Tarwebloem HET OORLOGSKIND Bioscope Voorstelling Merit Willem Kollisl Verhuisd GEROUTINEERD B3EKH0ÜDER EipMatie MaatsclappR „Meteor', Merjj MaaMajpi „Hetearl" Merü Maatschappij ..Sclielaai" Zondag 5 uur Middagvoorstelling. af. Maar waar is het, dat er achter dezen bouw zooveel mogelijk spoec dientj'gezet. Na een geheime zitting van een goed uur, kregen we de derde in terpellatie van den heer Blink over de gasrantsoeneering. Deze was niet van den Wethouder afkomstig, die was toen afwezig. De heer de Boer stelde nu een billijker regeling voor. Bi] de rondvraag nog heel wat, Klachten over de politie en over hun slechte kennis van de veror deningen. En vragen om prae-advies op sedert lang ingekomen adressen Het antwoord is dan, dat er aan gewerkt wordt. En dan weten wi 't wel. De Burgemeester is nu met verlof, de heer Vermeulen verblijft in Londen, zoodat de heer de Boer er nu alleen voor staat. Met den he9r Handgraaf, die echter zijn handen ▼ol heeft met 't Levensmiddelen bedrijf. De heer de Boer riep den heer Schilling toeje krijgt straks andere Wethouders. Wij zeggen van de tegenwoordige Wethouders nu nog niets anders, dan alleen dit, dat wij gelooven dat zij veel liefde hebben voor onze gemeente. En dat ze deden wat ze konden. Maar ook gelooven wij dat we een paar mannen noodig hebben die aan de taak van Wethouder een groot deel van hun arbeidsdag hieraan zullen moeten besteden. Dat eischt nu eenmaal het bestuur van een zich zoo snel ontwikkelende gemeente als de onze. Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. Tegen den reeder en vischande laar J. G. te IJmuiden, die voorde rechthank niet als getuige was ver schenen werd door den Haarlemsche kantonrechter geëischt f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Geen werk meer. -- Wegens het vrjjwel stilliggen van de visschers' vloot is naar de St, Ed. meldt, door de Britsche Visch-Exportmaat schappij alhier het grootste deel van haar personeel reeds ontslagen en zal van de nog overgeblevenen een ander deel tegen 1 September a.s. worden bedankt. Benoeming. De heer W. Bar tels, machinist op de hier gestation- neerde stoomloodsboot, is naar de St. Ed. bericht, met ingang van 1 September benoemd tot leeraar aan de Zeevaartschool te Groningen. VELSEROORD. 't Was jammer dat het aantal bezoekers niet grooter was. Aller eerst om het goede doel, in 't belang toch van de geheele bevolking van Velseroord, en ook om de muziek, welke uitnemend was te noemen, want de Harmoniekapel der Kon. Papierfabriek is een corps meteen zeer gunstigen naam. Er waren in den tuin een 150 bezoekers, maar buiten achter den muur stonden er veel meer, welke bovendien soms meer leven maakten dan de muziek, zoodat de menschen nog hinderlijk op den koop toe waren. Het concert liep vlot van stapel, de nummers werden correct uitge voerd, ofschoon de wind dezen avond niet gunstig was. De Voorzitter der Commissie, de heer J. Bontenbal bracht in een kort woord dank aan de Eerw. Paters Capucijnen voor het afstaan van hei terrein en de medewerking, bij alles ondervonden, en aan de Har- moniekapel met haar eminenten directeur, de heer K. H. Kerkhoff, voor het schoons, dat zij te ge nieten had gegeven. Voordeel zal deze avond de Com missie i^iet opleveren (hoewel het daar toch omgaat) maar zij ver trouwt dat haar streven er bij de ingezetenen meer door bekend za worden. Voor de moeder, die even naar Beverwijk was, een vreeselijke thuiskomst. Betrekkelijk spoedig had men het meisje op het droge, waar de hoofd agent Haak en de agent Ruys trach ten de levensgeesten weder op te wekken. Binnengedragen in cafe Spoorzicht, zijn de doktoren Ooster wij k van hier en Veldman van IJmuiden, daarna ook geruimen tijd bezig geweest, doch helaas tever geefs, zij konden niets dan de dood constateeren. De verslagenheid onder de inwo ners was groot en de deelneming algemeen. VELSEN. SANTPOORT. Uit de Gemeente. keukeninrichting zal worden geba seerd op een kwantum van 250 por ties van 1 L. per kookdag, ter wijl het maximum aantal porties, dat per dag gereed gemaakt kan worden zal kunnen worden opgevoerd tot 500. De keuken zal coöperatief wer ken; waar eenerzijds het maken van winst niet in de bedoeling ligt-, kan anderzijds verlies worden voor komen, wanneer het Kon. Nat Steun comité de in het uitzicht gestelde bijdragen verleent. Het opmaken van eene aanbe veling ter vervulling van de vaca ture J. van Splunter werd aan ge houden tot eene volgende vergade ring, evenals een adres van de com missie uit de Arbeidersbeweging voor de Leveusmiddelenvoorziening in de gemeente Velsen, betreffende de distributie van schoeisel en sa jet, omtrent welke zaak eene na dere regeling van den Minister is te verwachten. Besloten werd een onderzoek in te stellen nopens de regeling van den melkprijs en van den toeslag, die aan de slijters is toegekend. Nu met 1 September a.s. het Rijk tot een bedrag van 1.8 cent per Liter aandeel neemt in de kosten van melk verstrekking ten behoeve van kinderen, zieken en zwakken zal worden geadviseerd, behalve het aandeel verschuldigd ingevolge de distributiewet en bedragende 0.2 cent. voor rekening der gemeen te nog te nemen 2 cent per liter zoodat de prijs voor de verstrek kende commissies tot 9 cent za worden teruggebracht. Voor het bedrijf zal wederom een crediet van f 30 Ö00 worden aange vraagd. Bij de rondvraag werd besproken de nieuwe regeling omtrent de visch-distributie en het bevorderen van het gebruik van hooikisten. Uit het verslag van den admini- ontleend. Gedurende het tijdvak van 1 Ja nuari30 Juni 1917 werd gedistri bueerd Boter 5000 Kg Eieren 26050 stuks Gesm. Rundvet 1150 Kg Bak en Braadvet 14550 jf Rijst 107960V, 91 Gort 11611V, Havermout 8420 Gr. erwten 29771V, Br. boonen 21330 Spek 2978 Zeep 72547 Roode kool 39500 Sav. kool 33000 Uien 39200 Rapen 74035 Peen 17000 Pronksnij boonen 10723 Dubb. spercieboonen 7318 Enkele idem 1735 Andijvie 1376 Zuurkool 23987 Spinazie 2800 3 liters blikken. Haring 19 vaten. Eng. bokking 55200 stuks. Spiering 15 Kg. Gem. haring 104 flesch Zachte bokking 17500 stuks. Harde 69000 Kluiven 32 manden. Kalfsvleesch 5718 Kg. Ongeb. tarwemeel 281500 botaardappelen 24252 Aardappelen 843945 Varkens 1214 suks, met een slacht- gewicht van 145323 Gez- Varkensvleesch 14213 Anthraciet, Coces etc. 495425 Hout 8 MJ. Voor toeslag op de consumptie- melk werd uitbetaald een bedrag van f51768.06. Voor toeslag op geleverde melk aan zwakke kinderen en zieken werd uitbetaald een bedrag van f 301.11. A. M. te Velsen f 15 of 15 d. h. wegens het geen signaal geven met den hoorn. M. M. te Velsen f 10 of 10 d. h. wegens strooperij. H. O. B. te IJmuiden f 15 of 15 h. wegens het loopen op verboden grond. Uit de Provincie. Te koop Een woonhuis met erf en tuin aan den Rijksstraatweg te Schoten, kooper M. C. H. Cramers alhier voor f 5000. Zeven perceelen tuingrond aan den Biezenweg te Santpoort. Opge houden voor f 7520. BEVERWIJK. Verkooping. De cand.-notaris R. J. Montijn, plaatsvervanger van notaris Dolleman, te IJmuiden, heeft Woensdag alhier in veiling gebracht Een nieuw gebouwd woonhuis aan den Heemskerkerweg, alhier, opgehouden. Een nieuw gebouwd woonhuis haast het voorgaande, opgehouden. Een nieuw burgerwoonhuis te Wjjk aan Duin, opgehouden. Een huis en erf aan de Meerstraat, en een pakhuis aan het Slangen- wegje, alhier, verkocht voor f 7506. Advertenties. een groote partij dennen-brandhout, gezaagd op lengte naar verkiezing, tegen scherp concurreerenden prijs. Te bevragen bij de firma S. en H. Krap. Wijkeroog, Doodweg L 8 Velsen. Salamanderkachel hand naaimachine. N. MEIJER Gedipl. Krsamrrouwverpleegstor van Zeestraat 24 naar de GEOENELAAN 13 BEVERWIJK. H. H. BAKKERS. voorradig. J, SPIGT, Beverwijk. Telefoon 584. Dankbetuiging. een BAKER. Bontwerkster. Mej. POLAK. Eenvoudig PENSION Bij acte, den 8 April 191? voor Notaris R. C. A. van Cranenburgh te Haarlem verleden, is opgericht de Naamlooze Vennootschap gevestigd te IJmuiden, gemeente Velsen, waarop de Koninklijke Be williging is verleend bij Koninklijk Besluit van den 18 Juni 1917 num mer 44. Afschrift der acte van oprichting en een uittreksel van gemeld Ko ninklijk Besluit zijn opgenomen in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van Woensdag 15 Augustus 1917 no. 190., onder no. 1358. Namens de Vennooten, R. C. A. van Cranenburgh. Bij acte, den 3 April 1917 voor Notaris R. C. A. van Cranenburgh te Haarlem verleden, is opgericht de Naamlooze Vennootscap gevestigd te IJmuiden, gemeente Velsen. waarop de Koninklijke Be williging is verleend bij Koninklijk Besluit jvan den 18 Juni 1917 num mer 44. Afschrift der acte van oprichting en een uittreksel van gemeld Ko ninklijk Besluit zijn opgenomen in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van 20 Augustus 1917 no. 194., onder no. 1360. Namens de Vennooten, R. C. A. van Cranenburgh. Zit- en Slaapkamer Zit- en Slaapkamer. BEKENDMAKING ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte, den 16 Januari 1917 voor den cand.-notaris H. A. BUIS MAN te Santpoort, gemeente Velsen, als plaatsvervanger voor den onder- geteekende verleden, is opgericht de Naamlooze Vennootschap: gevestigd te IJMUIDEN, gemeente VELSEN. De akte van oprichting in haar geheel, zoomede de Koninklijke bewilliging, zijn geplaatst in bet Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van 20 Augustus 1917 no. 194. G. D. BOERLAGE, Notaris in de gemeente Velsen. Gebouw CYCLOOP, Zaterdag 25, Zondag 26 en Maandag 27 Aug. Aanvang half negen. Een zeer boeiend nummer in 4 A eten. ..TATTY EN MABEL" Dolle Amerikaansche Klucht in 2 Acten. Journaal, - Da Pyreneeën (natuuropname). Kaartenverkoop en plaatsbespreking aan het gebouw. Volgens politieverordening rooken streng verboden. Niet verschenen als getuige. Geslaagd. Te 's GraveDhage is geslaagd voor het examen Fransch l.o., Mej. E. G. Verhorst, onderwij zeres aan de Herv. School in de Breesaap alhier. Rechtbank. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde A. J. V., werkman en A. S., varensgezel, beiden alhier, wegens diefstal ieder tot 6 weken gevangenisstraf. Rijwieldiefstal. Tegen A. K. een los werkman, die in de maand Juni in den schoenwinkel van K. S. te IJmuiden een paar schoenen en een rijwiel had ontvreemd, nadat zich met een valschen sleutel tot de zaak toegang had verschaft, werd voor de Haarlemsche recht bank gerequireerd 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Concert. De Commissie tot stich ting van een Witte Kruisgebouw alhier had Donderdagavond een con cert georganiseerd in den tuin ach ter het Patronaatsgebouw „St- Fi- delis". Boodelijk ongeval. Woensdag kwam een voerman met twee wa gens stroo de Willebrordstraat af rijden. Op den tweeden wagen, vlak achter de eerste, zatniemanc op den bok. Het 9-jaiig zoontj van Schellevis, wonende Kanaalweg alhier, dacht onder 't rijden wel op den bok te kunnen klauteren. Bi viel echter, kwam onder den wagen en kreeg de wielen over de borst, Dr. Heslinga uit Vels9D, die vlak bij was, werd geroepen, doch deze kon niet anders dan den dood con stateeren. Verdronken. Onze plaats wordt deze week wel zwaar getroffen. Na het ongeval van Woensdag verna men we gistermorgen vroeg reeds dat er een meisje verdronken was Het bericht bleek juist te zijn De 20-jarige dochter van Fr. Dem mers, wonende aan de Koekoek al hier, is van den steiger van het overzetveer in het Noordzeekanaa gevallen, zeer waarschijnlijk door een hevigen rukwind. In het bootje bevond zich alleen de 14-jarige v.d Hoek, deze was zeer verschrikt, doch snelde naar Velseroord om hulp te halen. Huur commissie. De heer Lan- deweert deelt ons mede aldus meldt de St. Ed. der O. H. Ct., dat zijn bedanken als secretaris der huur- commissie ten nauwste verband houdt met de afspraak, die de linksche partijen in den Gemeenteraad heb ben gemaakt om hem bij de a. s wethoudersverkiezing te stemmen Aangezien er gerechtvaardigde twij fel was gerezen of het lidmaatschap van den Raad wel vereenigbaar is met het ambt van secretaris der huurcommissie heeft de heer L. zich genoodzaakt gozien het ambt van secretaris met ingang van 1 September 1917 neer te leggen. Verordening Veiserbroek. M.J. en S. J., beiden te Haarlen werden door den Haarlemsche Kanton rechter veroordeeld ieder tot fl.50 of 1 d. h.. wegens overtreding der Verordening van den Polder Velser- broek. Met verlof. De Burgemeester onzer gemeente is tot 22 Septem ber met verlof vertrokken. Rechtbank. De Haarlemsche recht bank veroordeelde S. K., rijwielher steller alhier wegens diefstal tot f60 boete of 30 dagen hechtenis. Levensmiddelencommissie. In de op Maandag j.l. gehouden vergadering der Levensmiddelencom missie werden de plannen van het co mité tot oprichting van een centra le keuken besproken en goedgekeurd. Iet is de bedoeling aan het gemeente bestuur voor te stellen tot de stich ting van een centrale keuken na- y de Hoogeberg over te gaan. De JJ Jf jj Jf 99 JJ jj jj jj JJ jj JJ Jf jf jj Yt Kantongerecht. De Kantonrechter te Haarlem veroordeelde de volgen de in onze gemeente wonende per sonen G. J., huisvrouw van C. J. van G., te Velsen, f 4 of 4 dagen h. wegens overtreding der Boterwet. P. J. L., te Velsen, tweemaal 2 of tweemaal 2 dagen h., P. S. te Velsen, tweemaal f l of twee maal 1 dag h., wegens overtreding der Drankwet. Haarlem. Notaris Boerlage uit Velsen heeft Maandagavond in het Verkooplokaaljjalbier verkocht: Heden overleed in het Diacones- senhuis te Haarlem na een lang durig lijden onze beste Yader, Be huwd- en Grootvader Weduwnaar van W. M. Th. Opdenboft' J in den ouderdom van bijna 74 jaar. L. E. Kollöffel A. W. Groenendaal Kollöffel. W. A. Groenendaal en Kinderen. IJmuiden, 23 Augustus 1917. Rijksweg C 24. Bezoeken kunnen niet worden ont vangen. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 27 Augustus a.s. te 2 uur, op deAlgemeene Begraaf plaats te IJmuiden. Eenige en algemeene kennisgeving. Ter overname aangeboden een tevens kookkachel. Adreste bevragen bureau van 't blad. Te koop een goed onderhouden Prijs f 15, adres buieau van dit blad. Ondergeteekenden betuigen hunnen diepgevoelden dank aan vrienden en bekenden en vooral aan de Kameraadjes van ons zoontje Jan, voor de talrijke bewijzen van deelneming en voor de eer hem bij de teraardebestelling bewezen. C. Meijer. R. T. Meijer—Blinkhoff en Kinderen. IJmuiden, Aug. 1917. Er biedt zich aan Adres te bevragen Boekhandel Roelse. Dames laat nu uw bont repareeren en vermaken tot de nieuwste modellen. Tilannusstraat 64 Amsterdam. b- z. a. voor Vischhandel of Reederij, Goed corresp. mod. talen. Wil event, aand. i/d zaak nemen. Brieven onder No. 149 Bur. v. d. blad. met gebruik van vrije kamer aangeboden voor juffrouw, liefst onderwijzeres. Br. no. 432 bureau van dit blad. Een Heer vraagt een of een ZIT-SLAAPKAMER met pension. (Geen watch en om de 2 weken van Zaterdagmorgen tot Zondagavond weg.) Br. liefst met opgaaf van prijs, onder letter R 219 Adv. Bureau P. P. C. Roelse. Gevraagd tegen 1 September door de Positie-Gommandant gemeubileerde Br. R 220 Adv. bureau P. F. C. Roelse.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 2