BnF|ir-iü08huis Heeren Petten, BEKENDMAKING. INMAAK6LAZEN. Verkooping A.TabernaI Zoon SPRUIJT's Filiaal ItÉÉÉÉSfÈl iipil'i Mterg Sinjcwd's Bockhandel. P. BAST Timmer- en Metselwerken jongens Kinder zeer billjjken prijs. Arbeidsbeurs Yelsen. KOSTHUIS Maria Z.A. 29 Leuvehaven IJ.M. 487 Avontuur IJ.M. 489 IJ M. 315 IJ.M. 182 Ida N.W. 3 Johanna Lydia N.W. 4 YLET Zandbatsen, Panbatsen, Patentschoppen enz. enz. A. TA BERN AL en Zn. TeL 16 Santpoort M,A. 62 van de reederij Nico M. Dirkzwager te Maassluis. De N.V. Vereenigde Steenkolen' handel alhier heeft aangekocht de stalen zeilloggers P. J. van Leeuwen Sch. 384 van de reederij Corn. Joh van Leeuwen te Scheveningen en de Grada IJ.M. 277 en Nelly Maria IJ.M. 278 van de Exploitatie-Maat schappij De Oceaanster, directeur J. van der Made alhier. De Raad is van oordeel, dat de Ena tengevolge van een mijnont ploffing is gezonken. Zes leden der bemanning hebben bij deze ramp het leven verloren, die zich op het oogenblik der ontploffing beneden bevonden. Deze hebben hoogstwaar schijn lijk, wegens de snelheid, waar mede het schip zonk, geen gelegen heid gehad aan dek te komen. Betreffende het met man en muis vergaan van het zeilvisschersvaar- tuig „Centrum" YM. 251. De raad is van oordeel, dat de Centrum op of na 8 Juli op de Noordzee met man en muis is ver gaan. De oorzaak kan niet met zekerheid worden vastgesteld, doch de Raad acht het waarschijnlijk dat deze verband houdt met de oorlogsomstandigheden. Betreffende het met man en muis vergaan van het zeilvisschersvaar- tuig „Zeearend" YM. 307. De Raad is van oordeel, dat de Zeearend op of na 10 Juli op de Noordzee met man en muis is ver gaan. De oorzaak kan niet met zekerheid worden vastgesteld, doch de Raad acht het waarschijnlijk, dat deze verband houdt met de oorlogsomstandigheden. De bemanning van zes personen bestond uit Jac. Stam, schipper te Castricum, C. Krab, stuurman te Egmond aan Zee, de matrozen Jac. Zwanenburg te Katwijk, W. Zwart en Alb. Visser te Egmond aan Zee en H. Vijn te Berkhout (N.-H.) Scheepvaart, Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. VELSEN. thans ook wegens oorwormenplaag afgekeurd en keerea de militairen naar hun standplaatsen terug. Uit d© Gemeente, De kas zou dit niet toegelaten hebben, indien sommige ouders zich niet bereid verklaard hadden een gedeelte der verpleegkosten bij te dragen, terwijl het verdere tekort door eenige welwillende kindervrien den aangevuld werd. Moge nog velen zich geroepen voelen een bijdrage te zenden of zich op te geven als lid van de afdeeling Kennemerland, opdat de afdeeling haar werk op den zelfden voet zal kunnen blijven voortzetten. Burgerlijke Stand der gemeente Velsen, van 7 Sept. t/m 10 Sept. 1918. BEVALLEN E. Lutgendorfv. d. Laan z.C. C. Borsboom—v. d. Wiele z.E. WiersemaBakker d. M. Haverde Reus z.A. C. Broer- senBroek z.J. H. M. Jongeneel— Ostendorf d.M. R. Munnikhuizen Beekman z.M. C. van der Kaaij— NTipcjtpn ri ONDERTROUWDP. v. 't Wout en P. Fousert. OVERLEDEN: H. Schavema- ker 11 weken, d. v. J. Scha ve in aker en A. C. Hellingman. Als werkloos waren ingeschreven op 7 September 1918: 1 timmerman, 1 kuiper, 1 schilder, 1 metaaldraaier, 1 bankwerker, 1 ketelbikker, 7 machinisten en stokers, 5 koks trawler, 8 visschers, 1 venter, 51 los arbeiders. 78 Gevonden Yoorwerpen waaromtrent inlichtingen zijn te be komen aan het bureau van politie te IJmuiden. kindermutsen, huissleutel. 1 lorgnet. 1 hoedenpen. 1 sleuteltje. 1 portemannaie. 1 bril. AGENDA. DONDERDAG. Boaz-bank, Visseringstr. 12, 79 uur. VRIJDAG. Tentoonstelling van teekeningen, Burgeravondschool. Velseroord, 7—9 uur. Advertenties. nette Dienstbode Net dienstmeisje gevr. een net dienstmeisje, Meisje 1618 jaar, FLINK MEISJE net Dienstmeisje. Kost ©n Inwoning. gem. Kamers een tehuis, Gemeubileerde kamers KOSTHUIS KOSTHUIS een Kantoor beneden woning. Verloren een Covercoat-Jasje f20 BELOONING TE KOOP: een nieuw Botternet Urker model. Te bevragen bij de WecL J. Wuis, Velserduinerbuurtw. 24, Velseroord. Te koop VAN DER BURG Co., Make- kelaars, Keizersgracht 163, Amster dam. een BOTTER 3 Woonhuizen, dubbel Heerenhuis, 2 Telefoontoestellen, Dierenbescherming. Vraagt een gratis nummer van het „Weekblad voor Dierenbescher ming" en alle mogelijke inlichtingen bij den Commissaris der vereeniging ter verspreiding van geschriften tegen dierenmishandeling» Sluis- eiland 18, alhier. TE KOOP: Slecphoottrawler gebouwd 1912, afmetingen 20 55 X 5.20 X 2 35 Meter. 175 I. P. K. Gereed voor de visscherij. Sleepboot gebouwd 1911/12, afmetingen 28 80 X 5-95 X 2.65 Meter. 250 I. P. K. Nieuwe condensor. Inlichtingen verstrekken BAKKER, DIJKSEN en Co. Makelaars in schepen. Visch3traat 4, - IJmuiden. Publieke op Maandag 16S@pt.19IS des namiddags half twee in Hotel „NOMMER EEN" te IJMUIDEN door de makelaars in Schepen Bakker, Dijksen Co. van: 1. de houten blazerschuit lang ongeveer 57 voet, met com plete visseherij-inventaris, gereed voor de visscherij. 2. d9 sleepboottrawler lang 11.48 M., breed 2 62 M. met aanwezigen visscherij -inventaris. 3. de sleepboottrawler lang 12.50 M., breed 2 62 M. met aanwezigen viFseherij-inventaris. 4. de staalijzeren motorbotter lang ongeveer 56 voet, breed 17 voet, gebouwd in 1913, voorzien van lste klasse Kromhoutmotor van 26 P.K. met complete tuigage en visscherij inventaris, gereed voor de visscherij. 5. de houten motorschokker zeer ruim schip, voorzien van lste klasse Kromhoutmotor van 26 P K.. met complete tuigage en visscherij, inventaris, gereed voor de visscherij- 6. het zeilkustvisschersvaartuig lang 46 voet, breed 14 voet, voor zien van bun, met complete tuigage en visseherij-inventaris, gereed voor de visscherij. 7. het zeilkustvisschersvaartuig lang 56 voet, breed 14 voet, voor zien van bun en nieuw vast dek, met complete tuigage en visseherij- inventaris, gereed voor de visscherg, 8. een teakhouten lang ongeveer 7 Meter, breed 2 80 Meter. De sehepen liggen Zaterdag, Zon dag en Maandag ter bezichtiging te IJmuiden. Nadere inlichtingen en notities bij bovengenoemde makelaars. Santpoort. Tel. 16. hebben in voorraad: Te koop aangeboden ÜDuber Moulijn H8,~ per mille L'Uniön f22,50 Franco huis. Br. fr. R 68, Adv.-bureau P. F. G. Roelse. Wiilemspldn, Timmerman en Metselaar Beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende Woonplaats ütirJsaa&jkiSd© S3 Werkplaats ISsHireiisd®*®!!'. 16 99 Groote keuze. Billijke prijzen. Ziet de Etalages, 36 Neptunusstraat 36 Het adres voor alle IS Wülemsplein I t gevraagd op druk Handelskantoor leeftijd ongeveer 17 jaar, voor kan toor en loopwerk. Brieven fr. onder letter A Boekhandel Snooij. GevraagdKANTOORBEDIENDE vereischten: net en duidelijk handschrift, bekend met boekhouden en vrij van militairen dienst. Eigenhandig geschreven brieven met opgave van volledige informatiën franco te richten onder lett. O Boekh. Snooij. Wegens het opnieuw in orde maken van deleesbibliotheek, worden zij, die nog boeken in hun bezit hebben, beleefd verzocht die ten spoedigste terug te bezorgen. Wij hebben nog, eenigen voorraad waaronder glazen die wij reeds vroegtijdig kochten en die wij nu nog kunnen afgeven tegen I Visscherij maatschappijen. Bi de Stct. van 6 September zijn ge voegd de wijzigingen in de statuten van de N.V. Stoomvisscherij-maat schappijen Nicolaas, De Hoop, Ber tha Elisabeth, Ons Belang, Nicolaas II, en Sophie en Truus, alle alhier, De Ena, de Gentrum en de Zee arend De Raad van Scheepvaart heeft uitspraak gedaan betreffende de ontploffing, waardoor het zeil visschersvaartuig Ena is getroffen, De Lisa. Men neemt nu aan dat de op 12 Augustus naar de visscherij vertrokken logger Lisa YM 207, vroeger behoorende aan de N. V. Lisa, directeur de heer C. A. Kok te IJmuiden, doch sedert kor ten tijd in eigendom overgegaan aan de N.V. Visscherij Mij. Castri- cum II te Cestrieum, als verloren is te beschouwen. Scheepvaartbeweging. ln de af' geloopen week zijn hier binnenge komen 4 schepen, waarvan 1 stoom schip, 1 motorschoener en 2 motor- loggers en vertrokken 6 schepen, waarvan 3 stoomschepen, 2 zeil schepen en 1 motorlogger. Geslaagd. Onze vroegere plaatge noot, de heer W. Dalmeijer, thans te Katwijk, slaagde gisteren te Amsterdam voor de hoofdakte. Proces verbaal. Tegen T. S. handelaar in parfumerien is tot twee maal toe procesverbaal opgemaakt, wegens verkoop van toiletzeep zon der het vereischte vetgehalte. Eieren in beslag genomen. Van L. B. en W. A. R. beiden te Over- veen zijn wegens frauduleus ver voer respectievelijk 63 en 12 eieren in beslag genomen. Diefstal. Van een kolenschuit is ten nadeele van H. J. B. gestolen een bedrag in geld van f 18.en een zestal broodkaarten. Fiets gestolen. Uit een schuur achter de woning van A. A. Hui- bers in de Breesaap is een fiets gestolen. Oorwormenplaag. Het tenten kamp achter het fort Velsen is Vacantie-Kolonies. Naar wj vernemen werd enger? dit! jaar inde maand Juli door de K. H. en V K. afdeeling Kennemerland een 16 tal kinderen uit IJmuiden, Velsen Velseroord en Wijkeroog gedurende een 4 tal weken uitgezondenVoor het grootste gedeelte der kinderen werd 4 weken verlenging aange vraagd, zoodat er op 't oogenblik nog een 2 tal kinderen te Heelsum vertoeven. Na terugkomst was de gezondheidstoestand der kinderen aanmerkelijk verbeterd. Gevraagd een van goede getuigen voorzien, voor den dag of voor dag en nacht. Adres: Kuiper, Wijker- straatweg L 4, Wijkeroog. Adres te bevragen adv. bur. P. P. C. Roelse. Gevraagd te Velsen, voor dag en nacht. Br. no. 634, bur. v. d. bl. Gevraagd »oed kunnende werken, loon naar bekwaam- ïeid. Combinatie voor Chemische producten. Middenhavenstraat 54c, Zuidzijde der Vis- scbershaven. Te bespreken tusschen 1012 uur v.m. Gevraagd eex Adres Julianakade 19. Er biedt zich aan een Brieven lett. H, aan J. van Houwelingen, Velseroord. Onderwijzer vraagt 1 Ost. Br. fr. letter G aan van Meur's Boek handel, Santpoort. Te huur aangeboden met pension. Br. letter D bureau van dit blad. Net persoon zoekt een net Fr. Br" onder lett. L. T. aan Boekb. S. van Dorp, IJmuiden. Gevraagd door een net persoon liefst met vry kamertje. Br. onder No. 635 Bureau van dit blad. Op netten stand te huur. Adres Bur. van dit blad. Voor 2 Heeren net aangeboden. Adres Bur. van dit blad. Een beer zoekt met vrije kamer. Br. Letter L aan J. van Houwelingen, Boekhandel, Velseroord. Te buur aangeboden Te bevragen J. N. Eoningstein Jr. TE HUUR aangeboden voor nette lieden zeer klein gezin. Genegen een winkel waar te nemen. Zeer lage buur. Br. fr. No. 638 bur. van dit blad. vanaf bet Willemsplein naar de Sluis. Tegen belooning terug te bezorgen bij A. Stoker, Breesaap 45. die mij binnen twee maanden aan een net AdresBureau van dit blad. Sleepboottrawler, 19.80 X^-80X 2-40 M., 175 I.P.K., van netten voorzien. Sieepbocttrawler, 20.55 X 5-20 X 2.35 M., 1751.P.K., beiden mer. certificaat. Moiorschoener, 200 ton D.W. Motor-zeüschoener, 325 ton D.W. Motor zeilschoener, 425 ton D.W. Motor-zeilsohocner, 600 ton D.W. Te koop met toebehooren, n.l. vier netten en voorzien van goed zeilwerk. Adres te bevragen bij E. de Groot, Bloem- straat 62. Te koop aangeboden zoo goed als nieuw, staande Willebrord- straat, Velseroord. Bileven no. 686, bu reau van dit blad. Te koop aangeboden een op netten stand. Brieven no. 637 bureau van dit blad. Te koop met induxtie zoo goed als nieuw. Adres SMIT, v. Heemskerkstraat 33III, A'dam. worden in alle uit voeringen billik, net en vlug geleverd door 99

IJmuider Courant | 1918 | | pagina 3