ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN No. 283. Gemeenteraad. Zaterdag 27 Juli 1918. 3e Jaargang Administraiiebureau en Drukkerij JAC. SINJEWEL, WILLEMSPLEIN IJMUIDEN, Telefoon 153. Verschijnt "WOENSDAGS en ZATERDAGS. ABONNEMENTSPRIJS: 70 ets., per 3 maanden, franco per post 85 ets., voor het Buitenland f 1.25 Verhoogd met 10 ets. Oorlogstoeslag. ABONNEMENTEN worden aangenomen aan het Bureau en bij de Agenten. REDACTIE-ADRES: Trompstaaat 85, Velseroord, Telefoon No. 141 Uitgave van de Naaml. Venn, Uitgevers Mij. „IJmuiden". ADVERTENTIËN van 15 regels 75 ets. Iedere regel meer 15 ets. Kleine advertentiën en familieberichten 7 ets per regel bij vooruitbetaling Ingezonden mededeelingen 25 sts. per regel. Advertentiecontraeten tegen zeer billijk tarief. Advertentiën u i t e r 1 ij k in te zenden WOENSDAG en ZATERDAG tot 9 uur v.m. Tot plaatsing van advertentiën van bniten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd hel Advertentiebureau P. F. C. ROELSE IJMUIDEN. Kleine advertenties en fa milieberichten kosten bij vooruitbetaling slechts 7 cent per regel. Dringend verzoek om bij verhuizing het oude en het nieuwe adres, si aan den looper, doch aan ons bureau WILLEMSPLEIN II, op te geven. De Administratie. Advertentiën voor dit blad worden aangenomen aan het bureau WILLEMSPLEIN IJniuid^R (Drukkerij Sin- jewel), in het advertentiebu reau van den beer P. WC. ROËLSE, Te Velseroord bij M. v. ÏÜ- Wilicbrordsff. 81. m bij J. v. Houweliigs», Trompstraat Velseroord Te Velsen en Wijkeroog bij P. Scbsrmsr, DoodEaasi L 47, Wijkeroog. Te Santpoort bij P. Ptours, Bo@kfeüss^!«S. Bjj dit nummer behoort het offl- ciëelé Raadsverslag. Officieel. Icevensmiddelenbedr^jf Yelsen Gedurende de week van Maandag 29 Juli tot en met Zondag 4 Augustus is verkrijgbaar op: bon No. 91 V, pond suiker. En vau Vrijdag 26 Juli tot en met Donderdag 1 Augustus is ver krijgbaarop bon No. 92, 1 ons witte zeep A 10 cent. Verwisseling van Broodkaarten en Bonboekjes, De Burgemeester van Velsen maakt bekend, dat de eerstvolgende verwisseling van broodkaarten en bonboekjes op vertoon van de rant- soeneeringskaart zal plaats hebben op DINSDAG 30 JULI: Voor de afd. Velsen, nummers 1 tot en met 281, ten ge meentehuize van des v.m. 9 tot des n.m. 1 uur; Voor de afd. IJmuiden van des v.m. 9 tot des n.m. 4 uur en wel voorde numm. 3419 toten met 3977 in de voormalige on derwijzerswoning aan het Willemsplein van 3978 t. en m. 4998 in het gymnastieklo kaal ingang Breesaap- straat van 4998a tot en met 6108 in het gebouw „Irane", Koningin Wil- helminakade No. 26. Velseroord in het dienstgebouw van des v.m. 9 tot des n.m. 1 uur voor de numm. 2095 tot en met 2732a van des n.m. 1 tot 4 uur van 2735 tot en met 3418; WOENSDAG 31 JULI: Santpoort in het dienst gebouw (voormalige secietariejvandesv.m. 10 tot des n.m. 1 uur voor de nummers 283 t®t en met 531avan des n.m. 1 tot 4 uur voor de num. 532 tot en met 791c. „Jan Gij sen vaart ten huize van den heer J. P. Handgraaf van des n.m. 1 tot 4 uur nummers 792 tot en met 1077c. DONDERDAG 1 AUG. Wij keroog in het gym nastieklokaal v. school G. van des v.m. 9 tot des n.m. 1 uur voor de numm. 1078 toten met 1562, en van des nam. 1 tot 4 uur voor de numm. 1562a toten met 2093. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat zij, die nie ter aangegeven plaats en tijd de broodkaarten en bonboekjes af halen, voor het komende tijdvak van brood- en levensmiddelenver strekking zijn uitgesloten. Aan kinderen worden geen brood kaarten en bonboekjes afgegeven. Plaatselijk Nieuws, IJMUIDEN. Bij de examens te Utrecht slaag den voor het diploma A alle 8 can- didateu. Van deze zullen vier nog eon jaar op school blijven, om het volgende jaar 't aanvullingsciiploma B te be halen. Zij zullen dus 't begin van een 10e klasse vormen. Voor de le klasse der H.B.S. slaag den ook alle candidaten, 4 voor Alkmaar en 4 voor Haarlem, Eén van de jongens, die 't Mulo-diplo ma behaaide, slaagde voor de 3e klas se der H B.S, te Alkmaar. Hieruit blijkt dus wel, hoe dege lijk 't onderwijs aan school A is. Onze Mulo-school maakt een schit terend figuur en de raadsleden zul len wijs doen dit niet te bederven door te gaan tornen aan het les rooster of te gaan beknibbelen op de paar overuren. Uit de prachtige resultaten blijkt dat men het on derwijs op de school zeif zoo hoog mogelijk wil opvoeren. Dit moet men waardeerea, net is beter, dan dat de leerlingen door privaat lessen nog bijgewerkt moeten wor den. VELSEROORD. De Voorzitter de heer J. Bontenbal, zeide dat de commissie voor ruim een jaar werd opgericht en dat dadelijk bij een aantal personen van allerlei richtiDg instemming werd gevonden. Het Bestuur heeft gemeend ver slag te moeten doen van wat er in een jaar tijd verriGht is, waarom deze vergadering is uitgeschreven. Da voorzitter deelt mede, dat ver schillende leden door omstandig heden verhinderd en de penning meester door zijn practijk. Alsnu brengt de secretaris het jaarverslag uit: Uit het jaarverslag van den secre taris, de heer G. Voet. stippen we aan dat de resultaten niet gelijk zijn aan de verwachtingen, waarvan voor den winter gesproken weid. Maar in het licht van dezen tijd beschouwd, moet een resultaat van f 2000 in ééa jaar verblijden. Aan al degenen, die op uitvoerin gen, concerten, lezingen e. d. tot dit resultaat hebben meegewerkt, worden in het verslag woorden van dank gebracht. Het meeste werd bijeenbracht door inteeken lijsten, n.l. f 1500, voorts f 250 als opbrengst van den Bloempjesdag en de rest van lezingen, concerten enz. Bij afwezigheid van den penning meester, Dr. Oosterwijk, las de se cretaris diens jaarverslag. De ont vangsten bedroegen f 2176,90, de uitgaven f 404.85, zoodat er in kas was f 1771.95. Te innen was nog f 152.50, zoodat het bezit was f 1924.45. De door de commissie georgani seerde kunstavonden en concerten bleken door de vele uitgaven en kosten zeer weinig opgeleverd te hebben, het concert in den tuin van het Patronaatsgebouw te Vel seroord leverde zelfs een nadeelig saldo op van bijkans f 20. De lezing vun Ds. Sehermerhorn te IJmuiden bracht een mooi batig saldo op vau f 87.10 De Bloempjesdag leverde f305 op en een batig saldo van f 246 96 De gelden der Commissie zijn doelmatig belegd tegen een rente van 4 procent. Tot üet nazien der boeken van den penningmeester werden aange wezen de heeren S. Baarda en IJ. J. Reitsma. Verschillende plannen voor den a.s. winter werden besproken. Het Bestuur bleek het vertrouwen der vergadering te hebben, zoodat dit aanblijft. VELSEN. Er was druk bezoek. De verkoop bracht f 128.60 op. SANTPOORT. Vergadering van 33 Juli 1918. Vervolg. Bij het voorstel verleening cre- diet voor inrichting van het speel terrein te IJmuiden zegt de beer Netscher dat B. en W. het bedrag van f 8600 te hoog vinden en nu wil men er f3500 af doen, door de egaliseering van het terrein door de werkloozen te laten doen. Spreker gelooft echter, dat het Kon. Nat. Steuncomité de kosten geheel voor rekening der gemeente zal laten en wij dus niet goedkooper zullen uitkomen. De Vooritter zegt, dat B. en W. eerst gaarne wilden" weten of de Raad het bedrag van f 4000 te hoog vindt, voordat we verdere stappen zuilen doen. Le heer van Tuyll vindt dit een luxe uitgave, die we in dezen tijd niet mogen toestaan. De Voorzitter ziet den finan cieelen toestand ook donker in. Echter is hier een groot moreel en sociaal belang bij betrokken. De verwildering der jeugd is groot en met een goede speelplaats zullen we veel winnen. De heeren B r i n k en S c h u i t en- maker pleiten ook voor toeken ning van het crediet. De heer Brink zou echter wel willen weten, wat de inkomsten der Turn vereeniging zijn, anders moet de gemeente de exploitatie maar ter hand nemen. De V o o r z i 11 e r is daartegen. Daar moeten geen ambtenaren mee belast worden. De heer Vermeulen meent wel te gilooven, dat bet Kon. Nat. Steuncomité dit werk als impro- ductieven arbeid zal besehouwen. Het crediet wordt toegestaan. Tegen de rechtsche leden, behalve de heer Vermeulen. Toegestaan wordt een crediet voor verbetering van de Bloemsteeg te IJmuiden en een aanvulliogsvoor- sehot voor den bouw van woningen door de R.K. Vereeniging, genaamd Woningbouw vereeniging. Een crediet wordt verleend voor plaatsing van een hek aan den Vel- serduinerbuurtweg te Velseroord. Op de adressen van de Directie der N V. Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken der firma van Gelder en Zonen in afwijking der rooilijn veor de Corverslaan van J. Dekker inzake de verstrekking van regee- ringsvisch en van A. Dekker-Koorens inzake de distribute van regeerings- goederen wordt afwijzend beschikt. Aangeboden wordt de gemeente rekening over 1917. De heer Schilling krijgt gele genheid tot het houden van een in terpellatie inzake de juistheid of de odjuistheid van verschillende cou rantenberichten omtrent de aanhou ding van eieren, welke eieren bestemd zouden zijn voor den heer Wiebenga, administrateur vau het Leveusmid- delenbedrijf in onze gemeente. De heeren Brink en Schuiten maker willen deze zaak in besloten zifting behandelen. De Voorzitter zegt dat dit niet noodig is, en de heer Schilling is er tegen. De heer Schilling zegt dat deze zaak in 't openbaar behandeld moet worden, Spreker geloofd dat het verslag over deze zaak in de IJmui- der Courant juist is, maar de bur gerij is over dit verslag niet tevre den. Spreker gelooft dat de admi nistrateur de eieren niet boven den maximum prijs zal koopen, maar als deze eieren weikelijk voor hem bestemd waren, is het eigenaardig dat bij zooveel eieren kan koopen voor den maximum prijs, wat ande re niet kunnen. Is dit juist dan moeten de eieren voor de burgerij beschikbaar zijn. Spreker zegt, dat de gemeente ambtenaren, ook politie en raadsle den, in dezen tijd zeer hoog moeten staan en onaantastbaar moeten blij ken. Spreker vraagt wat er van de berichten juist is. De heer Handgraaf zegt dat de politie z. i. tevroeg is op getreden. Eerst later had kunnen blijken of de eieren werkelijk voor den heer Wiebenga bestemd waren. Er is ook gezegd, dat de eieren voor Hotel De Prins waren. De Voorzitter zegt dat de po litie niet anders kon doen, dan ze gedaan had. Na zijn aanhouding bleek de man met de eieren dade lijk te liegen en aan het verhaal van den man behoeft men geen ge loof te hechten. De heer Schilling wil den ad ministrateur ook niet laken, maar nu gezegd was, dat de eieren voor den heer W. waren, had de politie IJMUIDER COURANT Het levensmiddelenbedrvjf in alleen Dinsdag 30 Juli gesloten. Personalia. Tot lid van het Hoofdbestuur der Neder!. Vereeni ging van Iegenieurs is gekozen de heer K. H. Tusenius, directeur der Vereenigde Ijsfabrieken alhier. Examens. Bij de gehouden vakexamens voor het Mercurius- diploma der Federatie van Handels- en kantoorbedienden in Nederland slaagden voor Duitsche Handelscor respondentie de heeren A. W. de Pagter, E. Verbeek en H. J. Wouden berg en voor Eogelsche Handels correspondentie de heer S. Boon van hier. Benoeming. Tot onderwijzer aan een Chr. School te Katwijk aan Zee is benoemd de heer W. Dal- meijer alhier. Flink besluit. Tengevolge van de duurdere reiskosten met den trein kwamen de werklieden der firma Volker Bos alhier, die voor een groot deel in Sliedrecht woon achtig zijn, in een minder goeden financieelen toestand. De firma heeft echter naar de St. Ed. meldt, be sloten deze reiskosten aan het be trokken personeel te vergoeden. Overplaatsing. De zeeloods L. Kuiper te den Helder is naar hier overgeplaatst. Het Mulo-onderwas. Evenals vorige jaren kan het onderwijs aan de Mulo-School (school A) a hier op uitstekende resultaten wijzen. Witte Kruis. De Commissie, welke zich ten doel stelt de stichtiDg van een Witte Kruisgèbouw alhier, hield Donderdagavond in den melk- salon Reitsma haar eerste jaar ver gadering. Spaansche griep. Er zijn hier reeas meerdere gevallen van Spaan sche griep voorgekomen, waarvan meerdere in één gezin. Moederkring. Dinsdagmiddag j.l. werd in oen pastorietuin alhier de j aarlij ksche verkoop van goe deren gehouden, vervaardigd door den Moederkring te Wijkeroog, onder leiding van Mevr. Ds. Eggink. Geslaagd. Voor het Mulo examen is te Utrecht geslaagd de heer P. J. Rings van hier, leerling van een R.K. Mulo-school te Haarlem. Vóór de veiligheid. De heer Fr. Netscher beeft bij den g6meen- reraad een voorstel ingediend, om, met het oeg op de toenemende on veiligheid in dit deel vau de ge meente, tegen de a.s. wintermaan den bijzondere veiligheidsmaatrege len te doen treffen.

IJmuider Courant | 1918 | | pagina 1