Polder k IfaM. I Sproeten 1 Valt Uw §r haar uit i Aanbesteding. Gal en Slijm J. P. ENDENBURG G. H. DÜNNEWOLD gevorderd stadium van onderhan deling was. Toch trad Velsen met het bestuur, na een vergadering daarmede, over gaslevering in on derhandeling, omdat wjj, hoewel onze gemeente hard vooruitgaat gaarne zulk een goeden verbruiker wilden hebben. Spreker zegt dat onze aanbieding zoo voordeeiig is geweest dat men zekerheid had dat die van Haarlem niet voordeeliger kon zijn Evenwel, het bestuur van Mee- renberg besloot het gas te betrekken van Haarlem. Hoewel op de vergadering met het bestuur en het dagelij ksch bestuur van Haarlem besloten werd elkaar bij opdracht van gaslevering ter wille te zijn, meenden B. en W toch het verzoek om de buizen op ons grondgebied te mogen leggen te moeten weigeren, omdat de leve ring gegund zou worden aan wie de gunstigste voorwaarden had. En dat was de gemeente Velsen. Spreker wil meedeelen wat Mee renberg de verkrijging van het gas kost. Aan het R. K. Kerkbestuur van Schoten moet j aarlij ksch f 200 worden betaald, gedurende 30 jaar dus f 6000; voorts moet de weg, die 2300 M. lang is, ieder jaar over 1 M. breedte en 5 cM. dikte opge hoogd worden met kolenasch. Voorts is Haarlem verplicht, wanneer dit verlangd wordt, aan 't R. K. Kerk bestuur gas te leveren. Waar de houding van Haarlem zoo was, meenden wij zoo te moeten doen. De zaak zal zeker wel nader ip de Provinciale Staten ter sprake komen. De heer Brink vraagt of Haar lem, wanneer ons de levering was opgedragen, dit niet had kunnen verbieden. De heer de Boer antwoordt ont kennend. De heer van Tuyll vraagt of wi net zoo vlug gas hadden kunnen leveren als Haarlem. De beer de Boer: Zeker, zeer vlug. Wel in 10 12 dagen. De heer Netscher dankt den heer de Boer voor dit uitvoerige antwoord. Spreker stelt er prijs op te zeggen dat geen enkel minder mooi motief of onedele concurren tiezucht spreker heeft genoopt zijn vragen te stellen. Spreker deed die vragen Mst het oog op het minder goede beheer van het bestuur Meerenberg heeft reeds jaren voor deze moeilijkheid gestaan. Toen spr, nog wethouder was is er ook een verzoek om gaslevering ingekomen Daarop is een prachtige aanbieding gedaan, zooals zij nooit meer zul len ontvangen. De fout hier begaan moet bij Meerenberg gezocht. Spr, kan begrijpen dat het personeel van Meerenberg feestelijk gestemd is, omdat ze in plaats van slecht petroleumgas voor 14 ot 15 cent nu gas voor 7 a 8 cent krijgen. Sprekers vraag blijft echter of Haarlem juridisch het recht had een aansluiting te maken op de persbuis naar Velsen. Spreker geeft het R. K. Kerkbe stuur van Schoten gelijk dat het zoo gunstige voorwaarden wist te verkrijgen. Maar 't is goed dat deze dingen bekend worden. Spreker zou ook gaarne weten hoe duur 't leg gen der leiding komt. Ons had dit zoo goed als niets gekost. De heer de Boer zegt dit niet te weten, omdat eene nieuwe weg is gekozen. Wel weet spieker het van den eerstgekozene weg. Deze was meen spreker, 1100 1200 Meter lang. De kosten werden toen geraamd op f 20.000. De nu gekozen wegiso.g. 3 K.M. lang. De heer Netscher zegt dat de kosten van aanleg dus o. g. f60.000 zullen zijn. Het is goed dat de be volking dit weet. Waar nu al 18 opcenten voor de provincie moeten worden betaald, weet men waar t'geld blijft. De heer de Boer dankt den heer Netscher nog voor het stelien der vragen. Ware spreker er de vod ge vergadering geweest, zoo zou hij toen reeds mededeeling van de zaak ge daan hebben. De Voorzitter deelt nog mede dat voor den Handelscu-sus te IJmuiden f 400 subsidie wordt uit gekeerd. Voorts dat voor de groote geld- leening geen liefhebbers waren en dus thans een geldleening van f156000 moet worden aangegaan. De leening kan geplaatst worden. Goedgevonden Van de Vereeniging tot bevorde ring van Vreemdelingenverkeer is een verzoek ingekomen om de wegen te besproeien. Naar B. en W. om praeadvies. Van A. A. Rozenheek c.s. een verzoek om inzake afwijking der verplichte winkelsluiting gehoord te worden gaat naar Commissie voor de Winkelsluiting. Proces-verbaal van kasopname Alles was in orde bevonden. In bespreking komt het voorsta inzake grenswijziging betreffende de gemeenten Velsen en Spaarndam De heer Netscher zou deze zaak tot de volgende vergadering willen aanhouden, opdat men zich van verschillende kant eens kan uit spreken. Dit is al wel gedaan, b.v. dezen avond door een correspondent der Stad-Editie te Spaarndan, die een zeer geestig stukje schreef doch uiet op de hoogte bleek. De Voorzitter, die aanvanke lijk meende dat er voldoende publi citeit aan is gegeven en dat het standpunt van B. en W. bekend is, zeide daarna dat er ook geen be zwaar tegen is de zaak nog wat aan te houden. De heer Vermeulen acht het noodeloos de zaak op te houden. Wij spreken voor het belang van Velsen en daar zullen weinigen tegen zijn. De kwestie van uitbrei ding is zeer urgent.j Wij moeten daarnaar omzien. Er zijn 2 uitbrei dingsplannen, van Spaarndam en van Haarlem, deze gaan voort. Mede met het oog op de' constellatie van Spaarndam, waar men zonder Bur gemeester en Wethouders is, zou spreker onze wenscben kenbaar willen maken. Dat spreker het woord gevraagd heeft komt ook door een artikel in de Stad-Editie van Woensdagavond Spreker heeft iemand van dit blad bij zich gehad om inlichtingen Enkele dingen zijn echter verkeerd weergegeven. Spreker had gezegd dat bij mogelijke verdeeling van Spaarndam overleg gepleegd zou kunnen worden. En wat betreft de uitdieping van kanaal B., dit hopen we allemaal. Spreker beveelt aan de zaak thans haar beslag te geven. De heer Netscher vindt dat de heer Vermeulen zich thans te veel blind staart op Spaarndam. Er zijn meerdere colleges in betrokken, zoo zou b.v. de polder de Westbroek verdwijnen, als de plannen doorgaan. En er zijn toch ook wel Water staatsbelangen mede gemoeid? Bo vendien dient ook de Kamer van Koophandel g.ehoord te worden. Het is toch niet noodig de zaak er in een paar weken door te hameren De heer Vermeulen: Het ligt wel in de bedoeling aan genoemde lichamen hun opinie te vragen. Een der Waterstaatsambtenaren is reeds gepolst en deze heeft meegedeeld dat van waterstaat zeer waarschijn lijk geen moeilijkheden aan de plan nen van Velsen in den wegzuilen worden gelegd. De bezwaren, als die er zijn, zullen moeten komen van de zijde der omliggende gemeenten. En ei op wijzende hoe de Eerwaarde heer in Spaarndam schrijft, zullen wij moeten voortgaan. De heer Schilling wil eerst advies vragen aan verschillende lichamen. Als men daar later mee komt zou men kunnen antwoorden dat men eerst gekend wilde worden De heer Sluiters meent dat er geen tijd verloren moet gaan.. Wij moeten nu aanpakken. De heer Brink: De raadsleden hebben het stuk nog maar enkele dagen. In de Pers heeft men er nog niets over kunnen schrijven. De heer van Tuyll wil ook wachten. Men heeft hier met groote colleges te doen. Toch zeker ook met Rijnland. De heer Vermeulen meent van niet. De heer de Boer voelt wel voor de argumenten van den heer Ver meulen, doch dringt toch op aan neming aan. De zaak is eigenlijk verwaarloosd, we hadden die een half jaar eerder moeten aanpakken. De heer Brink acht het voor de betrokken gemeenten ook niet prettig de zaak zoo vlug af te handelen. De heer Vermeulen dringt nog maals uitvoerig op aanneming aan. De heer Netscher zegt dat hier zulke diepzinnige bezwaren te berde worden gebracht, dat spreker zijn voorstel tot aanhouding- intrekt. De heer Brink neemt dan het voorstel Netscher over. Dit wordt verworpen met 123 stemmen. Vóór de heeren Brink van Tuyll en Netscher. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming,, aan genomen. Goedgekeurd worden de voorstel len tot ruiling van grond met den hr, W. A. Dolleman, tot verlenging der huur van het gymnastieklokaal b school F te Santpoort; Het beroep van de firma Bück- mann en Pool inzake de weigering eener bouwvergunning word ver worpen. Goedgekeurd wordt de wijziging der verordening op bet beheer van het levensmiddelenbedrijf, de rij wielvergoeding keurmeester vleeseh keuringsdienst Inzake de bepaling dienstjaren le opzichter bouw- en woningtoezicht voor berekening periodieke verhoo gingen der jaarwedde blijkt een misverstand te bestaan. De heer Schilling had de zaak naar de salariscommissie verwezen willen zien. Dit is niet gebeurd doch zal nu alsnog geschieden. Bij het voorstel tot tijdelijke uit breiding van hst administratief personeel bij de politie maakt de heer van Tuyll bezwaren. Wi hebben pas de begrooting behandelc en zijn toen voor de politie zeer royaal geweest. De Voorzittter zegt dat de InspecteuY van Administratie zich overweikt heeft. Gelukkig is het nog goed afgeloopen. De heer Landeweerd komt ter vergadering. Ook andere leden maken bezwaren De heer Schilling heeft helaas ook zijn stem gegeven aan de uit breiding der politie. Hij meende dat dit toen noodig was. Maar voorloo- pig zal hij zijn stem* niet aan uitbreiding geven, sinds de relletjes te IJmuiden voorgekomen zijn. 't Schijnt of de politie er zoo nu en dan op wil inhakken. De Voorzitter zegt dat de heer Schilling de zaak wat eenzij dig ziet. Spreker heeft graag goede samenwerking tusschen politie en burgerij. Veel ongewenschte elemen ten zijn reeds verdreven en vee overtredingen, vooral inzake de Drankwet, zijn geconstateerd. Spre ker zegt dat de bedoelde ambtenaar een goed en ernstig man is. De gemeente zou een slecht werkgever zijn als men dit voorstel niet aannam De heer de Boer zegt dat hi tot zijn spijt niet voor kan stem men. Waaiom wil hij in geheime zitting zeggen. De heer Netscher zegt van 't voorstel zelf niets te zullen zeggen De houding van den Voorzitter in de Financieële Commissie heeft spre ker daar ook niets doen Zeggen om zijn goed humeur te bewaren, Wel wil spreker zesgen dat men .bezig-is een nieuwe uitbreiding van de politie voor te b9reideD. Bij de stukken is een stuk van de Com missaris, dat er op wijst. Spreker wil dien weg echter niet op. Hierna gaat de raad in besloten zitting. Na heropening wordt het voorstel van B. en W. verworpen met 142 stemmen. Vóór de heeren Vermeulen en Handgraaf. Goedgekeurd worden de wijziging der verordening op de waterlevering; de Fananciëele besluiten en vast stelling pensioengrondslagen ambte naren en de betaling meergeleverde hoeveelheid kalkzandsteen. De Voorzitter houdt de rondvraag De heer van der Steen zegt dat bij de kolendistributie alles dade- ijk betaald moet worden. Dit is voor de kleine handelaren zeer moeielijk. Spreker vraagt of B. en W. hieraan hun aandacht hebben gewijd. De Voorzitter zegt dat de kolendistributie geheel buiten B. en W. omgaat, doch is bereid de zaak op de agenda van B. en W. te plaatsen. De heer Schilling yraagt of 't niet mogelijk is dat de gemeente aardappelen op de vrije markt koopt en deze dan distribueert. De Voorzitter en de heer Handgraaf zeggen dat dit niet zal gaan. De heer Schiilng vraagt dan of het niet onmogelijk gemaakt kan worden dat regeeiingsaaïdappelen op de vrije markt worden verkocht. Voorts wijst de heer Schilling er op dat iemand, die al voor ruim 2 jaren gestorven was, toch nog een stemkaart is gezonden en dat politie-agenten, die benoemd zijn, den duurtetoeslag niet ontvingen omdat zij ongehuwd waren. Voorts vraagt spreker antwoord op een vroeger gedane vraag inzake de salarisregeiing der politie. De Voorzitter zal de inter pretatie van het besluit nog eens in den rasd breDgen. De heer Brink vraagt waarom de aansluitingen op de waterleiding niet zoo vlug meer tot staDd komen of het maximum verbruik van 30 M* niet verhoogd kan worden en brengt een klacht over dat het water zoo roestig is. De heer de Boer antwoordt dat er nu meer meters gekomen zijn Het is erg druk. Begonnen wij met 800 aansluitingen, thans zijn er reeds 2000. Het maximum gebruik is normaal, men kan tegen betaling echter meer bekomen. Over 't water valt niet te klagen, dit is zeer goed, De heer Netscher vraagt of 't niet mogelijk is bij groote droogte op sommige- punten een standpijp op te richten om dan de ingezetenen tegen eenige centen een hoeveelheic water te verschaffen. De heer de Boer zegt hierover juist met den Directeur te hebben gesproken, en zal zien of het uit voerbaar is. De heer Netscher wijst er op dat het water van het Noordzee kanaal door de militairen nog meer verontreinigd wordt. En daar vlak bij is de geliefde zwemplaats der Velsensche jeugd. De Voorzitter zegt datgehee het kanaalwater verontreinigd is, ook door de rioleeringen van Vel- seroord en Velsen, maar 'het gaat moeilijk het zwemmen geheel te ver bieden. De heer van Tuyll wenschf een vraag te stellen in gesloten zitting. De heer Wamsteeker wenscht bij groote droogte besproeiing der dichtbewoonde gedeelten. De beer Gerritsen ondersteunt de vraag van de heer van der Steen inzake steun aan brandstoffenhan delaren en die van den heer Brink over verkoop van regeeringsaard- appelen op de vrije markt, die dan tot voor 30 cent per K.G. worden verkocht. Pe heer Handgraaf is 't er mee eens dat die onmogelijk ge maakt moet worden. Hierna gaat de raad in besloten zitting ter vaststelling van het primitief kohier van den hoofdelijken omslag en het vermenigvuldigings cijfer dienst 1917 en ter behande ling van belastingreclames. Advertenties. Dienstbode Aankomend meisje Yischhandel. NET PERSOON, jaren in eigen zaak geweest, door omst. daaruit, zoekt werkkring voor Controle, opzicht., ine. gelden of anderszins, bekend met admi nistratie; goede referentiën. Br. 'Fr. R 199, adv. bur. P. E. C. ROELSE. Een Kantoorbediende PENSION Heerenrijwiel. Zitting voor den om slag op 30 Juni 1917. HET BESTUUR. GEVESTIGD met I Juli a.s. te IJmuiden Tandtecbniker en Arts v. Mond- en Tandziekten SPECIAAL ADRES voor Kunsttanden en Gebitten, Kroon- en Brugwerk. Uitsluitend pijnlooze behandeling. VOOR KUNSTGEBITTEN 3 MAANDEN PROEFGEBRUIK :- EN 10 JAAR GARANTIE. -: SPREEKUUR IEDERE VRIJDAG VAN 3- 5 UUR KANAALSTRAAT 136. Zomer- i zelfs de donkerste verdwijnen door een pot SPRUTOL. Bij Apoth. en alle Drogisten. N. V. Sleepboot Exploitatie MJJ. „IJMUIDEN". Gevestigd te IJMUIDEN. van Aandeelhouders op MAANDAG 25 JUNI ,1917, des namiddags 2 uur ten kantore der Vereeniging van Reeders van Visschersvaartui gen aan de Middenhavenstraat te IJmuiden. De punten van behandeling lig gen voor aandeelhouders ten kan tore der vennootschap ter inzage. Aandeelhouders welke deze ver gadering wenschen bij te wonen moeten hunne aandeelen bi) de Haarlemsehe Bankvereeniging te IJmuiden of ten kantore der ven nootschap deponeeren, terwijl ook kan worden volstaan de aandeelen ter vergadering te toonen. De Directie. "Wasch dan Uw hoofd met PUROLZEEP. Deze zeep bevrijdt de hoofd huid van roos en schilvers, ge neest haaruitval en doet het haar groeien. Per stuk 60 ct. 3 stuks f 1.70. Bij Apoth. en alle Drogisten. Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn voornemens op Vrijdag 6 Juli 1917, des n.m. 1.30 uur ten raadhuize aldaar, in het openbaar aan te be steden het bouwen van een PAKHUIS op een terrein nabij den Stationsweg, achter schooi E, te Velsen. Aanwijzing ter plaatse op Maan dag 2 Juli a.s, nam. 8 uur. Inlichtingen worden gegeven aan tiet Bureau Openbare Werken, ge durende 8 dagen aan de aanbesteding voorafgaande, v.m. 10—12 uur. Bestek en 1 teekening verkrijg baar vanaf 23 Juni a f 0.75 bij het bedrijf Openbare Werken. Franco per post f 0;90 na ontvangst van )ostwissel. wordt verwijderd door Mijnhardt'8 Laxeertabletten. Deze tabletten zijn bloedzuiverend, regelen den stoelgang. Per doos 35 ct. 3 doozen f 1.— vBij Apoth. en alle Drogisten. Ondeigetcekenden betuigen door deze hun hartelijken dank, ook namens wederzijdsche familie, voor de vele blijken van belangstel ling bij hnn huwelijk ondervonden. 'B. Bruins Wilh. A. H. Bruins-Prins. Verloskundige. Kanaalstraat 13?. Met 1 Augustus wordt te IJmuiden gevraagd een fatsoenlijke voor den dag, kunnende koken en netjes werken, niet jonger dan 17 jaar. Brieven onder letter D aan het bureau v. d. blad. gevraagd voor *s morgens of 's middags. Adres P. J. de Jong, S. P. Kuyperstraat 9. Gevraagd een persoon, grondig bekend met de Vischhandel op het Binnenland en Buitenland. Brieven motto „Yischhandel" Bureau d.' Blad. zag zijn vrfje avonden gaarne bezet mot schrijfwerk, of op avondkantoor. Br. franco let't. J. M. 280 bur. v. d. blad. Tegen 1 Augustus gevraagd voor dame. Br. no. 397 bureau van dit blad. Te koop een goed onderhouden heeren rijwiel, prachtig in lak en nikkel, freew heel met rem én beste banden voor f30, bij J. Vogelenzang, Lagerstr.l9Velseroord,

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 2