GILISSEN Co. MOOIE NEEL Bioscope Voorstelling GASRANTSOENEERING. i ÉDïpinde HUIZEN „DE SLEUTEL 11. h. GELUK" le Ra»i f 1.25. 2e Banc 1.-, 3e But 1 0.60. Uit de Gemeente. GEMEENTELIJK GASBEDRIJF YELSEN. 16 M3 voor verlichting, 10 M3 voor bijkoken, Uit het Land. Advertentiën Dankbetuiging. Brandhout. Lindhout en de Waard. CARBID een net Meisje, een nette vrouw, Naaiwerk Nette Commensaals Gem. Kamers Als uw wangen bleek worden, dan is het tijd Mijnhardt's Levetogen. Zaterdag 29, Zoudag 30 Sept. Maand. 1 Oct. Zondag 5 uur Middagvoorstelling. Ensemble SOLSER HESSE. Woensd. 3 en Donderd. 4 Oct. a.s. 8 uur f 47353Th. M. van Deurssen Haarlem f 46680; V. Ph. Braun en Zo, Beverwijk, f 45800, Joh. Hen- neman, Heemskerk f 42639. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. VELSEROORD, De raadsvacature. De S. D. A. P. besloot den candidaat der Yrijz. Dem. Kiesvereeniging de heer P. Bosman, bij de raadsverkiezing te steunen. SANTPOORT. Geheelonthouding. Door de ge- heelonthoudersvereeniging alhier worden pogingen aangewend tot het oprichten van een kinderzang club voor kinderen van 8 tot 14 jaar. Hout wordt natuurlijk ook veel gestolen. Op de terreinen der Holl. Spoor te Yelsen lag een partij biels. Daar zijn er heel wat van medege nomen. Deze week hebben soldaten de rest opgeladen en zijn ze naar elders vervoerd. Langs den spoorweg tusschen Velseroord en IJmuidenis een afrastering van oude biels. Ook daarvan zijn er 's nachts reeds weg gehaald. En dat terwijl die afraste ring daar geplaatst is voor de veilig heid, wijl er vroeger al eens een kind door den trein overreden is. De politie slaapt niet. Integendeel, 's nachts is ze ook in dé weer. Maar de duisternis begunstigt de dieven vaak. Deze week werden 's nachts zelfs bij een rijksveldwachter 10 kolen uit de tuin gestolen. De oorlog vergiftigt heel de maatschappij. Want de menschen denken dat stelen in deze tijden van nood niet zoo erg is. Zoo werd deze week zelfs een koe uit de weide gestolen. De daders werden echter echter gesnapt. Op Zaterdag 6 October a.s. zal te Utrecht in het Volkshuis aan de Lijnmarkt, aanvang 11 uur, een Conferentie van Drankweer Comité's worden gehouden. De agenda bevat o.a. bespreking van de organisatie en de financiën van het Advies- Bureau. Voorgesteld wordt het Bureau te doen bes'aan uit 9 leden, teweten 3 neutralen, 3 Prot. Chris- telijken en 3 Katholieke drankbe strijdersvoorts dat de aangesloten comité's een jaarlijksche bijdrage betalen van minstens f 2.50. De heer IJ. G. van der Veen, voorzitter van het Amsterdamsche Drankweer-Comité zal inleiden „Or ganisatie, taak en werkwijze der plaatselijke Drankweer-Comité's". Verder komen een aantal voor stellen van het Bureau in behan deling. Slagers sluiten de werkloozeo buiten de gelegenheid om, indien er nog een weinig vet in de ge meente is, daarvan iets te betrek ken, door de verplichting tot koo pen van groote hoeveelheden vleesch bij zeer geringe hoeveelheid vet. Ingrijpen van hooger hand dringend noodzakelijk en wordt daarom met klem verzocht. Voor de plaatselijke centrales te IJmuiden, R. K. Vakorganisaties Chr. lJmuider Besturenbond Plaatselijk Arbeids-secretariaat „IJmuiden en Omstreken". Bik- en Arnoldkade 45. Volgens voorschrift der Rijkskolendistributie zal voor de maand OCTOBER per aansluiting onderstaande hoeveelheid gas ter beschik king worden gesteld: BENEVENS 2 Ms VOOR ELK LID VAN HET GEZIN. De hoeveelheid gas beschikbaar voor industrie zal nader worden be kend gemaakt. Overschrijding der toegewezen hoeveelheid zal ONVERBIDDELIJK afsnijding tengevolge hebben. Ter toelichting van „bijkoken" diene, dat aangenomen wordt, dat met ingang van 1 October de door de distributie toe te wijzen vaste brandstof tevens zooveel mogelijk voor kookdoeleinden gebruikt moet worden en is de 10 M3 voor „bijkoken" als toeslag daarop te beschouwen De Directeur. gadering onder presidium van dr. J. de Vrij, van den Haag. Het aantal leden bedroeg op 2 Sept. j 1. 2200. Van de oude nissen in het crema torium op Westerveld zijn nog slechts 8 beschikbaar. Van de nieuwe op 1' Sept. j.l. in gebruik genomen zijn er vijf verkocht. Over centrale verwarming wordt onderhandeld. Het hoofdbestuur zal aan verschil lende gemeentebesturen verzoeken om oprichting van lijkovens. Tot leden van het hoofdbestuur werden benoemd: mr. J. D. Verbeek den Haag en D. Hartogh, Amsterdam. Als plaats voor de volgende verga dering werd Alkmaar gekozen. De rekening 1916 en de begrooting 1918 werd vastgesteld; de laatste in ontvangst en uitgaaf met f1800 De rekening 1916 geeft een saldo van f 706.90. Voor verspreiding en samenstel ling van propaganda-lectuur werd een commissie van drie leden be noemd. Het uitvoerend Comité der „C n- trale organisatie voor een duurza men Vrede", welk Comité bestaat uit vertegenwoordigers uit verschil lende neutrale en oorlogvoerende landen van beide zijden en waarvan de leiding berust bij het bestuur van den „Nederlandsche Anti-Oorlog Raad", beeft met algemeen instem ming van zijn leden, besloten het initiatief te nemen tot een inter nationaal Congres, ter bestudeering van het vraagstuk van een volkeren bond. Indien de oorlogvoerende Re- geeiingen door het verleenen van passen aan haar eigen landgenooten en door het toestaan van het door reizen aan neutralen het houden van het congres mogelijk zullen maken, zal dit congres plaats heb ben op 15 October a s. en volgende dagen in Bern. In de eerste plaats zal aldaar be sproken worden de organisatie van een volkerenbond,' waai bij de vol gende vraagstukken wo.den voorop gesteld periodike conferenties van vertegenwoordigers van verschillen de stateD, vreedzame beslechting van internationale geschillen, inter nationale sanctie's van het volken recht, In de tweede plaats zullen behandeld wordeu enkele vraagstuk ken, waarvaa eon bevredigende op lossing een volstrekt vereischte is om den toekomstigen volkerenbond op goede grondslagen te vestigen. Hierbij wordt in de eerste plaats gedacht aan het recht der nationali teiten, handelspolitiek, vermindering van bewapening, en invloed van de volksvertegenwoordiging op het bui- tenlandsch beleid. Nadrukkelijk wordt vooropgesteld, dat het congres zich uitsluitend zal bezig houden met de inrichting van deze toekom stige rechtsorganisatie, terwijl de vraag van beëindiging van den oor log geheel buiten bespreking zal blij ven. Het bestuur van de „Centrale organisatie voor een duurzamen Vrede" heeft tot deelneming aan het congres in dé eerste plaats uitge- noodigd de ongeveer honderd leden van de negen internationale studie- comrnissie's, welke reeds vroeger door de „Centrale Organisatie" zijn ingesteld en voorts ongeveer honderd andere deskundigen uit de oorlog voerende en onzijdige landen, groo- tendeels parlementsleden, volken- rechtsgeleerden en vooraanstaande personen op het gebied van den handel. Een groot aantal personen, hehoorende tot de oorlogvoerende landen van beide zijden en tot de neutr&le landen hebben reeds bericht aan de conferentie te wil'en deelm men, indien het'hun mogelijk zai zijn passen te verkrijgen. Het uitvoerend Comité van de Centrale Organisatie" heeft zich in een uitvoerig gedocumenteerd schrij ven gewend tot de verschillende oorlogvoerende Regeeringen met het verzoek aan de deelnemers van het congres passen te willen verleenen, en heeft daarbij in het bijzonder een beroep gedaan op de instem ming, die door de oorlogvoerende Regeeringen aan beide zijden bij verschillende gelegenheden is betuigd met het denkbeeld van een inter nationale rechtsorganisatie. Abraham Levjjn Wilhelmina de Visser, Wilhelminastraat No. 18 Gebouw OY CLOO P. Aanvang acht tint*. Een aangrijpende romantische Wild-Westgeschiedenis, in5week- serieën, iederen week 6 afdeelingen 1st© Weekeerie, enkele tafereelen hiervan zijn De Gouddelvers. De nieuwe Goudmijn. In handen der Cow- Boys. Het Cow-Boy-Kamp ontsnapt. Ruth de Dochter van den Gouddelver. Muiterij aan boord van den Driemaster. Brand aan Boord. Het Budha-Afgodsbeeld. Geestverschijningen. John Dore de jonge mijningenieur. John Dore redt het leven van Ruth Uit den dood herrezen. Kaartenverkoop en plaatsbespreking aan het gebouw. Volgens politieverordening rooken streng verboden. GËWGBIE PRIJZEN. Damrak 8O-8I, Amsterdam. ARNOLD GILISSEN, GILISSEN Co., Zuidblaak 40, Rotterdam. Kneuterdijk 15, VGravénhage. SAFE-DEPOSIT. DirectieHESSE LANGENAKEN. DE TROTS WAN DEN JORDAAN. Nieuwe Amsterdamsche Schets in 4 bedr. door Herman Bouber In scène gezet door Joh. Langenaken. Nieuwe muziek v. J. de Groot. Tekst der Coupletten van Jan Nooy. Decors en Requisieten van het Huis Doesburg. Co3tuums van Andié Helsloot. Kapwerk van Gerritsen. Schitterend gemonteerd J Verdeeling der bedrijvèn le bedrijf: De Machine. 2e bedr.Gebro ken trots. 3a bedr Dö gevloekte fabriek. 4e bedr.Koninginnedag De velschillende hoofdrollen worden vervuld door de dames Hesse Slauderof, Solser-Willemsens, Anria Langenaken, Tine Beukman v.d. "Werf, Lena Kemper, Bella Kaart en de heeren Joh. Langenaken Petro Beukman, Piet Hesse, Jan Buderman, M Parser, C. Kühn, W, Amende enz. ORCHEST onder leiding van den beer G. N. LEBON. In het le bedrijf de actueele coupletten: Kees doe je de groeten en als ik koning was. Nieuwe Jordaandansen. In het 3ebediijf: Distributie-Duet. In het 4e bedrijf: Matrozenlied met Koor en Dans. Indische Zang en Dans. Een reisje naar den Haag, enz. PRIJZEN DER PLAATSEN: plus 10 pCt. Auteursrecht. Plaatsbespreking als naar gewoonte. Diefstallen. Het is onrustbarend zooals er den laatsten tijd in onze gemeente geroofd en gestolen wordt. Des nachts trekken de dieven er op uit, rooien de aardappellen van de velden en halen de groenten uit de tuinen. De eigenaars zijn verplicht hun aardappelen te rooien, anders houden ze niets over. Drankweer-Comité's. Werkeloosheid. Aan den Minis ter van Landbouw, 'Nijverheid en Handel te 's Gravenhage is Don derdag onderstaand telegram gezon den: Toestand in de gemeente Velsen, in het bijzonder Velseroord, kritiek. Rantsoenen van brood, gort, rijst enz, ailen te gering. Er wordt honger geleden. Tal van gezinnen zitten dagen aaneen totaal zonder vet. of boter en bijna geheel zonder brandstoffen en verlichtingsartike len. Facultatieve lijkverbranding. De Vereeniging voor Facultatieve lijk verbranding hield Zat ei dag te Dord- echt hare 42ste algemeene ver Een nieuwe poging tot een Interna tionale bijeenkomst. Zoo de Heere wil en zfj leven, hopen onze geliefde Ouders-, Be- iö!* huwd- en Grootouders en den 13den October a.s. hunne 25-ja- rige Echtvereeniging te herdenken. DatGod hen nog lang moge sparen is de wensch van hunne liefhebbende Kinderen-, Behuwd- en Kleinkind. IJmuiden Pres. Krugerstr. 22. Herplaatsing wegens misstelling. TToor de vele bewijzen van deelneming en vriendschap ondervonden bij het overlijden van onzen vader, behuwd- en grootvader Friedrich Wilhelm Kollöffel wed. naar van Maria Wilhelmina Therqsia Opdenhoff, betuigen wij onzen welgemeenden dank, L. E. Kollöffel A. W. Kollöffel-Groenendaal W. A. Groenendaal en kinderen. X7'oor de talrijke blijken van deelneming en sympathie ondervonden bij 't over lijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den heer Hendrik Slegtkamp, weduwnaar van Elisabeth Veniet, betuigen wij onzen oprechten dank. Familie Slegtkamp. IJmuiden, September 1917. Ondergeteekenden betuigen bunnen wel gemeenden dank in de eerste plaats aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. E. Veldman voor de doelmatige geneeskundige hulp en voorts aan ieder die behulpzaam is geweest bij het Ongeval onzen Antoon getroffen en aan den WelEd. Zeergel. Dr. A. v. d. Horst voor de verdere geneeskundige hulp waardoor onze zoon geheel hersteld is. J. Blinkkoff en Familie. Te koop Eiken kachelblokjes Gez.op 20 c/m bfj elke hoeveelheid tegen con- curreerende prijzen. Aanbevelend te koop"j gevraagd in groote en kleine partijen, tegen lioogen prijs, bij vooruit betaling. Adressen dadelijk ingewacht onder No. R 235 adv. bur. P. F. C. Roelse. Biedt zich aan om uit werken te gaan. Adres te be vragen Adv. bur. P. F. C. Roelse. Gevraagd om een kleine wasch bij zich aan huis te behandelen. Adres: Willebrordstraat64. Velseroord. Een COSTUUMNAAISTER vraagt beleefd aan huis. Adres Hoogeberg 124. gevraagd. Adres bureau v. d. blad. te huur met of zonder pension, of met ge bruik van keuken. Brieven letter C Boekh. J. van Houwelingen te Velseroord. Uit de band te koop op de/beste stand van Velseroord. Huur opbrengst f 17 per week. Te bevragen Boekb. J. van Houwelingen te Velseroord Als gij merkt, dat Uwe lichaamskrachten afnemen, Ais gij begint te vermageren, Als gij last hebt van duizelingen, Als hoofdpijn u nu en dan plaagt, Als gij onrustig slaapt, Ais gij last hebt van hartkloppingen, Als gij 'smoïgens vermoeid wakker wordt, Als gij suizingen hebt in hoofd'en ooren, Als gij pijn in rug en lendenen hebt, Als de levenslust u ontbreekt, Als gij u afgemat gevoelt, Als gij zenuwachtig zjjt, om genezing te zoeken. Want lal de bovengenoemde verschijnselen wijzen er op, dat uw lichaam verzwakt is en uw zenuwen overspannen zijn en ook uw bloed dringend behoefte heeft om versterkt te worden. Uoor tjjdig in te grijpen, en een goed bloed-, lichaam-en zenuwversterkend middel te gebruiken, kunnen ernstige ziekten voorkomen worden en kunnen volkomen gezondheid, kracht en levenslust weer uw deel worden. Wacht daarom niet, maar begin dadelijk genezing te zoeken, die gij .beslist zult vinden door het gebruik van Bij het gebruik hiervan kunt gij van succes verzekerd zijn. In bussen van 90 ct., f 1.75, f 4.25, f 8.25. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Te IJmuiden bij H. Sant, S. Smit, Kanaalstraat 56 en H. Suk BeverwijkA Heegenaar Velsen, Mej. v. d. LaanVüseroordC. SukSantpoort, P. van Meurs. Ons boekje .Laagste en Hoogste Koersen' zenden wij op aanvrage gaarne toe tegen remise van f 0,50 welk bedrag ter beschikking wordt gesteld van het legerbestuur voor versnapering en ontspanning onzer troepen. Dit boekje bevat behalve de laagste en hoogste koersen over 19071916 van alle te Amsterdam genoteerde fondsen, ook de koersen van 28 Juli 1914, de dividenden van alle Maatschappijen waarvan de aandeelen officieel genoteerd worden, de resultaten der tabakinsehrijvingen gedurende 10 jaren, laRgste en hoogste prijzen van koper, rubber en zilver, enz.

IJmuider Courant | 1917 | | pagina 2