziet dus: er kan werkelijk heel wat bezuinigd worden, en, ik zal het doen ook. Want van f600 4 menschen een heel jaar lang voeden en kleeden, en dat in een plaats als IJmuiden, waar de levens standaard nu juist niet het aller goedkoopst is, gaat niet langer. Je eet natuurlijk regeeringspiepers, (aaidappels hoor, en geen kleine schelvisch, die krijgen we natuurlijk nooit), fegeeringsrijst, enz. enz. en we leven alle 4 nog, dus: geen reden tot klagen. Ja, we leven nog werkelijk heel „fesoendelyk" en dat is toch maar je ware. Zoodat ik maar zeggen wil, Mijn heer de Redacteur, dat de gemeente raad van Velsen absoluut geen haast met de salarisherziening be hoeft te maken; (de rijksregeering doet het met den duurtetoeslag ook nietEr was ons wel door sommige raadsleden beloofd, dat we met in gang van 1 Jan. 1917 verhoogd zouden wordenmaar, dit is nu eens een verhooging, waarbij nog niet zooveel haast is. De commissie stelt voor het maximum voor.den onder wijzer van f 1100 te brengen op f 1400, daarbij dan nog f 100 voor hoofdacte en f 200 voor woninghuur, zou dus f 1700 worden -1- f 50 regeeringstoeslag. Ik heb al hooren verluiden, dat sommige leden dit te veel vinden. Jaja, f 1400. De raad van Almeloo heeft juist de salarissen herzien, en die gebracht van f800 tot 1500 (14 jaarl. verhoogingen van f 50)die regeling is daar nog wel jrota bene met medewerking van het antirevolutionair gemeenteraadslid Sibrandy to't stand gekomenin Roermond is een regeling gekomen met als maximum f 1600 (hoofdacte en huishuur ieder f 200), wordt dus f 2000, maar dat is daar natuurlijk een roode of röse gemeenteraad, daar kun je dus geen rekening mee houdenHilversum heeft een regeling, beter dan Amsterdam, Rot terdam of Den Haag, Hoorn, Schie dam, Enschede, Lonneker, Bloemen- daal,och ja, wat zou dat alle maal! Er zijn in ons land +1100 gemeenten, en heuschverreweg de meeste staan beneden Velsen. Dusheeren Raadsleden van Velsen, maakt U maar absoluut geen haast met de herziening. De nood in onderwijzers- en andere ambtenaarsgezinnen, is eigen schuld, laten ze maar, zooals ik doe, flink bezuinigen, dan behoeft de veelge plaagde gemeentekas niet bij te springen. De salarissen van burge meester, secretaris, gemeenteont vanger en enkele anderen zijn al herzien, maar in die kriDgen gaat het bezuinigen veel n^oeilijket, en dus was het zeer logisch, dat de Raad daar geen commissie voor benoemde en niet talmde. En dan de gemeentekas, kollega's, armoed- oogsters met mij, lijdt zeer onder de vermindering van belast baar vermogen in Velsen gedurende deze oorlogsjaren. Alzooheeren Raadsleden, 't zij rechts, of links of uiterst links, sluimert of.... harrewart met een rustig geweten maar verderik blijf Een dankbaar onderwijzer. IJmuiden, 10 April 1917. VOETBAL. Seri ^wedstrijden Kinheim. Den lsten Paaschdag heeft „Kin- heim" voor de seriewedstrijden goed weer getroffen en was de opkomst van het publiek bevredigend. Den tweeden dag was het weer slecht. Sneeuw en hagel en koude werkten heel ongunstig, zoodat zij, die nog eenige brandstof over hadden, thuis bleven. Den lsten Paaschdag werd van 11 u. 30 tot 12 u. 30 gespeeld door „Schoten III" en „H. S. V II" en gewonnen door „Schoten" met 2 tégen 1. De scheidsrechter was C. Wey. Van 12 u. 30 tot 1 u. 30-speel- den „Hercules I" en „Z. R. C. I" onder scheidsrechter L. de Beer en werd gewonnen door „Hercules" met 3 tegen 0. Van 1 u. 30 tot 2 u. 30 traden „Haarlem Boys II" en „D. E. C. Ill" tegen elkaar in het krijt onder scheidsrechter Philipoom, waarin „D. E. C." de meerdere bleek met 4 tegen 0. Van 2 u. 30 tot 3 u. 30 zou ge speeld worden tusschen „Kinheim li" en „Schoten II", doch „Scho ten II" trok zich terug, waardoor „Kinheim II" in de volgende route komt. Van 3 u. 30 tot 4 u. 30 zou een ontmoeting plaats hebben tusschen „E. D. O. III" en „Watergraafs meer II", doch deze wedstrijd zal gehouden worden op Zondag 15 April a.s. Voor deze twee wedstry- dtn Van 2 u. 30 tot 4 u. 30 moest dus iets in de plaats komen. De regelingsqommissie heeft deze 2 uur gevuld met een extra-wedstrijd om een bronzen medaille tusschen „Kin heim II" en een „V. S. V."-combi- natiö. Geen der partijen kon na een hardnekkigen strijd tot eene over winning komen, zoodat het lot ten laatste moest beslissen en dit ten voordeele van „Kinheim" deed. Den 2en Paaschdag speelde van 11 u. tot 12 u. 30 „De Germaan I" tegen „Amstel III" onder scheids rechter Wey en wist met 4 tegen 0 te winnen. Van 12 u. 30 tot 1 u. 30 bekamp- ten elkauder „W. S. V. I en „R. C. H. II" onder scheidsrechter Van Waard met een resultaat van 2 tegen 0 ten voordeele van „R. C. H. II". Van 1 u. 30 tot 2 u. 30 speel den „D. V. O. I"en „Haarlem Boys 1" onder scheidsrechter Kooien. Ook na verlenging kon men tot geen resultaat komen, zoodat ten slotte het lot uitspraak moest doen. Op deze wijze kwam „D. V. 0. I" in de 2e ronde. Van 2 u. 30 tot 3 u. 30 streden „V. V. C. I" en „Watergraafmeer I" onder scheidsrechter Van Waard. Deze wedstrijd werd na verlenging door „Watergraafsmeer I" dank zij een penanty, gewonnen. Ten slotte kregen we een wedstrijd te zien tusschen „Schoten I" en „Kinheim I" onder scheidsrechter Van Waard, waaria „Schoten" met 3 tegen 0 zegevierde. Deze uitslag was .voor de talrijke Kinheim-vrienden een teleurstelling. Men ziet dan wel, dat Kinheim niet meer is, wat het vroeger was, maar toch hoopt men altijd nog weer, dat het zich her stelt. De goede spelers hebben de club verlaten, maar er kunnen toch wel weer goede nieuwe gevormd worden. Royal Navy Brigade-Stormvogels I Dank zij de yvarige bemoeiingen van den heer S. Meeuwenoord en dewelwillende medewerking van den Commandant in de Positie IJmuiden, den HoogedelgëStrengen Heer L. v. d. Wal,1 zal deze veel besproken ontmoeting Zondagmiddag op het S'ormvogels-terrein plaats vinden. Wie van een interessante strijd wil genieten, verzuime niet dezen middag aanwezig te zijn. Het Stormvogels bestuur heeft toch de verzekering gekregen, dat de Engelsohe geïnterneerden met bun sterkste elftal, waarin zich zelfs twee beroepsspelers moeten bevin den, naar IJmuiden zullen komen. Deze combinatie sloeg reeds me nige le klasser, zoodat de Storm vogels zeker zich ten volle zullen moeten geven om een gunstig resultaat te behalen. Wij dienen er hier even op te wijzen, dat de vereeniging Storm vogels door het organiseeren van dezen wedstrijd een groote risico op zich neemt. De totale onkosten toch bedragen plm. f 400, welk bedrag nog slechts „gedeeltelik" gedekt is. In verband hierande, keurde de algemeene vergadering gisteravond het bestuursbesluit goed waarbij bepaald werd, dat leden- of donateurskaar ten voor dezen wed strijd niet geldig zijn. Aldus hoopt rnen gedekt te zijn voor een even tueel te kort. Wij hopen echter voor de ijverige vereeniging, die zoo'n groote durf heeft, dat het voor haar een finan cieel voordeel wordt. Bij gunstig weder kan dit zeker, want gezien de propaganda, die door geheel Noordholland gevoeld wordt, is zeer veel publiek te* verwachten. Ter bevordering van een goeden gang van zaken wordt men verzocht zich zooveel mogelijk reeds bij voor verkoop van kaarten te voorzien. U voorkomt dan het eindeloos wach ten bij het loket op het terrein. Vermelden wij voorts nog, dat de Engelschen Zaterdagavond waar schijnlijk plm. 6 uur in IJmuiden zuilen arriveeren en verblijf zullen houden in Hotel Willem Barendsz. Hun vertrek is bepaald op Maan dagmorgen. Het aanvangsuur van den wed strijd is gesteld op half drie en de „vogels", die zoo goed als zeker „au grand complet" zijn, zullen voor dezen internationalen strijd gekleed zijn in oranje-shirt en een witte broek, de kleuren van ons nationaal elftal. NOOT. We hebben niet geschre ven „g e h e e 1" gedekt en slechts bedoeid, dat een eventueel tekort niet ten laste van de vereeniging behoefde te komen, 't Spreekt van zelf, dat getracht moet worden een tekort te voorkomen. der gemeente Velsen van 3 t/m. 9 April 1917. BEVALLEN J. Pronk-de Nietz.; J. A. Pepping-Dekker d.; E. Heil- boer-Alderliefste d.; J, Kuipers-Vreij- ling z.; M. Hindreks-de Jong z.; C. van 't Hoen-Visser z.; J. M. H. Mors-Mattnijszen d.; C. Zandwijk- Bal d.; J. Wesselman-Mulder z.; G Wijker-Wijker z.; M. J. Visee-Goris z.; A. M. Keller-Ermshaus d. ONDERTROUWD: J. F. Ooster hof en A. J. Smit.J. Zwart en K' Wijker. GEHUWD: H. Scheltema en A. G. Wenckebach. OVERLEDENJ. BosmaD,8 maan den, dochter van G. Bosman en E. Poel.C. Wielick, 61 jaren, echtgenoote van P. Pool (te Haar lem.)— T. Roodzant, 60 jaren, echt genoot van G. Jongejan (te Haar lem.)R. van der Wijk, 42 jaren, echtgenoote van J. Peeters. BEVERWIJK. IJMUIDEN. waaromtrent inlichtingen zyn te bekomen aan de Politiepost te IJmui den. 1 grijze damesbont. 1 kleine gele hond. 1 horlogeketting» 1 kinderportemonnaie m. inhoud. 1 paar bruine kinderschoentjes. 1 kwartje. 1 kruiwagen. 1 zwart portemonnaitje zonder inhoud. Aan onderstaand adres is terug te bekomeneen zilveren Rozen krans gevonden te Santpoort-Dorp. G. Frankfort, Voorplaats G 25, Sant poort. Boaz-bank, Visseringstraat 12, 79 uur. GEBOREN WILHELMINA ERNSTINA THEODORA dochter van C. J. KET.TZER D. KEIIZEKvan Voorst. GEVRAAGD een net liefst vrije zit- en slaapkamer. HEER ZOEKT of ZIT SLAAPKAMER met even tueel eenvoudig maar degelijk pension. Brieven onder lett. K. aan Boekhandel S. van Dorp alhier. IJMUIDEN. TANDARTS vi aagt voor twee zitdagen per werk. Brieven letter R160 bur. P. F. C. Roólse. BRENABOR TE KOOP- em zoo goed als nieuw met VERGUNNING TER OVERNAME AANGEBODEN. Voor mooie VERLGREN EEN enz., voor de zijn te bekomen in den Boekhandel R F. C. BOLLSE. tijdelijk Off. van Gezondheid is uitsluitend Donderdag a.s. v. 4—6 u. te consulteeren bij den heer DEN DULK, Julianakade 8. Uitsluitend voor Oogziekten Abuisievelyk stond in het bericht van Zaterdag j.l. „geheel". TJitslag der openbare verkooping gehouden ten overstaan van nota ris Donker in hotel de -Zon. I. Huis en erf aan den Romerkerkweg 33, gekocht door den heer J Braun, voor f2160; II. een perceel tuin- of bloembollengrond aan de Mar- quettelaan, gekocht door den heer W. de Boer, voor f5300; III. huis en erf aan den Kuikensweg, te Heemskerk, gekocht doorH. Welage, voor f1600; perceelen 6 tot en met 12 bouw- en villaterreinen aan de Dr. Schuytstraat, gekocht door den heer P. Majoor voor f14620; Per ceelen 13 en 14, 2 woonhuizen aan den Monnikenweg gekocht door den heer v. Vlissingen voor f 1315 perceelen 15 en 16, 2 woonhuizen aan den Monnikenweg gekocht door den heer P. H. Langendijk voor f1340; perceelen 17 en 18, 2 per ceelen aan den Monnikenweg, ge kocht door den heer J. Smit, voor f1600; perceelen 19 20, 2 huizen aan den Monnikenweg, gekocht door den heer IJ. Bergsma, voor f1400; perceelen 21 en 22,2 hui zen aan den Monnikenweg, gekocht door den heer Rommel voor f 1621 perceel no. 23, huis en erf aan den Monnikenweg, gekocht door den heer Rommel voor f 1621percee len 25 en 26, 2 huizen en erven aan den Monnikenweg, gekocht door den heer P. P. Langendijk, voor f2015; een perceeltje grond aan de Noordzijde van de Visser straat gekocht door den heer Elling voor f125. Bezuiniging. Wegens de ge ringe scheepvaart, waardoor de kosten voor een speciaal daartoe gehuurde sleepboot te hoog werden geacht, heelt het loodswezen be sloten de loodsen van de naar zee vertrekkende schepen vanaf heden wederom met een roeiboot te laten afhalen. Scheepvaartbeweging. In de af- geloopen week werden door d- Noordzeesluizen geschut 10 schepen of 2 minder dan in de voorafgaan de week, n.l. een gelijk aantal (8) uit zee en 2 schepen minder naar zee. Aldus was er bedroefd weinig scheepvaart op het Noordzeekanaal in de afgeloopen 7 dagen. Vreemde sportuiting Tegen den militair A. R. is proces verbaal op gemaakt, wegens opzettelijke ed moedwillige vernieling van een groot aantal ruiten in de ziekenbarak in de duinen. De man deed 't by wijze van sport. Samen uit. Twee jantjes waren samen op stap geweest.' Ze kenden elkander wel niet, maar niet waar, Les amis de mes amis' sout mes amis. Totdat ze beiden in den laten avond lichtelijk angetreitert raakten en de eene vriend den ander in den donker zijn horloge rolde. Aangifte volgde en de zonderlinge vriend zag zich ingerekend. DONDERDAG. IJmuiden, 7 April 1917. De Heer en Mevrouw W. A. Dóllemau- van Eibergen Santhagens betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte hunner dochter ondervonden. Bezoeken worden bij voorkeur afgewacht Dinsdag 17 April van 3 5 uur. gevraagd voor Dinsdags en Vrijdags gedu rende de Schoonmaak 3 of 4 dagen per week Te bevragen bij den uitgever van dit blad. gevraagd bij Jan Kruger Jo. Kanaalstr. 40. zag zich gaarne geplaatst op kantoor. Adres Bureau van dit blad. Brieven onder letter R 159 met volledige inlichtingen aan adv. bur. P. F. O Roelse. merk Brenabor, prachtig in lak en nikkel nikkelen velgen en prima buiten en binnen banden voor f 40, adres Lagerstraat 19 Velseroord. TE HUUR aangeboden te Haarlem Café-Biljart op goeden stand. De huur met inbegrip van vergunning f 20 per week. Koopprijs f 3500. Br. no. 355 bureau v. d, blad. In de onmiddelijke nabijheid van 't sta tion te Velsen te koop aangeboden ook is dit pereeel te huur mits voor eenige jaren 8, f 52 50 per maand. Brieven letter S bureau van dit blad. Fr. br. no. 356 bureau van dit blad teef, 3 jaar, zeer trouwe en w^aksche bond wordt buiten IJmuiden een goed tehuis ge zocht. Adres: bureau van dit blad. Tegen goede beloóning terug te bezorgen. Adres bureau van dit -blad.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 3