I Het Concert - k Si Bouwgrond. J. MUS, Coiffeur SPORT. Ingezonden. Burgelij ke Stand Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. AGENDA. Advertentiën net dagmeisje, Dagdienstbode. een flinke dienstbode gemeubileerde Kamer Slaapkamertje Ongem. Kamers Gezellig tehuis BRANDHOUT kinderwagen KOOPJE CARBID KORS VISSER BEKENDMAKING BEKENDMAKING „Hielke", I. SPINOZA HENRIK IBSEN BARON ROTSCHILD ten bate der Commissie tot stichting van een Witte Kruisgebouw te Yelseroord dezen avond, heeft plaats in de Concertzaal „Concordia'' op Wijkeroog. ATHETIËK. Vi/jfkamp voor officieren. Op het fraaie landgoed Yelserbeek van baron van Tuyll van Serooskerken de Voorzitter van het Neaerlandsch Olympisch Comité, werden Zater dag de laatste wedstrijden voor den vijfkamp voor officieren gehouden In de ochtenduren troffen de deelnemers het niet want voortdu rend plaste de regen neer, in de middaguren echter kwam een heer lik zonnetje de deelnemers verras sen. De wedstryden werden bijge woond/).a. door denjopperbevelhebber gen. Snijders, benevens de generaals Eleynhens, Ophorst, en voorts tal- ryke hoofd- en subalterne officieren van land- en zeemacht. Slechts 3 deelnemers slaagden er in aan de minimum eischen, gesteld voor het vaardigheidsdiploma te voldoen t.w. de le luitenants A. F. Colenbrander, C. v. d. Heem en C. Reinierse. Als totaal-winnaar van den vijfkamp plaatste zich de le luitenant van het 3e reg. huzaren H. J. Fruin, die daarmede den fraaien zilveren beker, uitgeloofd door den oud-minister H. Colijn verkreeg. De verschillende numero's in de diverse onderafdeelingen, verkregen een medaille, uitgeloofd door de vereeniging Ons Leger. Onmiddeiijk na afloop van den vijikamp werd de thee opgediend. Daarna had de prijsuitreiking door generaal Snijders plaats. In zijne korte rede wees de opperbevelheb ber op de groote werkzaamheid van het N. 0. C. en bracht hulde voor hetgeen door hem voor de sport, ons volk en ons leger gedaan wordt. Spreker huldigde vervolgens de prijswinnaars en dankte den> heer en mevrouw van Tuyll van Seroos kerken voor de vriendelijke ont vangst allen bereid. Daarna reikte spreker den beker en de medailles uit. Onmiddeiijk daarop verkreeg ba ron van Tuyll van Serooskerken het woord. Hij dankte allereerst namens het N. O. C. den opperbevelhebber voor zijn aanwezigheid en zijne welwillendheid om de prijzen uit te reiken en deelde vervolgens mede, dat door den oud-minister Cremer een nieuwe zilveren beker voor den volgenden vijfkamp is uitgeloofd. In de middaguren had de veldloop plaats over het fraaie terrein. De af te leggen afstand bedroeg 3 K.M. terwijl verscheidene hindernissen als hekken, schutting, vonder, hel ling etc. te nemen waren. VOETBAL. Goed weer begunstigde j.l. Zon dag den 2e dag van de Beker- en Seriewedstrijdender Stormvogels. De eerste wedstrijd gespeeld door R. C. H. I en Volksweerbaarheid I eindigde in een overwinning voor eerstgenoemde. De tweede wedstrijd om de Beker was die tusschen Stormvogels I en V. S. V. I. Veel publiek was opgekomen om juist dezen wedstrijd te zien. Deze strijd waarin dan V. S. V. dan Stormvogels de meerdere was, was na een uur spelens nog puntloos dus onbeslist, waarom een kwartier ver lengd moest worden. De eerste 71/, minuut geen verandering, daarna werd door Stormvogels een doelpunt gemaakt. Dit doelpunt kwam door een door braak van de Stormvogels voorhoede welke een schot op het V. S. V. doel opleverde dit schot werd door den V. S. V. doelman onvoldoende weggewerkt en opgevangen door den middenvoor van S. di9 den bal in het net deponeerde. Eenige spelers van V. S. V. meenden dat een fout begaan was (buitenspelpositie) waar op zij bij den scheidsrechter prote steerden. Deze hoewel het doelpunt toegekend hebbende raadpleegde nog de beide grensrechters waarna hij zijn eerstgenomen beslissing hand haafde. Nadat weer begonnen was en nog wat heen en weer getrap had plaats gehad was het tijd. Erkent moet worden dat V. S. V. in den Wedstrijd wel een doelpunt verdient heeft, daar zij meermalen het beste spel had. De derde wedstrijd om den Beker was die tusschen V. V. C. I en E. D. O. I. laatsgenoemde verscheen met vele invallers wat er ook toe- geleid zal hebben dat V. V. C. den wedstrijd won. Hier onder volgen de uitslagen Eere afdeeling. R.C.H. IVolksweerbaarheid I 2—0 Stormvogels I—V.S.V. I. 1—0 V. V. C. I—E. D. O. I 2-0 Ie afdeeling. V. V. C. II—E. D. O. III 0—2 R. C. H. IIStormvogels II 11 na loting door S. gewonnen. Kinheim. Op de seriewedstrijden te Zaan dam heeft Kinheim II tegen Alk maar I. gewnonen met 1—0. Kinheim I heeft wegens verschil van meening met scheidsrechter den wedstrijd gestaakt en dientengevol- gen met 0—5 tegen Germaan I uit Amsterdam verloren. Kegelconcours Velsen. Stand der wedstrijden op 26 Aug. 1917 's avonds 11 uur. Vrye baan voor heeren: H. W. Veth Bloemendaal 43 D. Bus Velsen 41—40 W. van Heijst Velsen 4139 R. van der Ploeg 41—88 J. J. Cator Bloemendaal 4039 J.v. Splunter Jr. Velsen 40—38 A. Pampel, Amsterdam 39—38 T. H. Wijnveldt Beverwijk 39—33 J. Kuiper Velsen 3838 H. Heslinga 3837 Vrije baan dames. Mevr. van Heijst Velsen 40 Mej. F. Heslinga 38 Mevr. Duyckink Sander Velsen 37—37 Mej. Mulder 37—36 Mevr. Cator Bloemendaal 3333 Kampioen voor heeren. C. Helleman Velsen 63 A. Pampel Amsterdam 62 (7 als laatste worp) L. J. van 't Kaar Velsen 62 (6 als laatste worp) Kampioen voor dames: Mej.M. v. Splunter Velsen 65 Mevr. J. J. Bus 48 Hoogste aantal negens C. Helleman Velsen 3 negens Personeel gewone telling) hoogste kaart Wijn veld Beverwijk 47 Jhr. v. Spengler Zuid- Scharwoude 41 Dr. Facée Schtffer Haarlem 41 Hoogste Serie v. 3 krt. J. Kuiper Velsen 112 H. Heslinga 103 Wijnveld Beverwijk 103 Personeel Hamburger telling hoogste kaart H. W. Veth Bloemendaal 116 S. D. Schif Beverwijk 109 J. Kuiper Velsen 97 Hoogste serie van 10 kaarten: S D. Schiff Beverwijk 776 D. Bus Velsen 674 Van Gulik Haarlem 640 Hoogste 8ste, 9e en 10e kaart. S. D. Schiff Beverwijk 287 Als e,en bijzonderheid kan nog gemeld worden, dat aan het con cours Zondag is deelgenomen door iemand uit Noord-Brabant. De dagprijzen zijn Zondag be haald door den heer H. W. Veth te Bloemendaal met 43 punten en door Mej. F. Heslinga te Velsen met 88. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoekt ondergeteekende voor onderstaand stukje, een plaats je in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. WedstrQd Stormvogels—V. S. V. Een uiterst spannende wedstrijd met treurige afloop. Als zoodanig mag men de wed strijd van Zondag wel betitelen. Als om ruim half drie scheids rechter beginnen blaast stellen beide elftallen zich met eenige in vallers op. Al dadelyk is te merken dat beide zich volkomen zullen geven, en dat het spannend is geweest geeft de stand 0—0 duidelijk aan; dus moest 2 X 7l/i minuut ver lengd worden. Voor rust is V. S. V. de sterkste, de opgelegde kansen miste zij geheel, het geluk heelt de Stormvogels dan ook deze wed strijd geen minuut verlaten, tot viermaal toe stond er een V. S. V.-er voor Bremerkamp, maar schoot jammerlijk naast. Ais het 3—0 voor V. S. V. ge- sta® had, had Stormvogels nog te vreden mogen zijn, daar was een iede* van overtuigd. wat nu de treurige afloop be treft, als volgt: Toen kort na af trap van de laatste 71/, minuut de linksbuiten van Stormvogels de bal voorzette kwam de bal voor doel, de doelwachter stompte hem ongeveer een meter weg, de mid voor van Stormvogels stond toen bijna tegen de doelpaal aan, bukte zich terwijl de bal voor hejn was (dus duidelijk in buitenspel-positie) en schoot de bal in 't doel, heftig werd er door elf spelers geprotes teerd, de grensrechter mocht zwaaien- met zijn vlag wat hij wilde, niets mocht baten, men schreeuwde uit honderde kelen tegen V. S. V. dat zjj het veld moesten verlaten, maar V. S. V. vatte het sportiever op dan hun tegenpartij en bleef in 't veld, maar de fut was er uit. Waren hier de Stormvogels ook maar een greintje sportief geweest, dan hadden zij uit hun eigen moe ten toegeven dat het punt ongel dig was, temeer naar de scheids rechter er niet zeker van was, (wat bleek uit zijn houding) en elf spelers plus honderden V. S. V.- en Stormvogels aanhangers protes teerden tegen toekenning van dit punt. Nogmaals, ware hier Stormvogels meer sportief opgetreden, deze wed strijd, mooi ingezet, had een waar diger slot gehad, en verdiend ook. EEN V. S. V.'er. der gemeente Velsen van 25 Aug t/m. 28 Aug. 1917. BEVALLEN: J. H. de Reus- Wolterman—z. S. W. G. Schipper— Minkema—z. J. Dijkhuizenvan der Pol—d. A. NijssenGrootd. L. Duijnvan der Meijz. H. van der SteegHeijnisz. J. van Wetering -de Moei—z. W. Donkerslootde Feber— z. J. W. StekelenburgKoud ijzer—z. W. MaasNauta2 d. G. van BeekCorverz. A. H. Olden burgde Bied. J. de Boer—van 't Slot—d. ONDERTROUWD: J. Geyteman en J. Glas. OVERLEDEN A. Jansen 9 maan den z/v G. J. Jansen en D. Schenk. S. J. Gomes. 8 jaren z/v R. Gomes en A. Geldermans. H. Engelhart, 12 weken, z/v J. Engelhart en M. J. Willems. H. Slegtkamp 71 j. wed. van E. Veniet. Burgerlijke Stand. De Ambtenaar van den Burger lijken stand der gemeente Velsen maaktbekend,dathetbureau van den Burgerlijken stand op Vrijdag 31 Augustus a.s. (Koninginnedag) voor het doen van aangiften van overlij den geopend zal zijn van des voor middags 91/,10 uur. Enkel die aangiften van overlijden worden aangenomen waarvan wordt aangetoond, dat daarmede niet tot den volgenden dag kan worden ge wacht. Velsen 28 Augustus 1917. De ambtenaar van den Burgerlij ken stand, E. W. DE BOER. IJMUIDEN. Tevredenheidsbetuiging. De Commandant in de Positie IJmui- den heeft zijn groote tevredenheid betuigd voor de activiteit door de ambtenaren der recherche en politie betoond bij het opsporen en op heeterdaad betrappen der smokke larijen met het ^stoomjacht „Exel- sior". Veiling strandvonder 1qgeederen. - Op last van de regeering is de ver koop van alle oliën, vetten, jboters en aanverwante artikelen bij de diverse strandvonders aangebracht, verboden. Vermist. Uit een schuurtje toe- jehoorende aan de reederij van den kusttrawler IJ.M. 371 wordt een vischnet vermist ter waarde van f 125 VELSEN. Boor het ongunstige weer. Het concert ten bate van een Witte Kruisgebouw zal blijkens een in dit blad voorkomende advertentie niet op Velserbeek doch in de concert zaal Concordia" gegeven worden. VELSEN. WOENSDAG Kunstavond vanwege de Com missie tot stichting van een Witte Kruisgebouw te Velseroord, in de Concertzaal „Concordia" te Velsen, 8 uur. DONDERDAG Boaz-bank, Visseringstraat 12, 7—9 uur. Verkooping van woonhuizen door Notaris MOENS, Hotel „DE ZON" Beverwijk 1 uur. dienstbod» 15 3 20 V3PDS Etatafct, Zeer gunstig gelegen nabty de Brug op nieuw IJmuiden. Architect-Makelaar. Julianakade 3. Telefoon 310. ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte, den 17 Januari 1917 voor den ondergeteekenden notaris verleden is opgericht de Naamlooze Vennootschap Yisscherij Maatschappij „Soes1', gevestigd te IJMUIDEN, gemeente VELSEN. De akte van oprichting in haar geheel, zoomede de Koninklijke bewilliging, ztjn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van 23 Augustus 1'917, no. 197. G. D. BOERLAGE, Notaris in de gemeente Velsen. ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte den 11 Januari 1917 voor den candidaat-notaris H. A. Buisman, te Santpoort, gemeente Velsen, als plaatsvervanger voor den ondergeteekende verleden, ge wijzigd bij akte den 24 Mei 1917. voor den ondergeteekende gepas seerd is opgericht de ZeevlBBcheriJ Mij. gevestigd te IJmuiden, gemeente Velsen. De akte van oprichting in haar geheel, zoomede de Koninklijke Be williging zyn geplaatst in het Bij voegsel tot de Ned. Staatscourant van 23 Augustus 1917 no. 197. G. D. BOERLAGE, Notaris in de gemeente Velsen. ANNEX Keizer Wilhelmstraat hoek Bloemstraat Verkrijgbaar de merken: ENZ. ENZ. BELEEFD AANBEVELEND Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Donderdag 30 Aug. 1917. «led. Herv. Kerk. 1 uurDs. Eggink, Huwelijksinzegening. Heden overleed plotseling onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer, Hendrik Slegtkamp Sr. Weduwnaar van Wijlen Mevr. Elisabeth Veniet in den ouderdom van bijna 72 jaar. IJmuiden, 28 Augustus 1917. Amsterdam K. Slegtkamp T. Slegtkamp-de Graaf Middelburg, H. F. Slegtkamp (Transvaal) E. Slegtkamp-Holzhausen IJmuiden, H. Slegtkamp Haarlem, W. Slegtkamp Rotterdam, H. Slegtkamp Jr. r J. Slegtkamp-Bais. IJmuiden, A. M. Slegtkamp Schoten, E. v. Dujjn-SIegtkamp W. v. Duyn en Kleinkinderen. De teraardebestelling zal plaatsheb ben Vrijdag, 31 Augustus a.s, des namiddags 2 uur op de Algem. Be graafplaats, alhier. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. Heden overleed zacht en kalm in het Diaconessenhuis te Haarlem on ze geliefde Echtgenoot en Moeder Aagje WijkerHopman in den ouderdom van bijna 67 jaar Dat zjj ruste in vrede is de wensch van haar liefhebbende Echtgenoot en Zoon. H. Wüker H. Wijker Jr. IJmuiden, 28 Aug. 1917. Heden overleed in het Diacones senhuis te Haarlem onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Aagje Hopman Echtgenoote van H. Wijker. in den ouderdom van bijna 67 jaar. Dat zij ruste in vrede is de wensch van haar liefhebbende kinderen. J. v. d. Linde E. v. d. Linde-Wijker en kinderem IJmuiden, 28 Aug. 1917. Heden overleed zacht en kalm in het Diaconessenhuis teHaarlem on ze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Aagje Hopman, echtgenoote van H. Wijker, in den ouderdom van bijna 67 jaar. Dat zjj ruste in vrede is wensch van haar liefhebbende kinderen. J- Wijker, J. Wijker—Zwart en kinderen. IJmuiden, 28 Augustus 1917. De kapitein ter zee L, P. W. van dei- Wal, afgetreden Commandant der Positie IJmuiden, door plotseling vertrek uit IJmuiden en zeer spoedig vertrek naar Oos-Indië, niet in de gelegenheid afscheid te nemen van Autoriteiten en particulie ren, verzoekt langs dezen weg zijn groet te willen aanvaarden. GEVRAAGD niet beneden 16 jaar. Aanbieding Rijksweg 64. Terstond gevraagd een voor dag. Adres sigarenmagazijn Mej. Dries Hoo- geberg Velseroord. GEVRAAGD die zelfstandig kan werken, by P. M. Brandwijk Willebrordstraat E 22. Te huur gevraagd een met klein bijvertrek [tel IJmuiden.'Br. onder lett. R. 221 adv. bur. P. F. C. Roelse. Heer vraagt met pension. Br. no. 433 bur. van dit blad. gevraagd in IJmuiden of Velseroord door echtpaar ronder kinderen. Br. no. 434 bur. van dit blad. Te Velsen aangeboden voor 1 of 2 heeren prachtig uitricht. Br. R 222 bur. P. F. C. Roelse. TE EOOP gezaagd op meterslengte 6 tot 65 middellij u ook per wagon. Te bevr. bij D. Bais, Makelaar, IJmuiden. te koop, Dennen- en eikenhout bij groote en kleine partijen. W. Schoorl, Velsen. Te koop een goed onderhouden Adres IJ muider Courant. Een orgel, voor pasbeginnende voor f 75. en een goed werkende naaimachine f 6.— Willebrordstraat 88 Velseroord. in alle maten te koop gevraagd bij elke hoeveelheid te leveren in September. Aan biedingen onder letter R. 223 bureau P. F. C. Roelse.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 3