VERKOOPING H.H. REEDERS Bij de a.s. Jaarwisseling Kantoorboeken JAC. TELUER SIGAREN en CIGARETTEN Ter we» [trail Boekh. P. F. C. ROELSE. H. H. Reeders. Sigaren - Cigaretten - Engros Predikbeurten. 31 Dec. 1918 en 1 Jan. 1919. Oudejaarsavond en Nieuwjaarsdag IJMUIDEN. Ned. Herv. Kerk. Oudejaar: 61/, uur: Ds. Creutzberg. Nieuwjaar: 10 uur: Ds. Erdman. Doopegaz. Gem. afd. Prol.-Bond. Oudejaar 7 uur: Ds. Luikinga. Nieuwjaar: Geen opgave ontvangen. Geref, Kerk. Oudejaar: 7'/j uur: Ds. Steijlicg v. Naarden. Nieuwjaar: 10 uur: Dezelfde. VELSEROORD. Ned. Herv. Kerk. Oudejaar: 7 uur: Ds. Helders. Nieuwjaar Geen dienst. Geref. Kerk, Oudejaar: 7x/s uur: de heer Pos, candidaatte Zaandam. Nieuwjaar: 10 uur dezelfde. VELSEN. Nad. Herv. Kerk. Oudejaar: 7 uur: Ds. Eggink. Nieuwjaar: 10 uur: Dezelfde. Bevestiging van Kerkeraadsledeu. Oud-Geref. Gemaenta. (Gebouw voor Chr. Belangen). Geen opgave. WIJKEROOG. Geref. Kerk. Oudejaar: 7 uur: Ds. Kok. Nieuwjaar 10 uur: Dezelfde. SANTPOORT. Nad. Herv. Kerk. Oudejaar: 71/, uur: Dr. G. A. v. d.Berghvan Eijsin^a. Pred. 3:15. „De eeuwige waderke.u". Nieuwjaar: Geen dienst. Evsngeiissiie. Oudejaar: Nieuwjaar: AGENDA. DINSDAG. Bioscope Cycloop 8 uur. WOENSDAG. Bioscope Cycloop 3, 5 en 8 uur. DONDERDAG. Boaz-bank, Kanaalstraat 37, 7—9 uur. VRIJDAG. Verkooping van huizen door Notaris Boerlage, Hotel No. Een, 2 uur. Arbeidsbeurs Velsen. Als werkloos ingeschreven op 28 December 1918: 1 metselaar, 3 betonwerker 1 voe ger, 1 stratenmaker, 1 sshider, 1 meubelmaker, 1 ketelbiMer, 5 sto kers, 1 machinist, 3 koks, 4 vis- sGhers, 2 bankwerke s, 1 metaal draaier, 73 los arbeideis. Totaal 96. Ah werkloos ingeschreven ge demobiliseerden 4 betonwerkers, 3 schilders, 1 be hanger, 1 slager, 2 machinisten, 20 stokers, 1 blikslager, 3 bankwerkers, 1 timmerman, 1 Scheepstimmerman, 1 tuinknecht, 1 chauffeur, 4 bak kers, 3 koks, 1 koetsier, 2 kantoor bedienden, 21matrozen en stuurlie den gr. vrt., 39 losarbeiders. Totaal 109. Uit de Gemeente Inzake de kwestie van den meelprijs kannen wij melden dat do Directeur van het Rijksgraan bureau heeft voorgesteld den prijs van f 6 50 op f 6.0Ö per 100 K G te brengen. De bakkers hadden f 4.75 gevraagd. Zaterdagavond hebben de bakkers daarover vergaderd. Bijkans de helft der aanwezigen zag er niets in de onderhandelingen nog langer voort te zetten en wilde de sta king doen ingaan. Dj mee-derheid was er echter voor de onderhan delingen nog voort te zetten om te trachten den prijs verlaagd te krijgen. Besloten werd dat eenige bakkers met wethouder Vermeu len, die zich hiertoe bereid ver klaarde, een conferentie met den Directeur van het Rijksgraanburau zullen hebben. Deze conferentie is nu aange vraagd. In de week van 18—24 Dec. zijn in deze gemeente 2 gevallen van roodvonk voorgekomen. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde H. S., drogist en M. M., zonder beroep, beiden te IJmuiden, de eerste tot f 50 of 5 dagen, de tweede tot f100 of 10 dagen, bei den wegens overtreding der Distri- butieweo. Plaatselijk Nieuws. VELSEROORD. Voor het examen beginselen der handelskennis (vak. uis gis teren te 's Gravenhage geslaagd de heer K. Veuger, onderwijzer aan school H. alhier SANTPOORT. Door de aanhoudende regens zijn de landerijen bier zéé onder het water gekomen, dat velen boe ren in den omtrek ook het aller jongste vee naar de stal hebben moeten halen. YISSCHERIJ. In de afgeloopen week kwamen niet minder dan 14 stoomtrawlers aan deu afslag met gemiddeld ruime vangsten. De b; simrnineea varieeren van f 810 tot f 20050 Sleepboottrawlers kwamen de laatste dagen niet aan den afslag De Raad voor de Scheepvaart heeft gisteren een onderzoek inge steld naar de oorzaak van de stran ding op de Hollandsche kust op 25 November jl. van hetstoomvissehers- vaartuig Makreel IJm. 494. (Eige naars: de beeren Rademakers en Bonekampschipper P. 't Hart, allen ta IJmuiden.) De schipper deelde mede, dat het kompas nier in orde was. Dit was ook reeds op vorige reizen gebleken. Men had er echter nog niets aan gedaan. Toen get. de kust naderde was de mist zeer dik. Get. loodde 10 vaam. Een uitkijk stond er niet. Get. was juist beneden om koffie te drinken, toen het schip stootte. Met eigen kracht is het schip weer losgekomen. Het voorval moet tus schen Egmond en Kaperduin geschied zijn. Een der leden maakte de opmer king, dat het zeer onwaarschijnlijk was, dat een kwartier vóór het ongeval 10 vaam was gelood. Het onderzoek werd daarna ge sloten. De uitspraak volgt later. Het vergaan van De „Pax". In de scheepsboot van de „Pax" is een stuk metaal gevonden af komstig van een mijn. De slachtof fers uit Egmond zijn Engel Vissrr, schipper, gehuwd, en diens vader Gernt Vist cher, 65 jaar, kok, gehuwd: Jan Visser, stuurman, een neef, 41 jaar, vader van zes kinderen Kos Glas. 37 jaar, matroos, gehuwd Arie Wijser, 25 jaar, matroos, ge huwd; Jacob Schong, matroos, 23 jaar, ongehuwd en Tinus HopmaD, 25 jaar, ongehuwd. De moeder van Tinus Hopman verloor 25 jaar ge leden ook op de Kerstmis eveneens bij een scheepsramp haar man deze zoon was nu haar kostwinner. Een broeder van den schipper, Hendrik Visser, heeft een maand geleden met de „Gelebes" het leven verloren. De moeder van den schip per had 's nachts nog het sein van de stoomfluit gehoord, dat haar zoor p acht te geven, om haar te laten weten, dat alles in orde was en hij op de thuisreis was. Kort daarop moet de ramp zijn gebeurd. Stoomtrawlers naar Engeland. Van in Engeland vertoevende reeders van stoomtrawlers is be richt ontvaDgen dat een regeling is getroffen voor het vLachen in Britsche wateren van 16 IJmuiJer stoomtrawlers. Na 2 Januaii zullen de schepen daarheen vertrekken. Van de IJmuider trawlloggers kwamen deze week binnen: IJ.M. 284 f 2377; IJ.M. 381 f 1524 290f 2701; 421 f 1143 217 f 1586 j 282 f 3313 300 f 3365; 188 f 4474 en„ 396 f 1027 besomming Scheepvaart. In de week van 21 tot 28 Dec. zijn alhier binnengekomen 10 stoom schepen, 3 motorschepen en 1 zeil schip en vertrokken 11 stoomsche pen en 2 motorschepen. Uit de Provincie. Door den Centralen Raad van R.K. Kiesvereenigingen zijn in den Statenkring Velsen candidaat gesteld A. B. Michielsen, Haf weg; Mr. F. M. Rits, Sloten; P. Heilkcr, Hoofddorp; H. Bergkamp, Nieuwer Amstel; A. J. Loerakker, Schoten; J. A. van Gent, Wijk aan Zee en Duin. Advertenties. Corzina Maria nette Dienstbode. Gevraagd Nette Dagdienstbode, netjes kunnende werken van 8 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds. Loon f 4 per week. Hotel No. Een. Een nette Werkster gevraagd voor iy2 dag per week. AdresBureau van dit blad. 301 f 3048 424 f 2841;- OPENBARE (wegens liquidatie) op VrJJdag 17 Januari 1919, nam. 2 uur precies, in hotel ,.Num mer Een" te IJmuiden, ten over- staan van notaris W. A. Dolleman te IJmuiden van: Nummer 1. Den Stoomdrifter Oceaan ster 1 Y. M. 232, gebouwd in 1915, bruto 99 82 ton, lang 28 69 M. vert. trip. exp. mach. opp. cond. ketel 91 M2 verw. oppervl. Nommer 2. Den Stoomtrawler Emilie Y.M. 342 gebouwd in 1918, bruto 177.30 ton, lang 37.58 M.trip. exp. mach., opp cond. ketel 109,5 M2 verw. oppervl beide vaartuigen gelegen in het Noordzeekanaai te IJmuiden, mei staand en loopend want, eompl. in ventaris en uitrusting voor de trawlvisscherij. Nommer 3. Het recht van Erfpacht tot 31 Maart 1946 on 451 M2 GROND, met GEBOUW, waatiD pakhuis en kantoren, Middenhaven straat C 36 IJmuiden. Nommer 4. Een compl. Haringvleet en dir. VISSCHERIJGOEDERES. Alles beboorende tot de Exploitat e Mij. „de Oceaanster" in liquidatie te IJmuiden. Nommer 5, Den Stoomtrawler Margaretha Y.M. 23, geclsss. Lloyis 100 AI 139,54 tor> bruto, lang 100,5 Er.g. voet, tiip Exp. mach. ketel 75 M2 verw. oppervl., met staand en loopend want en aan boord aanwezigen inventaris. E gendom van de O. O. M. te IJmuiden en in huur bij de Engel- acbe Regeering. Nommer 6. Den sleepboottrawler Eems Y,M. 281 b uto 399 M3, met staand en loopend want, comp. inventaris en uitrusting voor de trawlvisscherij. Nommer 7. Den stalen logger Wilhelmina Y.M. 506, met compl. rondhout, stoomketel, spil, zeilen en invent, goederen. Beiden schepen liggen te IJmuiden. Notities, waarin condities der vei ling, volledige omschrij vin g en opgave kijkdagen, van 10 JaD. '19 af ver krijgbaar bij Notaris W.A. Dolleman, voornoemd. IEMAND Een jonge Dame Gedipl. Kraamvrouw Hulp bij huiswerk Kantoorknecht een Jongmensch Gevraagd voor direct. Poetsers N. V. Vereenigde Ijsfabrieken Z.Z. Visschershaven 24. CHEE Gevraagd 2de hands steekwagon en bascule. Brieven onder ietter R bureau van dit blad. Huizen te koop Te koop een modern Woonhuis 8 Tot den „Leeskring IJmuiden" kunnen door vertrek naar elders enkele nieuwe leden toetreden. Men wende zich om inlichtingen tot den Boekhandel P. F. C. ROELSE TE KOOP INDUSTRIE- en HUISBRAND Eiken en Canada, Direct leverbaar uit voorraad Eiken stobben en dennen Meterhout per wagon Tegen concurreerende prijzen. Aanbevelend, EINDHOUT DE WAARD, IJMUIDEN WILHELMINAKADE No. 18 IJMUIDEN in diverse formaten en liniaturen Copieboeken Winkelboeken Briefordners Agenda's Week- en Maandkalenders Alma nakken Jaarboeken Druk- en Bindwerk, enz. Aanbevelend, Dag- Ondergeteekenden hebben de eer U kennis te geven, dat zij aan den 25. 25. V isschernhaven een 'N hebben geopend. Vervaardigen tevens eenvoudige carbid- toestelletjes voor top- en seinlichten. Hopende door accuraat werk en concurreerende prijzen Uw gnnst waardig te worden. UED. dw. dr. Gebr. Holman. KANAALSTRAAT IJMUIDEN, Levert op blanco vervoerbewijzen de meest gevraagde merken tegen fabrieksprijzen. - Beleefd aanbevelend. 28 December 1918. Door Gods goedheid werden wij heden verblijd met de geboorte van een lieve Dochter J. N. v. d. Broek Velsen. C. v. d. Broek—Jonker Rijksstraatweg 18, Wjjkereog. Terstond gevraagd eene Adres te bevr. bij den boekh. P. F. C, Roelse, IJmuiden. Ter vervanging der vrouw wegens ziekte wordt gevraagd om de geheele huish. waar te nemen. Adres bur. van dit blad. Gevraagd tegen 1 Januari voor kantoor werkzaamheden goede hand schrijvende. Brieven no 736 bureau van dit blad. verpleegster gevraagd per 24 Jan. a.s. Brieven met opgaaf van Conditie's en referentie's onder no. 738 adres van dit blad. aangeboden aan leerl. Gjmn. of H. B. S. door student. Br. lett. B. C. boekh. Roelse. Wordt gevraagd een tevens voor het ineasseeren van wissels. Ook gepensioneerde kan voor deze betrek king in aanmerking komen. Br. onder no. R. 108 adv bur. P. F. C. Roelse. Wordt gevraagd ter opleiding op een expeditiekantoor leeftijd. 15 a 16 jaar. Salaris 20 tot 25 gulden. Br. onder no. R. 109 adv. bur, P. F. C. Roelse. Gevraagd voor eene fabriek te IJmui den een voor den nachtdienst. Vereischten: Bekendheid met de behan deling eener eenvoudige electrische in stallatie, en goed met personeel kunnende omgaan. Brieven met opgave van referen tiën en verlangd salaris onder No 735 bur. van dit blad. een Zit en slaapkamer ef Zib-Slaapkamer met volledig pensien. Brieven no 737 bur v. d. blad. diverse woon-, winkel- en heerenhéizen te koop in de gem. Velsen afd. Wijker oog en Velseroord. Te bevragen bij P. van 't Veer Koningsweg Velsen, zes stoelen met leer zoo geed als nieuw. Te betragen bjj A. Huigea, stationsweg Velseroerd. Te koop aangeboden om met 1 Januari 1919 te aanvaarden gelegen aan de Kennemerlaan. Te bevragen Koningsplein 12 IJmuiden. TZ 1 L i

IJmuider Courant | 1919 | | pagina 2