lists alii RUWE RUBBER KONIJNENFOKKERS IL it 1 Uil I I Alexsndersiraat 3, HAARLEM. 1 Telefoon No. 1898. Ji. KAPER fa. ÉÉi Méé Mm, iinpiis - lÈmïÈ, ÜIUIIEL's iütMil, een nette Dienstbode Steno-Typiste Jongmensch Ketelmaker Woning Eiken Salonameublem. Joh, Darphoorn, J, Dries, Gemeenteraad. Vergadering van 2 Juni 1918. Uit de Provincie, Pk&tseüj k N ieuws» Uit de Gemeente. Scheepvaart. Yisscherij Burgerlijke Stand Gevonden Yoorwerpen Officieel. Bouwverbod Yelseroord 1918. AGENDA. Advertenties. Net Meisje, hulshoudster Zit- en Slaapkamer of Zit-Slaap kamer, WONING PIANO, SLEEPBOOTEN, DAMESFIETS. Te koop een DAMESJFLETS voor 50 gulden. Koningin Wilhelmina, ACCOUNTANT Kelzer-Wilhelmstraat 12, IJmuiden Aanleg van Licht en Kraehtinstallaties van Saspijpen en fittingen - tegen lagen prijs - worden in alle uit voeringen billik, net en vlug geleverd door Willemsplein. Armenzorg en Weldadigheid te Haarlem haar jaarvergadering on der Voorzitterschap van Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden to Velsen, Vrijdagavond werden de afge vaardigden op den Huize Waterland te Velsen door Jhr. en Mevr. Boreel van Hogelanden ontvangen. Daarbij heeft een zangkoor zich laten hooren. Voorzitterde Burgemeester. Afwezigde heer Schilling. Be Voorzitter zegt dat de heer Vermeulen voorstelt, ter be spoediging van de vergadering, de punten 1, 2, 6, 11, 12 en 13 aan te houden en de volgende week te behandelen. De heer Brink wil dan ook punt 5 aanhouden. Sommige heeren maken daar be zwaar tegen. Het voorstel VermeulenBrink wordt aangenomen. Tegen de hee ren Vooren, Schuitenmaker, Bos man en Netscher. De heeren Netscher en Bos- m a n willen dan de vergadering schorsen. De heer Netscher komt er tegen op dat men de leden bijeen roept om alleen de presentiegelden van de stembureaux te behandelen. De heer Vermeulen zegt, dat ook de kwestie van het faillisse ment behandeld moet worden. De heer Brink protesteert tegen de verdachtmaking van den heer Netscher. Het voorstel van den heer Bos man om de vergadering te schor sen wordt verworpen. Voor de heeren Netscher, Vooren, Bosman en Schuitenmaker. Goedgekeurd wordt de vaststel ling van een bouwverbod voor ver- breediug van den ingang der Tromp straat de uitkeering aan de weduwe van wijlen W. Meijer, tijdelijk technisch ambtenaar bij Openbare Werken. Bij het voorstel tot vergoeding ter bestrijding van de extra kosten voortvloeiende uit het zitting heb ben in stembureaux vraagt de heer Netscher of dit voorstel niet in strijd is met de wet. De Voorzittr kan dit niet zeggen. De heer van Tuyll zegt, dat ook andere gemeenten het aldus regelden. De heer Brink vraagt stemming Het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd. Tegen de heeren Brink en Blom. Goedgekeurd wordt in verzet te gaan tegen de ukdeeliugslijst m het faillissement der N. V. Alge- meene Beton Maatschappij. Bij het voorstel tet vei pachting van het vischwater van de Delft en Jan Gijsenvaart zegt de heer van Tuyll er nu nog zijn stem aan te zullen geven, maar voortaan zou hij liever hebben dat B. enW. het vischwator publiek verpachten. Het voorstel wordt goedgekeurd, zoo ook de financiëele besluiten. Bij de rondvraag vraagt de heer Bosman nogmaals antwoord in zake de bocnenkwestie aan de Centraio keuken. Voorts vraagt de heer Bosman of het niet beter is dat geen gezin meer porties eten krijgt, dan het leden telt. De heer Handgraaf zegt dat de verkoop van bonnen door perso neel van de Centrale keuken thans verboden is. Tegen het tweede ge opperde denkbeeld bestaat geen bezwaar. De heer Sluiters bepleit het waarmerken der rijwielen van de ge meente-ambtenaren. Daarvan wordt ook gebruik gemaakt in vrijen tijd en door personen, die niet in ge meentedienst zijn. Da heer Vermeulen zal het in do Commissie van Openbare Wer ken bespreken. De heer Netscher wyst op de mededeeling in de laatste raads vergadering van Haarlem inzake de grensregeling. Waar Haarlem en Heemstede de brief van gedeputeer de Staten hebben openbaar gemaakt en ook wij een schrijven hebben gekregen, vraagt spreker of het niet gewenscht is dat ook dit schrijven aan de burgerij wordt bekend ge maakt. De Voorzitter zegt dat het college er over beslissen zal. De heer Netscher klaagt over de woonwagens, die hier al lang staan. De heer Netscher vraagt of de brief inzake de naamskwestie van de postkantoren te Santpoort al verzonden is. De Voorzitter. De brief ligt klaar. De heer Schuitenmaker wijst er op hoe moeilijk het is thans in kwartiering te verleenen. Vooral te IJmuiden is deze last groot. Is daar niets aan te veranderen. De Voorzitter zegt dat hij er ai over geschreven heeft, doch or zal moeilijk wat aan te veranderen zijn. De heer Vermeulen vraagt den Voorzitter of deze gebruikgemaakt heeft van de verleende bevoegdheid om bij de verkiezingen d9 café's te sluiten. De Voorzitter antwoord toe stemmend. Hierna werd de vergadering ge schorst tot 9 Juli a. s. Post- en Telegraafkantoor te Velsen. LIJST van onbestelbare brieven en briefkaarten, waarvan de afzen ders onbekend zijn. Terugontvangen in do 2e helft der maand Juni 1918. Brieven (Binnenland) 1. J. T. Cremer, Santpoort. 2. Mej. R. Perk, Amsterdam. Briefkaarten (Binnenfand) 3. H. J. L. v. Uittentrever, 2 Compie Landweer in Zeeland. 4. J. van Oosten, Laran. 5. J. v. Veld, 6. Zonder adres. RIJKSPOSTSPAARBANK Kantoor IJmuiden. Maand Juni 1918. 332 Inlagen: Bedrag: f 13160 53 207 Terugbetalingen f 13016.18 Nieuwe boekjes: 20. Aan het postkantoor Velsen en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Juni 1918, ingelegd f 16133.16. Terugbetaald f 9938,98. Hat laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 4778. Aan het postkantoor Santpoort (Station) en de daaronder ressor teerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juni 1918, ingelegd f 11356.40, Terugbetaald f 5452.05. Hei laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt bet nummer 586, en overgeschreven 1847. ORGELBESPELING :n de groote of St.. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 4 Juli 1918, des, avonds van 7VS—BVs uur door den heer Louis Robert. Programma 1. Concerto I J. S. Bach. Allegro Grave Presto 2. Gavotta Padre G. F. Martini, (uit de 12de Orgelsonate.) (1706-1784) 3. Pastorale César Franck. 4. La Nuit Sigfried Karg—Eiert 5. Passacaglia und Finale über B. A. C. H. Georg Schumann Drankbestrijding. De Noord- Hollandsehe Propaganda Commissie van de Ned. Ver. tot Afsch. van Alcoh. Dranken hoopt, evenals an dere jaren, een groote Provinciale Meeting te beieggen voor Geheel onthouding en Plaatselijke Keuze. Als praats is dit jaar Hoorn, als datum 7 Juli bepaald. Sprekers zijn de heeren L. de Jong te Amsterdam, A. H. Gerhard te Heemstede, Dr, B. H. Vos te Hellendoorn. Veree- nigde Geheelonth. Zangkoren, onder leiding van den heer Saai, Directeur van het Hoormche Koor en Muziek gezelschappen zullen voor du opluis tering zorgen. De meeting wordt vooraf gegaan door een optocht. IJMUIDEN. Aangehouden. Alhier zijn aangehouden A. H. en Mej. E. B. beiden van Amsterdam, die brood kaarten te koop aanboden. Benoeming. Tot onderwijzeres aan de St. Joannesschool te Am sterdam is benoemd Mej. A. C. Marcusse. VELSEN. Fietsen gestolen. Zaterdagmorgen is onder schooltijd een 2 tal nieuwe fietsen uit d© bergplaats gehaald, welke naast de Normaalschool ge bouwd is. Een behoorde aan een kweekeling en een v. een ambtenaar van het bouwbureau. 't Was een brutaal stukje, daar men uit bet bouwbureau 't geziebt op de bergplaats heeft. SANTPOORT. S.D.AP. Maandagavond sprak de heer A. de Vries te Zaandam voor de afd. SantpoortBloemen- daal S.D.A.P. in de zaal van den heer M. J. Enzerink zijn rede uit „Waar gaat het 3 Juli a.s. om?" Ruïne van Brederode. De ruïne werd in de maand Juni door 1963 personen bezocht. DRIEHUIS. Crematies. Gisteren heeft op Westerveld de crematie van het stoffelijk overschot eener Helder- sehe dame plaats gehad. Moord te Anna Paulowna. P. E. van IJmuiden, door de Alkmaar- sehe Rechtbank veroordeelt tot 10 jaar gevangenisstraf wegens mooid te Anna-Pauiowna, is van, dit von nis in hooger beroep gegaan. Bin nenkort zal hij voor het Amster- damsche Hof terechtstaan. In de week van 23 tot en met 30 Juni kwamen alhier binnen 1 stoomschip en 3 zeilschepen en ver trokken 1 stootn- en 1 zeilschip. Vischomzet. Over Juni 1918 f 1 312 088. Over Juni 1917 f 433 026. Thans meer f 879 062. Van de iJmuider loggers kwamen sedert de vorige opgave binnen IJ.M. 338 1712.— 369 3964.— 303 1361 364 2170. 290 3334. 252 1492.— 251 1914.— 301 2642.— 300 2830.— 297 i 666 306 23 J7 298 4325.— 368 3701.— besomming. Van de IJmuider Sleepboottraw lers kwamen deze week binnon: IJM 450 f 6692.— 375 3081.— - 281 3527. 311 2466.— 411 4046.— 345 6854.— 379 1696.— 410 3222.— 469 3427.- 419 2883.- 486 - 3715.— 470 4742.— 403 3599.— 471 1511.— 485 4474.— 472 3332.— 436 3270.— 861 740.— 408 1260.— besomming. Van de beugvisscberij kwamen alhier binnen de sloepen PR 16 met f5622.— en PR 19 met f4781.— besomming. der gemeente Velsen, van 29 t/m 2 Juli 1918. BEVALLENJ. Blokland-Cremer d. M. van den Bos-Boon z. A. J. Hoaing-van der Wateren z. G. Verkooijeu Godschalk z. P. de Boer-van den Heuvel z. G. VoortiDg Heesterbeek z. W. Kos ter-Wassenaar D. T. Kort-Bosz. M. Mareesvan Voorst d. A. Bekker-Zwaan z. OVERLEDEN: S. Wagner, 2 j z/v W. J. Wagner en R. Posthumus. waaromtrent inlichtingen zijn te be komen aan het bureau van politie te IJmuiden. 1 portemonnaie met inhoud. 3 boterbons. 1 ijsmuts. 1 gouden broche. 1 redicule met inhoud. 1 zwart taschje. 1 bonboekje. 1 koffie- en theékaart. 1 Gewicht. Aan het bureau Visschershaven. 1 wit tascbje. Het hoofd van het gemeentebe stuur van Velsen brengt ter open bare kennis, dat vanaf beden op de gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is neergelegd een raad*, besluit d.d. heden, met de daarbij behoorende kaart tevens grondiee- kening, tot vaststelling eener ver ordening houdende verbod tot bou wen of herbouwen op grond, welke in de naasts toekomst voor den aanleg van een straat bestemd is Velsen, 2 Juli 1918. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, H. VER LOREN VAN THEMA AT. DONDERDAG. Boaz-bank, Visseringstraat 12, 7 9 uur. Bioscoop, Cycloop, half negen. De Heer en Mevrouw MAREES—VAN VOORST geven kennis van de geboorte van hunne dochter MARTHA AREND1NA. IJmuiden, 30 Juni, 1918. Voor terstond gevraagd Adres: Mevr. Vrijjer, Kennemerlaan lrood. Gevraagd een al eenigfzins bekend met het boedenvak. Adres Modehuis M. Broek, Nepiunusstr. 28. Een net Friesch meisje, oud 30 jaar, thans in betrekking te Amsterdam, zoekt te IJmuiden of omgeving een betrekking als of iets dergelijks. Goede burgerpot kun nende koken. Brieven franco letter S bur. v. d. blad. Wordt gevraagd op een fabriekskantoor een Steno-Typiste. Bekendheid met ad ministratie strekt tot aanbeveling. Sollicitatiën met copiëen van getuigschrif ten aan hot Bureau van dit blad onder letter A. gevraagd voor spoedige indiensttreding op druk VISCHKANTOOR. Bekendheid met expeditie en factureeren verdient aanbeveling. Brieven met opgave van schoolopleiding, leeftijd enz. te richten aan Boekhandel P. F. C. Roelse. Gevraagd een vrouwelijke kantoorbediende niet beneden den leeftijd van 17 jaar. Br. onder lett. X bureau van dit blad. zelfstandig kunnen werken kan direct geplaatst worden bij Booij en Co. alhier. IEMAND die genegen is eenigKapitaal te steken, in het voortkweeken van bloem bollen, vervoege zich bi) iemand met eenig land en werkkrachten in zijn bezit om deze cultuur, in tulpen hoofdzakelijk, voort te zetten. Informatie's staan ten dienste. Ook persoonlijk te ontbieden. Brieven onder lett, H C a. h. adv. bureau P. F. C. Roelse. Gevraagd met gebruik van keuken. Br. no. 690 bur. van dit blad. te huur gevraagd door gezin zonder kin deren, tegen September a.s. Adres: bureau van dit blad. of gelegenheid tot samenwonen gezocht door knap werkmansgezin te IJmuiden of Velseroord Inlicht, bureau v. d. blad. Te koop een prachtig zwarte zuiver van toon, merk A Grand-Berlin, en bybehoorend stoel je, prijs f300. Te bevragen bureau van dit blad. Te koop ingericht of nog in te richten voor de vis- scberij van 150, 180, 200 L.P.K. Maaskade 22E o. z. A. Bakker. Telef. 7131 Rotterdam. Adres te bevragen boekb. P. F. C. Roelse. Te koop wegens overcompleet de passagiers- en vracht Bchroef-stoomboot voorzien van ruime voor- en acbterkajnit cn laadruim. Liggende compound machine, lengte ketel 2.70 M., middellijn 1.80 M., verwarmings oppervlak 32'. Lengte schip 23.37 M., wijdte 4 25 M., diepgang (ledig) 75 cM. Laadvermogen 45 ton. Alles in goeden staat. N. V. Scbnitevaardersvereeniging Delfzijl. ter overname aangeboden, best. uit 4 stoelen, 2 Crapauds, Canapé, tafel, gr. vloerkleed, schilderden enz. alles geheel nieuw. Adres te bevr. Boekh. P. F. O. Roelse. CRÊPE 1,2 en 3 en Smoking Sheeds gevraagd ook strandgoed, wordt desgewenscht ook afgehaald. Brieven Brifort van Oidenbarne- veltstraat 113 Rotterdam. Telefoon 13058. welke genegen zijn de teeld te ver edelen zoowel in groote als m ras- konijnen worden uitgenoodigd ge zamenlijk: een VeramgiBg op te richtenzij kunnen zich opgeven bij, IJmuiden en Hoogeberg. ftMSTELSTIM&, UHUIDEK BEVEELT ZICH BELEEFD AAN VOOR \LL£ DAARTOE SÊNOODSQDE WERKZAAMHEDEN. Gooit Uw oude loodstoppen niet weg, maar laat ze aan bovenstaand adres DEUGDELIJK REPAREEREN. Tevsos ruim voorzica Beleefd aanbevelend, p fjüïSSlöü

IJmuider Courant | 1918 | | pagina 3