Woningbouwvereen. „ONS BELANG Heipalen - Brandhout. naar Willebr.str. 9. GOEDE BELOONING! dezen ambtenaar zal gelukken met Ten slotte werd behandeld een tet de commissie gerichtte open brief van den heer E. F. Romeling in het Weekblad „de Gids", waarin naar aanleiding van een geval van roodvonk te IJmuiden ernstige be schuldigingen worden geuit tegen den ontsmettingsdienst en voor namelijk tegen den behandelenden geneesheer, die fraude zou hebben gepleegd tegen de wet op de be smettelijke ziekten en tegen wien op dien grond volgens de meening van den schrijver door de commissie justitueel moet worden opgetreden Ten opzichte van den ontsmet tingsdienst bleek bij onderzoek aan de commissie, dat alle ontsmettings maatregelen volkomen naar den eisch waren genomen zoo spoedig dit mogelijk was en dat, zooals dit steeds geschiedt, het kenmerk aan de woning niet was aangebracht, omdat de patiënt terstond na de aangifte naar Haarlem was vervoerd. Ten opziehte van den behande lenden geneesheer werd aan de com missie het onderzoek gemakkelijk gemaakt door den Hoofdinspecteur van de volksgezondheid, tot wien de heer Romeling zich eveneens over dezelfde zaak had gewend en die aan de commissie mededeelde, dat bij met den waarnemenden in specteur Dr. Alderhoff, aan wien hij de klacht had toegezonden, van oordeel was, dat den geneesheer, die de aangifte deed, ten deze geen enkel zedelijk verwijt kan treffen." Intussehen was reeds aan de com missie by onderzoek gebleken, dat de behandelende geneesheer, zoodra hij tot de overtuiging was gekomen, dat de bedoelde patiënt aan rood vonk leed, met den meesten spoed alle maatregelen had genomen, die hij tot zijne beschikking had en die konden strekken tot vermindering van het gevaar voor besmetting. Aangezien derhalve, volgens de eenparige meening der commissie, niet alleen de aanklacht van den heer Romeling volkomen ongegrond was, maar de behandelende genees heer zelfs met groote voortvarend heid en nauwgezetheid had gehan deld, spreekt het van zelf, dat er voor de commissie geen enkele aan leiding bestond om aan den wensch van den schrijver gevolg te geven. Bovendien voor de schoolvoeding 242 porties en 70 porties voor de nachtploeg-arbeiders der papier fabriek. VISSCHERIJ. Reederij: Naaml. Venn. Exploi tatie en Administratie Maatschappij „Shamrock 1" schipper: R. Zwem mer, beiden te IJmniden. De schipper, als getuige gehoord, verklaarde, dat de Prosper met 7 man aan boord, op 14 Maart ter vischvangst was uitgevaren, om het bedrijf bij Doggersbank Noord uit te oefenen. In de vrije vaargeul waren bij het uitvaren vrij veel mynen. Er stond tijdens de vaart steeds één man op den uitkijk en een aan het roer. Slechts wanneer er gewerkt werd, dan verviel de uitkijk meestal. Op de terugkeer op 21 Maart had men des avonds nog één mijn gezienmeer heeft getuige niet kunnen opmerken. In den vroegen morgen van den 22en op ongeveer 40 mijlen Z.W. van Doggersbank Noord, dat aan stuurboordzijde ge passeerd was, juist vóór het aflossen van de wacht had de ontploffing, die veroorzaakt werd door het stooten op een mijn, plaats. Een der matrozen was van dek even naar beneden gegaan, zoodat er op het oogenblik der ontploffing slechts één man aan dek was. Getuige zelf was bezig met den stuurman koffie te drinken. Het schip, dat een vaart van 5 i 6 mijlen geloopen had, scheen bijna terstond te zullen gaan zinken. Fluks is de boot uitgewor pen, waarin getuige met een twee tal mannen plaats nam. Want toen men de anderen zocht, vond men één matroos dood op het dek liggen, de anderen waren in de diepte ver dwenen. Getuige deed in de boot een zeil opsteken en na veel om zwervingen werd men door een voorposthavenschip opgenomen, dat het drietal te Wilhelmshafen binnen bracht. Hier is getuige en de over levende bemanning vrijwel als ge vangene behandeld. Het duurde 8 dagen eer men den consul te spreken heeft gekregen. Eindelijk mocht men via Emden naar ons land terugkeeren. Getuige had een vangst van f 2500 aan boord. Een der leden van den Raad vroeg, of de schipper bij zijn vertrek be kend was met het feit, dat er in de vaargeul nog al mijnen lagen en de plaats hunner ligging. De schipper antwoordde, dat men nimmer een juiste of bij benadering gegiste opgave kon krijgen. De stuurman bevestigde de ver klaring van den gezagvoerder. De inspecteur wees er op, dat het plicht is om zooveel mogelijk uit te kyken. Het zal wel niet altoos baten, maar de voorzorgsmaatregelen kunnen niet te groot zijn. Daarna werd het onderzoek ge sloten. De Raad zal later uitspraak doen. Uit d@ Provincie ORGELBESPELING in de groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 2 Mei 1918 des avonds van 78 uur door den heer Louis Robert. Programma 1. Praeludium et Fuga d ki. t. J. S. Bach. 2. Trois Pièces J. Ph. Rameau (1685—1764) b. Musette en Rondeau c. Air majestueux 3. Choral b kl. t. César Franck 4. Bén édiction nuptiale C. Saint-Saëns 5. Fiat Lux Th. Dubois Voor den Holdert-beker werd ge kampt tusschen Z.V.V. I en Kin heim I met den uitslag 2—0 voor Z.V.V. Burgerlijk© Stand der gemeente Velsen, van 20 t/m 30 April 1918. BEVALLEN: E. Stolk—Geugjes z.G. TrompVerdikt d.C. W. van de Wallvan Booma z.M, E. SchaapRoth d,; C. Heeremans Turkenburg d.C. RutteRutte d.P. MinnebooMeesters z.H. E. Hofmande Busser z.; A. de GraafMooij z.; A. H. H. Smit— Ari z.C. N. van OoyenErkelens d.; E. Jansen—Maas z.; C. S. KraaijenoordSmit d.W. van Schippers z.G. StamMaarleveld z.) H. Ankerde Vries d.N. C van SchadewijkRedelykheid z.; G. RomkesPlaatsman d. ONDERTROUWD: G. Siewertsen en G. Zwart. R. Blankestein en M. J. Klauwers. J. van den Oever en J. Stekelenburg. R. van der Wal en A. Jongbloed. H. J. Ver schoof en M. Gerritsen. GETROUWD: N. J. Struiken en A. C. Vendel. J. J. Bosman en A. van der Wateren. OVERLEDEN: M. Post, 4 jaren d. v. S. Post en M. den Duik. N. Molenkamp, 20 jaren z.v. K. Molen kamp en M. Lusthuis. A. J. Reijnen 25 jaren, echtgenoot van M. W. Blok A. H. Michel, 8 jaren, d. v. A. Michel en A. Rieuwer. A. Groot, 5 weken d.v. C. Groot en B. Smits. M. Strick, 72 jaren, echtgenoote van P. Dictus. A. Michel, 1 jaar z.v. A. Michel en A. Rieuwer. SPORT. VOETBAL. Zondag zijn de serie wedstry den van Kinheim voortgezet met den volgenden uitslag Kinheim II—V.S.V. III 1—0. T.O.S. I—R.C.H. IV 1—0. Schoten II—Schoten III 3—2. Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. Toegelaten tot de eerste klasse is M. Vastenhouw van hier. Tot agent van politie bij den opsporingsdienst zijn benoemdJ. L. Smits, agent-schrijver en J. C. Baart, agent. Tot agent-schrijver is benoemd J. Combé, agent van politie. VELSEROORD. Perceel 19, een woonhuis aan den Zeewegno. 15, gekocht door D. van Rooyen alhier voor f 1452. Perceelen 35—37, drie woonhuizen aan den Willemsbeekweg, 1416, gekocht door G. J. A. Meijer alhier voor f 4557 perceelen 38—40, drie woonhuizen aan den Willemsbeek weg 113115, gekocht door G. J. A. Meijer voor f 4550. De overige perceelen werden op gehouden. VELSEN. Toegelaten werd tot de eerste klasse H. M. Nauta van hier. AGENDA. DONDERDAG. Boazbank. Visseringstraat 12, 7—9 uur. Vrijz. Dem. Kiesvereen. Open bare Vergadering, spreker de heer Th. M. Ketelaar. Hotel No. Een, half acht. VRIJDAG. VerkoopiDg van woon-en winkel huizen door Notaris Dolleman, Ho tel No. Een, 2 uur. Advertenties. Schipper met Volk, Dagmeisje. nette Werkster VOERMAN Bij het bedrijf Reinigings-en Ont smettingsdienst der Gem. Velsen wordt gevraagd een in tijdelijken dienst. Schriftelijke sollicitaties ia. te zenden, voor 8 Mei h.8. aan den Directeur. In lichtingen te verkrijgen namiddag 56 uur aan het kantoor. 2 gem. sk&pkamers met zitkamer Gemeubileerde Kamer Slaapkamer, Zit- en Slaapkamer, W oonhuis, VERU38SBI Portemonnaie met eenig geld, f 1.50 en gouden dameshorlogeket ting op Zaterdag of Zondag j.l. van Oranjestraat naar het strand. Togen goede belooning terug te bezorgen bureau van dit blad. Zes Kippen, een kinderwagen. Gemakkelijke Stoel, WONING HEIPALEN, veHoskundig© IS VERHUISD van STATiOliSWEG 34 een Woonhuis, BEKENDMAKING ingevolge art. 28 "W. v. K. Bij akte verleden voor den onder- geteekende d.d. 27 April 1918, is tusschen de heeren Theodorus Albers, koopiaan, wonende te Zantvoort en Francois Philippe Kampschreur, admi nistrateur, wonende te Amsterdam, opgericht eene vennootschap onder de firma „De Nedeilandsche Viseh- export „Ajbers en Co.", ten doel hebbende het handelen in- en expor teeren van visch, met alles wat daartoe in den ruimsten zin geno men, behoort. De vennootschap, welke is geves tigd te IJMUIDEN, gemeente VEL SEN en te AMSTERDAM is aange gaan voor een tijdvak van negen jaar acht maanden en vyftien dagen en wordt gerekend te zijn aange vangen 15 April 1918 en alzoo te eindigen op 31 December 1928. Zij wordt na verloop van dit tijdvak telkens voor een. tijdvak van 10 jaren verlengd, en zij kan door ieder der vennooten worden opgezegd tegen 31 December van elk jaar bij aan- geteekenden brief vóór 1 Juïi daar- aanvoorafgaande. De vennooten zijn zoo te zamen als ieder afzonderlijk bevoegd tot het teekenen van alle stukken en bescheiden, het teekenen, acceptee ren en enaosseeren van wissels en ander handelspapier, het gebruik maken van credieten, het aangaan van geldleeningen en het verrichten van aile handelsdaden het bedrijf der vennootschap betreffende, een en ander echter een bedrag van Een Duizend Gulden Diet overtref fende, zonder dat door eenigerlei splitsing aan deze bepaling mag worden te kort gedaan. Voor het verrichten van hande lingen en het aangaan van verbin tenissen als biervoor bedoeld welke een bedrag van meer dan Een Dui zend Gulden ten onderwerp hebben is steeds de medewerking en onder- teekening van de beide vennooten noodzakelijk, evenals voor het ver krijgen, vervreemden en bezwaren van onroerende zaken en schepen, het aangaan van andere dany de hiervoor bedoelde geldleeningen, van borgtochten ten laste van de ven nootschap, het voeren van- en het berusten in rechtsgedingen, het on derwerpen van geschillen met derden aan de beslissing van scheidslieden, het berusten in hunne uitspraken, het aangaan van dadingen, zoomede het aanstellen, ontslaan salariëeren van personeel der vennootschap. De vennooten mogen, zonder weder zij dsche toestemming in het aandeel, hetwelk zij in de vennootschap heb ben, niemand als deelgenoot aan nemen, noch hun aandeel aan derden overdragen, noch hun rechten als vennoot door een lasthebber of krachtens eenige andere rechtsver houding doen uitoefenen of hun ver plichtingen als zoodanig doen ver vullen. W. A. DóLLEMAN, Notaris te IJmuiden. Zij, die lid zijn, of zich opgegeven hebben voor het lid maatschap van bovenstaande vereenïging, worden drin gend verzocht, hun volledig adres, onder vermelding van hun beroep, seis rif lelijk aan ondergeteekende op te geven. F. M. KR1NGS, Secretaris, Bik- en Arnoldkade 40. CHRISTELIJK-SOCIALE PARTIJ. Openbare Vergadering te Wijkeroog opdinsdag 7 Mei te 8 uur in HOTl'iL „DE PRINS' Spreker: Mr, Dr, R. VAN DE LAAR, van Ge «dringen, Onderwerp: Tan uit Ch ristelijk beginsel tegen Behoudzucht en tegen Socialisme. TOEGANG YR1J. DEBAT VRIJ. meer sucees bij het bestuur van het Gesticht [op verbetering aan te drin gen dan de commissie te beurt mocht vallen. Centrale Keuken. De Centrale Keuken heeft vorige week ver strekt: Maandag 681, Woendag 713 en Zaterdag 696 porties. Totaal 2090 porties, tegen 2083 de voor gaande week. De ramp van de Prosper. De Raad v. de Scheepvaart heeft een on derzoek ingesteld naar het door een ontploffing, vermoedelök door een een myn, getroffen worden op 22 Maart 1918 van het zeilvisschers- vaartuig Prosper IJM, 250, waarbij het schip zonk en vier schepelin gen om het leven kwamen. Schilderkunst. De kunstschilders C. Breitenstein te Velsen en A. L. Koster te Haarlem, stellen schilde rijen en teekeningen ten toon in het Waaggebouw te Haarlem. De tentoonstelling is van 28 April tot en met 6 Mei geopend van 10 tot 5 uur dageiyks. Distributie van regeeringsvisch. - Naar we vernemen is een regeling voor de distributie van de regeeringS' visch in bewerking, waarbij deze weder zal loopen over de pJmuider vischhandelaren. De orders van ge meentebesturen en levensmiddelen bureaux zullen daarbij over het Centraalbureau blijven" loopen, die ze aan de handelaren ter uitvoering geeft. Rijwieldief aangehouden. - Door de recherche alhier is aangehouden de soldaat van het reserve-bataljon D., N. L. R. K., verdaoht van dief stal van een rijwiei ten nadeele van den veldwachter Bosman te Velsen. Onderwijs Aan de Da Costa Kweekschool te Haarlem is bevor derd van de eerste naar de tweede klasse M. K. Rietdijk van hier. Rijwieldiefstal. Tegen Th. v. d. H. te IJmuiden, die in de maand Fe bruari te Velsen een fiets had weg genomen, werd voor de Haarlemsche rechtbank drie maanden gevange nisstraf gevorderd. Promotie bij de politie Met in gang van 1 Mei is tot hoofdagent van politie benoemd de heer S, Zandstra, thans agent bij den op sporingsdienst. Verkooping. Bij de gisteren in de zaal Flora alhier door Notaris Boerlage gehouden verkooping werd perceel 1, 2 woonhuizen aan de Kalverstraat gekocht door A. enP. Bleeker alhier voor f 1750 perceel 2, een bouwterrein aan den Engel- mundusweg werd opgehouden, per ceel 3, .twee woonhuizen, Engelmun- dusweg 56 en 58, gekocht dcor A. en P. Bleeker voor f 1650perceel 4, twee woonhuizen aan den Engel mundusweg 68 en 70, gekocht door A. en P. Bleeker voor f 1925per ceel 5, zes woonhuizen aan den Engelmundusweg en grond daar achter 44—54, gekocht door F. J. Kochx alhier voor f 5255perceel 6, vier woonhuizen aan den Engel mundusweg 36—42, gekocht door A. en P. Bleeker voor f 3600. Bevorderd. Aan de Da Costa kweekschool te Haarlem is bevor derd van de tweede naar de derde klasse A. C. Nijhout van hier. Kweekschool. Aan de Da Costa Kweekschool te Haarlem is bevor derd van de tweede naar de derde klasse W. Rasmussens, van de eerste naar de tweede klasse G. L. van Rijswijk, beiden van hier. voor haringlogger gevraagd. Brieven fr. R 27, adv. bur. P, F. C. Koelse. Ondertrouwd HENDRIK J. VERSCHOOF en MATHY GERRITSEN. Rotterdam, Prins Hendriklaan 34 IJmuiden, Koningsplein 14. 26 April 1918. Huwelijksvoltrekking 15 Mei 1918 te IJmuiden. Geen ontvangdag. Voor terstond gevraagd een nette flinke DAGDIENSTBODE. Zich te vervoegen 's avonds tusschen 8 en- 9 uur bij Mevr. KEIJZE R, Conradstraat 18. Gevraagd een voor 2 keer per week, van half 8 tot 4 uur. Adres te bevragen Boekh. J. van Houwelingen, Velseroord. Aangeboden met of zonder pension. Adres TEERLINK, Huigenstraat no. te huur, zonder pension. Te bevragen bureau van dit blad. Gevraagd een geen broodkost, een maal middageten Omtrek Kanaalweg, Velseroord. Brieven letter C aan J. van Houwelingen, boekh. Velseroord. Te huur, prachtig gemeub. of ongemeub. op mooien stand van Velseroord, nabfi het station. Adres te bevragen bij J. v. Houwelingen, Boekh. te Velseroord. Te huur of te koop, een flink op besten stand te Velseroord. Brieven onder letter D, aan J. van Houwelingen Boekh., Velseroord. Te koop met nachthok en loop. Adres te bevragen bij J.v. Houwelingen Boekh. Velseroord. Te koop aangeboden Adres te bevragen adv, bur. P. F. C. Roelse. zitting en rug met leerdoek bekleed, ter overname aangeboden. Adres: bureau van dit blad. gezocht voor direct of later, desnoods met overname van net onderhouden inboedel. Brieven onder letter Z. P. bureau van dit blad. Te koop 40 stuks afgekeurde zware dennen lang 8 M., dik 1 M. v.d. kop 85 c.M. om trek, Te zien op het werk van de Aan nemers VERSTOEP EN ZONEN te Spaarn- dam, Kanaal B. Hoogste bod wordt in gewacht bij de firma J. HEINEMAN EN ZONEN, Houthandel,, Hilversum. Uit de hand te koop staande aan de De Rijpstraat 10, waarin voorkamer, aehterkamer, 2 slaapkamers, schuur en erf. Te bevragen aan bovenstaand adres. J7

IJmuider Courant | 1918 | | pagina 3