ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN No. 271. Zaterdag 15 Juni 1918. Se Jaargang Adminisiratiebureau en Drukkerij JAC. SINJEWEL, WSLLEMSPLEIM IJMUIDEN, Telefoon 153. Verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. ABONNEMENTSPRIJS: 70 ets., per 3 maanden, franco per post 85 ets., voor het Buitenland f 1.25 Verhoogd met 10 ets. Oorlogstoeslag. ABONNEMENTEN worden aangenomen aan het Bureau en bij de Agenten. REBAGTIE-ADRESTrompstaaat 85, Velseroord, Telefoon No. 141 Uitgave van de Naaml. Venn. Uitgevers Mij. „IJmniden". ADVERTENTIËN van 15 regels 75 ets. Iedere regel meer 15 ets. Kleine advertentiën en familieberichten 7 ets per regel bp vooruitbetaling Ingezonden mededeelingen 25 ets. per regel. Advertentiesontraeteo tegen zeer billijk tarief. Advertentiën u i t e r 1 ij k in te zenden WOENSDAG en ZATERDAG tot 9 uur v.m. Tot plaatsing ran advertentiBn van bulten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd het Advertentiebureau P. F. C. ROELSE IJMUIDEN. Klein® advertenties en fa milieberichten kosten bij vooruitbetaling siwkts 7 cent per regel. Dringend verzoek om bij verhuizing het oude en het nieuwe adres, alel aan den looper, doch aan ons bureau WILLEMSPLEIN 11, op te De Administratie. Advertentiën voor dit blad worden aangenomen aan het bureau WILLCMSPLCIN IJiBiiiideii (Drukkerij Sin- jewel), in het advertentiebu reau van den heer P, P. C. R9ELSC, SK^M®!§sÉs*ifst. Te Velseroord bij H. Til burg, kVlllsiDrordiir.ii. en bi] v. Houwelisgei, Trompstraat Velseroord Te Veisen en Wijkeroog bij B. Schermer, Doodlaau L 47, Wijkeroog. Te Santpoort bij 87. we&w ^leurs, Boelcbaudei. m dit nummer behoort het offi- eilelé Raadsverslag. Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. De havermouth door ons Levens middelenbureau thans verstrekt is bedorveD, stinkt en is oneetbaar. Dit zal wel niet de schuld vau ons Levensmiddelenbureau zijn, maar daarom is het niet meer dan treurig. geen besluit werd genomen, omdat eerst een verordening door den raad betreffende subsidieering aan bijzondere bewaarscholen zal wor den behandeld. Gehoopt werd, dat die spoedig zal komen en dan ope ning van een lokaal mogelijk zal blijken. Het verslag van den penning meester vermeldde aan ontvangsten f 62.62®, aan uitgaven f4.49, zoodat er is een saldo van f 58.13®. Hierbij is f 12.50 voor het Bouwfonds, dat nu plaats inneemt ia het Velser leven en dat de overledene een achtbaar lid daarvan was, die getrouw zijn plicht vervulde. Ook herinnerde spreker er aan hoe de overledene vroeger deel uitmaakte van den kerkeraad te Velsen. Met eenige regels van Gezang 54 besloot Ds. Eggink. De heer Natte zeide dat de heer van Heijst niet alleen waszijn oudste ambtenaar, maar ook zijn vriend. Trouw deed hij zijn moeilijk f 119.17 groot is. Do heer W. de''werk, had hij op lust gehoopt, h6t Jong werd als 2e penningmeester herkozen. In de vaeature van 2e werd gekozen de heor die de benoeming aan- voorzitter H. Klees, vaardde. VELSEN. den Dag o.a, „De heer van der Schaar verstaat de kunst het Oostersch zonlicht treffend, stralend en blank te vertolken," terwijl Pro fessor Dake in de Telegraaf van een der schilderijen (thans in Hotel Nommer Een geëxposeerd) schreef „Schoon en ragfijn is het Oostersch schilder^ voorstellende een Afri-< kaansshe binnenplaats". Waar zulke kunstcritici het werk van den heer van der Schaar op die wijze be- oordeeleii, daar zuilen wij onze lof maar achterwege laten. Toch meenen we bijzonderlijk de aandacht te mogen vestigen o.m. op een drietal water verf schilderij en, hierin de Bre> saap genomen en die eenvoudig juweeltjes zijn. We kunnen een be zoek aan deze tentoonstelling dan ook tenzeerste aanbevelen. In het Hotel zpn Catalogi te verkrijgen, die den bezoekers tot leiddraad kun nen diennen. VELSEROORD. SANTPOORT. Een nieuw lid werd ingeschreven. DRIEHUIS. Er was veel belangstelling. Wij merkten op het raadslid de heer J. P. Handgraaf, ede wet houder, de heer W. Landeweerd, het raadslid W. Baron van Tuyll, de gemeentesecretaris, de heer Th. J. Wtjnoldy Daniëls, de gemeente ontvanger, de heer L, Natte, de commies ten zijnen kantore, de heer fi. W. de Graaff, de gemeente- opzichter, de heer Huffman en ver scheidene leden dor rijks- en ge meentepolitie. De lijkkist, gedekt met verschei dene kransen, waaronder een van de heeren Natte en de Graaff, werd naar oud Velser gebruik, door &e Velser bazen grafwaarts gebracht. Ds. Eggink herinnerde er aan hoe het geslacht van Hejjst een bekende beeft niet mogen zijn, in dienst der gemeente is hij op 't ziekbed ge worpen, dat zijn sterfbed werd. Voor jaren mocht spreker met den overledene in den kerkeraad zitt en en vaak in den winter kwam de overledene dan bij spreker om de armen gaan wel te doen, want hij leefde niet alleen voor zich zelf, maar was een man van barmhar tigheid. Wij zullen hem niet- ver geten. Wethouder Landeweerd sprak namens 't gemeentebestuur woorden van dankbaarheid voor de getrouwe plichtsbetrachting van den overle dene in dienst der gemeente en stel de deze den jongeren ten voorbeeld. De oudste zoon, de heer H. C. van Heijst, dankte voor de belang stelling. Uit de Gemeente. De Commissie voor Openbare Wer ken deelt mede dat de muziektent niet dan met zeer hooge kosten te repareeren is en dan nog ongeschikt zou zijn voor definitieve opstelling. Zij acht het Willemsplein ook niet de meest geschikte plaats voor de tent. Aan den Directeur van Openbare Werken werd verzocht een plan met kostenberekening te maken voor een muziektent op het Ken- nemerpleiu. Gebleken is dat een ©enigszins momumentale muziek tent thans f 15.000 zou kosten, welke uitgaaf de commissi® thans ongemotiveerd acht. B. en W. stellen voor onder de tegenwoordige omstandigheden niet tot de plaatsing van een muziek tent over te gaan ea het materiaal van de oude tent voor verschillende doeleinden te benutten. Het uitvoeren van de bestratings- en rioleeringswerken en bij kamende grondwerken op het terrein van de Woningbouwvereeniging „Velsen" ta Wijkeroog aan de Corverslaan is opgedragen aan Thunnissen en van Sambeek voor f 47020. Voor de diver se werken in eigen beheer is noodig f9000. Totaal dus f84526. Daarvan is reeds toegestaan f 25000, zoodat nog benoedigd is f 59526, welk be drag B. ea W. vragen hen toe te staan. W. R. te Velsen, f5 of 5 dagen hechtenis wegens overtreding der Arbeidswet. C. P. te Velsen f 30 of 30 dagen hechtenis wegens over treding der Huurcommissiewüt. H. K. te Velsen, f 20 of 20 d. h. we gens overtreding der Jachtwet. P. v. d, V. f 6 of 6 d. h.; J.G. V. f 10 of 10 d. h., beiden te Velsen, wegens overtreding der Woningwet. D. K. huisyrouw van W. J. v. E. te Velsen föoföd.h. wegens overtreding der verordening op de Winkelsluiting van Velsen. YISSCHER1J. Doordien de stoomtrawlervloot het grootste gedeelte van het jaar heeft stil gelegen, was de aanvoer in vergelijking met het voorafgaand jaar zeer gering, waardoor de omzet in Ben rijksvisehafslag slechts f 13.763.678.— bedroeg tegen IJMUIDER COURANT In beslag genomen. Beslag is gelegd op v*jf vaten lijnolie, toe be- heorende aan den sohilder D welke vaten, samen inhoudende 900K.G., onder den grond verborgen waren in de nabijheid van de Kennemer- laan. Aangehouden. Op verzoek van den Commissaris van Politie te Amersfoort is alhier aangehouden de soldaat van bet reservebataljon V. tea H., wegens verdenking schuldig te zijn aan diefstal van rijwielen. Weer rijwielen gestolen. Aan gifte is gedaan, dat ten nadeele van D. B. in de Prins Hendrikstraat 2 rijwielen uit de gang van zijn woning zijn ontvreemd en door H. H. in de Zeestraat, dat men zijn rijwiel heeft weggenomen bij het Levensmidde lenbureau te Velsen. Oneetbaar. Dat komt or van als de levensmiddelen te lang wor den vastgehouden. Opdracht. Het wederopbouwen der voor veertien dagen afgebrande machinefabriek der firma 0. Hoek ea Zonen aan do Middenhavenstraat is opgedragen aan do firma P. Heere en Zn. alhier. Benoeming. De heer D. Hout- kooper alhier is benoemd tot onder wijzer aan de openbare school no.6 te Haarlem. Waarschuwing. De f angeerende Commissaris van Politie vei zoekt ons, in verband met de alhier veel vuldig voorkomende diefstallen van rijwielen, waar de politie vrijwel machteloos tegenover staat door veler nalatigheid, een ieder in zijn eigen belang te waarschuwen, zijn rijwiel niet zonder toezicht of zonder eeni- gen maatregel ter voorkoming van diefstal te hebben genomen, aan den openbaren weg, in corridors of por tieken te laten staan. Schilder ijen-Tentoonsteüiug. We meenen er onzen lezers een dienst mede te doen eens de aandacht te vestigen op een tentoonstelling van schilderijen welke wordt ge- houdeH in de achterzaal van Hotel Nummer Een. De bezichtiging is geheel kosteloos en al of niet koo- pen staat geheel vrij, Natuurlijk zijn de schilderijen ook te koop, doch ook zonder dat men met dit doel gaat zien, vinden we een be zoek aan deze expositie wel de moeite waard. De exposant, de kunst schilder S. v. d. Schaar heeft een reis door de Sahara gemaakt en ge ruimen tijd de steden Athene, Con- stantinopel, Jeruzalem, Alexandria, Algiers en Napels bezocht en daar een bijzondere studie gemaakt van Oostersche typen en interieurs Een bekend kunstcriticus, de heer Loffelt schreef in het Nieuws van Ijsfabriek. In verband met den toestand in het slagersbedrijf, waardoor de omzet beduidend ver minderde, zal naar de St. Ed. meldt, de ijsfabriek der slagersvereeniging alhier van een molen worden voor zien, teneinde ook de leverantie aan particulieren te kunnen bewerkstel ligen. Jaarvergadereng. De Vereeni ging voor Chr. Bewaarschoolonder- wijs hield haar jaarvergadering in de Chr. School. Na gebruikelijke opening door den voorzitter werd door den secretaris het jaarverslag uitgebracht. Dit was somber gestemd, door vertrek gingen nogal leden verloren. Op een adres aan den raad werd afwijzend beschikt, een tweede adres had tot resultaat dat Brandje. Woensdagmiddag is ten huize van de wed. K. aihier een begin van brand ontstaan door dat een spiritusvlam in aanraking kwam met het behangsel. Door mid del van emmers water is de brand gebluscht en de schade gering. De brandweer die naar de St. Ed. be richt, spoedig ter plaatse aanwezig was behoefde geen dienst te doen. S. A. P. De afdeeling Sant poort—Bloemendaal der S. D. A. P. koos, naar Het Volk meldt, als be stuurslid MejSwarts van Mauw De pluk De aardbeienpluk is dan begonnen. De vroege soorten natuurlijk. Of het gewas meevalt? Dat zal afhangen of er spoedig regen komt. Blijft de droogte aanhouden dan zal veel vrucht niot tot zijn recht komen. De tuinder bestudeert de lucht en den wind, want regen is in onze streek broodnoodig. Jubileum. Vrijdag 15 Jimie.k. hoopt de heer Arie Trimp den dagj te herdenken, waarop hij voor 50 jaar in dienst trad bij de firma Groenewegen en Co. alhier, vroeger gevestigd te Amsterdam, Linnaeus- straat. Hiervan bracht hij 35 jaar met de firma door te Amsterdam en 15 jaar te Santpoort, D. van Heijst f Donderdagmid dag had op „De Biezen" de teraar debestelling plaats van het stoffelijk overschot van den keer D. van Heijst, in leven deurwaarder bij de gemeentebelastingen, Zondag alhier overleden. Woningbouw. - Aan den Drie- huizerkerkweg, e ven voorbij de huize „Wester veld", worden drie arbei derswoningen gebouwd voor reke ning vaü den heer J. T. Cremer door den heer P. Rings Jr. te Sant poort. Crematies. Gisteren heeft op Wester veld de crematie van het stoffelijk overschot eener Arners- foortsche dame plaats gehad. Voor den Baad. Op 13 Juni ont vingen wij een gemeenteblad, ge dateerd 31 Mei, dus 14 dagen na dato. Omtrent de zaak, voorziening vragen bij d© Kroon tegen de wei gering van Gedep. Staten om goed keuring van een raadsbesluit, nam de raad op 4 dezer een beslissing. Het raadsstuk kwam dus 9 dagen te laat. Vlugge bediening! Gas voor Meerenberg. Naar aan leiding van de gaslevering aan Meerenberg door Haarlem ea het leggen van een persleiding op grond gebied van Velsen doen B. en W. in Gemeenteblad 173 mededeelingen. Muziektent. De muziektent uit het Padvinderskamp werd indertijd aau de gemeente geschonken en zou op het Wiilemsplein te IJ muiden worden geplaatst. Besiratingswerken. B. en W. dee- len mede aat de bestratings- en rio- leeringswerken van de Popel- en Tuinderstraat en een geprojecteerde straat tusschen laatstgenoemde straat en den Velserduinerbuurtweg zijn opgedragen aan A. Beenhakker te IJmuiden voor f 21556; d© bij komende grondwerken aan Thun- nissen en van Sambeek voor f 1800. Voor de di verse bijkomende werken in dit gedeelte, welke in eigen be heer kunnen geschieden, zal f5150 noodig zijn. Besmettelijke ziekten. In de week van 5—11 Juni zijn in deze gemeen te 2 gevallen van diphteritis voor gekomen. Kantongerecht. De Haarlenasche kantonrechter deed de volgende uit spraken Scheepsboot aangebracht. De logger Noordzee VIII heeft op, zee opgeviseht een omgekeerd drijvende scheepsboot gemerkt Sterkholtz, Scheepswerf Gideon Groningen. Gelicht. De in de Vissehers- haven gezonken sleepboottrawler Democraat II is door de Nieuwe Berging maatschappij van Maas sluis gelicht. Jaarverslag van den Vischhandel Het jaarverslag over den visch handel gedurende het jaar 1917 kan tengevolge vau de buitengewoon ongunstige omstandigheden in het visscherij bedrijf' niet opgewekt lui den.

IJmuider Courant | 1918 | | pagina 1