ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN Verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. Plaatselijk Nieuws. No. 197. Woensdag 26 September 1917. 2e Jaargang Administratiebureau en Drukkerij JAC. SINJEWEL, WILLEMSPLEIN IJMUIDEN, Telefoon 153. ABONNEMENTSPRIJS60 ets., per 3 maanden, franco per post 75 ets., voor het Buitenland f 1.25 Verhoogd met 10 ets. Oorlogstoeslag. ABONNEMENTEN worden aangenomen aan het Bureau en hij de Agenten. REDACTIE-ADRES Willebrordstraat 12 A, Velseroord, Telefoon No. 141 Uitgave van de Naaml. Venn. Uitgevers Mij. „IJmuiden". ADVERTENTlEN van 15 regels 50 ets. Iedere regel meer 10 ets. Kleine advertentiën (dienstaanbiedingen en aanvragen, familieberichten van 15 regels 25 ets. iedere regel meer 5 ets. Ingezonden mededeelingen 15 ets. per regel. Tijdelijk verhoogd met een Oorlogstoeslag van 1 cent per regel. Advertentiecontracten tegen zeer billijk tarief. Advertentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG en ZATERDAG tot 9 uur v.m. Tot plaatsing van advertentiBn van buiten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd het Advertentiebureau P. F. C. BOELSE IJMUIDEN. Door de voordurende stijging der papierprijzen zijn wij genoodzaakt den prijs der advertentiën met 1 cent per pegel te vcrfioogcn. De Administratie. Eieren. De Burgemeester van Velsen brengt ter algemeene kennis, dat bij de verschillende winkeliers in deze gemeente regeeringseieren ver krijgbaar zijn, tegen den prijs van: 10 cent per stuk. Klachten over niet inachtneming van bovengenoemden maximumprijs gelieve men in te dienen bij het Levensmiddelenbedrijf (Raadhuis Velsen). Velsen, den 19 Sept. 1917. De Burgemeester, van Velsen. VERMEULEN 1. b.' Kinderwet. Burgemeester enWethouders der Gemeente Velsen brengen ter open bare kennis, dat ter Gemeentese cretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van M. B. Osendarp te IJmuiden om vergunning tot het oprichten van een taanderij, sme derij en kuiperij waarin zullen wor den geplaatst drie electromotoren van 1, 4 en 6 P.K. op het perceel kadastraal bekend Gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden Sectie L No. 1019. Op Maandag den 8ste Oct. 1917 des namiddags te 8 uren, zal ten Gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen geduren de drie dagen voor het bovenver melde tijdstip op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. Voorts wordt er aan herinnerd, dat volgens de bestaande jurispru dentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zyn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Velsen, den 24 September 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, H. VER LOREN VAN THEMAAT. De Secretaris, Th. J. WIJNOLDY DANIËLS. Bekendmaking. De Burgemeester van Velsen brengt ter algemeene kennis, dat de Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel bij besluit van 17 September 1917 heeft goedgevonden te bepalen: dat de prijs van Amerikaansche lijnkoeken, die in de maand Sept. worden toegewezen, zal zijn f 25. per 100 Kg. basis onbepaalde merken van La Platazaad geslagen, bepaalde merken en soorten, ook schilfers naar de gewone verhouding. Velsen, 18 September 1917. De Burgemeester van Velsen, VERMEULEN, I. b. Bekendmaking, De Burgemeester van Velsen brengt namens den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel ter algemeene kennis, dat voor de maand September de verkoopprijs van paardenbrood te leveren door de bakkers, die daartoe door de Toewijzingscommissie voor Veevoe der zijn aangewezen, is vastgesteld op t 19.50 per 100 Kg. exclusief zak, af fabriek. Velsen, 21 September 1917. De Burgemeester van V6lsen, VERMEULEN 1. b. Aflevering en vervoer Aardappelen. De Burgemeester van Velsen maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel onder dagteekening van 28 Juli 1917 het volgende beeft bepaald: Artikel 1. De aflevering en het daarmede verband houdend vervoer van alle aardappelen is verboden. Artikel 2. Het verbod, in het voorgaande artikel gesteld, is niet van toepassing op de aflevering en het daarmede verband houdend vervoer van: Onder Eigenheimers of Borgers. in artikel 2 sub b genoemd, zijn niet begrepen z.g. Blauwe Eigen heimers en z.g. Blauwe Borgers, zoodat voor deze aardappelen het verbod tot aflevering en vervoer wel geldt. Velsen, 20 September 1917. De Burgemeester van Velsen, VERMEULEN 1. b. Graanprijzen oogst 191?, De Burgemeester van Velsen brengt namens den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel ter algemeene kennis, dat in de prijszetting der granen van den oogst 1917 eene zoodanige wijziging zal worden gebracht, dat voor graan van redelijke kwaliteit, omvattende het grootste deel van het gewone marktkoren, een prijs zal wordeD betaald als door den Minister tot nu toe was vastgesteld voor graan van goede kwaliteit terwijl voorde betere partijen een bijslag zal worden gegeven van ten hoogste 100 ets. per 100 Kilogram voor de allerbeste kwaliteit. Velsen, 21 September 1917. De Burgemeester van Velsen, VERMEULEN 1. b. dag, den 28 September 1917 des na middags ten V/3 ure, ten Gemeente- huize. Velsen, den 22 September 1917. De Burgemeester, H. VER LOREN VAN THEMAAT. GEMEENTER AADS VERG ADERING De BURGEMEESTER der Ge meente Velsen maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den Raad is belegd tegen Vrij Öpenbare Vergadering AGENDA: 1. Ingekomen stukken en mede deelingen. 2. Crediet voor stichting vaneen centrale keuken. 3. Grondruiling in verband met de demping van de Jan Qijsenvaart 4. Rooien van boomen. 5. Regeling van het recht tot be noeming van ambtenaren. 6. Wijziging der verordening op den rechtstoestand der ambte naren. 7. Uitbreiding van het personeel ter secretarie. 8. Wijziging der salarisregeling der ambtenaren. 9. Aanstelling van een ambte naar bij de verif.catie. 10. Uitbreiding van het admini stratief personeel bij het be drijf openbare werken. 11. Bepaling dienstjaren le op zichter bouw- en woningtoe zicht voor berekening perio dieke verhoogingen der jaar wedde. 12. Reiniging van openbare wegen onder beheer van particuliere wegdireeties. 13. Wijziging van het benoemings besluit directeur van openbare werken. 14. Adressen: c. van J. P. Nauta te Velsen om een onderzoek betreffende bet drukken van het kohier van den hoofdelijk omslag voor 1916 14öis Voorstel van de leden R. Brink, D. F. O. Schilling, J. A. Dalmeijer, W. Landeweerden W. Blom betreffende den bouw van 48 noodwoningen, aangaan van eene geldleening daarvoor en verhuring der woningen. 15. Vaststelling van de volgende rekeningen over 1916: c. van de burgerlijke armbestu ren. 16. Aanbieding van het gemeente verslag met bijlagen over 1916. 17. Belastingzaken. IJMUIDEN. H. G., schipper alhier beschuldigd van vernieling, werd vrijgssproken. W. J, v. d. R., milicien-korporaal afkomstig van IJmuideD, staat te recht wegens diefstal van lood en koperafval. Bekl. was daar als kor poraal-smid werkzaam. Eisch een maand gevangenisstraf met degra datie. A. B., milicien-soldaat, afkomstig van IJmuiden, staat terecht wegens het met woorden beleedigen en dreigen en aangrijpen van zijn meer dere in rang, den sergeant H. Boer- land. Eisch 3 maanden militaire ge vangenisstraf. Nadat spreker op onopgesmukte doch pakkende wijze bovenstaand onderwerp bij wijze van Causerie had behandeld werd meer in het bijzonder het vereenigen van kan toorbedienden besproken, waarbij spreker, zonder aanmoediging door beloften en het in uitzichtstellen van persoonlijke voordeelen, de noodzakelijkheid aanwees, dat kan toorbedienden, misschien zij wel meer nog dan anderen, vereenigd behoorden te zijn in eeü krachtige vakorganisatie. Een vakorganisatie, die, wars van alle politieke en con- fessioneele propaganda, streeft naar moreele en stoffelijke verbetering. Met tal van sprekende voorbeelden illustreerde spreker zijn zakelijk be toog. De belangstelling had zeker grooter kunnen en moeten zijn. Het aantal kantoorbedienden alhier is groot ge noeg om een bloeiende afdeeling in het leven te houden. Het resul taat van den avond is geweest, dat opgericht werd een afdeeling van den bond met het bemoedigend aan tal vafi 28 leden, waarvan reeds 16, die voor dezen bet nut van ver eenigd zijn hadden ingezien, lid waren van de afdeeling Haarlem en nu in de afdeeling IJmuiden en Om streken zijn overgeschreven. Het voorloopig bestuur werd samengesteld uit de heeren D. v. Duivenbode, P. de Haan, Th. Kruyf, H. v. d. Zijl en H. Lugtig. Ingeschreven hadden Firma A. Brugman Zaandam, f 601.000Firma H. C. Dorlas en Zn., Amsterdam, 545.000C. F. G. Erjkelen, den Haag, 539.485 A. Slin gerland, Haarlemmermeer, f 522.500 A. G. Höfte, Amsterdam, f814.877; Klein &Winter, Assendelft, f501.250; IJ. Broere, Amsterdam, f 499.994 S. Spruit en J. Dorregeest* Alk maar, f 496.996H. J. Evers en Zn., Deventer, f 495.900Joh. Kraay, Hillegom, f 489.500 Gebr. Geel, Amsterdam, f 489.000E. M. Pro per en H. Hessels Jr., Amsterdam- Aalsmear, f 486.256 W. Tbunnissen en A. van Sambeek, Nijmegen, f 477.850Verwoest en Lafeber, Amsterdam, f 477.749Berntsen en Braams, Njjmegen, f 476.957 J. H. Diepgrond, Diemen, f476.500 A. P. Veen endaal* Utrecht, f476.000. Zonder voorwaarden. Alle andere inschrijvers hadden met voorwaar den ingeschreven. VELSEROORD. Nadat deze ijsfabriek op 17 Sept. j.l. aan het Bestuur opgeleverd was, had op Woensdag 19 dezer de officieele opening plaats door den Voorzitter, in tegenwoordigheid van H.H. aandeelhouders, aannemers en architect. Deze ijsfabriek ia zeer goed inge richt en doet den aannemer, den heer van Kampen te Bloemendaal en de architect Kors Visser te IJmuiden alle eer aan. Ook de machinerieën uit de fabriek „Gras- so" te 's Hertogenbosch mogen ge zien worden. Allen hebben dan ook hun best gedaan om iets goeds tot stand t# brengen. Nadat het eerste ijs getrokken was, werden door den Voorzitter, den aannemer, architect en allen die medewerkt hadden tot de op richting toegesproken, waarna de fabriek in gebruik werd genomen. IJMUIDER COURANT a. die soorten aai dappelen, welke uitsluitend als vroege aardappelen in den handel komen; b. Eigenheimers of Borgers c. de aardappelen, gedekt door een vervoerbewijs, afgegaven door de Rijkscommissie van toezicht op de Aardappelenvereeniging. van den Gemeenteraad van Velsen op Vrijdag 28 Sept. 1917 des namiddags P/s uur ten gemeentehuize. a. van de afdeeling Velsen van den Nederlandschen bond van werklieden in openbare dien sten en bedrijven inzake het ontslag van den tijdelijken werkman J. van den Berge. b. van de afdeeling Kennemer- land van den bond van Neder- landsche onderwijzers nopens de verwarming van schoollo kalen. d. van winkeliers om ontheffing van de verordening op de win kelsluiting. e. van de gemeentelijke federatie der sociaal democratische ar beiderspartij inzake den bouw van tijdelijke verblijven voor huurders die uit hunne wonin gen zijn gezet. a. der gemeente. b. van het bedrijf openbare wer ken. d. van de commissie van plaat selijk schooltoezicht. Rechtbank. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde A. de O., vletterman alhier wegens eenvou dige beleediging tot f 8. boete of 8 dagen hechtenis. Verkeoping. Bij de Maandag door Notaris Boerlage uit Velsen in Hotel No. Een alhier gehouden verkooping werd perceel no. 1, een woonhuis aan de Adrianastraat, ge kocht door den heer W. Visser alhier voor f 3130.perceelen 2 en 3, een woonhuis aan de Kon. Wilhelminastraat en een woon- en winkelhuis aan de Pres. Steynstraat werden opgehouden. Mosselzaad. Bij de onlangs ge houden verpachting van het recht tot afhalen van mosselzaad aan de havenhoofden alhier, voor het seizien Nov. 1917 tot Mei 1918, is pachter geworden Augustaaf de Mui, te Philippine, voor f 900. Krijgsraad. Voor den krijgs raad te 's Gravenhage hebben terecht gestaan Mercurius. Donderdagavond werd in de Willem Barendsz een vergadering van kantoorbedienden gehouden, uitgeschreven door het hoofdbestuur vau den nationalen bond van Handels- en Kantoorbe dienden „Mercurius." Als inlei der trad op de heer W. Ch. van Daalen, hoofdbestuurslid en Voor zitter der afdeeling Haarlem met bet onderwerpHet nut en de nood zakelijkheid van organisatie, óók voor kantoorbedienden. Woningbouw. Door de archi tecten Gulden en Geldmaker is gisteren ten raadhuize aanbesteed het bouwen van 91 woningen en 3 winkelhuizen alhier voor rekening van de Alg. Coöperatieve Arbeiders- woningbouwvereeniging. Ijsfabriek. Sinds geruimen tijd gevoelde de Kennemerlandsche Slagers vereeniging behoefte aan een eigen {jsfabriek. fte oprichting van bovenstaande Naaml. Vennootschap was hiervan het gevolg. Burgeravondschool. Zaterdag avond had in de Burgeravondschool de opening der Tentoonstelling van teekeningen plaats. De directeur, de heer Ten Napel, voerde eerst het woord en herinnerde er aan dat dit de tiende tentoonstelling was. Het was echter nu geen tijd om feest te vieren, men was dankbaar dat de school alweder kon worden uitgebreid met een nieuwe parallel klasse.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 1