ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN No. 259. f3 Zaterdag 4 Mei 1918, Se Jaargang Administratiehureau en Drukkerij JAC. SiNJEWEL, WILLEMSPLEIN IJMUIDEN» Teleïoon 153. Verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. ABONNEMENTSPRIJS: 70 ets., per 3 maanden, franco per post 85 ets., voor het Buitenland f 1.25 Verhoogd met 10 ets. Oorlogstoeslag. ABONNEMENTEN worden aangenomen aan het Bureau en hij de Agenten. REDAGTIE-ADRESTrompstaaat 85, Velseroord, Telefoon No. lil Uitgave van de Naaml. Venn. Uitgevers Mij. „IJmuiden". ADVERTENTIËN van 1—5 regels 75 ets. Iedere regel meer 15 ets. Kleine advertentiën en familieberichten 7 ets per regel bij vooruitbetaling Ingezonden mededeelingen 25 ets. per regel. Advertentiecontracten tegen zeer billijk tarief. Advertentiën n t e r 1 ij k in te zenden WOENSDAG en ZATERDAG tot 9 uur v.m. Tot plaatsing van advertentiën van buiten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd, hei Advertentiebureau. P. F. C. JÜÖELSE IJMUID1N. Kleine advertenties en milieberichten kosten bij vooruitbetaling slechts 7 cent per regel. ia- Dringend verzoek om big verhuizing het oude en het nieuwe adres, aiel aan den looper, doch'aan ons bureau WILLEMSPLEIN 11, op te geven. De Administratie. Advertentiën voor dit blad worden aangenomen aan het bureau WILLEMSPLCltt Ijmuidea (Drukkerij Sin- jewel), in het advertentiebu reau van den heer P. f. C. ROELSE, KaHialstreai. Te Velseroord bij H. w, Til burg, Wlllubrordslr. SS. cd bij v. Houweliigeu, Trompstraat Velseroord Te Velsen en Wijkeroog bij O. Schermer, Dood las» L 47, Wij loeroog. Te Santpoort bij P» incurs, B©$ls;rÉM£i«i. Officieel. Centrale Keuken VELSEN. Menu. Maandag 6 Mei: Stamppot (Aardappelen met Snijboonen) 12 cent per portie. Woensdag 8 Mei: Stamppot (Aardappelen met Zuurkool) 12 cent per portie. Zaterdag 4 Mei Stamppot (Aardappelen met Koolraap) 12 cent per portie. De Burgemeester van Velsen maakt bekend dat de formulieren voor het verkrijgen van vet of bo- terkaarten, vanaf heden verkrijg baar zijn bij verschillende winkelirs en aan het Levensmiddelenbedrijf. Men vergete vooral niet om het nummer van de broodkaartenenve- loppe in te vullen. Aanvulling. De Burgemeester van Velsen brengt ter algemeene kennis, dat vanaf Woensdag 24 April 1918 op de broodkaart van het 47ste tijd vak, voor aanvulling wordt beschik baar gesteld: De burgemeester voornoemd, H. veb LOREN VAN THEMAAT. Militie-kicbting 1919, De Burgemeester van Velsen brengt ter kennis van belangheb benden, dat voor een aantal dienst plichtigen van de lichting 1919 de gelegenheid bestaat, te worden be stemd voor den Motordienst. Zij, die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, moeten hun verlangen daartoe vóór 15 Mei as. schriftelijk mededeelen aan den Com mandant der Depotafdeeting van den Motordienst te Delft. Bet schrijven behoeft niet gezegeld te zijn. Zij behooren daarbij op te geven naam en voornamen de gemeente waar zij voor de mili tie zijn ingeschreven en den da tum van geboorte. Het is wenschelijk, dat zij bij hun schrijven verklaringen overleg gen, waaruit hun bekwaamheid als motorrijder of in het chauffeursvak blijkt. Zij die voor den Motordienst wor den bestemd, ontvangen daarvan bericht. Zij zullen ter zijner tijd worden ingelijfd bij de Genietroe pen en na deze inlijving bij deDe- potafdeeling van den Motordienst worden overgeplaatst. Velsen, den 25 April 1918. De Burgemeester voornoemd, H. VER LOREN VAN THEMAAT. GEMEENTER AADS VERG ADERING De BURGEMEESTER der Ge meente Velsen maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den Raad is belegd tegen Dinsdag, den 7 Mei 1918, des namiddags ten 71/* ure, ten Gemeentehuize. Openbare Vergadering Agenda 1. Ingekomen stukken en mede deelingen. 2. Uitbreiding paardenstal. 3. Verhuring van noodwoningen. 4. Verlenging pacht van eenige tuintjes t9 Velseroord. 5. Ruiling van grond ten behoeve van volkshuisvesting. 6. Regeling erfscheiding in ver band met woningbouw aan de Kortenaarstraat. 7. Verhooging erediet voor ver breeding van één der toegangen tot het beltterrein. 8. Crediet voor het aanbrengen van automatische regelaars op de verwarmin gsketels in de scho len A. en C. 9. Idem voor verbetering van school E. 10. Verhooging aanvullingsvoor- schotten voor den bouw van woningen. 11. Intrekking van het raadsbesluit dd. 22 Maart j.l. inzake het verzenden van brieven omtrent de gaslevering door Haarlnm. In verband met het bespro kene in besloten vergadering stellen burgemeester en wet houders den gemeenteraad voor bovenbedoelde brieven niet te verzenden. De behandeling van dit voor stel werd in de raadsvergade ring van 23 April j.l. aange houden. 12. Aanvulling tarief waterlevering. 13. Wijziging gemeentebegrootiug en begrootingen gasbedrijf en waterleiding voor 1918. 14. Vaststelling rekening en verant woording kamer van koophan del en fabrieken over 1917. 15. Wijziging verordening op het beheer van het levensmiddelen- bedrijf in verband met bezoldi ging van den administrateur. 16. Begroeting levensmiddelenbe drijf voor 1918. 17. Verlaging van den meel prijs. 18. Verzoek van den raad van Krommenie inzake het zenden van een adres aan de Kroon omtrent den invoer van brood graan. 19. Advies van de levensmiddelen commissie tot het zenden van een adres aan da regeering omtrent de levensmiddelenvoor ziening. 20. Verweer tegen eene ingestelde rechtsvordering. 21. Voorstel van het lid van den raad J. van der Steen inzake het verleenen van eene grati ficatie aan het onderwijzend personeel der bizondere school. 22. Behandeling verordening op, de heffing van den hoofdelijken omslag. 23. Idem van eene belasting op openbare vermakelijkheden. 24. Bijdrage aan de Handelsvar- eeniging IJmuiden en Omstre ken voor 1919, 25. Financiëele besluiten. 26. Adressen a. van J. IJunik-Muzerie e.a. te Velsersoord inzake vesti- tiging van een bewaarschool in het gebouw van school H b. van het bestuur der RK. school te I Jmuiden om sub sidie voor bewaarschool- onderwijs c. van het bestuur der Ver- eeniging voor Christelijk be- waarschoolonderwijs „Laat de kinderen tot Mij komen" om alsnog subsidie te ver leenen d. van K. L G. Mollevanger om verhooging der prijzen voor de levering van drukwerk e. van B. H. L. Gjertsen inzake toepassing der verordening tot het tegengaan van den nachtarbeid in broodbak kerijen. 27. Benoeming van a. een lid en een plaatsver vangend lid van den raad van beroep voor de ambte naren b. drie makelaars. 28. Belastingzaken. ^antsoeneering van Vetten, De Burgemeester van Velsen maakt bekend, dat het in de be doeling ligt van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel om met ingang ;van een nader te be palen datum, over te gaan tot de invoering van een rantsoeneering van vettendie zoowel het bak- en braadvet als de margarine jj en de boter omvat. Om redenen van tech- nischen en administratieven aard is het niet wel doenlijk alsdan met de distributie van het bak- en braad vet op den huidigen voet tejblijven doorgaan en daarnaast de vele soorten margarine, die thans in den handel zijn, te behouden. In verband hiermede is de Mi nister voornemens in de toekomst eén bepaalde soort margarine te doen De prijzen, waarvoor deze artike len de bevolking zuilen bereiken, zullen de navolgende zijn normaal margarine 50 ots. en bster f 1.60, beide per 7» K.G. De juiste bedragen voor de margarine-mengsels kunnen nog niet met zekerheid worden ge noemd zij zullen vermoedelijk worden gesteld op 75 ets. per 7* K.G. voorwat de melange A en op f 1.10 per 7, K.G. voor wat de melange B betreft. Het ligt in de bedoeling, dat. de genoemde vetten uitsluitend op bons verkrijgbaar zullen zijn. De kaarten zullen, al naar gelang der daarop verkrijgbare soort, in verschillende kleuren worden gedruktelke kaart zal in totaal 13 bons bevatten, eik recht gevende op 250 gram van de op de kaart vermeide soort vet. De kaart is bijgevolg geldig- gedurende een periode vau drie maanden en elke bon gedurende een week. De bevolking is geheel vrij in de keuze van de soort vet, welke zij wenscht te ontvangen. Het is ech ter ce bedoeling van den Minister, dat zooveel mogelijk boter wordt gebruikt en dat de welgestelden in de gemeente zich onthouden van het gebruik van de andere vetsoorten. De eens gedane keuze zal gelden gedurende den termijn vau den gel dingsduur der kaart, te weten drie maanden. Men kan dus bekomen óf normaal-margarine, öf margarine-me lange A, öf margarine-melange B, öf boter. Aan het hoofd van het gezin wordt toegestaan verschillende soorten vet te betrekken, zoodat bijv. voor een gezin van vier per sonen één kaart van iedere soort kan worden aangevraagd. Aan landbouwers, die boter be reiden voor eigen gebruik, zullen voor hun gezinnen geen boter- of margarinekaarten worden uitgereikt. Gebruik van vetten In hotels. De rantsoeneering van vetten zal algemeen werken, zoodat dus b. v. niet aan hotels, restaurants, lunch rooms, volksgaarkeukens, centrale keukens en dergelijke met boter of margarine bereide spijzen zullen verkregen kunnen worden, zonder dat daarvoor bons worden afgegeven. In verband hiermede zullen naast de vetkaarten met 13 bons 250 gram, verkrijgbaar worden gesteld vetkaarten met 25 bons a 10 gram een bon van 250 gram zal dan in ruil kunnen worden gegeven voor een vetkaart met 25 bons fi 10 gram. Laatstgemelde kaarten zullen aan de houders der hotels, eethuizen, centrale keukens e.d. op afrekening worden verstrekt en tegen inlevering van de bons van 250 jgram zullen deze houders hun vetvoorraden we der kunnen aanvullen. De kaarten met 25 bons k 10 gram zullen in twee soorten ver krijgbaar worden gesteld, t,w. voor normaal-margarine en boter. Zij on derscheiden zich voorts hierin van de hoofdkaarten, dat de bons a 10 gram geldig zijn gedurende de ge- heele periode der" hoofdkaart; de bon van 10 gram behoudt mitsdien zijne geldigheid gedurende ten hoog ste 13 weken, terwijl de bon van 250 gram der hoofdkaart, slechts gedurende ééne week geldig is. Vethaarten voer Vreemdelingen Ten behoeve van vreemdelingen zullen voorts dagkaarten voor boter en margarine verkrijgbaar worden gesteld deze dagkaarten bevatten 7 bons a 5 gram, zoodat elke dag kaart recht geeft op 35 gram boter boter of 35 gram margarine. In het algemeen zullen de restaurants, lunchrooms en hotels slechts in aan merking komen voor het ontvangen van bijkaarten en dagkaarten voor boter bijkaarten en dagkaarten voor margarine zullen alleen verstrekt worden aan volkslogementen, volks- gaarkcükns, zeemanshuizen, centra le keukens en daarmede gelijk te stellen inrichtingen. Formulieren voor het doen dezer opgaven zijn, voor zoover niet reeds aan belanghebbenden uitgereikt, ten kantore van het gemeentelijk levens middelenbedrijf verkrijgbaar. De opgaven kannen desverlangd on gefrankeerd aan het gemeentelijk levensmiddelenbedrijf worden toe gezonden. Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. Voor de 4- perioden van ieder tijdvak vindt men afzonderlijke af- deelingen. Een practische, nuttige reclame. 55 IJMUIDER COURANT EERSTE BLAD 8 E.G. Zandaardappelen 1 E.G. Veenaardappelftn 100 gram groene erwten. Indeeling bty den motordienst. van den Gemeenteraad van Velsen, op Dinsdag 7 Mei 1918 des namiddags 77, uur ten gemeentehuize. vervaardigendie in de plaats komt van het bak- en braadvetde nor maalmargarine en andere goed- koope soorten margarine. Daarnaast tullen verkrijgbaar worden gesteld een tweetal mengsels van margarine met boter, en wel een melange A, bevat tende 25 pet. boter en 75 pet. mar garine, en een melange B, bevattende 50 pet. boter en 50 pet. margarine Voorts zal nevens deze drie soorten ook boter worden verkrijgbaar gesteld. Eet rantsoen aan vetten, dat per hoofd der bevolking beschikbaar wordt gesteld kinderen beneden den leef tijd van eén jaar niet medegerekend zal 250 gram per week bedragen De Burgemeester verzoekt aan alle gezinshoofden en alleenwonende per sonen. die voor boter- of margarine- kaarten naar het vorenstaande in aanmerking kunnen komen, om uiter lijk lo MEI a.s. aan het gemeentelijk levensmiddelenbedrijf schriftelijk op gaaf te doen van het getal leden van hun gezin en van soorten boter- en margarinekaarten, die wij voor het eerstkomend tijdvak van 13 weken wenschen te ontvangen. Reclame. Wij ontvingen van den heer M. A. Doornik, bakkerij Oranjestraat alhier, een etui om broodkaarten in te bergen. Loodswezen, Aan den zeeloods H. Schraa in het derde district met de standplaats IJmuiden is met in gang van 1 Mei op verzoek eervol ontslag verleend onder toekenning van pensioen. Jubileum. De heer H. de Wilde, brigadier der tijksveldwacht alhier, herdacht Woensdag onder zeer vele blijkeD van belangstelling zijn 25-jarig jubileum in dienst van de iijksveldwacht. Door ambtsbezig heden elders was de districts-com mandant verhinderd persoonlijk over te komen om van zijne belangstel ling te doeD blijken. Gisteren heeft hij alsnog den jubelaris de zilveren medaille voor trouwen dienst uit gereikt. St. Ed.

IJmuider Courant | 1918 | | pagina 1