ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN No. 255. Zaterdag 20 April 1918. 3e Jaargang Administratietrareaii en Drukkerij JAC. SINJEWEL, WILLEMSPLEIN IJMUIDEN, Teleioon 153. Verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. ABONNEMENTSPRIJS70 ets,, per 3 maanden, franco per post 85 ets., voor het Buitenland f 1.25 Verhoogd met 10 ets. Oorlogstoeslag. ABONNEMENTEN worden aangenomen aan het Bureau en hij de Agenten. REDACTIE-ADRESTrompstaaat 85, Velseroord, Telefoon No. 141 Uitgave van de Naaml. Venn. Uitgevers Mij. aIJmuiden". ADVERTENTIËN van 15 regels 75 ets. Iedere regel meer IS et». Kleine advertentiën en familieberichten 7 ets per regel bij vooruitbetaling Ingezonden mededeelingen 25 ets. per regel. Advertentiecontracten tegen zeer billijk tarief. Advertentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG en ZATERDAG tet 9 uur v.m. Tot plaatsing van advertentiBn van buiten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd het Advertentiebureau P. F. C. ROELSE IJMUIDEN. eerste blad Kleine advertenties en fa milieberichten kosten bij vooruitbetaling slechts 7 cent per regel. Dringend verzoek om bij verhuizing het oude en het nieuwe adres, niel aan den looper, doch aan ons bureau WILLEMSPLEIN 11, op te geven. De Administratie. Advertentiën voer dit blad worden aangenomen aan het bureau WILLEMSPLEIN !jreg&aidg@ (Drukkerij Sin- jewel), in het advertentiebu reau van den heer P. P. C. ROELSE, K^MjalsSraia!:. Te Velseroord bij 21. v. Til burg, WiSJefopordslr. 85. en bij J. v. tlouweliagen, Trompstraat Velseroord Te Velsen en Wijkeroog bij K>. Scbermss», Ooodlnn L 47, Wijkeroog. Te Santpoort bij P. va© Plenrs, Boekbaadel. Officieel. Sebruik van vervoermiddelen langs spoorweg, tramweg of te water. De Burgemeester van Velsen vestigt de aandacht van belanheb- benden op onderstaande beschikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, dd. 15 Maart 1918. De Minister van Landbonw, Nij verheid en Handel het noodzakelijk oordeelende, dat door belanghebbenden worden vergoed de kosten van admini stratie verbonden aan de verstrek king door de afdeeling Crisiszaken, bureau Vervoer, van ?het Departe ment van Landbouw, Nijverheid en Handel, van de bewijzen van ont heffing van verbodsbepalingen, ten aanzien van het gebruik van ver voermiddelen, hetzij langs den spoor weg, den tramweg of te water brengt ter kennis van belangheb benden, dat de aanvragen om zoo danige ontheffingsbewijzen van af 18 Maart 1918 zullen vergezeld moe ten zyn van een postbewijs, gesteld ten name van het bureau Vervoer der afdeeling Crisiszaken van het Departement van Landbouw, Nij verheid en Handel. De vergoeding bedraagt 25 cents of een veelvoud daarvan, met dien verstande, dat voor elke 10000 K.G. of een gedeelte daarvan 25 cents gerekend wordt. De minimum-vergoeding per onthef- fingsbewgs bedraagt 25 cents. In de aanvragen moet in verband hier mede o.m. worden vermeld het ge wicht in kilogrammen van de te verzenden goederen. Aanvragen, bij welke niet de ver schuldigde vergoeding is gevoegd, of voor welke bet bijgevoegde be drag ontoereikend is, zulien niet in behandeling worden genomen, al vorens de vergoeding tot het ver schuldigde bedrag door het bureau Vervoer is ontvangen. In het geval het verzoek niet voor inwilliging vatbaar is, vindt geen restitutie der betaalde vergoeding plaats. De vergoedingen voor door be langhebbenden niet gebruikte ont heffingsbewijzen zullen niet worden gerestitueerdbij aanvragen om verlenging van den geldigheidsduur van een ontheffingsbewijs zal door belanghebbenden de minimum-ver goeding van vijf en twintig cents per ontheffingsbewijs moeten wor den gevoegd. Mondelinge, telefonische of tele grafische aanvragen kunnen door het bureau Vervoer niet in behan deling worden genomen dan na ont vangst van de verschuldigde ver goeding. Verordening Militair Gezag, De Commandant van de Stelling van Amsterdam, uitoefenende het militair gezag, bedoeld in de wet van 23 Mei 1899, Stbl. No. 128; Gelet op bet Kon. besluit van 8 September 1914 Stbl. No. 448; waar bij de Gemeente Velsen in Staat van Beleg is verklaard: Gezien artikel 22 van die Wet; Stelt de navolgende verordening vast. Art* 1. Het is aan een ieder, die niet voor dienst of voor het verrichten van werkzaamheden in het kamp te Velsen moet zijn, zon der toestemming van den kamp- commandent, verboden het voetpad langs de Zuidzijde van het Noord zeekanaal te betreden of te berij den, voor zoover dat voetpad loopt langs het kamp voornoemd. Art. 2. Het in art. 1 bedoelde verbod geldt niet voor: c. personeel van de Kennemer Electrieiteits-Maatschappij Art. 3. Overtreding van deze verordening wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste één maand of geldboete van ten hoogste 300 gulden. Art. 4. Deze verordening treedt in werking onmiddelijk naderzelve afkondiging. Uitgevaardigd te Amsterdam den vijftienden Mei 1917. De Generaal Majoor, Stellingcommandant, A. R. Ophorst. GEMEENTER AADS VERG ADERING De BURGEMEESTER der Ge meente Velsen maakt bekend, dat eene voortgezette Openbare Verga dering van den Raad is belegd tegen Dinsdag, den 23 April 1918, des namiddags ten 71/* ure, ten Gemeen tehuize. 19. Openbare Vergadering Nog te behandelen punten der agenda 12. Aanvulling der verordeningen op de gaslevering en de wa terlevering in verband met vorderingen op naar elders verhuisde debiteuien. 13. Aanwijzing onderwijzers voor het geven van lessen buiten de gewone schooluren. 14. Verhooging crediet school voe ding- en kleediDg voor 1918. 15. Voorstel van bet lid van den raad J. van der Steen inzake het verleenen van eene grati ficatie aan het onderwijzend personeel aan bizondere scho len. 16. Vaststelling reglement voor de schoolvergaderingen. 18. Dekking tekort van het Le- vensmiddelenbedrijf over 1917 (In verband hiermede zal ook de behandeling van de balans en verlies- en winstrekening opgenomen in gemeenteblad no. 105 van 1918 aan de orde worden gesteld.) Uitbreiding administratief personeel politiebureau te IJmuiden. Apressen van L. Kamer en J. P. van Tiggelen om eene vergoeding wegens meerdere bouwkosten uitbreiding school B c. van de wed. Assies om ver goeding voor de vermissing van een cape in school D 21. Overlegging staat als bedoeld bij art. 13g, al. 2 der Bouw en Woningverordening. 21a Voorstel van het lid J. A. Dalmeijer om adhaesie te be tuigen aan bet door den ge meenteraad van Amsterdam verzonden adres aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal inzake het wetsont werp tot heffing van opcenten op de dividend- en tantieme- belasting. 22. Benoeming van c. een arts belast met de lei ding van drie cursussen in eerste hulp bij ongelukken e. een lid der plaatselijke school commissie Aan de agenda wordt toegevoegd het volgende punt 21f> Intrekking van het raadsbe sluit dd. 22 Maart j.l. inza ke het verzenden van brie ven omtrent de gaslevering door Haarlem. In verband met het bespro kene in besloten vergadering stellen burgemeester en wet houders den gemeenteraad voor bovenbedoelde brieven niet te verzenden. Schietoefeningen De Kolonel der Marinier Com mandant van de Positie IJmuiden, maakt bekend, dat schietoefeningen gehouden zullen worden op Vanaf des avonds 9 uur, (Zomer tijd) tot het einde der schietoefe ningen is de haven van IJmuiden gesloten voor alle uitgaande, zoowel als voor alle binnenkomende vaar tuigen. Gevaarlijk is de geheele haven bewesten de westeiijke punt van het Sluiseiland, zoomede dé zee bezuiden de havenas binnen een sector, be schreven uit den kleinen lichttoren met een straal van 3 zeemijlen. In het gevaarlijke gebied mag niet gevaren, geviseht of geankerd worden. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op de Verordening van het militair gezag van 25 April 1917 (Regeling der Scheepvaart bij schietoefeningen te IJmuiden en in de territoriale zee). Vastgesteld te IJmuiden, 15 April 1918. De Kolonel der Mariniers, Comman dant van de Positie IJmuideD, LINCKERS. men er al van gemaakt) is, ofschoon deze toch al eenige jaren bestaat. Wij weten van vreemdelingen, die naar deze straat vroegen, maar die door Velseroorders niet terecht kon den geholpen worden. Bovendien behooren de naam bordjes van een straat, wanneer deze bebouwd wordt, steeds naar de hoeken daarvan gebracht te wor den. Dit is b.v. aan de Julianakade te IJmuiden nog niet gebeurd. Plaatselijk Nieuws. Straatnamen. Voor de namen der straten in onze gemeente behoorde beter ge zorgd te worden. In IJmuiden en Velseroord krijgen nieuwe straten de namen van zee helden. Maar bij vergissing werd de van Heemskerkstraat te IJmuiden Maarten inplaats van Jacob van Eèemskerkstraat gedoopt. Later heeft men in den raad die vergissing er kend en hersteld. Maar alleen in den raad. Op de bordjes staat nog steeds Maarten en wordt dus de kunstschilder inplaats van dp zee held geëerd. Deze vergissing is al zoo ingeburgerd, dat in het gesprek en in de courant, in advertenties, steeds de verkeerde naam wordt genoemd. Het gemeentebestuur dient ervoor te zorgen dat dit zoo spoedig mogelijk ophoudt. Voorts dienen nieuwe straten, ook al staan er maar enkele huizen, van naambordjes te worden voor zien. Vele menscben te Velseroord weten nog niet waar de De Casem. brootstraat (Kaasenbroodstraat heeft IJMUIDEN. De HaarlemsGhe Cabaretclub, waarvan de heer W. Dyserinok Voor zitter, de heer Prent Secretaris en de heer Mr. P. Tideman Penning meester is, beschikt over 72 wer kende krachten, verdeeld in 20 clubs. De een wat beter jdan de andere, zoodat men om de beurt executan ten van de bovenste-, en ook wel van de lagere plank krijgt. Dat de club, Donderdagavond voor de tweede maal hier opgetreden, wel voldaan heeft, moge hieruit blijken, dat aan alle medewerkende dames en heeren een gouden sou venir werd aangeboden; de dames een broche, den heeren een dasspeld, alle met de initialen S. IJ. (Sema phore IJmuideD). Een der clubs, natuurlek een van de bovenste plank, genoot de eer onlangs in het pantserfort voor H. M. de Koningin te mogen optreden bij Haar bezoek aan het fort. De Haarlemsche Caba retclub bestrijdt nagenoeg alle on kosten uit vrijwillige bijdragen. VELSEROORD. De opkomst was bevredigend, doch had grooter kunnen zijn. De vergadering werd geleid door den voorzitter van het Suppletie fonds, de heer J. Smit. Het woord werd gevoerd door de heeren P. Vermeulen, A. Taanman enJ. Bre der veld, die allen opwekten tot IJ MUIDER COURANT VERBODEN VOETPAD. a. de waterstaatsambtenaren en beambten. b. pachters van rijksgronden. d. de opvarenden van vaartui gen, die gemeerd liggen aan den zuidelijken oever van het Noordzeekanaal ter hoog te van het kamp. Lasten en bevelen ieder overeen komstig het hierboven geregelde zich te gedragen. 20. a. VOORTGEZETTE van den Gemeenteraad van Velsen, op Dinsdag 23 April 1918 des namiddags 71/* uur ten gemeentehuize. b. van de keurmeesters van den gemeentelijken vleesehkeu- ringsdienst inzake herziening hunner bezoldiging; d. van K. Jansen om gebruik van het gymnastieklokaal van school H te Velseroord e. van J. Pronker e. a. om de gelegenheid te openen aan de Vissche rij school opleiding te ontvangen voor stuurman op de groote vaart f. van C. Joppe als voren voor machinist op de grooto vaart g. van het Nederlandsch School museum om een jaarlijksche bijdrage h. van Velsen's Ziekenfonds om eene bijdrage. a. een ambtenaar van den bur gelij ke stand d. een leeraar in de zeevaart kunde aan de gemeentelijke Visscherijschool f. een lid der levensmiddelen commissie. 23. Belastingzaken. in de haven van IJmuiden en in de territoriale zee bezuiden de havenas Dinsdag 23 April, Woensdag 24 April, Donderdag 25 April, aanvan gende 9Yj uur 's avonds (Zomertijd). De 167ste. 't Is een respectabel aantal. 167 Feestavonden voor de gemobiliseerde troepen in de stel ling Amsterdam alleen reeds gegeven door de Haarlemsche Cabaretclub. Daarvan hebben de militairen van het barakkenkamp aan de Séma- phore alhier Donderdag j.l., dank zg de zorgen van den heer E. Wes- terwijk Bosdijk, Res. Ie luit. der Artillerie voor de derde maal kun nen genieten. Een aardig stukje mu ziek, wat vroolijke liedjes, een grap pig blijspelletje en een English song and dans, 't juist wat de manschap pen graag hooren en zien en 't was geen wonder, dat de zaal geheel gevuld was en de hoogere officie ren uit de positie IJmuiden door hun tegenwoordigheid blijk van be langstelling gaven. Uitgesteld. Het concert ten bate van het Witte Kruisgebouw te Velseroord, te geven door IJmui- dens Mannenkoor, de Kunstkring en Dr. A. v. d. Horst, is een week uitgesteld en zal nu gehouden wor den op Vrijdag 26 April a.s. Suppletiefonds. Het Suppletie fonds (een fonds dat bedoelt het schoolgeld der kinderen, voor wie dit niet of slechts gedeeltelik be taald kan worden, te betalen of aan te vullen) belegde Woensdag in de Geref. Kerk een propaganda-avond.

IJmuider Courant | 1918 | | pagina 1