II Sein bÉoÉj] Bekendmaking. SINJEWEL's Ml* EEN TE HOOG IJzer Ledikant No. 852, Jongens - Petten, Kinder-Petten zoekt een vriendelijk tehuis J. MUS, schepen alle met hout geladen waren. Vertrokken zijn 4 stoomschepen en 1 zeilschip. In de overeenkomstige week van het vorige jaar kwamen binnen 19 stoom- en 2 zeilschepen, terwijl vertrokken 20 stoomschepen en 1 zeilschip. Stoomsleepdienst De St.-Crt. bevat de statuten der naamlooze vennootschap Stoomsleepdienst „Antoon Cornelis", te IJmuiden. Het doel van de vennootschap is de uitoefening van den sleepdienst, in den meest uitgebreiden zin van het woord genomen, alsmede het verleenen van assistentie aan in nood verkeerende vaartuigen. Eigenaardige beslaglegging Op het Duitsche stoomschip „Renate Leonhardt", een der schepen, die aan een Engelsche aanval nabij on ze kust hebben bloot gestaan en na op het strand geloopen te zijn hier werd binnengebracht, is te Amster dam beslag gelegd. Deze beslaglegging is geschied namens de N. V. Scheepsverband- bank te Amsterdam, wegens een achterstallige vordering op het zus- ierschip „Rudolf Blumberg" van dezelfde reederij, welk stoomschip door de Amerikaansche regeering in beslag werd genomen, herdoopt werd in „Beaufort" en onder dien naam is gebleven. De oude vorde ring bedraagt nog t 60.000.voor welk bedrag beslag werd gelegd op de „Renate Leonhardt". SPOKT. VOETBAL. Y. V. V. „Stormvogels." De voetbalvereeniging „Stormvo gels" welke gepromoveerd is tot 2e klasser N.V.B, zal haar seizoen weder openen met de bekende Beker- en Seriewedstrijden, welke plaats zullen hebben op 19 en 26 Augustus, 2 en 9 September a.s. De beker (Boreelbeker) welke ver leden jaar door de „Stormvogels" gewonnen is zal dit jaar door deze vereeniging verdedigd moeten wor den. De loting welke kort geleden heeft plaats gehad, doet de volgen de vereenigingen, welke ingeschre ven hebben, in de le ronde tegen elkaar uitkomen: Eere-afdeeling: V.S.V. I-H.B.C. I, Bloemend aal I—Schoten I, R.C.H. IVolksweerbaarheid 1 en V.V.C. I—E.D.O. I, Stormvogels I vrijgeloot, le afdeeling: The Haarlem Boys I—Olivio I, R.C.H. IIStormvogels II, Schoten IID.O.A. I V.V.C. II—E.D.O. III. Nederlandsche Voetbalbond. De indeeling van de competitie voor het seizoen 191718 is als volgt wat hetreft de Westelijke klassen 2e klas AZ.V.V., Alc. Victrix, W.F.C., V.S.V., Z.F.C. D.E.C R.C.H., Stormvogels, E.D.O. 3e klas D: H.B.C. Volksweer baarheid, Hortus, Wilh. Vooruit, Bloemendaal, Kinheim, Schoten, A. W.A., N.O.S. De j.l. Zondag gehouden voetbal wedstrijd Stormvogels I—Amstel I eindigde in een gelijkspel 8—8. Amstel speelde met één, Storm vogels met eenige invallers. De vrij sterke wind deed dikwijls veel afbreuk aan 't goede spel der beide partijen, nochthans was de wedstrijd voor Stormvogels eene goede oefening voor a.s. Bekerwed strijden. Stormvogels II wist van Amstel II te winnen met 20 en gaat nu met goede moed de seriewedstrijden tegemoed. V. S. V.Kinheim. Zondag j.l. is te Velseroord een schitterende partij voetbal gespeeld tusschen Kimheim I en V. S. V. I. Beide clubs hadden 3 invallers, maar hebben zich kranig geweerd. Tot rust was de stand 1—0 voor Kinheim, maar in de tweede helft wist V. S. V. den stand in haar voordeel op 21 te brengen. Beide clubs beloven veel voor het aanstaand seizoen. Kegelen. Stand der wedstrijden op 12 Aug. 1917 s'avond 11 uur. Vrye baan voor heeren Wijnveld Beverwijk 39—33 W. van Heijst Velsen 39—82 R. van der Ploeg 3838 D. Bus 38—36 J. Kuiper 38—32—31 P. van Kralingen 38—32—27 H. Heslinga 37—36 D. Waiter Bloemendaal 37—31 J.v. Splunter Jr. Velsen 36 J. Tabois 35 Vrije baan dames. Mevr. Duyckink Sander, Velsen 37 van Heyst 33 Cator Bloemendaal 32 van Splunter V. 3028 Mej. F. Heslinga 80—26 Kampioen voor heeren. C. Helleman Velsen 63 L.J. van'tKaar,, 62 S. D. Schiff Beverwijk 60 Kampioen voor dames: Mevr. Cator Bloemeridaal 44 Mej.M. v. Splunter Velsen 65 Hoogste aantal negens C. Hellema Velsen 8 negens Personeel [gewone telling) hoogste kaart Wijnveld Beverwijk 47 Jhr. v. Spengler Zuid- Scharwoude 41 J. Kuiper Velsen 41 Personeel (gewone tellingSerie v. 3krt. J. Kuiper Velsen 112 H. Heslinga 103 Wijnveld Beverwijk 103 Personeel [Hamburger telling hoogste kaart J. Kuiper Velsen 97 D. Bus 94 Mevr. Duyckink Sander, Velsen 90 Serie van 10 kaarten: L. J. van 't Kaar Velsen 536 J. Kuiper 521 R. v. d. Ploeg 506 Hoogste 8ste, 9e en 10e kaart. L J. van 't Kaar Velsen 177 Uit de Gemeente. Bij het vanwege de Hollandsche Federatie van Stenografieleeraren, systeem „I. Pitman", te Amsterdam gehouden examen, slaagden onder Maar kom, ik ga naar bed. Goe den nacht, kind. Het zonlicht scheen al in volle glorie, toen zij wakker werd. Plotseling kwam alles haar weer in de gedachten en zij liep na eenige kleedingstukken overgegooid te hebben, vlug naar de kast. Sst, riep zij... Geen antwoord. Een koude rilling voer haar door de leden, doch even daarna klonk 't uit de kast... Sst... st... Hij is naar beneden gegaan om de modder af te vegen,... Wie, vroeg de schipper... De agent, zei Mis P. op stren gen toon. Zij bedacht plotseling de onrechtvaardigheid haar vader aan gedaan. Wat moet hij hier eigenlijk doen? Hij woont hier. Logé, riep de schipper. Neen, 't is vader II Een gekerm van achter de kast deur drong tot haar door; 'tklonk haar als muziek in de ooren. Daarna echter barstte hij in een hartelijk gelach uit. Sst... maande zij aan. Zij ging weer naar beneden. Elsie, zei haar vader. Waar is de sleutel van mijn kast, Ik moet mijn andere laarzen hebben. O, die zijn hier, riep Elsie en er ging een pak van haar hart. Zoodra haar vader weg was, liep Elsie naar boven. Sst... klonk 't uit de kast. Ik kom al... Vader is weg, vervolgde zij, terwijl zij den sleutel omdraaide. De schipper gaf geen antwoord. Hij was als gebroken van 't in de kast staan. Moet je een handdoek en water hebben om je te wasschen? vroeg Elsie. De schipper huppelde ernaartoe en dompelde zijn hoofd eenige ma len in 't koele water. Na dit voelde hij zich veel beter en hij ging naar beneden. Het spijt mij dat 't uw va der is, zei hij. Was 't daarom, waarom gij lachtte Ja, 't ergste heb ik algehad. meer voor" Stenografie Mej. A. H. Landwehr te Velsen, Mej. D. Krab en Mej. H. L. Schoona te IJmuiden. Voor machineschrijven Mej. S. Q. Deinum te Velsen 'en Mej. L. A Geerlof te Velseroord. Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. Inbraak. Tijdens afwezigheid wegens vacantie is ten huize van den heer D. in de Breesaap inge broken. Verschillende voorwerpen, waaronder eenaantal zilveren, wor den vermist. Voor het examen Hoogduitsch L. O. te 'sGravenhage is geslaagd Mej. J. G. F. A. van Langeveld, alhier. VELSEN. Geslaagd voor het examen Gym nastiek M. O. te Utiecht mej. C. E. van Ekeren, alhier. Personalia. Bjj Kon. Besluit is iugesteld een Alg. Comité van Advies voor de lichamelijke opvoe ding. Tot lid en voorzitter van dit comité is benoemd de heer F. W. C. H. Baron van Tuyll van Seroos kerken, vooizitter van het Nederl Olymphisch Comité, alhier. Conaentratie bakkerijen. In de gehouden vergadering van bakkers patroons dezer gemeente is men in zake concentratie der bakkerijen tot overeenstemming gekomen. Twee bakkers zullen in een oven bakken, zoodat 50 procent der ovens ge bruikt worden. De brandstoffen-commissie moet de regeling nog goedkeuren. Burgelijke Stand der gemeente Velsen van 11 Aug. t/m. 14 Aug. 1917. Bevallen: M. C. Oldenburgvan Duijn z. C. Zwanenburg—Meijer d. C. BaakBoekelaar z. H. C. van Tricht—van Middelkoop z. Overleden: A. Trompetter, 63 jaren, weduwe van J. Stoet. Gevonden Voorwerpen waaromtrent inlichtingen zijn te bekomen aan de politiepost te IJmuiden. 1 stoelkussen. 1 huissleutel. 1 driepoot van een fotografietoestel. 1 bos sleutels. 1 zwarte damesmantel. AGENDA. DONDERDAG Boaz-bank, Visseringstraat 12, 7—9 uur. Gemeenteraad, ten Raadhuize, half acht. VRIJDAG. Aanbesteding rioleeren en bestra ten Wijk aan Zeeërweg in de afd. Velseroord, ten Raadhuize, half twee. In elk geval, eind goed, al goed Ah zij Elsie, maar is dit wel 't 6ind Wat is er nu weer, barstte de schipper los. Vader heeft 't signalement verspreid. Hij bewaakt 't schip. Dat is leelijker, zei Bligh bit ter. Wat zullen wij nu doen, zei Elsie. Hoe moet je nu ontsnappen. Iedereen hier kent je signalement. Miss Pilbeam bieef in gedachten verdiept zitten. Daarop hief zij 't hoofd in de hoogte. 't Moet een vermomming zijn 1 En de eenige vermomming is wel de volgendeEr zijn twee koelies in de haven. Dus maak een koelie van je I Maar dan moet je jouw mooie snor missen. Die moet dan afgeknipt worden. Mij n snor..afgeknipt.koelie was al wat hij zeide. 't Is de eenige kans. Neen hoor, dat doe ik voor niemand. Ook niet ter wille van mij, vroeg Elsie. Neen, zei hij brutaal... Miss P. drukte haar zakdoek tegen Advertentiën Martin Bernardus een nette Dienstbode. Nette Dagdienstbode gem. zit- slaapkamer Te huur gevraagd gelegenheid om kantoor te houden De huurder van een WINKELHUIS met benedenwoning in de Bloemstr. (huur f5.per week) wenscht te ruiten van huis met huurder van Burgerwoonhuis (huur f 4.per week). TE KOOP Eiken brandhout Te koop100.000 K. G. ge- zaagt op V, Meter franco voor de wal te IJmuiden f 58.per 1000 K. G. Brieven R. 216 adv. bur. P. F. C. Roelse. Vrij Zout de oogen en snelde het vertrek uit. Hij bedacht zich en snelde even eens de kamer uit naar 't kolenhok. Dat is beter, zij het meisje, toen zij 't bemerkte...Zoo...de snor is er af...mooi zoo... Schipper Bligh had nu de gedaan te aangenomen van een koelie. Nu, kijk maar eens in de keukenspiegel, zei ze. De schipper deed 't en kwam verschrikt terug. Hij stond versuft. Het meisje opende de deur voor hemGoeden dag, zei ze edelmoe dig. Schrijf mij of ge gered zflt... Zonder gehinderd te worden, be reikte Bligh het schip. Hij keek eenige malen om zich heen en toen niemand hem zag, betrad hij 't schip, zijn ei gen schoener. Hallo, wat moet je, riep een 7AAhnnk All right Bill, zei Bligh fluis terend... Hé, bent U het schipper. Waar hebt ge... Schiet op, zei de schipper harsch...en wandelde naar de ka juit. Te koop gevraagd Machineolie- en vetvaten Telefonisch aangesloten onder J&« OOSTWEEM, Loodgieter. Zeestraat 32 :-: IJmuiden. KY. Yisscherij-Maatschappij „Zeenimf' te IJmuiden, gemeente Velsen. Maandag 20 Augustus Ondergeteekende bericht hierme de, dat hij zijn Coiffeurszaak annex Sigarenhandel heeft overgedaan aan den heer J. MUS. Met beleefden dank voor het zoo ruim genoten vertrouwen, beveelt bij zijn opvol ger ten zeerste aan. H. KROONSBtRQ. Verwijzende naar bovenstaande kennisgeving van den heer H* KÜSONSEIERG. hoop ik door ijverige en prompte bediening het vertrouwen van de geachte plaats- genooten waardig te worden. Uw dw. dn. Coiffeur, annex Tabak- en Siga renhandel, Keizer Wilhelmstraat, hoek Bloemstraat. worden ia alle uit voeringen billik, net en ring geleverd door Willemsplein. gespannen verwachting, heeft veelal 'n diepe teleurstelling ten gevolge. Het resultaat echter van de be roemde Ambeienzalf van Broeder Benedictus heeft elke verwachting, hoe hoog ook gesteld verre over troffen. Prijs per pot 60 cent. Bij de voorname drogisten verkrijgbaar. Engros Firma B. MEIJNDERSMA, s-Hage en Sneek. in alle maten en prijzen. N EPTUN USSTR. 36. Een uur later liep hij op 't dek heen en weer. Plotseling bemerkte hjj agent Pilbeam. Hé zwartje geef dezen jas aan den schipper. Hij heeft hem ver geten. 't Is een knappe vent, met een mooie snor. Die hij niet meer heeft, vulde zijn dochter aan. Ja, hoor schipper, alles is ver geten, sprak Pilbeam tot Bligh. eerst wöu ik je nog aanklagen, wegens 't stelen van steenkool, maar zij... hij wees op Elsie, heeft 'tmij be let...Nu...tot ziens... zwartje. Bligh wierp Elsie een kus toe en hij bemerkte dat zij verlegen werd Vijf minuten later kwam een van zijn knechten naar hem toe met de boodschap: Agent Pilbeam zegt, dat als U zich wilt verontschuldigen, U vanmiddag bij hem kunt komen. Nu zeg hem maar dat ik er wezen zal, sprak Bligh... En hij hield woord. De rest laat zich raden. De heer en Mevr. C. de Boer-Osendarp betuigen hun dank voor de vele blijken van belangstelling bfi de geboorte van hun zoon ontvangen. Terstond gevraagd Adres Wilhelminakade 83. Zich aan te melden 's avonds tusschen 79 uur. gevraagd, niet onder de 18 jaar, goed kunnende koken. Flink loon. Adres Mevr. Niepoort, Wilhelminastr. 89, 's avonds na 7l/a uur. Weduwnaar, bereidt zich van de alge- heele verzorging en opvoeding te onttrekken, voor kindje (jongetje) van 7 maanden. Br. no. 429 bureau van dit blad. Heer zoekt met pension. Brieven onder E. 215, Adv. Bureau P. F. Cr Roelse. voor dengeen, die een pas getrouwd paar aan een ongem. kamer of woning helpt te IJmuiden of Velseroord. Fr. Br. ond. lett. Z.H. aan Boekh. S. van Dorp alhier. voor 1 of 2 dagen week van 10 tot 4 uur, liefst behoorlek gemeu bileerde kamer met zijkamertje. Brieven met prijsopgave onder lett. S bur. v.d.blad Behoudens goedkeuring huiseigenaren. Nadere inlichtingen te verkregen bfi den heer D. van der Plas, Bloemstraat 56. wegens afloop der werkzaamheden (be taling a contant) 8000 Belgische steen, 26 H.L. tras, partij biels voor brandhout of onderleggers, 1000 Ms 1 dm. vloerhout ijzeren balken diverse lengte en zwaarte stijgerdeelen, stfigerpalen, kortelingen, stfigertouwen, schotel en blinde ankers,. 25 pak 10 pak 84/,. 5 pak 300 Kg. 3 en 2 dm. looie spijkers. Te zien en te bevragen b\j P. van 't Veer, aannemer te Yelsen. splinternieuw, 2 persoons, ter overname aangeboden. Kruisstraat 17, Wijkeroog. te koop aangeboden. Br. met prijsaanbieding onder letters A. B. Bureau van dit blad. in groote en kleine partijen. Br. fr. met prijsopgave onder lett. A 112 bur. v. d. blad. Buitengewone vergadering van aan deelhouders op a.s. des voormiddags 11 uur, ten kantore der Vennootschap te IJmuiden. De Directeur.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 3