ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN No, 282. Woensdag 24 Juli 1918. Se Jaargang Administratiebureau en Drukkerij JAC. SINJEWEL, WILLEMSPLEIN IJMUIDEN, Telefoon 153. Y er schijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS, ABONNEMENTSPRIJS70 ets., per 3 maanden, franco per post 85 ets., voor het Buitenland f 1.25 Verhoogd met 10 ets. Oorlogstoeslag. ABONNEMENTEN worden aangenomen aan het Bureau en bij de Agenten. REDACTIE-ADRESTrompstaaat 85, Velseroord, Telefoon No. 141 Uitgave van de Naaml. Venn. Uitgevers Mij. „IJmuiden", ADVERTENTIËN van 15 regels 75 ets. Iedere regel meer 15 ets. Kleine advertentiën en familieberichten 7 ets per regel bij vooruitbetaling Ingezonden mededeelingen 25 ets. per regel. Advertentiesontraeten tegen zeer billijk tarief. Tot plaatsing van advertentiën van buiten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd het Advertentiebureau P. F. C. ROELSE IJMUIDEN. Kleine advertenties en milieberichten kosten bij vooruitbetaling slechts 7 cent per regel. fa- Dringend verzoek om bij verhuizing het oude en het nieuwe adres, sitsi aan den looper, doch aan ons bureau WILLEMSPLEIN 11, op te geven. De Administratie. Advertentiën voor dit blad worden aangenomen aan het bureau WSLLEHSPLCIM gjmui<i@a (Drukkerij Sln- jewel), in het advertentiebu reau van den heer P. W. C. ROELSE, Kabaalstraat. Te Velseroord bij v. Til burg, Willcbrordstr. 83. sa bij JU v. UouwfilisgfiB, ïrompslraat Vcistroord Te Velsen en Wijkeroog bij D. Scfee?m®r, Doodlaaa L 47, Wij loeroog. Te Santpoort bij P, Pteurs, Boe!(iu3»d«l. Ii(j dit nummer behoort het offi- ciëelé Raadsverslag. Officieel. Icevensmiddelenbedryf Yelsen Gedurende de week van Vrijdag 26 Juli tot en met Donderdag 1 Augustus is verkrijgbaar op: bon No. 85 7s pond regeeringsvisch. 86 1 ons Bruine boonen. 87 1 Vs ons Kaas 20+ A 8 ct. p. ons. 88 2 Choeoladereepen a 121/, ct. Julienne (gedroogde soepgroenten) is zonder bon verkrijgbaar. Prijs per pakje, inh. 1 ons, 15 ets. Thee- en Koffiekaart bon 33 is geldig tot 31 Juli voor 7, ons Koffie. Bon 34 is geldig van 1 t.m. 15 Aug. voor 7» 0DS Koffie. Boter- en vetkaart 8e week is geldig van 25 Juli t.m. 3 Aug. Broodkaart 60e week is geldig van 27 Juli t.m. 2 Aug. Centrale Keuken VELSEN. Henu. Maandag 29 Juli: Stamppot (Aardappelen met Spinazie) 12 cent per portie. Woensdag 31 JuliStamppot (Aardappelen met Sla) 12 cent per portie. Zaterdag 3 Aug.Stamppot (Aardappelen met Wortelen) 12 cent per portie. Vordering opgaaf melkproducten. De Burgemeester van Velsen brengt onder de aandacht van be langhebbenden onderstaande bekend making, opgenomen in de Staats courant van 13 Juli 1918. Gezien artikel 5 der Distributie- wet 1916 I. vordert opgave van voorraden van de navolgende levensmiddelen en grondstoffen van levensmiddelen van al wie deze, behalve voor eigen gebruik, hetzij als eigenaar, hetzij uit eenigen aaderen hoofde, onder zijne berusting heeft: a. melkpoeder b. taptemelkpoeder c. gecondenseerde melk d. gecondenseerde taptemelk II. bepaalt, dat van de onder I gevorderde opgave zijn uitgesloten, hoeveelheden van 10 K G. of min der III. bepaalt, dat de desbetreffende opgave vóór den 27sten Juli e.k. moet, zijn ingediend bij den Burge meester der gemeente, waar boven bedoelde melkproducten zijn opge slagen en dient te geschieden naar den toestand op 15 Juli 1918, des middags te 12 uur, onder vermel ding van hoeveelheid, verpakking en ligplaatsindien de goederen in veemen zijn opgeslagen, onder vermelding van kaveling en ceel nummer IV. vestigt er de aandacht op, dat zij, die nalaten opgave te doen zooals bij sub I wordt gevorderd, kunnen worden gestraft met hech tenis van ten hoogste 3 maanden of geldboete van ten hoogste f 3000, en dat zij, die opzettelijk eene on juiste opgave doen, kunnen worden gestraft met eene gevangenisstraf van ten hoogste 6 maanden, of geldboete van ten hoogste f 6000, en dat goederen met betrekking tot welke dit feit wordt gepleegd, voor zoover zij den sehuldige toe- behooren, met hunne verpakking kunnen worden verbeurdverklaard. De Burgemeester deelt verder mede, dat formulieren voor het doen der opgaven ten kantore van het Gemeentelijk Levensmiddelenbedrijf verkrijgbaar zijn. Koffie. De Burgemeester van Velsen brengt ter algemeene kenis dat ge durende het tijdvak aanvangende op 1 Augustus en eindigende op 15 Augustus 1918, door detaillisten aaD verbruikers zal mogen worden afge leverd op Bon No. 34 eener thee- en kof fiekaart 0,05 K.g. koffie. Gedurende het tijdvak aanvan gende op 16 Augustus en eindigende op 31 Augustus 1918, zal door de taillisten aan verbruikers mogen worden afgeleverd op Bon No. 35 eener thee- en kof fiekaart 0.05 K.g. koffie. Correspondentie. Ingezonden stukken. In verband met een vraag berichten wij, dat van Ingezonden stukken, ook al worden zij niet geplaatst, de copie niet wordt teruggegeven. Nieuwe uitgaven. Wij ontvingen van de Nieuwe Muziekhandel te Amsterdam een brochure „Een ernstig woord tot concertgevers, componisten, toon kunstenaars en muziekliefhebbers" door M. A. Brandts Buys Jr. Dit boekje geeft het middel aau om door bemiddeling van het Con certbureau, Heiligenweg 5, Amster dam, Vereenigingen zooveel moge- gelijk voordeelen te bezorgen bij een concert. Muziek en Zangver- eenigingen schaffen zich dit werk je aan. De Nieuwe Koers. Wij ont vangen geregeld De Nieuwe Koers, Maandblad van den Vredeskring, Secretariaat Langehaven 117, Schie dam. Voor pacifisten en anti militaris ten een blaadje, dat zij zeker gaare zullen lezen. Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. Examens. Voor het examen M.U L O. zijn te Utrecht geslaagd mej. M. J. Brink en de heeren C. A. P. Hoogendijk, W. Renes, J. Nuyens, B. Heimig en L. W. Poppe, allen van hier. Hoofdakte. Voor het examen Hoofdakte is te Amsterdam geslaagd de heer G. H. Schaap van hier. Prijs gewonnen. De Chr. Zang- vereeniging „Looft den Heer" al hier, directeur de heer P. de Nobel te Haarlem, heeft op den Nation a- len Zangwedstrijd te Haarlem uit geschreven door Haarlem's Zangge not, in de 3e afdeeling Gemengde Koren de 5e prijs behaald. Er wa ren 14 mededingers in deze afdee- ling. Over het optreden dezer Vereeni ging schreef de heer K. H. Kerkhcflf in de Stads Editie: „Muzikale voordracht, dit was althans geen schreeuwen; het koor zou bij beter heerenmateriaal zeker naar een hooger prijs hebben ge dongen. Het vrije nummer „Herders, Hij is geboren'l van Jul. Röntgen, was een der beste prestaties van den avond. In gijzeling gestéld. Een per soon alhier, die mede-eigenaar was van een in beslag genomen hoe veelheid zeep, weigerde aan zijn deelhebbers het door hem ontvan gen geld af te dragen. Om hem daartoe te dwingen hebben de „com pagnons" hem nu in gijzeling laten stellen. Uniforme loonregeling. Tot heden was de loonregeling op de steeds meer van uit onze haven in de vaart komende sleepboottraw Iers zeer verschillend. Door den Centralen Bond van Transportarbei ders worden pogingen aangewend een uniforme loonregeling voor deze soort vaartuigen te verkrijgen. St. Ed. Met militaire eer begraven. Op de algemeene begraafplaats alhier is Maandag, naar de St. Ed. meldt, onder groote belangstelling met militaire eer ter aarde besteld het lijk van den milicien-korpororaal A. Lingmont uit Rotterdam, die ver leden week jammerlijk verdronk. Tuberculose-bloempjes. De Zon dag hier verkochte tuberculose- bloemrjes voor Herwonnen Levens kracht hebben f165 tegen f 200 in het vorig jaar opgebracht. VELSEROORD. De Spaansche ziekte. Alhier hebben zieh de eerste gevallen van Spaansche griep voorgedaan- Tentzending. Zooals wij gemeld hebben zou alhier van 815 Sep tember de tent der Ned. Tentzen ding komen. Zeer waarschijnlijk zal dit niet kunnen, daar het zeil van de tent defect is en doorlekt. Althans heeft men te Dordrecht daar last van gehad. Het bestuur der Ned. Tentzending overweegt of het dezen Zomer nog verholpen kan worden. VELSEN. Toegelaten. Tot het Christelijk Lyceum te Haarlem is toegelaten de jongeheer Th. W. Deinum van hier. Tot de Middelbare Technische School te Utrecht is toegelaten de heer H. van Kralingen. Examens. Geslaagd voor het examen groote stoomvaart, 3destuur man, de heer F. Pronker van hier. Kaas. Zaterdagavond zijn 25 kazen in beslag genomen, die door een Alkmaarsebe vrashtrijder ver voerd werden. Benoeming. Benoemd tot di recteur van de Zangvereeniging „Zang veredelt" de heer J. Post van Haarlem. Kegelen. De kegeklub „Velsen" zal met twee vijftallen deelnemen aan het kegelconcours, dat uitge schreven is door de club V. 0. V. te Bloemendaal en dat aldaar ge houden wordt van 20 Juli tot 14 Augustus op de kegelbanen van het Café Restaurant „Vreeburg". De hooge belasting. Te Wijker oog circuleert onder de arbeiders een adres aan den gemeenteraad om te protesteeren tegen den hoogen hoofdelijken omslag. Om een portie vleesch. Zater dagmiddag was er aan 't keurings lokaal een ons vleesch of worst verkrijgbaar. Een groot aantal men- schen toog er heen en in de hooge temperatuur heeft men daar opeen gepakt uren gestaan, voor men een paar onsjes had. Vijf mepschen zijn flauw gevallen. Politie en verkoopers hadden ook een warmen middag. Organisten. Bij de te Amster- afgenomen examens van de Ned. Organisten-Vereeniging is geslaagd Mej. H. Smit van hier. SANTPOORT. De hekken weder gesloten. De heer J. T. Cremer heeft zich genood zaakt gezien de hekken van de voor plaats van „Duin- en Kruidberg" te sluiten. Ieder die nu door deze hek ken wil, zal voorzien moeten zijn van e?n waudelkaart. Baldadigheid, gepaard met groote brutaliteit, is hiervan de oorzaak. Verleden week doch werd eene jonge beuk aan de oprijlaan, verleden jaar daar geplant, door baldadige handen doorgezaagd. Jammer dat de goedwidigen weder moeten lijden door de handeling van zóón onverlaat. YISSCHERIJ. De HeleneDe Raad voor de Scheepvaart heeft uitspraak gedaan in de zaak betreffende de beschie ting en het zinken van het zeilvis- scbersvaartuig Helene HM.. 312. Uit het gehouden onderzoek blijkt dat een duikboot van onbekende nationaliteit het Neaerlandsche kust- visschersvaaruig Helene IJM, 312 hetwelk voorzien was van alle ken teekenen zijner nationaliteit, heeft beschoten en doen zinken; dat ook de boot, waarin de bemanning is ontkomeD, door de beschieting is getroffen met het noodlottig gevolg, dat drie der inzittenden, zijn gedood en ééu gewond; dat vervolgens de duikboot de schipbreukelingen in een sloep welke lek en beschadigd was, op de open zee aau hun lot heeft overgelaten zonder hun, niet tegenstaande hun bede, eenige hulp te verleenen. Het is niet met zekerheid te zeg gen, waar de beschieting gebeurde. Naar de opgaven van den schipper vau de Katrina moet dit schip zich op 55° 40' N.Br. en 490' O.L. heb ben bevonden, toen de boot van de Helene op een afstand van 2 mijl in het Westen in het zicht kwam, en zou het dus aannemelijk wezen, dat de beschieting is geschied in het door het Duitsche rijk onveilig verklaarde gebied. Bij de vaststel ling van gemelde plaats, 55° 40' N.Br. en 4°0' O.L. moet men ech ter uitgaan van een door den schip per van de Katrina op 9 Juni des middags om 12 uur gegiste lengte, t. w. 4*3' Oost, zoodat zekerheid wordt gemist. Volgens demededee- ling van den schipper van de Hsle- ne was dit vaartuig bij de beschie ting in de vrije vaargeul en wel op 55°40' N.Br. en 4'3' O.L., maar bij de schipper van de Helene berust deze plaatsbepaling op gis sing. Evenmin is de vèreischte ze kerheid te verkrijgen door het in oogenschouw nemen van den afstand, welke door de Katrina is afgelegd van het oogenblik, dat zij de be manning van de Helene overnam totdat het lichtschip Doggersbank Noord werd gezien. Zooveel is echter zeker, dat de beschieting moet zijn geschied zeer dicht op de grens van de vrije vaar geul en het door het Duitsehe rijk onveilig verklaarde gebied. Bij de ontmoeting van de Helene met de Enge.sche duikboot op den dag vóór de beschieting, is het we derom gebleken, dat de schippers van zeevisschersvaartuigen door het gemis van een seinboek niet in staat zijn de door andere schepen gegeven seinen te begrijpen. Vooral in dezen oorlogstijd is het evenwel noodzakelijk dat ook de schippers van zeilvisschersvaartuigen zich van de beteekenis dezer seinen op de hoogte stellen. Reeds vroeger beeft de Raad hierop gewezen en doet dit thans opnieuw. IJMUIDER COURANT Advertentiën uit er lig k in te zenden WOENSDAG en ZATERDAG tot 9 uur v.k.

IJmuider Courant | 1918 | | pagina 1