ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN No. 251. Zaterdag 6 April 1918, 3e Jaargang Administratietareai: eo Drukkerij JAC. SINJEWEL, WILLEMS? IE IN IJMUIDEN, Telefoon 153. Verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. ABONNEMENTSPRIJS70 ets., per 3 maanden, franco per post 85 ets., voor het Buitenland f 1.25 Verhoogd met 10 ets. Oorlogstoeslag. ABONNEMENTEN worden aangenomen aan het Bureau en hij de Agenten. REDACTIE-ADRESTrompstaaat 85, Velseroord, Telefoon No. 141 Uitgave van de Naasnl. Venn. Uitgevers Mij. „IJmuiden". ADVERTENTlEN van 1—5 regels 75 ets. Iedere regel meer 15 ets. Kleine advertentiën en familieberichten 7 ets per regel bij vooruitbetaling Ingezonden medêdeelingen 25 ets. per regel. Advertentiecontracten tegen zeer billijk tarief. Advertentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG en ZATERDAG tot 9 uur v.ra. Tot plaatsing van advertentiön van buiten de gemeente VELSEN in dit blad Is uitsluitend gerechtigd hei Advertentiebureau P. F. C. SOELSE IJMUIDEN. EERSTE BLAD Kleine advertenties en fa milieberichten kosten bij vooruitbetaling slechts 7 cent per regel. Dringend verzoek om bij verhuizing het oude en het nieuwe adres, sstó aan den looper, doch aan ons bureau WILLEMSPLEIN 11, op te geven. De Administratie. Advertentiën voor dit blad worden aangenomen aan het bureau WILLCMSPLEIN SJmeside® (Drukkerij Sin- je wel), in het advertentiebu reau van den heer P* P. C. ROELSE» KmmMitmL Te Velseroord bij H. Til burg, WilijBbrordstr.85. ea bij j. v. Mo$sw«li^g-5sa, Tromp&traal Vteimmopd Te Vèlsen en Wijkeroog bij O, Schermer, Öoodtais L 47Wijkeroog. Te Santpoort bij P. Incurs, Boskbasadsl. Officieel. Aanvulling, De Burgemeester vaa Vel sen brengt ter algemeene kennis, dat op de broodkaart van het 45ste tijd vak boven het gewone rantsoen de volgende aanvulling wordt beschik baar gesteld De winkeliers zijn verplicht na aflevering de broodkaart te waar merken met vermelding van het nummer waaronder zij bij het Le vensmiddelenbureau zijn ingeschre ven. Bekendmaking, De Burgemeester van V e 1 s e n brengt ter algemeene kennis, dat volgens schrijven van het Centraal Broodkantoor aan schoolgaande kin deren geen aanvullingsbroodkaarten worden verstrekt. BELASTBARE OPBRENGST DER GEBOUWDE EN ONGEBOUWDE EIGENDOMMEN. De Burgemeester der gemeente V e 1 s e n maakt, bekend dat eene opgave van de uitkomsten der me ting en schatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen, in deze gemeente gelegen, gedurende dertig dagen, van den 4 April 1918 tot en met den 3 Mei aanstaande, ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt. Velsen, 4 April 1918. De Burgemeester, H. ver LOREN VAN THEMAAT. Koslhuisèotsr. **Op elke broodkaart van het 45e tijdvak is een pond koelhuisboter verkrijgbaar. Bestemming van te velde staande rogge, tarwe, gerst en haver voor menschelijk voedsel, De Burgemeester van Velsen maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, bij beschikking van 21 September 1917, heeft bepaald, dat alle han delingen, die er toe leiden, dat de\te velde staande rogge voor een ander doel wordt gebruikt dan voor men schelijk voedsel en met name het maai en van groene roggetarwe en gerst en het gebruiken van deze als vee voeder verboden zijn. Bij beschikking van 15 Maart 1918 heeft de Mini ster bovendien verboden het maaien en voor veevoeder gebruiken van on rijpe groene haver. GEMEENTER AADS VERG ADERING De BURGEMEESTER der Ge meente Velsen maakt bekend, dat eene Openbare Vergade ring van den Raad is belegd tegen Dinsdag, den 9 April 1918, des namiddags ten 71/4 ure, ten Gemeen tehuize. Velsen, den 4 April 1918 De Burgemeester, H. ver LOREN VAN THEMAAT. Openbare Vergadering van den Gemeenteraad van Velsen,. op Dinsdag 9 April 1918 des namiddags 71/ uur ten gemeentehuize. AGENDA 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Tweede stemming over het voor stel van Burgemeester en Wet houders inzake de levering der ofSciëele raadsverslagen. 3. Uitbreiding paardenstal. 4. Toekenning van een gratificatie aan den ambtenaar bij het be drijf Openbare Werken W. Meijer. 5. Verleening aanvullingsvoor schot voor den bouw van wo ningen door de woningbouwver. „Velsen". 6. Vergoeding voor gemaakte onkosten aan de woning bij den voormaiigen tol te Driehuis. 7. Uitbreiding administratief per soneel bij het bedrijf Openbare Werken. 8. Afsluiting van het Wijk aan Zeeërvoetpad. 9. Aanvulling tarief waterlevering 10. Vergoeding voor werkzaamhe den ten behoeve van het opma ken van de afrekening in verband met de totstandkoming der Wa terleiding. 11. Prijsregeling en rantsoeneering van gas. 12. Aanvulling der verordeningen op de gaslevering en de water levering, in verband met vorde ringen op naar elders verhuisde debiteuren. 13. Aanwijzing onderwijzers voor het geven van lessen buiten de gewone schooluren. 14. Verhooging crediet school voe ding- en kleeding voor 1918. 15. Voorstel van het lid van den raad J. v. d. Steen inzake het verleenen van eene gratificatie aan bet onderwijzend personeel aan bizondere scholen. 16. Vaststelling van hef reglement voor de schoolvergaderingen. 17. Verzoek om verhooging der bijdrage van het Rijk en de Provincie in de kosten der Vis- scherij school. 18. Dekking tekort van het Levens- middelenbedrijf ever 1917. 19. Uitbreiding administratief per soneel politiebureau teIJmuiden 20. Adressen a. van L. Kamer en J. P. van Tig- gelen om eene vergoeding we gens meerdere nouwkosten uit breiding school B b. van de keurmeesters van den gemeentelijken vleeschkeurings- dienst inzake herziening hunner bezoldiging c. van de wed. Assies om ver goeding voor de .vermissing van een cape in school D d. van K. Jansen om gebruik van het gymnastieklokaal van school H te Velseroord e. van J. Pronker e. a. om de gelegenheid te openen aan de Visscherijsehool opleiding te ontvangen vcor stuurman op de groote vaart f. van C. Joppe alsvoren voor machinist op de groote vaart g. Van het Nederlandseh school museum om een bijdrage. 21. Overlegging staat als bedoeld bij art. 148, al. 2 der Bouw- en Woning verordening. 22. Benoeming van a. een ambtenaar van den burger lijken stand b. twee onderwijzers en een on derwijzeres aan school H c. een arts belast met de leiding van drie cursussen in eerste hulp bij ongelukken d. een leeraar in de zeevaartkunde aan de gemeentelijke Vissche rijsehool e. een lid der plaatselijke school commissie f. een lid der levensmiddelencom missie. 23. Belastingzaken. Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. idee van eentonigheid beslist on dervangen wordt. Meermalen reeds waren we in de gelegenheid de goede hoedanigheden van dit koor op te merken en te mogen vermei den en .ook ditmaal zal het zeker alle toehoorders met het meerendeel harer liederen geboeid hebben. We zeggen het meerendeel, want niet alle liederen hebben ons op dezelf de wijze kunnen bekoren. Dat ook de klankverhouding bij sommige liederen niet zoo was als we die wel zouden wenschen, komt dunkt ons alleen hieruit voort, dat de vele sopranen wat domineeren over de alten en met name de tenoren. Ofschoon in die beide partijen eveneens uitnemende krachten schuilen, zou versterking dier beide het geheel nog ten goede komen. De bassen zijn mooi en sterk ge noeg. .Dat de solisten eveneens veel bijval zouden oogsten, daarvan gaf fle vermelding der namen ons reeds de verzekering, voor zoover we die kenden en ook Mej. Tilly Moes, die we tot heden nog niet het ge noegen hadden te hooren, bekwam daarvan haar gerechte en eerlijk toekomend deel. Hadden we reeds een goeden in druk gekregen van de lieve, artistieke verschijning, toen zij ons de juist niet zoo hooge eischen stellende serenade van Handel voor de pauze deed hoorenia het tweede gedeelte boeide zij haar gehoor in alle vier onderdeeïen, waarbij zij op verdien stelijke wijze, met talent en juiste opvatting werd begeleid door Mej. F. Boomgaard. Van de door Frouwke gespeelde solonummers heeft ons ook het Scherzo (es-moll) van Brahms wel het meest geboeid en bekoord. Met veel virtuositeit, met gevoel en techniek werd dit meesterwerk, dat hooge eischen stelt, weergegeven en we verheugden ons in de bloe menhulde, die beide jongedames te beurt viel. Met vaste hand, als altijd heeft de heer de Nohel zijn groot koor wederom geleid en het geheel is de groote belangstelling overwaard geweest. Dat de orgelbegeleiding, bij den heer J. A. Falk, in vertrouwde handen was gegeven, dar, nietwaar behoeven we eigenlijk niet te rele- veeren. Voor de volledigheid willen we dit echter nog eens bevestigen. VELSEROORD. heid regeeringsartikelen aanmerke lijk heeft verminderd. VELSEN. SANTPOORT. zaak: P. W. 0., losse werkman te Sant poort, door het hof te Amsterdam wegens diefstal van visch veroor deeld tot 1 maand gevangenisstraf. Het beroep werd verworpdfa. Uit de Gemeente. J. H. B. te Velsen f4 of 4 dagen hechtenis, wegens overtreding der Arbeidswet; P. H. te Velsen 3 maal f25 of 3 maal 25 dagen hechtenis, wegens overtreding der Huurcom- missiewet. Wij raden onzen lezers de opga ven der nieuwe aangeslotenen iedere maand uit onze courant te knippen en in de gids te plakken. De Commissie ^an advies voor de Visscherijsehool adviseerde het ver zoek niet in te willigen, daar de heer Küthe vroeger geen vast leeraar wenschte te zijn en thans de pen sioensbijdragen ten laste der ge meente komen. B. en W. zeggen, dat deze meer dere kosten voor 1918 f 184 bedragen. Verslag over het jaar 1917 van de afdeeling Velsen. Het jaar 1917 ligt weer achter ons en dan is het een der plichten van uwen Secretaris om het ge beurde in de afdeeling lover dat tijdperk, in groote trekken weer te geven, naar voren te brengen wat IJMUIDER COURANT 2 K.G. Aardappelen 50 gram Havermout 50 gram Bak- en Braadvet. Looft den Heer. De Christelijke gemengde Zangvereeniging „Looft den Heer" heeft Woensdag de eerste van haar twee uitvoeringen gegeven. De belangstelling voor deze uitvoe ring is zoo stijgend, dat op één avond het gebouw voor Christelijke Belangen allen, die de uitvoering willen bijwonen niet meer kan be vatten. 't Bleek daarom noodig het aantal belangstellenden over twee avonden te verdeelen. Die belang stelling is alleszins verklaarbaar. Een gemengd koor, waarvan het aantal werkende leden blijkbaar nog steeds toeneemt en dat dus deswege reeds een groot aantal aanhangers heeft, dat onlangs in een wedstrijd belauwerd werd en dat het eenige goede gemengde koor op Uinuiden is verdient de haar zoo ruim ge toonde sympathie. Het bestuur heeft in overleg met den Directeur den heer P. de Nobel te Haarlem, de goede smaak de koorzang te doen afwisselen met solovoordrachten van zeer goede solisten, zoodat elke Bedankt. Ook Ds. G. H. A. v. d. Vegte te Groningen heeft voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier bedankt. Chr. Sociale Party. - In het ver slag der vergadering, alhier gehou den, stond dat Mr. Dr. van de Laar reclame kwam maken voor deze nieuwe partij. Men verzoekt ons te melden, dat deze partij niet als zoovele andere pas is ontstaan, doch dat zij reeds in 1912 bestond. Broodkaarten. Aan den burge meester is door het bestuur der R.K. Vakvereenigingsccöperatie Vel seroord, in overleg met den voorz. der afd. Velseroord van den Ned. R.K. Volksbond een schrijven ge richt, waarin, naar wij in de N. H. Ct. lezen, het verzoekt een wijziging te brengen in de thans bestaande regeling der broodkaarten, waarvan de verlenging niet alleen het brood rantsoen mindert, maar ook de op heden daarop verkrygbare hoeveel Burgeravondschool. De uitrei king der diploma's bij de sluiting van den cursus der Burgeravond school zal plaats hebben op Vrijdag 12 April a.s. des avonds te 7 uur in het gebouw der school. Personalia. Het einddiploma der Rijkstuinbouwwinterschool te Alkmaar is uitgereikt aan den heer A. J. Vendel van bier. Hooge Raad. De Hooge Raad heeft arrest gewezen in de volgende Er is niet meer. Op haar aan vraag, ingevolge de nieuwe bepa lingen op de voedselvoorziening aan zieken, zwakken en kinderen, ont ving de gemeente Velsen met hare steeds uitbreidende bevolking van 25000 zielen.... één baal rijst, één baal gort en zevenhonderd kilogram kindermeel. Van het overige aan gevraagde kon, naar wij in Het Volk lezen, niets worden verstrekt. Kantongerecht. De Kantonrech ter te Haarlem deed de navolgende uitspraken Telefoongids. De telefoon-abon- né's ontvingen deze week een nieuwe plaatselijke gids, wat wel noodig was, want de vorige was al ander half jaar oud. Leeraar visscherijsehool. B. en W. stellen voor den heer G. F. C. Kiifche, op diens verzoek, met ingang van 1 April vast aan te stellen als leeraar in de zeevaartkunde aan de Visscherijsehool. Noord-HoU. VereenHet Witte Kruis.

IJmuider Courant | 1918 | | pagina 1