VERKOGPING YERKOOPING Een MOTORSCHIP 1 of 2 pi lagers iet allooi Zes Huizen en Erven, Brie Huizen en Erven, 1000 Ko. TRAWLER TWAIN Aan het einde der laatste cursus werden bovendien nog 20 certifi caten uitgereikt voor voldoende be kwaamheid in het boeten en schie mannen. In September a.s. vangt weder een cursus aan voor het verkrijgen van diploma's als schipper en stuur man. Zonder den grooten ernst van den nieuw geschapen toestand ten gevolge der Engelsche uitbreiding van het versperde gebied zoowel voor de reeds vertrokken als voor de ter vertrek gereedliggende stoom trawlers ook maar een oogenblik te misksnneD, meende men toch zich door de voorloopige berichten niet al te zeer te doen ontrustea en bovenal geen gejaagde beslissing te moeten nemeD. Uitgaande van de veronderstel ling, dat het niet de bedoeling der Engelsche regeering kan zijn het Nederlandsche visscherij bedrijf op zettelijk te doen stopzetten, waar het nog voor enkele dagen de Ne- derlaadsch-Duitsch-Engelsche over eenkomst inzake de vischlevering met ruime toegevendheid bekrach tigde en dat indien onmiddelijk ge vaar voor uitgaande stoom visscherij schepen dreigde ook nu terstond een uitvaarverbod van de Nederland sche regeering verwacht werd zooals bfl vroegere maatregelen onder zelfs niet zoo gevaarlijke omstandigheden als tbans het geval was, hebben bovengenoemde besturen besloten in afwachting van het resultaat der regeeringsbemoeilngen het stoom- visscherijbedrijf vooralsnog niet te beiemmeren voor zoover er aandrang tot uitvaren bestaat, dat wil zeggen, de oorlogsrisico ook voor de thans nog vertrekkende schepen te zuilen dragen en het uitvaren niet te be moeilijken, te meer daar alle op varenden der stoomtrawlers met de nieuwe Engelsche (maatregelen in kennis zijn gesteld. Ten opzichte van de reeds ter visscherij zijnde stoomtreilers meende men gerust te kunnen zijn, daar het der Engel sche rrgeering bekend moet zpn, dat zich ruim tachtig Nederlandsche stoomtrawlers in of boven het te versperren gebied ophouden. Voor de loggervaart zijn de nieuwe ver sparringen niet van zoo ernstigen aard als voor de trawlloggers, waar voor het gebied van 20 mijlen uit de kust tot den 53sten breedtegraad overblijft, ofschoon dit gebied bij de toenemende hoeveelheid trawlloggers wegens bet niet kunnen uitoefenen der haiingvisscherij, beslst te klein is. Intusschen heeft zich de nieuwe maatregel reeds thans te IJmuiden zoo doen 'gevoelen, dat van een groot aantal ter vertrek gereed zijnde stoomtrawlers er Maandag slechts éée naar zee vertrokken is, en nog wel met bestemming voor de kust- visscherij. Zonder dat van opwinding gesproken kan woiden, heeft de nieuwe Engelsche maatregel toch in reeders en visscherskringen groote beroering gewekt. De stoomtrawlers Eems IJM. 281 van den heer J. van Heezik is onderhands verkocht aan den heer G. de Haas alhier. Van de IJmuider loggers kwamen sedert de vorige opgave binnen: IJM 218 met f 98.— 252 491.— 300 1199. 301 547.— 321 313.— 318 - 553.- 298 394.— 381 1244.— 296 568.— en 277 601.— besomming, Scheepvaart. f 7.201,291/» wegens bijdrage voor den bouw van een nieuwe sluis te IJmuideD, met bijkomende werken; SPORT. strijden werd in den Estafettenloop voor heeren de tweede prijs gewon nen door de Militaire groep IJmuiden met 50%„ seconden. Burgerlijke Stand der gemeente Velsen van 26 JuDi t/m 2 Juli 1917. Bevalien: J. E. Dam—Meijer d. L. van der Tuin van der Veen z. S. M. Sneekesvan Wort z. H, BorstPost z. J. F. Schouten— van der Meijs d. J. C. Kraaijeveld Mol z. H. A. van NederpeltSchuurman d. A. E. Westerwa1Huijf;ng z. J. de Grootde Waal z. Ondertrouwd: J. Demrners en J. M. Aan. P. van der Meij en J. A. E. Prins. H. van der Wiele en M. E. DuId. Getrouwd: W. Truitman en C. Kolk. K. van den Nieuwendijk en A. van der Steen. C. Leenheer en M. J. Noordzij. OverledenM. Schotvanger 10 m. d. v. P. Schot vanger en J. Polder vaart. A. Wais 7 m. z. v. IJ. Wals en B. Rosbergen. C. F. Steen 21 jaren d. van N. Steen en C. J. Barley. J. van den Bos 3 m. d. van H. van den Bos en R van Aalst. P. de Schrijver 17 dag d. van A. J. de Schrijver en Ferket. M. P. Schi ffer 3 w. d. van P. Scheffer en T. van der Gaag, LIJST van onbestelbare brieven en briefkaarten, waarvan de afzen ders onbekend zijn. Terugontvangen ia de 2e holft der maand Juni 1917. BRIEVEN BINNENLAND. 1. C. A. Sommeling, Helder. 2. G Kool, den Haag. 8. A. Meijer Ba'geroosterveen. 4. L. Borsch, Amsterdam. BRIEFKA A RTEN BINNENL A ND. 5. Jo Byne, Amsterdam. 6. G. Kool, den Haag. 7. Mej. Koopman, Amsterdam. 8. A. Kramer, Iimuiden. 9. M. Tamino, Helder. 10. H. J. Vermeulen, Zwartsluis 11. A. de Waal, Ketting. 12. Briefkaart zonder adres. 13. G. Kersten, Amsterdam. 1. Commandant 2e comp. 26 land- weerbaltaljon, Inf. foit West oever, den Helder. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. 2. C. Blauw, Station Bilt. 3. Bureau Vesting, Woudrichem. 4. K. v. d. Bijl, den Haag. 5. Maussen Kuispel, Amsterdam 6. H. Pik, Amsterdam. 7. W. Rijnders, id. 8. J. Teunissen, id. 9. C. de Vries, den Haag. 10. Mej. Vrijman, Rotterdam. 1. J. Dongenaar, Amsterdam. 2. Juffr. T. M. Storm, Leiden. Santpoort (dorp). 3. Fam. de Wolff, Amsterdam 4. W. Eichelberg, lie R. I. Veldp. Spaarbankopgave over Juni 1917 Aantal inlagenBedrag: 327 met f 20491.31 Terugbetalingen 283 f38820.73' Nieuwe boekjes: 23 Aan het postkantoor Velsen en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Juni 1917, ingelegd f 10823.03. Terugbetaald fill 18.68. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 4603. Aan het postkantoor Santpoort (Station) en de daaronder ressor- teerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juni 1917, ingelegd f 14485.77. Terugbetaald f 2723.70. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 459, en overgeschreven 1795. Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. Militaire-Evangelisatie. Dinsdag avond hield de onlangs opgerichte Christ Militaire-EvaDgelisatievereeni- ging onder den zinspreuk „De Lief de van Christus dringt ons" een propaganda-samenkomst in het ge bouw van Christelijke belangen. Als spreker trad op de heer J. W e- ber, evangelist te Haarlem, die het doel der vereeniging uiteenzette. Het gemengd zangkoor van den heer Garms te Beverwijk en de heer J. Vliet, secretaris der jonge vereeniging zorgden voor afwisse ling en aanvulling met zang en muziek. Het doei der vereeniging vindt veel steun bij superieuren, die gaar ne hebben medegewerkt om deze propaganda-avond mogelijk te ma ken. De belangstelling was groot, ook van de zijde der burgerij. De Heer ea Mevrouw Weber deelden treffende voorvallen mede uit hun omgang met mindere militairen in Indie. Naar we vernamen ligt 't iu de bedoeling te trachten een eigen „tehuis" te stichten. Deze eerste propaganda-avond is bereids esn goede stap in die rich ting geweest. VELSEN. Advertenties, Dankbetuiging. Meisje gevraagd. een net dagmeisje Jongste Bediende Net Kosthuis een net kosthuis. Pension gevraagd 2 DAMES m»t pension, TE HUUR KAMER Twain v. stoomtrawlers TE KOOP OE TE HUUR Te kcop het sfaon?jscht „Argonaut". de Schokker IJM. 391. OPENBARE te IJMUIDEN in Hotel „NUMMER EEN" op Vrijdag 6 Juli 1917 cam. 8 uur precies, ten overstaan van den in de gemeente Velsen gevestigdea notaris G. D. BOERLAGE, van een geheel voor de visscherij uitgerusten Motorboiter „Maria" 1J.M. 274, laDg 59 voet, voorzien van een nieuwen uitstekend function- neerenden motor van 30 P.K, com pleet met trawim tteu, border, zeilen en verderen inventaris. Eigendom van den heer P. 't Hart. Te bezichtigen te IJmuiden in het Noordzeekanaal. Nadere inlichtingen bij notaris Boerlage te Velsen. OPENBARE t© UMUtDER, in Hotel „NOMMER EEN" op Vrijdag 6 Juli 1917, nam. 2 uur precies, ten overstaan van den in de gemeente Velsen gevestigden Notaris G. D. BOERLAGE, van de navolgende perceelen, alle te IJmuiden. Nos. 16. Breesaapstraat 28, 30, 32, 34, 36 en 38, samen groot 3 aren 60 cen tiaren, afzonderlijk en gecombineerd. Eigendom van de heeren A. B. en A. J. VAN VEMDE. Nos. 7—9. Bioemstraat 16, 18 en 20, samen groot 1 are 94 centiarenafzonder lijk en gecombineerd. Eigendom van Mevr. Wed. RE- ZELMAN. Nadere inlichtingen ten aanzien van Nos. 79 bij Notaris G. J. VAN LEERSUM, te Winkel, en voor alle perceelen bij Notaris BOERLAGE te Velsen. H.H. REEDERS! Aan te bieden ongeveer tegen billijken prijs. Brieven onder no. 400 bureau van dit blad. Door toevallige omstandigheden te koop de villa „Santiago" met bij behoorenden tuin en duin, prachtig gelegen te Wijk aan Zee, slechts 15 minuten per fiets langs gereed zijnde nieuwe straatweg van Ymuiden. Is van alle moderne gemakken voorzien en zeer gezellig ingericht. Dagelijks te bezichtigen. Adres de bewoners. thans ingericht als jacht, TE KOOP aange boden, voorzien van 2 motoren van 40 P.K. ieder, lang 25 M-, vaart 16 K.M. p. uur. Prijs 50 Mille. Brieven onder motto„JACHT" bur. v,d. blad Vischomzet. De opbrengst van de in Juni alhier aangevoerde visch is f 433.026, tegen f 2.868 290 in Juni van het vorig jaar. Alzoo een vermindering van ten naasten bij twee en een half millioen gulden. Binnengesleept. Maandagmorgen werd de stoomtrawler Maatje P.S. t van de Mij. „Hansa" met keteldefect, alhier binnengesleept door den stoomtrawler Qoverdina Y.M. 141 van de Mij. „De Marezaten." Statuten. De St. Ct. bevat de Kon. bewilliging op de statuten van de N. V. Visscherij Maatschappijen „Amsterdam III', en „Goverdina", gevestigd alhier. Het maatschappe lijk kapitaal der vennootschappen bedraagt respectievelijk f 85000 en f 70,000, verdeeld in 35 en 70 aandeelen, elk groot f 1000, welk kapitaal voor beiden bij het verlij den der akte geheel is geplaatst, teiwijl alle aandeelen zijn volgestort. Visscherij-cnderwys. De Vis- scherijschool te IJmuiden, die thans vijf jaar bestaat en bij het onderwjjs vele moeislijkheden heeft onder vonden, niet het minst door de mobi lisatie, doch ook doordien de waar deering voor Visscherijonderwijs slechts langzaam veld wint, mocht nochtans vooral over het laatste onderwijsjaar een groot succes be halen. Aan het einde der visscherij- examens blijken niet minder dan 20 leerlingen geslaagd te zijn voor het examen van schippersen stuurlieden op etoomvisschersvaartuigen, te we ten 5 voor schipper en 15 voor stuurlieden. Van deze 20 zijn er 8 die het onderwijs van den aanvang hebben gevolgd, zij het dan met veelvuldige onderbrekingen en nu bij het bereiken van den verplich ten examenleeftijd allen slaagden. Van den 10 leerlingen, die aan het examen voor machinist deelnamen slaagden er 9. In Mei is een nieuwe cursus voor machinisten aangevan gen doch kunnen daaraan helaas niet deelnemen de militaire leer lingen op het pantserfort alhier ge plaatst en de cursus zouden willen volgen. De veelvuldige zaken verloven aan andere militairen verstrekt zijn oorzaak, dat de overige militairen in den geheelen dienst moeten voor zien en er geen gelegenheid over blijft een inrichting van onderwijs te bezoeken. De bij de Marine ge plaatste leerlingen daarentegen wor den in de gelegenheid gesteld het onderwijs aan de visscherijschool te volgen. Onze zeevisscherij. In de Maan dag alhier gehouden gecombineerde vergadering der besturen van do Ond erlinge Oorlogsrisico - M aat sch ap pij en de Reedersvereeniging werd besloten len opzichte van het stoom- en zeil visscherij voorloop'g een pas sieve houding aan te nemen. Be dure grondstoffen. Door de stoeds stijgende prijzen der grond stoffen en transportmiddelen hebben de ijsfabrieken vanaf 1 Juli den prijs van het ijs op veertien gulden per ton gebracht. Ernst of schertsIa de haven alhier is een flesch gevonden, waar in een papiertje met het opschrift dat de stoomtrawler Julie Streif" op een mijn geloopen was en de bemanning in een sloep ronddreef. Aangezien genoemde trawler eerst Vrijdag ter visscherij vertrok wordt getwijfeld aan do waarheid der mededeel ng. Vergoeding ontvangen De be manning van den onlangs tot zinken gebrachten stoomtrawler Westland YM. 132 heeft dezer dagen van de „Zeerisico" (de wettelijke vergoeding ontvangen voor de verloren gegane uitrusting. Het mag niet onvermeld blijven dat de directie destijds de elders wonende zeelieden van klee ding en schoeisel voorzag om fat soenlijk te kunnen afreizen, zonder daarvoor iets in rekening te brengen nu de menschen hun schade ver goed kregen. Verkochte schepen. Door den heer M. B. Osendarp alhier zijn van den heer W. den Duik Jaczn. te Scheven ingen aangekocht de trawlers „Erica" en „Onderneming". Schutsluis. Gedeputeerde Staten stellen voor geldleeningen aan te gaan, om een som te verkrijgen ter voldoening van: Scheepvaartbeweging. In de afge- loopen week passeerden hier door de Noordzeesluizen 1 zeil- en 24 stoomschepen tegen 8 zeil- en 21 stoomschepen in de vorige zeven dagenthans dus 1 schip minder naar zee, doch 2 schepen meer uit zee. Drijvend wrak. Volgens mede- deeling van den positie-comman dant van de stelling IJmuiden is, door een op den 27sten j.l. binnen gekomen schoener het gevaarlijk voor de scheepvaart drijvend wrak van een houten schip, met de span ten en voorsteven boven water uit stekend, gerapporteerd op ongeveer 54» 27' N.b. en 4° 16' 0.1. Athletiek. Bij de Zondag j 1. te Edam gehouden athletiek-wed- Post- en Teiegsafksr.toor te IJmuiden. Po»t en Teiegraefksntoor te Velseu. BRIEVEN BINNENLAND. Postküifoor Santpoort (Station). RIJKSPOSTSPAARBANK Ziekenfonds. Met ingang van 1 Nov. a.s. heeft Dokter Heslinga wegens te drukke werkzaamheden ontslag aangevraagd als geneesheer van Velsen's Ziekenfonds. Heden overleed «acht en kalm, onze innig geliefde jongste dochter Clara Florence Steen, in den ouderdom van bijna 22 jaren. N. Steen C. J. Steen-Bailej. H. B. Steen. Velsen, 1 Juli 1917. ündergeteekenden betuigen hiermede hun welgemeenden dank aan den heer J. Kooi alhier, voor het uitstekend en aan gename onderwijs bij hem genoten, waardoor zij er in slaagden het Mercuriua-examen in Duitsche handelscorrespondentie met goed gevolg af te leggen. G. van Straten. L. van Strien. In klein gezin wordt een flink net Meisje gevraagd. Adres Kanaalstraat 3 B. Gevraagd voor heele dagen, Adres Mevr. Boterman, Hoflaan 8 Breesaap gevraagd op groot vischexport-kantoor te IJmuiden. Vereischtenomstreeks 17jarige leeftijd, v. goed. Huize, met aanleg en wil om te leeren, goed schrift. Aanvan kelijk salaris nader overeen te komen. Eigenhandig geschreven sollicitaties onder No. R. 202. Boekhandel Roelse. aangeboden met vrij slaapkamertje. Adres: bureau van dit blad. Een persoon zoekt Brieven onder no. 1788 aan Bureau yan dit biad- voor twee Dames. Zaterdags en Zondags niet. Br. onder R. 203. Boekhandel Roelse. vragen 1 September gestofï. zitk. en 1 gr. of 2 kl. slaapkamers Zaterd. en Zond. afw. Br. fr. lett. T vóór Dinsd. a.s. Bur. van dit Blad. Brieven No. 399 Bur. van dit blad. met huiselijk verkeer gezocht jbij nette He den door een juffrouw haar bezigheden bui tenshuis hebbende. Brieven onder no. 401 bureau van dit blad. Te koop ongeveer 200 kilo eerste klasse Engelsche Telefoon 87. CORNs. STAM Een a twee huizen aan de Fultonstraat bij de nieuwe brug te IJmuiden 6 kamers keuken enz. Huur f 600 per jaar. Koop som billijk, te zien en te bevragen aldaar. Te bevragen Willem Barendzstraat 29. Aan hetzelfde adres te koop

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 3