I Ruige Mest. Bioscope Voorsteling HET GEHEIM VAN DELFT MERTEN'S Tooneelgezelschap SHERLOCK HOLMES Trijs ss OrissoEfssisjes (rat J) MISS JENNY and PARTNER Zondag 5 uur Middagvoorstelling Gemeenteraad. KANTOOR. Iemand gem. Zit- en Slaapkamer een dégelijk kosthuis Advertentiën. Zit- en Slaapkamer Motorbotter Damesrijwiel flinke Dienstbode flinke Dienstbode Pakhuis Gebouw CYCLOOP. Zaterdag 28, Zondag 29 en Maand. 30 April aanvang 8 uur. Gewone Prezen. Dinsdag 1 Mei 1917 - 8 uur precies BUITÉNGEWONE VOORSTELLING IM DOODSGEVAAR IN HUN APACHENDANS. le Rang f 1-, 2e Rang f 0.75, 3e Rang f 0.50 vóór en in den havenmond te IJmui- deD en in de toeieidingskanalen naar de schutsluizen met gewoon laag water als volgt Van buiten den mond tot aan de koppen der strandkribbenin de havenas en tot 80 M. uit de as 9 d.M. Van de koppen der strandkribben tot de groote schuts uisin de haven as en tot 20 M. uit de as 96 d.M. tot de midden schutsluisin de havenas 61 d M.tot de kleine schutsluis 69 d.M. Kustlichten IJ muiden tijdelijk ge- bluscht. Volgens mededeehng van het loodswezen zullen het witte vaste licht van den WJijken licht toren en het witte bliksemlicht van den O lijken lichttoren van IJmui den op Dinsdag 1, Woensdag 2 en en Donderdag 8 Mei a.s. des avonds van 10 tot 11 uur (Amsterdamsche zomertijd) gebluscht worden. Vergadering van Donderdag 26 April 1917 Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heeren Polderman en Gerritsen. Ingekomen stukken en medeelin- gen. Ingekomen zijn: a. brieven van Gedeputeerde Staten omtrent de goedkeuring van raadsbeslniten b een beiieht van den Commis naris der Koningin, dat aan de ge meente veldwachter H. Meijer, in gaande 1 April j 1. eervol ontslag als zoodanig is verleend e. m-dedeeling der aanneming van benoemingen d. eene kennisgeving van den Minister van Binnenlandsche Zaken, dat zijne Excellentie bereid is het in uitzicht gestelde subsidie van f46000 voor den verbouw van d school aan de Kerkstraat en den bouw eener school te Velseroordin verband met de hoog^re kosten in evenredigheid te verhoogen. Voor to kenning nog in hetihans loop n- de jaar zullen evenwei de geiden vermoedelijk niet bt-scbiKbaar zijh; e. een schrijven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, waarbij instemming wordt betuigd met dpn inhoud van het adres van J. W. F. van Dijk c.s. inzake ge deeltelijke restitutie van abonne mei tsg ld voor ele trische verlich ting f. een verzoek >r P E. B s om eeivol ontslag ais f-öhoo aris er vaccinateur met ingang van 1 Juli a.s., wegens vertrek uit de gemeente. Wordt eervol verleend. g. een ad-es van de Woningbouw- vereeniging'n in de gemeente be trrffende bespoediging van den woningbouw h. als voren van J. J. de Bruin c.s. agenten van politie omtrent beschikbaarstelling van woningen De laatste twee adressen worden in handen van B. en W. gesteld Een adres van de V er. voor Chr Bewaarschoolonderwijs te Velsér oord om haar een jaarlij ksche subsidie van f 600 te verleenen gaat eveneens naar B. en W. B. ea W. deel en dea raad mede dat zij het voorschot aan den com missaris van politie voor kleine poli- tie-uitgaven, porto's, vrachtloonen enz. hebben gebracht; van f 100 op f 150, daar het voorschot ad 1100 onvoldoende is. Goedgevonden. B. en W. stellen voor een ge deelte van de voormalige onderwij- zerswonihg aan het Willemsplein voorloopig aan de tijdelijke bode H K. Jansen in gebruik te ge en onder verplichting om de vertrekken van het gebouw bestemd voor den openbaren dienst schoon te houden. Goedgevonden. De heer Sluiters verzoekt eeuige vragen te mogen stellen over de Levensmiddeienvoorziening, de heer van T u y 11 inzake het bou wen van een aantal woningen door den heer Bleeker, de heer Netscher inzake een persgerucht over de f aude bij de aaidappelendistribuiie. Wordt toeges aan. Van Joh. Heilig te IJmuiden is een verzoek ingekomen om vergoe ding, wegens het z ch in mi.it. dienst brviDden zijner zoons. Wordt voor kennisgeving aangenomen, als zijnde buiten de competentie van den Raad. Bij ren verzoek van de Turnver- pen. IJmuiden om toezicht voor den spee tu n te Pmuiden zegt de Voor zitter geen bezwaar te hebben dit toezicht uit den post buitengewone surveillance te betalen. De beer V ermeulen deelt mede dat op de laatste vergadering der Commissie voor Openbare Werken besproken is het afstaan van gron den om daar aardappelen op te telen Toen is gemeend dat alleen de gronden, bestemd voor woning bouw te Jan Gijsenvaart, daarvoor geschikt zijn. Deze zijn beschik baar gesteïd. Het moet echter nog goedgevonden worden. De raad maak geen bezwaar. De heer Netscher vraagt or ze alleen aan ingezetenen verstrekt zijn. De heer Vermeulen weet niet beter dan van wel. De heer Brink vraagt of de gron den achter de school te Velseroorc niet geschikt zijn. De heer Vermeulen zegt van niet. In behandeling komt het voorste inzake de regeling der bezoldiging van de gemeenteambtenaren. De heer Netscher zegt dezen avond zeker een gemakkelijke taak ie hebben om over dit voorstel te spreken. Wanneer er eene zaak degel1 k is voorbereid, dan zeker deze. Immers werden niet minder dan 25 raadsstukken er over gewis seld. Spreker hoopt dat de leDgte der discussies niet in evenredigheid daarmede zal zijn, integendeel hoopt spreker van het tegenovergestelde. Spreker wijst er op dat de zaak door de commissie degelijk is voor bereid. Op verschillende avonden is met de ambtenaren vergaderd, eerst met' de georganiseerden, daar na met de niet-georganiseerden. De Commissie heeft toen een vooront werp gemaakt, waarna later nog eens wijzigingen zpn aangebracht Spreker wil een opmerking maken s-n wei deze dat het voorstel zeer karig is. Waar echter rekening gehouden moest worden met de ge- meente-financiën en dit voprstel ons toch reeds f 21000 kost, kon de Commissie niet verder gaan. Spreker wil hiermede zeggen dat men later de Commissie nimmer kan verwijten dat zij niet ver genoeg gegaan is. De voorstellen gelden alleen voor den tegenwoord gen tijd en dan nog zeer sober. De heer Brink brenet hulde aan de Commissie voor haren arbeid. Al heeft het dan wat lang geduurd, men komt nu met flinke voorstel en. Sprek-r weet wel dat rekening sn houden moest worden met de ge meenie-financiöu, doch had toch gaarne gezien dat men voor eenige categor.ën verder was gegaan, met name voor de onderwijzers. Spreker wil echter niet het ge- neele voorstel in gevaar breDgen, doch zal misschien bij enkele onder- deelen een wijziging voorstellen. De heer de Boer wil even op merken dat de heer Netscher een onjuistheid zeide, als zoude de commissie ook een verhooging voor de gemeente- werklieden hebben voorgesteld. De beer Netscher zegtdatzoo wel hij als de heer de Boer gelijk hebben en bewijst dit. De heer Vermeulen zegt zeker de eenige te zijn die schriftelijk eenige amendementen heeft inge diend. Spreker heeft n.l. tegen som mige voorstellen bezwaar, doch wilde ook niet het voorstel in zijn geheel aantasten en diende daarom deze amendementen in. Spreker heeft echter bezwaar tegen de zesde verhooging voor de onderwijzers en daarom een amen dement ingediend om deze zesde verhooging te doen ingaan, wanneer het voorstel, bij de Tweede Kamer ingediend, om de minimum salaris sen met f100 te verhoogen, wordt aangenomen. De heer van T u y 11 brengt even eens hulde aan de Commissie. Spre ker zai vóór de meeste voorstellen stemmen, hoewel hij wel wil zeg gen, dat het geld moet komen van menschen, die leven onder den druk der tijdsomstandigheden. Echter hoorde spreker van den heer Net scher dat men zoo sober mogelijk is te werk gegaan. De heer Netscher zegt in dezen tijd niet veel te verwachten van het voorstel in de Tweede Ka mer. Spreker zegt dat de Raads commissie zeer gevoelig is voor de hulde, haar gebracht, doch men zal laar toch 't beste eeren, wanneer hare voorstellen worden aangenomen Het voorsrel komt nu in onder- doelen in behandeling. Het voorstel inzake de rijwiel- vergoedingen wordt aangenomen, evenzoo de medetelling van dienst jaren in dezelfde gemeente bij ver andering van betrekking. Inzake de periodieke verhoogingen voor tijdelijke ambtenaren heeft de heer Vermeulen een amendement ingediend om B. en W. de bevoegd heid te geven deze periodieke verhoogingen al of niet toe te ken nen. De heer Netscher is daartegen. Deze tijdelijke ambtenaren zijn dan overgeleverd aan den goeden wil van het college, terwijl wij het hun als recht willen toekennen. De heer Vermeulen zegt dat niet zijn doel is deze ambtenaren over te leveren aan de genade van B. en W. Met eerige voorbeelden toont spreker aan dat het beter is wanneer er eenige elasticiteit in dezen is en B. en W. de bevoegd heid hebben het salaris naar leef tijd en bekwaamheid te bepalen. De heer Brink dient een amen dement in, bepalend dat de jaren, in tijdelijke dienst doorgebracht, bij vaste aanstelling zullen mee t Hen. De heer de Boer gelooft dat men er algemeen voor is dat de ïaren in tijdelijke dienst bij vaste aanstelling zullen meetellen. Wórdt dit aangenomen dan zal spreker voor het amendement Vermeulen stemmen, omdat hij de bevoegdheid aan het col-ege wil houden. Spre ker zou echter niet gaarne willen dat men handelde als te Haarlem en de tijdelijke ambtenaren eens in 't jaar eenigen tijd op straat werden gezonden. Het amendement Brink wordt aangenomen met 105 stemmen. Tegen de heeren Handgraaf, Uiten- daal, Huig, van Tuyli en Ver meulen. Het amendement Vermeulen wordt verworpen met 6—9 stem men Vóór de heeren de Boer, van Tuyll, Huig, XJitendaal, Hoogland en Vermeulen. Het voorstel der Commissie wordt aangenomen. Tegen de heer Ver meulen. Het voorstel tot bezoldiging van secretarissen van eommissiön wordt aangenomen. Tegen de heeren Ver meulen en de Boer. Aangenomen wordt het voorstel inzake de verstrekking van uni-. formkleeding, evenzoo het voorstel tot verhooging der jaarwedden voor het bezit van akten en diploma's Aan de orde zijn nu de vast stelling der jaarwedden. Voor het secretarie personeel heeft de heer Vermeulen eenige amendementen op de voorstellen ingediend. De Voorzitter licht eenige bezwaren tegen deze amendemen ten toe. De heer Netscher verdedigt de voorstellen der Commissie. Daar in is eenheid gebracht. Het amen dement Vermeulen om het salaris der commiezen niet afdeelmgschefs te bepalen op f 1400f 1900 wordt verworpen met 182 stemmen. Voor de heeren Hoogland en Ver meulen. De andere amendementen worden door den heer Vermeulen ingetrok ken. De heer Vermeulen stelt voor, het salaris van den commies bij den ontvanger te bepalen op f1500f2000. De Commissie beeft hiertegen geen bezwaar. Aange nomen. Bedrijf Openbare Werken. De heer Vermeulen stelt voor, het salaris van den administratie ven ambtenaar te bepalen op f1200 f1700 en dat van den len opzich ter bij Bouw- en Woningtoezicht op f 1500f2000. De Commissie heeft geen bezwaar. De heer Van Tuyll dient een amendement in om het salaris]van eerstgenoemde te bepalen als eerst door de commissie wordt voorge steld. Verworpen. Vóór de heer Van Tuyll. Het voorstel om het salaris van den len opzichter bij Bouw- en Woningtoezicht op f1500f2000 te bepalen, wordt verworpen met 12 ssemmen. Vóór de heeren Vermeulen, de Boer en Hoogland. - Gas en Waterleidingbedrijven. De heer de Boer zegt niet bevre digd te zijn met de voorstellen der Commissie, wat deze bedrijven aan gaat. Trouwens, de geheele Com missie' voor gas- en waterleiding, die gisteren vergaderde, was er niet mede ingenomen. Wij willen deiken in drie rangen en waar! men overal' schrijfsters wil afschaf fen, wil de Commissie ze hier aan stellen. Dan is het minimum sala ris der gelöophalers met f700 zeker té laag. Voorts wil spreker en ook de Commissie, de Directeuren bui- ten deze regeling laten. De heer Netscher zegt bij den aanvang- reeds gezegd te hebben dat de voorstellen zeer matig zijn. Maar ieder voorstel om te gaan in nog hetere richting heeft sprekers sympathie. De commissie heeft er geen bezwaar tegen de directeuren buiten de regeling te laten. De heer de Boer stelt voor de salarissen der geldophalers te be palen op f 950f 1200. Tegen de heer Handgraaf. Het voorstel de Boer om drie rangen van klerken in te voeren wordt aangenomen. Tegen de hee ren Brink en Handgraaf. Visscherijsehool. Vervalt. Politie De heer Brink wil de sa larissen der veldwachters gelijk stellen met die der opsporingsagenten De Voorzittter is daartegen. Na uitvoerige discussie trekt de heer Brink zijn voorstel in. Hierop wordt de vergadering ge schorst tot de volgende week Don derdagavond. NET MEISJE, reeds een jaar op een kan toor werkzaam geweest, bekend met admini stratie en matkineschrijven zoekt plaatsing op een kantoor. Brieyen onder letter K. bur. v. d. blad. in het bezit van een diploma middelbare H.B.S., en Handelsschool (5j. c.) en een diploma Engelsch (correspondentie) kun nende correspondeeren in Spaansch, Duitsch en Fransch,heeft z'n avonden gaarne beschikbaar voor QORRESPON- DENTIEWERK in het Visscherijbedrijf. Brieven te richten aan Bureau van dit blad onder letters J.C. Tegen I of 15 Juni gevraagd door officiersgezin zonder kinderen met volledig pension. Br. met prysopg. onder no. 345 bureau van dit blad. Een DAME zoekt voor 4 dagen p. week (van Maandag tot Woensdagmorgen en van Donderdag tot Zaterdagmorgen) met vrjje kamer. Brieven onder letter R168 aan het adv. bur. P. F. C. Roelse. Hiermede vervullen wfj den treurigen plicht U in kennis te stellen van het noodlottig overlijden bij het ongeluk- het stoomschip „Vischjan'' over komen, van mijn geliefden Echtgenoot, en den kinderen zorgzamen Vader de heer JAN DALEBOUDT, in den ouderdom van ruim 40 jaren. Zijn bedroefde Echtgenoote en Kinderen. Wed. P. DALEBOUDT-Vooijs. Wilhelmina. Jacoba. Grietje. Jan. Dirkje. IJmuiden, 18 April 1917, Opleiding aangeboden voor door leerare» M. O. Brieven onder lett. A ÏO bureau van dit blad. Door een heer wordt een met Pension gevraagd, op netten stand te IJmuiden. Prijsopgave onderletter R 167, adv. bureau P. F. C. Roelse. Te koop een in aanbouw zijnde Ijzeren met lieren 1 en rondhout, Honing-motor, 30 PK., lengte 57 voet, breedte 17>/4 voet, diepte 7Va voet. Adres: P. Visser Hzn., Kanaalstr. 38. Goed onderhouden ter overname gevraagd. AdresSinjewel's Boekhandel. Met Juni of eerder gevraagd een voor dag en nacht. Zich persoonlijk aan te melden s'avonds na 8 uur Stations weg K2 Velsen. Voor terstond gevraagd wegens ziekte der tegenwoordige een loon 3 gld. per week gr. wasch buitenhuis. Adres Mevr. Maarleveld. [te huur, voor alle doeleinden gesèhikt. Adres: te bevragen, Boekh. Roelse. Aanwezig op het Gemeenteterrein Velseroord. Inlichtingen te verkrijgen aldaar van 122 uur. Aanbiedingen voor 5 Meia.s. aan het kantoor van den reinigingsdienst HOOFDNUMMER: 4 ACTEN. Sensationeel Drams, van de Hollandiafilmfabriek te Haarlemmet Annie Bos, en de 18 jarige Lili Bouwmeester in de hoofdrollen. Kaarten vérkoop en plaatsbespreking aan het gebouw. Volgens politieverordening rooken streng verboden. AMSTERDAM. Sensatiestuk uit het Detective-leven in 5 bedrijven. Naar den beroemden roman van CONAN DOYLE. Hoofdrollen worden vervuld door: de dames C. Mertens de Jaeger, Betty Vink, A. Lemaire en de heeren JOH AN LE MAIRE (Sher lock Holmes) E. Vischer te Nuyl, A. van Dijck, W. Veltman, A. Faassen Jr. In het vierde bedrjjf optreden van: Overweldigend Succes. Overweldigend Succes. PRIJZEN DER PLAATSEN: Plaatsbespreking aanbevolen.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 2