RGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN to. 297. Verbetering. Zaterdag 14 September 1918» Se Jaargang Administratiebureau eo Drukkerij JAC. SINJEWEL, WILLEMSPLEiN IJMUIDEN, Telefoon 353. ferschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. 1B0NNEMENTSPRIJS70 ets., per 3 maanden, franco per post 85 ets., ioor het Buitenland f 1.25 Verhoogd met 10 ets. Oorlogstoeslag. ABONNEMENTEN worden aangenomen aan het Bureau en bij de Agenten. HEDACTIE-ADRESTrompstraat 85, Velseroord, Telefoon No. 141 Uitgave van de Naaml. Venn. Uitgevers Mij. „IJmuiden". ADVERTENTIËN van 1—5 regels 75 ets. Iedere regel meer 15 ets. Kleine advertentién en familieberichten 7 ets per regel bij vooruitbetaling Ingezonden mededeelingen 25 ets. per regel. Advertentieeontraeten tegen zeer billijk tarief. Advertentién uiterlijk in te zenden "WOENSDAG en ZATERDAG tot 9 uur vja. Tot plaatsing van advertentlën van bniten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd hel Advertentiebureau P. F. C. KOELSE IJMÜIDEN. In de bekendmaking Schietoefe ningen op Dinsdag 17 en Donder dag 19 Sept. a.s. in ons blad van 1,1. Woensdag staat abusievelijk 91/» uur voormiddag wat moet zijn 91/, uur '«AVONDS. Officieel. BEKENDMAKING. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter open bare kennis, dat op 10 September 1918 bij hen is ingekomen een ver zoekschrift van Christiaan Broek huizen van beroep bankwerker, wonende te Velsen (IJmuiden), om verlof voor den verkoop van alcohol houdenden drank anderen dan ster ken drank in de navolgende localiteit: het voorlokaal van het perceel, plaatselijk gemerkt C 126 en gelegen aan de Bloemstraat aldaar. Binnen twee weken na de dag- teekening dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Velsen, den 11 Sept. 1918. Burgemeester en Wethouders van Velsen De Burgemeester, H. VER LOREN VAN THEMAAT. de Secretaris, Th. J. WIJNOLDY DANIËLS. Uitreiking van Broodkaarten Boterkaarten en Bonboekjes De Burgemeester van Velsen maakt bekend, dat de eerstvolgende uitreiking van broodkaarten, boter kaarten en bonboekjes op vertoon van de rantsoeneeringskaart zal plaats hebben op VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1918 Voor de afd. Velsen, nummers 1 tot en met 281, ten ge meentehui ze van des v.m. 9 tot des n.m. 1 uur Voor do afd. IJmuiden van des v.m. van 4998a tot en met 6108 in. het gebouw „Irene", Koningin Wil- helminakade No. 26. n Velseroord in het dienstgebouw van des v.m. 9 tot des n.m. 1 uur voor de numm. 2095 tot en met 2732b van des n.m. 1 tot 4 uur van 2735 tot en met 3418; - ZATERDAG 21 SEPTEMBER Voorde afd. Santpoort in het dienst gebouw (voormalige secretarie) van des v.m. 10 tot des n.m. 1 uur voorde nummers 283 tot en met 531van des n.m. 1 tot 4 uur voorde num. 531a tot en met 791c. Jan Gijsenvaart ten huize van den heer J. P. Handgraaf van des n.m. 1 tot 4 uur nummers 792 tot en met 1077c. MAANDAG 23 SEPTEMBER Voor de afd. Wijkeroog in het gym nastieklokaal v. school G. van des v.m. 9 tot des n.m. 1 uur voor de numm. 1078 tot en met 1561, en van des nam. 1 tot 4 uur voor de numm. 1562 tot en met 2094. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat zij, die niet ter aangegeven plaats en tijd de broodkaarten boterkaarten en bonboekjes afhalen, voor het komen de tijdvak zijn uitgesloten. Aan kindereu worden geen brood kaarten, boterkaarten en bonboekjes afgegeven. Kelp zooveel mogelijk zelf, is dat voor u alleen te zwaar, help dan anderen, die al helpen. GEMEENTER AADS VERGADERING Be BURGEMEESTER der Ge meente Velsen maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den Raad is belegd tegen Dins dag, den 17 Sept. 1918, des namid dags ten 71/* ure, ten Gemeente huize. Openbare Vergadering AGENDA. I 1. Ingekomen stukken en mede deelingen. 2. Besluit inzake vestiging van een hoogoven-staal- en wals- werk en aanverwante be drijven. 3. Weg ver breeding te Driehuis. 4. Vaststelling voorwaarden waar onder voorschotten aan ver- eenigingen (stichtingen) ingé- volge de woningwet zullen worden verleend. 5. Idem algemeene bepalingen toepasselijk op de werken van den dienst van het bedrijf openbare werken. 6. Aanstelling in vasten dienst van den tijdelijken opzichter bij het bouw- en woningtoe zicht J. Polderman. 7. Gasvoorziening ten behoeve van enkele bewoners aan de Kerklaan te Jan Gijsenvaart. 8. In gebruikgeving gymnastieklo kaal school H. 9. Verhooging kasgeldleening. 10. Idem subsidie en suppletoir© begrooting van het schaalarm- bestuur over 1918. 11. Advies inzake regeling der jaar- wedden van den commissaris van politie. 12. Adressen. a. van arbeidersorganisaties om vermindering der aanslagen van hunne leden in den hoof- deltjken omslag. b. van de Noordhollandsche Be wakingsmaatschappij inzake handelingen van de politie. c. van het Centraal Drankweer- comité in de gemeente be treffende vervroeging van het sluitingsuur voor vergunnings- en verlofslocaliteiten. d. van d9 afdeeling Santpoort van „Volksonderwijs" om sub sidie voor een cursus in de Fransehe taal. e. van een commissie, uit den Ned. Bond van gemeente ambtenaren om een bijdrage voor de oprichting vau een rust- of vacantieoord. f. van het bestuur der Witte- kruisafdeeling om verhooging van subsidie. g. van H. Vrenegoor te Velser oord inzake tegemoetkoming in de kosten van ambachts onder wijs voor zijn zoon. h. van de wed. N. Maas-Brou wer te Bioemendaal um uit stel eener voorgeschreven verbetering van eene woning. 13. Benoeming van een arts be last met de leiding van cur sussen in eerste hulp bij onge lukken. 14. Belastingzaken. Adres Bureau v. d, blad dm avonds van 6-7uur Rstadso verzicht. Vergadering van 3 September 1918. Vervolg. - Wij hadden eerst veel gevoeld voor het adres der Kruideniers- vereeniging om de Levensmiddelen commissie uit te breiden met een paar hunner leden. Echter is het toch juist, dat anderen, slagers, schoenmakers enz. evenveel recht daarop zouden doen gelden, en waar is dan het eind? De heer Brink interpelleerde over de gaskwestie. Aanleiding daartoe was het rantsoen, hetwelk Haarlem deze maand kan geven. Een onzer zetters had dit staafje uit de Haarlemsche bladen uitge knipt en hij de correctie gedaan. Hij toonde aan, dat een gezin van 9 personen in Haarlem deze maand 77 M3 krijgt, tegen hier 38 M3. Dus in Haarlem nog eens zooveel. De zetter schreef er bij: „Is dat nu Rijksrantsoeneering en vroeg of wij 't wel gelezen hadden. Ja, wij hadden 't gelezen. Maar wat geeft het er over te schrijven In Haarlem en in den Haag is men doof voor onze klachten en meent men dat onze toorn oabillyk ont stoken is. Wij krijgen nu een nieuwe rant soeneering met October. Wij zijn nieuwsgierig te weten, hoe deze er zal uitzien. Als deze weer zoo on billijk is, in vergelijking met andere plaatsen, moeten wij er dan weder om in berusten Wij hebben reeds enkele winterrantsoenen van andere plaatsen gelezen, die zeer meevielen. Wij zullen zien, wat 't hier worden zal. Een belangrijke kwestie werd nog door den heer Brink naar voren gebracht. De Levensmid delen com missie had besloten aan B. en W. voor te stellen dit najaar goedkoope ondergoederen aan ae ingezetenen te verstrekken. De heer Brink vroeg of B. en W. al een voorstel in dezen geest klaar hadtipn. De Voorzitter antwoordde ontkennend en zeide dat dit niet te verwachten was. De heer Brink was daardoor.ont stemd en zeide dat B. en W. het besluit van de Levensmiddeleneom- missie toch hadden op te volgen. De Voorzitter antwoordde terecht, dat de heer Brink het mis had. De Levensmiddelencommissie geeft ad viezen, maar B. en W. zijn niet ge houden deze op te volgen. Evenmin als B. en W. gehouden zijn mede te gaan met de adviezen der Finan- ciëele Commissie en andere commis sies uit de raadsleden. Zoo ook be hoeft de raad het advies van B. en W. niet op te volgen. De heer Brink zal nu zelf met een voorstel komen. Dat is de par lementaire weg, maar niet de be sluiten der Levensmiddelencommis sie zijn bindend voor het college. Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. Op de laatste huishoudelijke ver gadering van besturen der bij onze vakcentrale aangesloten vakorgani saties kwamen weder verschillende grieven naar voren ten opzichte van de huidige wijze van steunver- leening. Zeer ontstomd was jde ver gadering dat nog steeds niet is^ol- daan aan ons verzoek een vertegen woordiger van de moderne Vak beweging in Uw Comité op te nemen Ons bestuur werd dan ook opge dragen er nogmaals met klem bij U te willen op aan dringen dat aan dit billijk en alleszins rechtmatig verlangen worde voldaan. Wij verzoeken U dan ook beleefd te willen besluiten dat aan onze Vak beweging een behoorlijke vertegen woordiging in Uw Comité wordt toegestaan. Namens een huishoudelijke ver gadering van besturen van bij onze vakcentrale aangesloten organisaties hebben wij de eer UEd. Achtbare beleefd te verzoeken het door hei. gemeentebestuur vau Amsterdam tot den Minister van Laadbouw, enz. gericht verzoek, de pnj« vau de kleiaardappelen, evenals vorig jaar, te willen bepalen op Q1/» cent per K.G., te willen ondersteunen, tenzij er door U de voorkeur aan wordt gegeven rechtstreeks eon der gelijk terzoek tot den betrokken Minister te richten. Tevens verzoeken wij UEd.acht- bare, indien door den Minister op dit verzoek niet mocht worde inge gaan, van Uwe bevoegdheid te wil len gebruik maken, om plaatselijk de maximumprijs van kleiaardap pelen te willen bepalen op 6l/2 cent per K.G. Wij achten het overbodig dit ver zoek voor U nader toe te lichten. Het feit dat schier gansch de ar beidersklasse leeft op de grens van haar lichamelijk en fiaaoeiëel weer standsvermogen, achten wij van zoo'n groote overbekendheid dat het. miskenning moet worden, geacht te trachten U nader hiervan te willen overtuigen. Wij twijfelen dan ook niet U bereid te zullen vindon er naar Uw beste krachten ahn te willen mede werken dat deze belangrijke post op het arboidersbudget niet voor de arbeiders ondragelijk wordt, het welk zou beteekenen een totale uitputting van het toch reeds zoo zeer geteisterde deel der bevolking. DRIEHUIS. Uit de Gemeente. In de Raadsvergadering van 13 Augustus j.l. werd gesteld in han den van B. en W. om advies een adres van het centraal drankweer- comité in deze gemeente, gesteund door tal van ingezetenen, waarbij wordt verzocht het sluitingsuur voor' vergunnings- en verlofslocaliteiten te vervroegen en te bepalen op 10 uur 's avonds. B. en W- merken hieromtrent op, dat het huidige sluitingsuur van 11 uur des avonds alreeds niet laat mag worden benoemd, omdat de ondernemers der hier bedoelde in richtingen, wat hunnne verdiensten betreft, hoofdzakelijk op de avond uren zijn aangewezen in tegenstel ling met winkeliers die regelmatig den geheelen dag hunne klantën bedienen. Het gevolg van den ge- vraagden maatregel zou dus zijn, dat velen in hun bedrijf ernstig worden benadeeld. Overigens zij hierbij aaugeteekend, dat het drankgebruik en zeer zeker het drankmisbruik gestadig afne men en het zeer zelden voorkomt, dat wegens ordeverstoring de politie in café's handelend moet optreden. B. en W. stellen in verband bier mede den gemeentraad voor, op het verzoek afwijzend te beschikken. JMUIDER COURANT 9 tot des n.m. 4 uur en wel voor de numm. 3419 tot en met 3977 in de voormalige on derwijzerswoning aan het Willemsplein; van 3978 t. en m. 4998 in het gymnastieklo kaal ingang Breesaap- straat Het levensmiddelenbedrijf is alleen Vrijdag 20 Sept. gesloten. Geeft u daarom als lid op van het Cen traal Genootschap voor Kinder-ïïerstellings- en Yacantie-Kolonies, Afd. „Kennemerland," Secretaresse Mej. L. E. Kollöffel, Rijksweg 22, IJmniden. van den Gemeenteraad van Velsen, op Dinsdag 17 Sept. 1918 des namiddags 71/* uur ten gemeentehuize. Op verzoek van vele lezers, die onze Courant laat ontvangen, worden van heden af de inlich tingen betreffende de advertentlën, waarin het adres aan het Bureau van ons blad is te bekomen, gegeven. Treurig. De 12-jarige L. M. wonende in de Prins Hendrikstraat alhier, die, omdat zijn schoenen in de reparatie waren, zich thuis zou vermaken en op zolder een schom mel maken, schijnt in het touw ver ward geraakt te zijn. Toen men hem te twaaif uur riep om te eten be kwam men geen antwoord en vond bij onderzoek den jongen dood in het touw hangen. Het steuncomité. Do IJmuider bestuurdersbond heeft aan het Plaat selijk Steuncomité te Velsen het volgende schrijven gericht. Be voedselvoorziening. De IJmui der bestuurdersbond heeft aan den Burgemeester dezer gemeente het volgende adres gezonden: Prijs gewonnen. Ons Fanfare corps .„Soli Deo Gloria" heeft Zon dag op het Muziekconcours te Re- verwijk in haar afdeeliug, den 2en prijs behaald. Sluitingsuur voor vergunnings- en verlofslokaliteiten. Besmettelijke ziekten. In de week van 4 —10 September zijn in deze gemeente 6 gevallen van rood vonk en 4 gevallen van diphtheritis voorgekomen.

IJmuider Courant | 1918 | | pagina 1