ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN OEE1CIESL. No. 29$. Woensdag 18 September 1918. Ie Jaargang Administratiebnreai! en Drukkerij JAC. SIKJEWEI, WILLEMSPLEIN IJMÜiOEN, Telefoon 153. Verschijnt WOENSDAGS en ZATERDAGS. ABONNEMENTSPRIJS70 ets., per 3 maanden, franco per post 85 ets., voor het Buitenland f 1.25 Verhoogd met 10 ets. Oorlogstoeslag. ABONNEMENTEN worden aangenomen aan het Bureau en bij de Agenten. REDACTIE-ADRESTrompstraat 85, Velseroord, Telefoon No. 141 Uitgave van de Naaml. Venn. Uitgevers Mij. „IJmuiden". ADVERTENTIËN van 15 regels 75 sts. Iedere regel meer 15 ets. Kleine advertentiën en familieberichten 7 ets per regel "bij vooruitbetaling Ingezonden mededeelingen 25 ets. per regel. Adverte'ntieeontracteu tegen zeer billjjk tarief. Advertentiën aiterlfk in te zenden WOENSDAG en ZATERDAG tot Tot plaatsing van advertentie» van buiten de gemeente VELSEN in dit blad is uitsluitend gerechtigd het Advertentiebureau P. P. C. KOELS® IJMUIDEN. BtJ dit nummer bèhoort het offleiSelé Baadsverslag. Centrale Keuken VELSEN. Man». Maandag 23 Sept.: Stamppot (Aardappelen met roode kool) 15 cent per portie. Woensdag 25 Sept.Stamppot (Aardappelen met Savoye Kool) 15 cent per portie. Zaterdag 28 Sept.Stamppot (Aardappelen met Spinazie) 15 cent per portie. tevensmiddelenbecfr^f Yelsen Gedurende de week van Vrijdag 20 Sept. tot en met Donderdag 26 Sept. is verkrijgbaar op: bon No. 142 1 ons kaas volvet 151/, ct. per ons. 143 Vj pond suiker. 144 V, ons Marcaroni a 67 V, ct. p. pond 15 ct. p. ons. of Vj ons Vermicelli a 39 ct. p. pand 8 ct. p. ons. Al naar gelang bij de Win keliers voorradig. 145 1 Chocoladereep. 146 2 K.G. Kleiaardappelen. Geldig van 20 Sept. t.m. 23 Sept. 147 2 K.G. Veenaardappelen. Geldig van 24 Sept. t.m. 26 Sept. Zonder bon verkrijgbaar. JuliSnne (gedroogde soepgroenten) per pakje, inh. 1 ons, 15 ets. Thee- en Koffiekaart bon 37 is geldig van 16 t.m. 30 Sept. voor Vj ons Koffie. Boter- en vetkaart bon 1, 2e tijd vak is geldig van 23 Sept. t.m. 2 Oct. Broodkaart 68e week is geldig van 20 Sept. t.m. 26 Sept. Openbare Vermakelijkheden. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter algemeene ken nis, dat door hen is bepaald, dat de verordeningen tot heffing en in vordering van eene belasting op openbare vermakelijkheden in wer king zullen treden den 1 October 1918. Met ingang van dien dag mogen geen andere toegangsbewijzen wor den gebruikt dan die, welke door de gemeente worden verstrekt en welke verkrijgbaar zijn ten gemeen tehuize (Controle der Belastingen) tegen vooruitbetaling der belasting en de kosten der bewijzen. Overtreding of ontduiking der verordeningen is strafbaar. Nadere inlichtingen zijn te beko men bij de contrQle der gemeente belastingen dagelijks van des voor middags 9 uur tot des namiddags 1 uur. Velsen, den 17 Sept. 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, H. VER LOREN VAN THEMAAT, de Secretaris, Th. J. WIJNOLDY DANIËLS. Bekendmaking De Burgemeester van Velsen brengt ter kennis van belangheb benden, dat landbouwers die wen- schen over te gaan tot het slachten van een rund ten behoeve van zich en hun gezin voor den aanstaanden winter hunne desbetreffende aan vragen voor 1 October a.s. moeten indienen bij het Rijkskantoor voor vee en Paarden te 's-Gravenhage Wagenstraat 22. Zij die vergunning tot slachting hebben zullen verkregen worden uitgesloten van de vleeschdistributie op den grondslag van 0.5 K.G. per persoon en per week. De aandacht wordt er op gevestigd, dat al het van deze slachtingen afkomstige vet overeenkomstig de bestaande voorschriften zal moeten worden ingeleverd. Caseino De Burgemeester van Velsen vordert opgave van voorraden caseine, van al wie deze hetzij als eigenaar, hetzij uit eenige andere hoofde, onder zijne berusting heeft. Van hoeveelheden van 10 K.G. of minder behoeft geen opgave te worden gedaan. De desbetreffende opgave behoort voor 20 September 1918 te zijn ingediend bij het Levensmiddelen- bedrijf en dient te geschieden naar den toestand op 6 September 1918 des middags te 12 uur. 3am of Marmelade De Burgemeester van Velsen brengt ter algemeene kennis, dat de navolgende kleinhandel-maxi mumprijzen voor Jam of Marmelade zijn vastgesteld Uitgewogen f 1.05 per Kg. of ril cent per ons. Verpakt in glazen, potten of blik jes minimum inhoud 0.45 Kg. 95 cent. kistjes minimum in houd 0.45 Kg-, 78 cent. glazen potten of blik jes minimum inhoud 0.9 Kg. f 1.65. kistjes minimum in houd 0.9 Kg. f 150. Schietoefeningen De Kolonel der Mariniers, Com mandant van de Positie IJmniden, maakt bekend, dat van het fort schietoefeningen zullen worden ge houden op Het is verboden in dit terrein te varen, te vissehen, te ankeren of te meren. Schippers van uitgaande vaartui gen mogen dus niet om den Noord of om de Zuid gaan vóór zij in de lijn van de vuurtorens 2 zeemijlen bewesten de brulboei zijn gekomen. Schippers van binnenkomende vaartuigen van den Noord of van de Zuid komende mogen dus de lijn van de vuurtorens niet maken bin nen 2 zeemijlen bewesten de brul boei. Help zooveel mogelijk zelf, Is dat voor u alleen te zwaar, help dtan anderen, die al helpen. Drie uren vóór het begin der schietoefeningen wordt een roode vlag op het fort halfstok geheschen, welke één uur vóór den aanvang wordt voorgeheschen en gedurende de Oefeningen blijft waaien. Het einde der schietoefeningen wordt aangegeven door het neei halen dezer vlag. De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op de Verordening van het militair gezag van 25 April 1917 (Regeling der Scheepvaart bij schietoefeningen te IJmuiden* n in de territoriale zee). IJmuiden, 9 Sept. 1918. De Kolonel der Mariniers, Comman dant van de Positie IJmuiden, LINCKERS. INVORDERING 's RIJKS DIRECTE BELASTINGEN. De Burgemeester der Gemeente YELSEN maakt bekend, dat het kohier der Personeele Belas ting der gemeente Yelsen over het dienstjaar 1918, invorder baar verklaard op den 16 Sept. 1918, aan den ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschuldige ver plicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Velsen, 16 September 1918. De Burgemeester, H. VER LOREN VAN THEMAAT. Plaatselijk Nieuws» IJMUIDEN. 1 October is benoemd tot rijksklerk 3e klasse bij de Directe Belastingen alhier de heer G. Schol ten, thans particulier klerk te Winterswijk. E. de M,', milicien-soldaat der infan terie alhier, wegens het verkoopen van zijn modelschoenen. De eisch tegen hèm was 2, maanden detentie. A. M. B., milicien soldaat der infanterie alhier, had zich te verant woorden wegens heling van boven genoemde schoenen. Tegen hem werd 6 weken gevangenisstraf geëischt. Bekl. die reeds verschillende ver- oordeeliDgen wegens oplichting e.d. achter den rug heeft, hoorde een gevangenisstraf van 6 maanden tegen zich eischen. Dat „Concordia" in deze afdeeling niet den hoogsten prijs behaald heeft, wordt algemeen geweten aan de omstandigheid, dat zij door het gemis van een muziektent, niet in de gelegenheid is geweest in de open lucht te studeeren en te repeteeren, waardoor zij belangrijk gehandicapt is geworden bij de overige vier beste vereenigingen, die aan het concours deelnamen. Jammer is 't daarom, dat „Concordia" nog altijd®niet de beschikking heeft over de muziek tent, indertijd door de Commissie voor het Padvinderskamp met die bedoeling aan de gemeente overge dragen. Wat evenwel het succes van Concordia verheft boven alle tee- gekende lauweren is zeker wel, dat zij den eersten prijs in den marschwedstrijd behaalde met een marsch „Vers 1' avenir" door den Directeur gecomponeerd en den tweeden prijs in de afdeeling van Uitmuntendheid met een arrange ment van op de compositie van Joseph Mehul, eveneens van haar kranigen Directeur. De hem door het muziekkorps gebrachte aubade is dan ook zeker wel allezins een welverdiende hulde. VELSEROORD. Tegen den middag raakte de kabel- draad, waaraan de ballon bevestigd was, vast in een drooglijn aan den Yelserduinerbuurtweg alhier, nabp de Kalverstraat. Van IJmuiden arriveerde een compagnie soldaten, om zoo mogelijk den ballon in te rekenen. Onder groote belangstel ling begon men met de werkzaam heden, maar al spoedig kwam de draad in aanraking met de electri- sehe geleiding, brandde en knapte al. De ballon dreef weer wat verder, waarna de draad haken bleef in een telefoonpaal op den hoek van de Trompstraat en Willebrordstraat. De soldaten klommen nu op 'tdak van den winkel der Coép. Verbruiks- vereeniging en daar heeft men den ballon omlaag gehaald. Gedurende eenige uren heefc heel Velseroord daar naar staan kijken en velen uit den omtrek. Opgepakt stonden de menschen op elkaar, 'tleek wel ef niemand werk had. De burge meester was er, de gemeente-secre taris, de hoofdcommies, raadsleden. De scholen hadden vrijaf, men heeft nog wel gepoogd school te houden, maar 's morgens was de ambitie der leerlingen reeds absent en 's mid dags hoorden we van een klas, waar 37 leerlingen ontbraken. Allerlei verhalen deden de rondte onder dë menigte. Eerst was de ballon door 4 vliegtuigen achter volgd en beschoten, later door 7, 14 enz. Er zaten ook menschen in, dus was de spanning groot. De politie had een paar zware uurtjes. Om 3 uur had men den baiion goed en wel op 'tland nabij het overzetveer gehaald. 't Was een ballon-captif van Fran- sche makelij, vermoedelijk van bet Westelijk front afgedreven. Men liet het gas ontsnappen, waarop eenige soldaten het omhulsel naar IJmuiden transporteerden. Spoedig was Velseroord weer tot zijn kalme rust wedergekeerd. Reeds a.s. Zondag zal het Koor zich doen hooren op een Zendings bij eeukomst. Directrice is Mej. C. van Heyst te Veisen. VELSEN. Het corps won op het concours te Beverwijk iu de afdeeling uit muntendheid den lsten prijs met 110Vj punt. In de Eerewedstrijd tusscben de 1ste prijswinners behaalde het corps ook den lsten prijs, een zilveren Lauwerkrans. IJMUIDER COURANT 9 uur v.m, 148 7s pond Regeeringsvisch. van het Fort te IJ muiden. Woensdag 25 September en zoo noodig volgende dagen, aanvangende 9 uur voormidd. (Zomertijd). Onveilig is de Buitenhaven en de Zee ten Noorden en ten Zuiden van de haven, tot op 5 zeemijlen van het fort. Geeft u daarom als lid op van het Cen traal Genootschap voor Kinder-Herjtellings- en Vacantie-Kolonies, Afd. „Kennemerland," Secretaresse Mej. L. E. Kollöffel, Rijksweg 22, IJmuiden. Belastingen. Met ingang van Krijgsraad. Voor den Haag- schen Krijgsraad stonden tereeht: Oplichting, Voor de Haar- lemsche rechtbank kwam in behan deling een geval van oplichting door C. v. d. S., te IJmuiden, op 25 April gepleegd. Bekl. had daar onder het opgeven van een val- schen naam en valsche verhalen tien gulden van iemand weten los te krijgen, die hij nog terug moet betalen. Een mooi succes. Onze Harmo- nievereeniging „Concordia", Direc teur de heer S. Vlessing, heeft deel genomen aan de Nationale müziok- wedstrijd 4e Beverwijk, waarvan de Afdeeling Harmonie Zondag j.l. op trad en heefc daarbij een mooi suc ces te boeken gekregen en haar fraaie banier met eenige kostbare medailles mogen verrijken. „Concor dia" behaalde in de marschwedstrijd den eersten prijs, een groote ver guld zilveren medaille, met 73 pun ten (de op volger behaalde met slechts 69 punten den tweeden prijs) en in de Afdeeling van Uitmuntendheid den tweeden prijs met 108 punten, terwijl do eerste prijswinner slechts 110 punten behaalde, 't Heeft dus maar enkele punten gescheeld of „Concordia" had ook hier den eersten prijs behaald en zou dan ook zeker de eerste prijs in den eerewedstrijd behaald hebben. Geslaagd. Bij het examen voor Hoofdonderwijzer te Amsterdam, slaagde gisteren de heer A. Goeman, onderwijzer aan de eerste Christe lijke school alhier.' Van een ballon captif. Maandag is Velseroord een halven dag in rep en roer geweest over een waarne mingsballon. Deze kwam 's morgens op groote hoogte van over zea op zetten. Aan de Zuidzijde der vis- schershaven waren het personeel van alle kantoren en fabrieken bui ten en tuurde men, met kijkers ge wapend, naar het vreemde ding, dat wel een klein luchtschip geleek. Kerkkoor. Alhier is met 20 leden een kerkkoor opgericht, dat bij bijzondere "gelegenheden in de Herv. Kerk liederen zal zingen. Onze Harmonie. De Eendracht, het harmoniecorps der papierfabriek, is schitterend uit den strijd ge komen. Jubileum. Naar wij vernemen hoopt de heer K. Koger op 29 Sept. a.s. den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij den heer J. P. Nauta alhier in dienst kwam. Benoeming. Tot tijdelijk schrij ver bij het bedrijf Op an bare Werken is benoemd de heer F. Pop pa te IJmuiden. a Distributiewet. Wegens over treding der Distributiewet veroor deelde de Haarlemsche rechtbank J. N., fourageh&ndelaar alhier, tot f 150 boete of 15 dagen hechtenis. Gratis Gas. C. K,, wonende al hier, die in de maand Msi, een oude binnenband van een fiets had gelegd van de buitengasleiding naar de binnenleiding en zich aldus gratis, doch wederrechtelijk van gas had voorzien, hoorde wegens dit feit een gevangenisstraf tegen zich eischen van 14 dagen.

IJmuider Courant | 1918 | | pagina 1