Mn Baringlssggr Verkooping fWi iülliffl SiÉlÉÉnrii IE. F. 1 Kuiperij. Mi?! it di! id. Te huur of fe koop Openbare Studieboeken Atlassen Woordenboeken Sckooïtasscben Passerdoozen Teekenborden Schrijf- en Tee kenbehoeften Kuipers D ui venbode genoot van Elisabeth Boergange. Frans de Smit, oud 41 jaren, echt genoot v. Anna Geertruida de Groot Maartje Post, oud 31 jaren, echt genoote van Arie Vis. Gerritde Rooij, oud 82 jaar, .weduwnaar van Klazine Vink. Antonius Johan nes Schoos, 26 jaar, zoon van J. B Sehoos en P. Dijkstra. Gehuwd: J. J. van Konijnen burg en M. Th. Hessels. Gevonden Voorwerpen waaromtrent inlichtingen zijn te be komen aan het bureau van politie te IJmvuden. 1 hondenhalsband met ketting 1 zilveren broche 1 portemonnaie met inhoud 1 dubbeltje 1 paarse manteleeiutuur 1 sigarenkoker 1 damesportemonnaie met inhoud 1 zilverbon 1 herdershond 1 gebedenboekje eenige kleedingstukken 2 sleutels. Postkantoor Santpoort (Station) LIJST van onbestelbare brieven en briefkaarten, waarvan de afzen ders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand October 1918. 1. The Ambassador of China 's Gravenhage 2. Mej. D. Molenaar 8. Mej. E. ten Broek Amsterdam RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor Santpoort (Station) en de daaronder ressor- teerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Oct. 1918, ingelegd f 14120.88. Terugbetaald f 11851.68. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 638, en overgeschreven 1870. Postcheque en Girodienst gedurende de maand October 1918 Totaal in stortingen f 501.22 Te goed te schrijven f 223.81 Afgesehr. girobiljetten f 779.76 Te goedgeschr. f 2217.04 Afgegeven Gheque's f 6706 426 Uitbetaalde f 7327 68 Saldo te goed f 9702.77' Aantal rekeninghouders 15 Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. Th. K. te Wijkeroog is be keurd wegens overtreding van de drankwet. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is voor de zooveelste maal ingebroken in de barak aan het Semaphore. Ontvreemd zijn dekens en linnengoed. Aangifte is gedaan dat ten nadeele van het rijk uit de fabriek van O. en G. aan het kanaal te Velsen een hoeveelheid blank draad is gestolen. Door het woest rijden zonder licht had Maandagavond op de Juli- anakade een ernstige botsing plaats tussehen 2 wielrijders waarbij Mej. P. uit de Barendsstraat een leelijke val deed. Nu meest zonder licht gereden wordt, wat niet geoorloofd is zij men dubbel voorzichtig. SANTPOORT. Met ingang van 1 November is ten post- en telegraafkantoor Santpoort-station benoemd tot be steller. H. Vorus. Laatste Berichten. Hevige militair» onlusten in de Duitsche Oorlogs haven Kiel. De Rijksdagafgevaardigden Haase en Ledebour zijn telegrafisch naar Kiel ontboden. Op het vlaggeschip „Kaiser" werden de officieren door de opvarenden van de vloot over weldigd. De oproerlingen haalden de oorlogsvlag neer en heschen de roode vlag. Twee officieren, waaronder de commandant, werden gedood, ver scheidene gewond. Van vier Infanterie-Compagniën, welke naar Kiel gezonden werden, hebben drie zich bij de beweging aangesloten, terwijl het vierde werd ontwapend. Gedurende den nacht kwam Kavallerie aan, deze werd echter op een uur afstand van Kiel door de opstandelingen met machine- geweervuur ontvangen en gedwon gen terug te keeren. De soldatenraad in Kiel doet alle officieren in de positie dien zij be- kleeden handhaven, mits ze zich voegen naar de bevelen van den soldatenraad. De gouverneur-admiraal van Kiel is naar het station gevoerd, andere ander® officieren gevangen genomen. Bevel is gegeven de gevangen genomen officieren menschwaardig te behandelen. WASHINGTON. President Wilson heeft een mededeeling aan de DuitsGhe Re- geering gezonden, waarin hij zegt, dat hij van de geallieerde regee- ringen een memorandum heeft ontvangen met opmerkingen aan gaande Wilson's correspondentie met Duitschland. In dit memorandum verklaren de geallieërden zieh bereid den vrede te sluiten op voorwaarden medege deeld in de verschillende nota's van Pres. Wilson en met de volgende nadere aanduiding. De geallieerden moeten moeten zieh volkomen vrij heid voorbehouden aangaande de opvatting van de vrijheid der zeeën. Dnitschland moet schadevergoe ding geven voor alle sehado aan de geallieerde bevolkingen toegebracht door Duitsche strijdkrachten te land en ter zee en in de lucht. Pres. Wilson deelt mede, dat hij het met de laatste paragraaf eens is. (Ongecorrigeerd). Advertenties. Antonius Johannes, Josina Wllhelmina Heslinga, Gerrit van Hooff, Jeitje de Witvan der Bent, Net Dagmeisje gevr. Werkster Nette Werkster Dagmeisje WEEKSTEE gevraagd, liefst voer den Vrijdag. Adres: bureau van dit blad. Flink DAGMEISJE Wasck- of Werkhuis. schoonhouden twee Schrijfsters flinke JONGEN, f250 oi oes zaai te Sejinnen te scheer en. Kindermauteltjes Gebruikt Fornuisje PIANO. gem. Zit- en Slaapkamer fijje Zit- es Slaaplaier lotpoisioo. Zit- en Slaapkamer Kost en Inwoning Te huur een nette Zit- en Slaapkamer Adres te bevr. adv. br. P. F. C. Roelse bouw 1916, thans vrachtvaarder, prompt te koop aaDgeboden, met alle materhalen voor eventueele om- iouw, me't beste vleet van 120 net ten, compleete inventaris, 1500 ton nen, each ou enz. Brieven lett. A. B. H. aan HijglD van Ditmar, Am sterdam. BEKENDMAKING ingevolge art. 38 W. v. K. Bij akte, voor den ondergeteekende op 26 September 1918 verleden is opgericht de Naamlooze Vennoot schap Viggeherfl Maatschappij „Hoop op Zegen" gevestigd te IJMUIDEN, gemeente VELSEN. De akte van. oprichting in haar geheel, mitsgaders de Koninklijke Bewilliging, zijn geplaatst in het Bijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van 25 October 1918 no. 250. W. A. D6LLEMAN, Notaris te IJmuiden. te Velseroord, in „Het Wapen van Velseroord", op VRIJDAG 22 NO VEMBER 1918, aanvang 's middags na één uur (2 uur precies), ten overstaan van den in de gemeente Velsen gevestigden notaris O. D. BOERLftQ£, van de navolgende onroerende goederen a. aan één blok, met erven, te Vel seroord, Stationsweg 9—35 (orreven nommers), gem. Velsen, kad. Sfctie M, nrs. 754767, samen groot 20 aren, 2 centiaren afzonderlijk en gecombineerd te veilen. onder één dak, met erven en grond te Velseroord, Kalverstraat 23 en 25 gem. Velsen, Sectie M, nrs. 920 en 921, samen groot 4 aren afzon derlijk en gecombineerd te veilen. Eigendom van den heer H. HIL- LECAMP. Nadere inlichtingen ten kantore van notaris BOERLAGE te Velsen. Het adres voor WülerasplesR Hebt gij kennis gemaakt met de Dat is U niet meegevallen? Maar maakt dan nu ook kennis met de SANGUINOSE. Dat zal U wel meevallen De krachten die door de Spaan- sche Griep zijn ondermijnd wor den snel en volkomen hersteld door de Saoguinose. Sleepboot-Trawler TE KOOP aangeboden een in goeden staat verkeerende SLEEP BOOTTRAWLER, 1.20 25 M, br. 4.47 M., h. 2 25 M bruto 45 59 M8. en netto 30.1 Ms ton. Machine dia gonaal triple expansie met oppervlak condensatie, 125 I.P.K. zuinig ko- lenverbruite. Inlichtingen onder no. 628 aan het Algemeen adv. bur. Kruisman Ce., Amsterdam. Speciaal ingericht voor het repa- reeren en nieuw verbinden van ton nen,* fusten enz. Conditiën uiterst Prins Hendrikstraat 24. GEVRAAGD, in het Centrum van IJmuiden een PAKHUIS, waarin gelegenheid voor Kantoor en Stalling. Br. no. 669, bureau van dit blad. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde oudste zoon in den ouderdom van 26 jaren. J. B. SCHOOS P. SCHOOSDjjkstra. Eenige en algemeene kennisgeving, Heden overleed te Wageningen na een kortstondig lijden, onze geliefde Schoonzuster en Tante, Mevrouw geb. VAN LENT, in den ouderdom van bijna 47 jaren. H. HESLINGA, Arts J. H. HESLINGA-Spaink en kinderen Velsen, 4 November 1918. Geen rouwbeklag. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtgenoot en zorgzame Vader in den ouderdom van 36 jaar, mjj nalatende 7 kinderen, welke nog te jong zijn om dit zware verlies te beseffen. Wed. G. v. HOOFF en kinderen. Velseroord, 3 November 1918. Sanderstraat 14. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht U kennis te geven van het overlijden van onze geliefde Echtgenoote en Moeder, Dochter, Zuster en Behuwdzuster in den leeftijd van bijna 25 jaar. Haar diepbedroefde Echtgenoot, G. DE WIT en Kind en Familie. Velseroord (gem. Velsen), 3 Nov. 1918. Velaerduinerbuurtweg 234 D. Ondergeteekenden betuigen hunnen har- telijken dank aan de niet bekende per sonen, die zjj voor de hulp bij het ongeval hun oudste dochter overkomen, niet per soonlijk hebben kunnen bedanken. ANTH. PEEK Jr. A. PEEK—de Vries. Juliabakade 21, gezocht voor Vrijdag en Zaterdag. Adres Café Brittannia, Visseringstraat 4. gevraagd voor Vrijdags, Mej. TISMEER, Willemsplein. gevraagd, Zondag vrij. Adres: Kanaalstraat 65. gevraagd, niet beneden de 16 jaar, netjes kunnende werken en strijken. Klein gezin, wasch buitenshuis. Adres: Wilhelminakade 82rood. Net MEISJE zoekt om de 14 dagen een burger Br. no. 675 bureau van dit blad. NET MEISJE biedt zich aan voor het van kantoren en alle voorkomende kantoor- werkzaamheden. Adres bur. van dit blad. Aan het Levensmiddelenbedrijf (secretarie afd. la) te Velsen worden gevraagd op eene jaarwedde van f 500.plus 8 dunrtetoeslag. Sollicitanten worden uitgenoodigd hunne sollicitaties in te zenden vóór 10 November a.s. In funetietreding spoedig. Gevraagd liefst niet beneden 16 jaar aan de Coöpera tieven Waseh-, jStrjjk- en Badinrichting IJ muiden. Gevraagd door een net persoon In 30 weken terug te betalen a f10 per week onder borgstelling. Brieven L S aan J. v. Houwelingen, Boekh., Velseroord. Er biedt zich aan om paarden en hitten J. P1ROVANO, Schoolstraat, Velseroord. TE KOOP twee nieuwe leeftijd 3 tot 4 jaar. Adres bureau v.d. blad in goeden staat, te koop gevraagd tegen billijken prijs. Br. no. 676 bur. v. d. blad. Te koop gevraagd een in goeden staat ver- keerende PIANO. Brieven met opgaaf van merk en prijs onder letter R 91 adv. Bur. P. F. C. ROELSE. Marine-officier vraagt voor dadel(jk?een met gebruik van keuken of kookgelegen heid. Brieven W. F. Hoedemaker a/b Hr. Ms. Vali, IJmuiden. Een juffrouw vraagt te Velseroord een Br. met prijsopgaaf enz. onder R 89, Adv.-bureau P. F. C. Roelse, IJmuiden. Gevraagd een gem. of ongem. met gebruik van keuken. Aanbiedingen letter H Boekh. Roelse Net jongmensch zoekt liefst met gebruik van vrfje kamer. Br. onder letter G Bureau dezer courant. ■♦♦♦♦♦O»»»»»»»»»»»»*»»»! IS so Sanguinose kost per flesch f 2.25. 6fl. f 12.50. 12 fl. 24.00. VAN DAM en Co., de Riemerstraat 2e4 den Haag. Te verkrijgen b(j alle Apothekers en Drogisten.

IJmuider Courant | 1918 | | pagina 3