Nu op Bevel l Badpaviljoen „NOORDZEE'' lederen Zondag De Gunsteling. Mriiiis Simon m Son. J. KOOI, Dames- en Heerealeta Adverteeren doet verkoopen groot Middag- en Avondconcert van de beroemde Fransche Kapel onder leiding van den Solo-Violist Jean du Castro. aan boord had schipper J. Cramer, overleden, en bij wien men getracht had de levensgeesten op te wekken. Voorts drie der opvarenden on gedeerd en 1 gewonde. Bij de ramp hebben dus 7 mensch6n van de 11 opvarenden het leven gelaten, waar van nog zes worden vermist. Omtrent de oorzaak deelden zij, die er iets over konden zeggen mede, dat de trawler door een mijn ver nietigd is. Zij meenden, dat de Elisabeth een mijn in het net geviscbt had en dat zij, die belast waren met het binnenhalen van het net getracht hebben de mijn van het vischtuig af te krijgen, teneinde, het laatste te sparen. In dat geval is de misplaatste zuinigheid de oorzaak van deze scheepsramp geweest, want men had door onmiddelijk het vischtuig te kappen, zooals gewoonlijk gedaan wordt, indien men een mijn aan het vischtuig ontdekt, zeer waar schijnlijk menschen en schip kun nen sparen, 't Is voor de eerste maal, dat overlevenden van een door mijnen getroffen stoomtrawler worden aangebracht. Men is zeer onder den indruk van het gebeurde en bij het thuisvaren van de Petrus en Paulus was de belangstelling aan de baven buitengewoon groot, De benoeming geschiedde zeker bij de Bewakings-maatsch. „Velsen Da b.s. herstemming voor dsn gemeen teraad in distriot II (West IJmuiden j Het Bestuur der federatie van af deelingen der S. D. A. P. in de gemeente Velsen deelt ons mede dat de S. D. A. P. aan de Centrale der Vrijz. Dem. Kiesvereenigmgen in deze gemeente heeft aangeboden bij de a.s. herstemming samen te werken. Als doel van deze samenwerking stelt de S. D. A. P. voor de a.s. 2 jarige periodieke verwezenlijking van het navolgende program van actie, waarvoor het in den Raad door samenwerking bij deze her stemming, een meerderheid hoopt te vinden. FEUILLETON. (Herinneringen van een ambtenaar) naar het Duitsch van H. SüDERMANN. door H. B (44) (Slot.) Ik mijnheer, ik? Opnieuw lachte hij. Mijn hemel Geef toch toe. Grj zijt nu toch zeker van de zege. Mijn oogen zien niets meer mijn ooren hooren niets meer. Een talentvolle man als gi; moet dat toch zien. En als men zooals U zoo heoge annecties heeft is men dubbel op zijn hoede! O, ik wist 't al lang, dat gij mijn opvolger waart! Gelogen! waarachtig gelogen riep ik. Zoo? Is 't dan ook gelogen, dat gij mij naging? Dat gij mij 's nachts volgde. Hebt gij daarover geen rapport gegeven O, gij wist alles zoo goed Gij wist dat men mij hierheen had gezonden om schandaal te voorko men, voordat de streek bij de re geering ergernis had opgewekt. Gij wist zeer goed, dat wanneer ik ge noemd werd in verhand met een schandaal ik voor altijd onmogelijk werd. O, gij zijt een goede rekenmeester Gij hebt mijn volle bewondering... Ik zweeg nog steeds. Ieder onvoor zichtig woord zou alles bedorven. En hebt gij geen comedie ge speeld? hernam hij weer! My heeft nog nooit iemand overtroffen, maar door jou ben ik het dagelijks geworden. Ik had me voorgenomen om je allang onschadelijk te maken. Waarom deed ik 't niet? hahahal Waarom wachtte ik. Omdat ik eens alle zeketheid wilde hebben, hoe ik met je stond, doch gij waart vlugger dan ik. Gij moest vooruitkomen, 't Ging voor jou om het leven, om je bestaan, je toekomst. En ofschoon -'e niets vond op je nachtelijke ach tervolgingen, wist gij my toch te De S. D. A. P. is dan bereid de candidatuur van den heer Lande- weerd terug te nemen en die van den Vrijz. Dem. candidaat den Heer Schuitenmaker over te nemen, de vrijz. dem. hunnerzijds zouden ge houden zijn de verkiezing van de in herstemming komende Soc. de mocraten, de heeren Blom en Dal- meijer over te nemen. Het hierboven bedoelde program houdt in 1. Verhooging van het bedrag voor aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud bij den Hoofdeiijken Omslag tot f 600.—- voor ge huwden, (thans f 450. en f 500.(thans f 350.voor ongehuwden en f 50.— voor elk kind met behoud van het thans bestaande stelsel van progressie. 2. Tenietdoening van het raadsbe sluit van 19 Juni 1914, waarbr de helft van de wiEst voor het gasbedrijf bestemd werd vöor de gemeentekas door een be sluit om de winsten uit ge meentebedrijven uitsluitend aan te wenden in het bedrijf zelf, 4. Krachtiger bevordering van den bouw van arbeiderswoningen van vereenigings- en gemeente wege, zonder den bouw door particulieren te belemmeren. 5. Stichting van een gemeente ziekenhuis. 6. Erkening van de vakorganisaties door het gemeentebestuur. Een schrijven van gelijken inhoud werd gericht aan het Bestuur der Yrijz. Dem. Kiesvereeniging te IJmuiden. VELSEN. derd van de 1ste tot de tweede klasse S. R. Schaafsma en N. W. Tol en van de tweede naar de derde klasse A. J. Schaafsma, allen van hier. Uit de Provincie. treffen... doodelyk te treffen. Inde eer van mijn huis... Schreeuw het uit van de daken dat de vrouw van Nieberg den nacht heeft doorgebracht op jouw kamer! nadat ze uit myn huis gevlucht was... O, die schande... de schande... Hij sloeg zich met de vuist voor het voorhoofd. Ik verzeker U mynheer Gaat toch weg en vertelt aan de gansche wereld hoe men gou verneur wordtMijn vrorw heeft je toch 't noodige materiaal gele verdGaat nu toch.Doet vlug wat ge nog niet gedaan hebtik kan j9 immers toch nu niet meer treffen Ik ben in uwe handen. 't Gezicht op dezen ongelukkigen man, deed-ijzen n toch wanneer ik handig oppaste, handig was, was er nog niets verloren. Ge vergist U, mijnheer antwoordde ik nu, langzaam en voorzichtig ik heb nog met nie mand gesproken! En glans van nieuwe hoop kwam op zijn gelaat. Gij hebt-nog nieten waar om niet. Omdat ik eerst met U wilde spreken, mijnheer! Een duivelsche glimlach kwam op zijn gelaat, zijn bevende handen speelden met den revolver die voor hem lag. Dat is zeer onvoorzichtig jonge man zeer onvoorzichtig siste bij tussrh?n zijn tanden wij zijn alleen, ik heb de bedienden weg gezonden en daar mij thans, de "ust bekruipt, Uw mond voor altijd te sluiten, zoo kunt ge daar niets tegen doen. JJskil voer de schrik mij door de leden een strijd zonder hoop of genade, een strijd op leven en dood.De spieren van mijn armen jeuktenmijn oogen letten op iedere beweging van hem.Eén verdachte beweging en ik zou hem aangrijpen Ook hierin vergist ge u, mijn beer, zeide ik, my tot een lach dwingeEde. Als ge mij doodt, wordt het schacdaal dat U wenscht te voorkomen, nog grooter. Daartoe Burgerlijke Stand der gemeente Velsen van 10 t/m. 13 Juii 1917. BEVALLEN: G. Nijssen—Gra- pendaal z.; G. OldenburgZeeuw d.; C. J. JimminkStuit zM. A. NiepoortPolderman d.; T. Schoon- Kos d.; C. M. de ReusZonneveld d.; B. Stigter—Spaans d.; M. Geijte- manKok z.; M. de Wintervan Duijn d.; P. C. Toon—Pirovano z.; M. de Koning—Mossel z.; S. Snooij Nieuwenhuizen d.; A. van der Kuil Zwart d,; B. W. ThieleVerbeek d.;A, BroekZwart d.; M. Koerts van der Pol d. ONDERTROUWD: J. Franken en J. M. Schut A. van Schade wijk en N. C, Redelijkheid G, van der Wieie eu J. Wijker J Oldenburg en M. C. van Duijn. GETROUWD: J. Demmers en J. M. Aan P. van der Meij en J. A. E. Prins. OVERLEDEN: R. Tol, 76 jaren echtgenoot van E. van Lienen A. M. van Buggenum, 67 jaren echtgenoote van F. Bergman J E. Iskes, 69 jaren, echtgenoot van J. C.'SnijdersBlok, (overleden te Zutphen). Advertenties. Opleiding voor de examens in de Duitsche Handels-correspondentie. heb ik de noodige getuigen genomen Lw eigen echtgenoote zou kunnen getuigen. Zwijgt verlaat je daarop niet riep hij. Ook wanneer ik er van over tuigd ben dat uw geweldmiddel niet hef gewenschte resultaat zal hebben Dat zal zij wel hebben. Mijn vrouw is tot mij teruggekeerd vriend. U vergist U andermaal, gou verneur, antwoordde ik Mevrouw van Nieberg bevindt zich sinds eenige uren op weg naar haren vader. Ik lachte triomfeerend Hij sprong op, greep met de hand naar zijn keel om adem te krijgen en brulde: Politiepolitie Waar is de politiecommissaris? steunde hij. Ik moet mij verwonderen, mijnheer, zeide ik, dat gij, een man, zoo optreedt. U is bang voor schandaal en ge wenscht hetzelf. Wat de politiecommissaris betreft, die heb ik esn half uur geleden bij mijn woning gezien. En gij waart weg?En zij ook? O, al zeer lang. Zijn hoofd sloeg tegen de stoel- euning Te laat.te laat ge komen prevelde hij voor zich zelf En ik liet Kamp nog wel vrij uitgaan. Thars begreep ik alles. Hij had Eamp vrijgelaten in de hoop, dat zijn vrouw teruggekeerd zou zijn. Het scheen mij toe, dat de naam Kamp, thans zijn gansche wezen verontruste. Hij liep als een bezetene de kamer op en neer en schreeuwde Politie Waar is de politiezij zullen hen vangen Iop staanden voet moet hij gevangen genomen worden IGaat gij loopt o, ik vergatdat gij ook een van hun partij isPolitie.waar is de pol Laat de politie thans buiten spel, mijnheer, viel ik hem in de rede. Doctor Kamp is hedenmorgen rnet Uw vrouw afgereisd. Dat was de genadestoot. Zijn GEVRAAGD een BOEKHOUDER die in vrijen tijd de boeken bij houd iu Burgerzaak. Br. no. 412 bureau v.d. blad. Jongste bediende Te koop aangeboden een Eikenhouten kamer-ame ublement, met tafel, vicsrkleed enz Een Heeren huis Te koop aangeboden een dogcart, GEVRAAGD een flinke JONGEN voor loop- en bakkerij werk bij H. HENDRIKSE, Zeestraat 1 Bij de Tooneelvereeniging O. I. U." Het adres voor I I Willemspiein. knieën knikten. Een gevoel van medelijden kwam bij my op Plotseling stak hij de arm uit en smeekte Helpt mij... redt mij... heb er barmen jonge man... ik heb U niet willen treffenwerkelijk nietik zweer u... ik heb je immers bewon derd... een zoo talentvolle jonge man is zeker van zijn carrière... ik heb je meer gezegd, gij zijt mijn vriend nu... heb vertrouwen in mij ik wil je helpen voorzoover mij dat mogelijk is... Geheimraad kunt ge worden... gouverneur zelfs... Helene Vader 1 Moeder!... als ge dat eens gehoord had. En waarom snijdt gij in je eigen lichaam? Waarom helpt ge me niet? Ik wil U in alles helpen, maar. Wat maar?.... zegt 't mij. Ik stel voorwaarden. Alles wat ge begeert mijn vriend. Wilt ge Landraad worden? Ge zijt het Wilt ge 'een prachtige aanstelling in de residentie? Binnen acht dagen is daartoe alles gereed. Niets van dit alles mijnheer. Ik wil niet op mijn geweten hebben dat ik mijn promotie heb te danken aan een afpersing. Geef me een toekomst naar rang en jaren. Mijn voorwaarden zijn geheel anders. erstensIk verlang uit naam van uw echtgenoote dat gij op verzoek zich van haar zult laten scheiden, door aanvrage van een rechter uit uw geboortestad. Hij knikte. Tweedens, dat gij geenerlei maat regelen zult nemen tegen mijn vriend Kamp. Hij maakte een wurgende bewe ging, doch knikte opnieuw. En ten derde, en ten laatste zult ge uw leedwezen schriftelijk mededeelen over het voorgevallene, het onderzoek bij de club „Frater nitas" onder bijvoeging dat dit ge schiedt op mijn verzoek en voor spraak. - Ook dat zal geschieden, zeide hij, terwijl hij op zijn stoel terugzonk. En daarvoor zult gij zwijgen? vroeg hij terwijl hij mij aanzag. Zwijgen tegen iedereen, met uizondering tegen mijn biuid en mijn vader, die ik rekenschap ver schuldigd ben. Doch ook voor hun zwijgen sta ik in, lk wilde welzoo zeker zijn van den politiecommis saris. Dat is mijn werktuig, prevel de hij. Zoo is het dau aan u, mijn heer, om te zorgen dat het plotse linge afreizen uwer vrouw, geheel en alleen te wijten aan de ziekte haars vaders. Ik zal het vertrek van Kamp voor mijn rekeniDg nemen. Niemand zal hun heengaan in verband brengen. Mijn vriend, mijn redder, iiép hij met de beide handen uitgesto ken naar mij toekomende. Ik trad drie schreden achteruit. Ik ben vrij, mijnheer? vroeg ik 't hoofd achterover werpende. Hij kromp ineen. Hij bekeek zijn nagels, alsof zij vuil waren en sis te dan zacht „Ja 1" Ik maakte een buiging en eerst toen de huisdeur dicht viel, was ik gerust. Nu naar Helene, jubelde ik. Wat er verder volgde kan ik zeer kort vertellen. Ik werd spoedig aangesteld als chef van een afdeeling. Ik huwde met Helene en was zeer gelukkig. Docter Kamp keerde nooit meer terug. Hij schreef my menigmaal. Mevrouw Agnes was nog op tijd gekomen aan het sterfbed van haar vader. Hij stierf in haar armen. De gouverneur werd eenige jaren later in een duel doodgeschoten. Drie jaren later, op een reis door Zwitseland, troffen wij elkander aan. Kamp met zijn vrouw en ik met de mijne. Bij dat weerzien spraken wij zeer veel over al het gebeurde, inzonderheid over mij, den gunsteling van de gouverneurs vrouw. Verbetering. Het bericht in ons blad van Woensdag al zou de heer A. van 't Slot te Heemskerk be noemd zijn tot politieagent alhier is onjuist gebleken. 8. a. Progressieve heffing van schoolgelden. b. Aan de openbare scholen een voorbereidende klas te ver binden. Personalia,. De Stationschef der H S.M. alhier, de heer J. C. Hoor weg, is als zoodanig verplaatst naar Leerdam, terwijl de stationschef van Castricum alhier is benoemd. Wijk aan Duin. Aan de H.B-S, met 3-jarigen cuisus en daaraan verbonden Handelschool met 2 jari gen cursus te Haarlem zijn bövor- Heden overleed bfj het ongeval de stoomtrawler „Elisabeth" getroffen onze inniggeliefde echtgenoot en vader in den ouderdom van ruim 24 jaar. "VVed. H. van Son-Wessel en kind. IJmuiden, 11 Juli 1917. By de dezen zomer gehouden Mercurius- examens slaagden mijn beide leerlingen. Veranderd adres RIJKSWEG 36. gevraagd, op groot Export-kantoor te IJmui den, Vereischtenomstreeks 15 jarigen leeftijd, van goeden huize met aanleg en wil om te leeren, goed schrift. Aanvankelijk salaris nader overeen te komen. Eigenhandig geschreven sollicitaties met vermelding van ganoten onderwijs, be roep van vader enz, onder No. It 206 boek handel Itoelse. wegens over-compleet door verhuizing Adres te bevragen bureau dezes. te koop, gelegen aan den Julianakade. Brieven onder no. R 207, advert.-bureau P. E. C. Roelse. zoo goed als nieuw. Adres te bevragen Boekhandel P. F. C. Roelse. van wijze mannen, Om 7 uur het licht uitgaat, Kan een ieder profiteenn Van Gedézalf's resultaat. Prijs 30 cent Verkrijgbaar hijS. SMIT en H. SANT IJmuiden; Mej. A. v. d. LAAN, Velsen. kunnen nog eenige nette geplaatst worden. Aanmelding schriftelijk bij den secretaris M. ROL, Corverslaan L. 110, Velsen.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 6