ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN No 189. Woensdag 29 Augustus 1917. 2e Jaargang Administratiebureau en Drukkerij JAC. SIMJEWEL, WILLEMSPLEIN IJMUIDEN, Telefoon 153. Verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. ABONNEMENTSPRIJS60 ets., per 3 maanden, franco per post 75 ets., voor het Buitenland f 1.25 Verhoogd met 10 ets. Oorlogstoeslag. ABONNEMENTEN worden aangenomen aan het Bureau en hij de Agenten. REDACTIE-ADRESWillebrordstraat 12 A, Velseroord, Telefoon No. 141 Uitgave van de Naaml. Venn. Uitgevers Mij. „IJmuiden". ADVERTENTIËN van 15 regels 50 ets. Iedere regel meer 10 ets. Kleine advertentiën (dienstaanbiedingen en aanvragen, familieberichten van 15 regels 25 ets. iedere regel meer 5 ets. Ingezonden mededeeiingen 15 ets. per regel. Tijdelijk verhoogd met een Oorlogstoeslag van 1 cent per regel. Advertentiecontracten tegen zeer billyk tarief. Advertentiën u i t e r 1 g k in te zenden WOENSDAG en ZATERDAG tot 9 uur v.m. Tot plaatsing ram advertentiën van bulten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd het Advertentiebureau P. P. C. SOELSE IJMUIDEN. Door de voortdurende stijging der papierprijzen zijn wij genoodzaakt den prijs der advertentiën met 1 cent per pegel te verSioogcn. De Administratie. Advertentiën voor dit blad worden aangenomen aan het bureau WILLEMSPl£lN IJ ras k ideas (Drukkerij Sin- jewel), in het advertentiebu reau van den heer P. f. C. ROELSÜ, Kanaalstraat Te Velseroord bij H. v. Til burg» Willehrordstr.S5. eo bij v. Houwdligeu, Trompstraat Velseroord Te Velsen en Wijkeroog bij D. Schermer, Doodlaasa L 47, Wijkeroog. Te Santpoort bij P. vm® Fïeurs, Boekhandel. Dringend verzoek om bij verhuizing het oude en het nieuwe adres, salet aan den looper, doch aan ons bureau WILLEMSPLEIN 11» op'te geven. De Administratie. GEMEENTERAADSVERGADERING De BURGEMEESTER der Ge meente Velsen maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den Raad is belegd tegen Dins- dag, den 4 September 1917 des na middags ten lVs ure, ten Gemeente huize. Velsen, den 27 Augustus 1917 De Burgemeester, H. VER LOREN VAN THEMAAT. Kinderwet. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Velsen brengen ter open bare kennis, dat het verzoek van P. van der Laan te IJmuiden. om op het perceel kadastraal bekend Gemeente Velsen, Afdeeling IJmui den, Sectie I No. 2160, gelegen aan de Bloemstraat C. No. 84, zijne Smederij te mogen uitbreiden door het bij plaatsen van een electromotor van 2 V» P-K. door hen is toe gestaan. Velsen, den 24 Aug. 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, H. VER LOREN van THEMAAT. De Secretaris, Th. J. WIJNOLDY DANIËLS. van een electromotor van 21/, P.K. door hen is toegestaan. Velsen, den 24 Aug 1917. Burgemeester en Wethouders voor noemd, De Burgemeester, H. ver LOREN VAN THEMAAT. De Secretaris, Th. J. WIJNOLDY DANIËLS. Kinderwet. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Velsen brengen ter open bare kennis, dat het verzoek van J. van Ikelen te IJmuiden. om op het perceel, kadastraal Gemeente Velsen, Afdeeling IJmuiden, Sectie I No. 1061 zijne smederij te mogen uitbreiden door het vergrooten van de werkplaats met het daarachter gelegen pakhuis en het bijplaatsen Behoud van Veevoeder. De Burgemeester van Velsen brengt ter algemeene kennis dat door Zijne Excellentie den Minister van Landbouw, Nijverheid en Han del is bepaald, dat aan landbouwers die een zoogenaamd inzamelingsfor mulier hebben ingevuld en ingele verd of dit nog moeten doen, per stuk vee voor het tijdvak 1 Sep tember 1917 tot en met 30 Juni 1918, hoogstens de navolgende hoe veelheden zuilen worden terugge geven (zoogenaamd gelaten) van de bij hen in bezit genomen granen en peulvruchten, welke hoeveelheden uitsluitend mogen worden gebruikt voor de voeding van eigen vee: 1. Voor officieel erkende en bij de Veevoederbureuax bekende dek hengsten. 800 Kg 2. Voor zware landbouwpaarden (zijn Belgen en Zeeuwen) 800 Kg 3. Voor andere landbouwpaarden bpven de 3 jaar 600 Kg 4. Voor paarden beneden de 3 jaar 200 5. Voor officieel erkende en bij de veevoederbureaux bekende dek stieren 350 Kg 6. Voor melkgevende koeien 7. Voor droge koeien 8. Voor jong hoornvee 9. Voor varkens boven de 50 Kg. 10. Voor varkens beneden de 50 Kg. 11. Voor biggen beneden de 2 maanden niets. 12. Voor schapen 13. Voor geiten 14. Voor pluimvee Voor de nummers 1 tot en met 4 zullen haver en veldboonen (met uitzondering van duivenboonen), worden terug gegeven en zoo deze niet in voldoende hoe veelheid bij den landbouwer aan wezig zijn, zal het ontbrekende kunnen worden aangevuld met gerst door dien landbouwer geteeld. Voor de nummers 5 tot en met 10 zal gerst worden teruggegeven en zoo deze niet in voldoende hoe veelheid bij ddn landbouwer aan wezig is, zal het ontbrekende kun nen worden aangevuld met veld boonen, (met uitzondering van duivenboonen), en haver door dien landbouwer geteeld. Indien de landbouwer niet vol doende haver, gerst of van de bovengemelde boenen teelde om zijn veestapel de bovenvermelde hoe veelheden te geven, kan een deel van het ontbrekende worden aan 400 niets. 100 Kg 150 gevuld uit de distributie van vee voeder. De Veevoederbureaux zullen zoo spoedig mogelijk aan de boven bedoelde landbouwers kaarten uit reiken, waarop, met inachtneming van de bovengenoemde maxima en van de bijzondere omstandigheden van eiken landbouwer, de hoeveel heden en soorten veevoeder zijn vermeld, welke den landbouwers allen worden teruggegeven. De op deze kaarten vermelde hoeveelheden kunnen bij verandering van omstan digheden door de Veevoederbureaux worden gewijzigd. De bijzondere aandacht wordt er op gevestigd dat de landbouwers dus voorloopig, zoolang hun deze kaarten nog niet zijn verstrekt, onder geen omstandigheden een gedeelte van hun oogst mogen ver voeren. De geheele controle op het gebruik door de landbouwers van de hun gelaten granen, zal nog nader geregeld worden. Velsen, 22 Augustus 1917. De Burgemeester van Velsen, J. P. HANDGRAAF 1. b. goeden Schouw over de Wateren, Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter alge meene kennis, dat de schouw over de Jan Gijsenvaart en de Delft alsmede over de beken, waterlei dingen, heulen en duikers zal gevoerd worden Woensdag, den 5en Sep tember 1917. De betrekkelijke voorschriften der Algern. Politieverordening bepalen: Art. 50. Met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden wordt gestraft de eigenaar van een perceel, die: staat worden onderhouden; Art. 52. De wateren zullen op den bodem minstens 2 d.M. breeder moeten zijn dan de eerste zich be nedenwaarts bevindende heul of duiker. De bodems der wateren moeten liggen minstens 5 cM. be neden de lijn, welke de bodems der opeenvolgende heulen verbindt. De heulen of duikers zullen minstens moeten zijn 5 d.M. breed en 6 d.M. hoog. Burgemeester en Wethouders noodigen de schouwplichtigen uit om in het belang van den goeden waterloop en ter voorkoming van moeilijkheden te willen medewerken tot een richtige uitvoering der voorschriften. Velsen, den 27 Augustus 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. P. HANDGRAAF 1. b. De Secretaris, Th. J. WIJNOLDY DANIËLS. Openbare Vergadering AGENDA: 1. Installatie der nieuw-inkomende leden. 2. Benoeming van: c. een lid van het schaalarmbe- stuur 3. Ingekomen stukken en mede deeiingen. 4. Crediet voor inrichting gebouw vleeschkeuringsdienst. 5. Idem voor uitvoering distribu- tiewet 1916. 6. Idem voor de verstrekking van goedkoope melk ten behoeve v. kinderen, zieken en zwakken. 7. Aankoop inschrijvingen groot boek N. W. S. 8. Aanvaarding schenking. 9. Uitbreiding onderwijs burger avondschool. 10. Aanbieding der begrootingen voor 1918 van: c. het bedrijf reinigings- en ont- smettingsdienst de burgerlijke armbesturen; 10bis. Interpellatie van den heer W. Baron vanTuijll van Seroos- kerken over het ongeval dat heeft plaats gehad op 24 Augus- stus 1917 aan het Noordzee kanaal bij het overzetveer te Velseroord. 11. Belastingzaken. Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. Een jeugdigechtpaar. Alhier is, naar w$ in de St. Ed. lezen, een echtpaar in het huwelijksboot je gestapt, van hetwelk de bruide gom 74 en de bruid 64 lentes ach ter den rug had. VELSEN. Is 't niet te mal om los te loopen de menschen zóó laat, als 't langs de wegen aarde donker Velsen te laten komen. SANTPOORT. Mevr. W. van Italiëvan Emden zal spreken over: „Vóór den nieu wen TQd". De zangvereeniging „Vox Huma na" zal de bijeenkomst met zang opluisteren. Na afloop wordt thee aangeboden. Het ruime en doelmatig ingerichte gebouw vsldoet zeer en is eene aanwinst voor de gemeente. De kerkelijke colleges en ook gemeente leden hadden door het zenden van bloemen hunne belangstell'ng ge toond. IJMUIDER COURANT 800 a. niet zorg draagt, dat de tot dat perceel behoorende wateren in b. wanneer hij daartoe door Bur gemeester en Wethouders is aan geschreven, de herstellingen en verbeteringen aan wateren, heulen, duikers, beken en slooten tot dat perceel behoorende, door hen noodig geoordeeld tot het verkrijgen van een goeden waterafvoer of in het belang der openbare gezondheid, niet aanbrengt. van den Gemeenteraad van Velsen op Dinsdag 4 Sept. 1917 des namiddags I1/» uur ten gemeentehuize. a. een wethouder; b. een lid der commissie van bij stand in het beheer der open bare werken; a. de gemeente; b. het bedrijf openbare werken; e. da kamer van koophandel en fabrieken f. de commissie van plaatselijk schooltoezicht. Boekhouden. Voor het examen boekhouden M. O. (schoolakte) is te 's-Gravenhage geslaagd de heer C. M. Steenken van hier. Noordzeehaven. Het onderhou den op diepte in en vóór den mond van de Noordzeehaven en in de kanaalgedeelten buiten de sluizen alhier, gedurende de jaren 1918,1919 en 1920, is opgedragen aan de fir ma Volker en Bos te Sliedreeht- Dordrecht voor f428000.per jaar, meerder werk f0.34 per M3. Personalia. H. M. de Koningin was Zondagavond in den Haag in de Zuiderkerk, onder 't gehoor van Ds. L. W. Erdmanvan hier. Woningbouto. De aanbesteding der 55 woningen voor de Woning stichting „Patrimonium" alhier heeft plaats op Dinsdag 11 September a.s., ten raadhuize te Velsen. Voldoende bezuinigd. Te Wij keroog zijn vele huismoeders ver heugd, omdat de „gasman", zoo wordt de man genoemd, die de muntmeters komt ledigen, er ge weest is en verteld heeft, dat er door de meesten voldoende gas bezuinigd is. Geen licht. Nauwelijks zjjn de najaaisstormen losgebroken of bet getob met het electrisch licht be gint begint weer. Een groot deel van' Wijkeroog zit weer in donker en was dat vroeger lastig, omdat men dan de petroleumlamp weer voor den dag meest halen, thans is de last nog grooter, doordat er geen olie ook meer te bekomen is. Nieuwe kegelclub. Te Wijker oog is een nieuwe kegelcluo op gericht, welke evenals een vroege re, thans overledene, genaamd is „Wiewintum". Dat ze langer moge leven dan haar vroeg gestorven naamgenoot. Al te mal. Naar we vernemen werden huiseigenaren, nog wel van buiten de gemeente, door de Huur- commissle uitgenoodigd, des avonds te half negen op het stadhuis te Velsen te komen, oor het verstrek ken van inlichtingen. Bensinenood. Terwijl men tegen woordig weer cfagelijks auto's en motorfietsen langs den weg ziet tuffen, alsof er geen benzinenood bestaat, kunnen sommige landbou wers geen benzine bekomen om bun watermachines te doen werken ten einde het bouwlandjdroog te houden, waarop anders aardappelen, tarwe, haver enz. moet verrotten. Vrouwenkiesrecht. Mevr. Cre- mer Hogan, eere-presidente van de afd. Santpoort en omstr. van de Nederl. Bond voor Vrouwenkies recht heeft de leden der afdeeling op a s. Zaterdagmiddag half drie uitgenoodigd tot bijwoning eener openlucht bijeenkomst op „Duin en Kruidberg. De pastorie. De nieuwe pastorie der Ned. Herv. gemeente is naar wij in H. D. lezen door Dr. G. A. van* den Bergh van Eysinga in gebruik genomen. De leden van den kerkeraad, van de kerkvoogdij en van het College van Notabelen met hunne dames, werden uitgenoodigd om haar te bezichtigen. Gevolgen van den storm. De gevolgen van de hevige rukwinden in de laatste dagen zijn zeer duide lijk zichtbaar in de tuinderijen. Ge heele rijen boonen zijn omgeslagen. De kwaliteit der sn|jboonen is door het ruwe weder er niet beter op geworden. Geslaagd. Voor het examen Hoofdakte is te Amsterdam ge slaagd Mej. J. G. Sluyp van hier.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 1