Hoesten, MveM ifl I blad. VERKOOPING telg ei Wen 1 ellen Si ving aan te neinen en op een adres van G. W. F. Mol c.a. inzake voor ziening van electrisch licht van de perceelen, gelegen in het voorste gedeelte van den Breesaap, te be richten dat dit niet mogelijk is. B. en W. stellen voor een adres van H. Ngman te Briehuis met verzoek om den aan de gemeente toebehoorenden tuingrond, gelegen den voormaligen tol te Driehuis, in huur te mogen ontvangen, voor kennisgeving aan te nemen. B. en W. stellen voor de zekerheidsstellingen voor de ge meente-ambtenaren J. Schooleman, L. Keller en A. de Wit op te heffen, daar het beheer van deze ambte naren is geëindigd. YISSCHER1J. De omzet in de Rijksvisch- hallen alhier in December J918 bedraagt f 2.389,766 tegen f425.090 in December 1917. Met ingang van Januari zul len aan de soorten visch die tegen zeer gereduceerde prijzen als regee- ringsviseh door de gemeentebestu ren gedistribueerd worden, worden toegevoegd de kleinmiddel schel visch Van de vier soorten schel visch was daarvan tot heden alleen opgenomen de kleine sehelvisch, meest braad- visch of piepers genoemd. De toevoeging van de kleinmlddelschel- visch is daarom van groot belang, omdat niet alleen de hoeveelheid regeeringsvisch met ruim vijftien procent vermeerderd wordt en daar om aan meerdere aanvragen zal kunnen worden voldaan, maar bo venal omdat de kleinmiddel sehel visch een uitstekende vischsoort is om te koken, terwijl de kleine sehelvisch meer uitsluitend als braad- of bakvisch werd genuttigd. De prijs van de kleinmiddel sehel visch, waarop ze aan het publiek zal worden gedistribueerd, zal 221/? cent per pond zijn. De Raad voor de Scheepvaar behandelde de carbidontplcffing aan boord van het zeil visschersvaartuig Drie Gezusters IJM. 422 van de reedery De Dogger te IJmuiden, op 2 December. De eerste getuige verklaarde dat zich nog ongeveer 20 kilo carbic in de bus bevond. Hy zelf was niet aan boord, toen de ontploffing plaats had. De getuige antwoordt op eeni ge vragen van leden van den Raad of het niet mogelijk was, dat op de een of andere wgze vocht in de bus was gedrongen, deze mogelijkheid niet te kunnen nagaan. De bus stond zeer droog en ook kon de bus niet geopend zijn in zijn afwezig heid. Getuige Ruig verklaart dat hi in het geheel niet op het schip was geweest. Door de duisternis kon men in het geheel niet zien dat het schip na de ontploffing zonk De knecht die even te voren aan boord was gegaan was een sterk sigarettenrooker. De beide slacht offers waren onmiddellijk dood. Yan de IJmuider sleepboot- trawlers kwamen binnen IJM. 294 f 2754 IJM. 468 f 386 419 f 484 264 f 4905 besomming. Van de IJmuider trawlloggers kwamen aan den afslag IJ.M 368 f 686; IJ.M. 354 f 1963 85 f 3993; 429 f 1229 302i 1571; 245f 2819 en„ 506 f 3019 besomming. Yan de in de vaart gebrachte stoomtrawlers kwamen sedert de vorige opgave binnen: 7 schepen. De besommingen bedroe gen van f5123.— tot f17709.—. In 1917 kwamen aan 25 stoom schepen, °in 1916 48 stoomschepen en in 1915 59 stoomschepen. Uit het Land. De Statenverkiezin gen. In de op 20 December 1918 gehouden Bestuursvergadering van het Distrikt Velsen der S. D. A. P werd de voorloopige grsslijst voor prov. Staten voor de distrikten Haarlem en Velsen als volgt samen gesteld 1. A. Nagtzaam, 2. J. A Dalmeger, 3. Mevr. E. H. C. Cade rius van Veen, 4. W. v. Vall, 5 D. Peereboom, 6. J. Bramson, 7 W. Landeweerd, 8. D. Maagendans, 9. Mevr. Maarschall-Kamin, 10. A. Reinalda, 11. C. Spaargaren Dzn Het Volk. Burgerlijke Stand der gemeente Velsen van 1 Jan. tot en met 3 Jan. 1919. BEVALLEN: A. OskamKruijs- wijk, z. S. Rosier—de Goede, d, J. Bakker—Zeeuw, d. J. Smit Groot, z. J. van Deudekomde Lange, z. ONDERTROUWD: F. K. Erdt sieck en N. A. Abercrombie. GETROUWD: Th. Zwart, 28 j en C. M. Braam, 24 j. A. van den Berg, 24 j. en H. E. Lubbers, 18 j N. Cox, 22 j. en S. G. Attinga, 27 j OVERLEDEN: N. J. de Korte 5j d. v. B. de Korte en J. SlikJ. P. N Galesloot 77 j. weduwnaar van M, E. v. d. Meulen, (overl. te Haarlem) Advertenties. Scheepvaart. Namens de sleepdienstmaat- achappij IJmuiden is op den door de sleepboot Katwijk alhier biunen- gesleepten motorvrachtlogger „Zee land beslag gelegd tot een bedrag van f 80.000. VELSEN. Gedurende 1918 zijn alhier aangekomen 22 schepeD, alle Nederlandsche, waarvan 11 stoom schepen, 4 motorschoeners en 7 zeilschepen (vrachtloggers). Van deze schepen waren 14 geladen met houtstof en 8 met cellulose. Er vertrokken 21 schepen, alle Nederlandsche en alle ledig of met ballast. Daarvan waren 11 stoom schepen, 3 motorschoeners en 7 zeilschepen (vrachtloggers). J. SCHIPPER, J. SCHIPPER, Dankbetuiging. Voor de vele wenschen bij de jaar wisseling ontvangen, betuigen wij onzen oprechten dank en bieden wederkeerig onze welgemeende ge lukwenschen aan. N.V. Visscherij ExpL My „De Dogger" Busman en Koningstein Wederkeerig met de beste wen schen bedanken de Heer en Mevrouw BOKVAN BORK voor de op 1 Ja nuari ontvangen gelukwenschen. De Heer en Mevrouw Dr. VELD MAN bedanken voor develebfljken van belangstelling bij de intrede van het nieuwe ja'ar ontvangen en bieden wederkeerig hunne heilwen- schen aan. De Heer en Mevr. D. DE RIDDER v. d. BERG betuigen hunnen har- telijken dank voor de veleheilwen- schen bij de wisseling des jaars ontvangen en wenschen wederkee rig geluk. De Commissaris van Politie der gemeente Velsen betuigt zijuen har- telijken dank voor de vele geluk wenschen by de wisseling des jaars ontvangen en wenscht wederkeerig geluk. Mr. Dr. H. ver LOREN VAN THEMAAT, Burgemeester van Vel sen brengt met wederkeerigen heil wensch hartelijk dank aan allen, die met de jaarwisseling hem en zgn gezin gelukwenschten. Schietoefeningen aan het strand (duinterrein) te IJmuiden. De Kolonel der Mariniers, Com mandant van de Positie IJMUIDEN, maakt bekend, dat, door de Com missie van Proefneming, van het strand by het Zuiderhoofd schiet oefeningen met geschut in ongeveer Z. richting zullen worden gehouden op Dinsdag 7 Januari en volgende dagen van 9 uur v.m. tot ongeveer 3 uur n.m. Het onveilig terrein in de duinen en op het strand zal afgesloten zijn door de roode vlaggen, terwijl op de toegangswegen waarschuwings borden zullen zijn geplaatst. Gevaarlijk is de zee binnen een sector beschreven uit het wortel einde van het Zuiderhoofd en met een straal van 8000 M. begrensd door het strand en de richting Z.W. Het einde der schietoefeningen wordt aangegeven door het neer halen der vlaggen. IJmuiden, 2 Jan. 1919. De Kolonel der Mariniers, Comman dant van de Positie IJmuiden, (get.) LINCKERS. Burgemeester en wethouders van Velsan roepen gegadigden op voor het samenstellen en drukken der verkorte verslagen van de raads vergaderingen over 1919. Prijsopgaven p6r pagina OGtavo druk woi den ingewacht vóór 12 Jan. 1919 en wel met betrekking tot: a. de verrichtingen van het redac tloneele werk; b. het drukken van de copie; e. a. en b. gecombineerd. De voorwaarden liggen ter secre tarie ter inzage. Door bijzondere omstandigheden gevraagd tegen 1 Februari of 1 Maart e.k. een voor alle huiswerk geschikt Dienstmeisje, in klein net burger gezin. Adres te vernemen van Meurs Boekhandel te Santpoort-. Mr. M. Q. J. Boisse'vain, Villa „Catharina", Stationsweg 15 B, Velsen, vraagt voor dadelijk eeD Dienstmeisje of een Dagmeisje van goede getuigen voorzien. Loo> naar bekwaamheid. Terstond gevraagd een flinke Dienstbode. Loon f3 50. Adres: S.Smit, IJmui der Drogisterij, Kanaalstraat 56. Nette Dagmeid gevraagd bij R. Nieborg, IJmuiden. Dagmeisje gavraagd. Kanaalstraat 40. Dagmeisje gevraagd, leeftijd 15—17 jaar. Rijks straatweg 111 D. Velseroord. Dagmeisje. Gevraagd in kiein gezin een flinV a at mffitStsfa, niet beneden 17 jaar van 7Ys2 uur. Juflinakade 43 B. z. a. een nette Werkster, voor 2 a 3 dagen. Adres: bureau van dit blad. Mr. A. W. Hellema alhier, vraagt voor in diensttreding teistond een bekwaam Typiste. Zich ten kantore in persoon te melden. COMPAGNON gezocht voor den Vischhandel, goed op de hoogte van inkoopen van alle soorten Zeevisch. Brieven onder no. 742, bur. van dit blad. Biedt zich aan Net Persoon om 3 si, 4 dagen per week kwitan ties te loopen of dergelijk werk te verrichten. Brieven R. 111, adv. bur. P. F. C. Roelse. Gevraagd, voor vast in dienst te komen met 13 Januari een Eerste Yischkneeht zelfstandig kunnende werken. Brieven onder letters B K, bur. van dit blad. Gevraagd een Loopjongen voor Kantoorwerkzaamheden. Adresbureau van dit blad. Zit- en Slaapkamer Gemeub. Kamer 2 BOVENKAMERS lste klas Burgerhuis. Pension gevraagd Pension aangeboden vrije Zit- en Slaapkamer NET MEISJE zoekt Kost- en Inwoning met vrye slaapkamer. Brieven ond no. 741 bureau van dit blad. Huizen te koop *en modern Woonhuis t, üiauuui KINDERWAGEN Burgerwoonhuis Huidje met stuk gror d 100 Haringvaten Gevonden I. «aasl OPENBARE (wegens liquidatie) op Vrtydag 17 Januari 1919, nam. 2 uur precies, in hotel „Nom- mer Een" te IJmuiden, ten over staan van notaris A> Dóliaman faIJmuïdan van: Nommer 1. Den Stoomdrifter Oceaanster I Y.M. 232, gebouwd in 1915, bruto 120.26 ton, lang 26.69 M. vert. trip. exp. mach. opp. cond. ketel 91 M3 verw. oppervl. Nommer 2. Den Stoomtrawler Emilie Y.M. 342 gebouwd in 1918, bruto 209.97 ton, lang 37.58 M.trip. exp. mach., opp. cond. ketel 109,5 M3 verw. oppervl. beide vaartuigen met staand en loo pend want, compl. inventaris en uitrusting voor de trawlvisschery. Nommer 3. Het recht van Erfpacht tot 31 Maart 1946 op £51 M3 GROND, met GEBOUW, waarin pakhuis en kantoren, Middenhaven straat C36 IJmuiden. Nommer 4. Een compl. Haringvleet en dlv. VISSCHER1JGOEDEREN. Alles behoorende tot de Exploitatie Mij. „de Oceaanster"- in liquidatie te IJmuiden. Nommer 5. Den Stoomtrawler Margaretha Y.M. 23, geclass. Lloyds 100 AI 139,54 ton bruto, lang 100,5 Eng. voet, trip. Exp. mach. ketel 75 M3 verw. oppervl., met staand en loopend want en aan boord aanwezigen inventaris. Eigendom /ran de O. 0. M. te IJmuiden en in buur bij de Engel- sche Regeering. Nommer 6. Den sleepboottrawler Eems Y.M. 281 bruto 33 84 ton, lang 18.68 M. met staand en loopend want, comp. in ventaris en uitrusting voor de trawl visschery. Nommer 7. Den stalen logger Wilhelmina Y.M. 506, met compl. rondhout, stoomketel, spil, zeilen en invent, goederen. Nommer 8. Den stalen logger Noord Holland YM. 306 ladende 35 last kantjes, met compl. rondhout, stoomketel, spil, zeilen en inventaris goederen. Nommer 9. Den bouten Kotter Maria Y.M. 218 met compl. rondhout, ketel, spil, zeilen eu iavent. goederen. Nommer 10. 300 Haringnetten (H oil.) en 27s reep met breels en circa 18 vaten CAÜUT-CHOUC met 2 vaten TEER. Nommer 11. ben Motorkotter Y.M. 318 lang 63 voet, met, Danmotor 28P.K. Nommer 12. Het Bolletje Y.M. 279 lang 33 voet, beide vaartuigen met compl. uitrusting voor de kufetvis- schery. Nommer 13. Een Petroleummotor, 20 P.K. Nommer 14. Een ijzeren Stavernsche Jol YM. 12 met compl. uitrusting voor de kust- visschery. Alle schepen, behalve de „Mar* garetha" gelegen te IJmuiden. Notities, waarin condities der vei ling, volledige omschrg vin g en opga ve kykdagen, van 10 Jan. '19 af ver- krggbaar bg Notaris W. A.Dólleman, voornoemd. LES Ia Duitsche Taal en Han delscorrespondentie aangeboden door A. VERDUIJN Jr. Leeraar Duitsch M. O. Olivier van Noortstr. 8 Door het uitblijven van de stoom- drifter „Pax" hebben we de treurige zekerheid gekregen dat onze innig- geliefde Echtgenoot en Vader machinist, den dood in de golven heeft gevonden. Zyn diepbedroefde weduwe en kinderen, Wed. J. Schipper-Rietdijk. Dieuwertje. Marie. Qerbrand. Jacob. Jan. IJmuiden, Januari 1919. Door het ongeval de stoomdrifter ,,Pax" overkomen vervullen wij den treurigen plicht kennis te geven van het noodlottig overlijden van onzen geliefden schoonzoon en zwager machinist. Namens de familie RIETDIJK. IJmuiden, Jan, 1919. Biermede willen wij dank zeggen aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. A. A. Ooster- wijk te Velseroord, voor de vele moeite welke ZEd. zich heeft willen getroosten tijdens de langdurige ziekte en het overlijden van den heer PIETER KROON, in leven woonachtig Kalverstraat 106 te Velseroord, mede onzen dank aan den heer Jn. Kaper Pzn., ijjkb'zorger te ^IJmuiden voor de nette en correcte bediening bij de teraardebestelling. Namens de familie Kroon. Velseroord, 30 Dec. 1918. Aangeboden met Tolledig pension op mooiea stand. Br. onder letter R 113 aan Adr.-Bureau P. F. C. Roelse. Aangeboden een nette met Slaapkamer aan de Julianakade. Adres Bureau van dit blad. Te Huur over de Sluizen, met ruim uitzicht. Te bevragen Breesaap M 21c. Te huur Te bevragen bij B. v. d. Wint, Juliana kade, IJmuiden. door twee dames. Brieven R112 Adv.-Bur. P. F. C. Roelse. met vrjje Slaapkamer. AdresBureau van dit blad. Een heer zoekt zoo spoedig mogelijk te Velseroord, IJmuiden of Velsen met of zonder pension. Brieven met prijsopgave onder no. 740 Boekhandel Roelse. diverse woon-, winkel- en heerenhuizen te koop in de gem. Velsen afd. Wijkeroog en Velseroord. Te bevragen bij P. van't Veer Koningsweg Velsen. Te koop aangeboden om metl Januari 1919 te aanvaarden gelegen aan de Kennemerlaan. Te bevragen Koningsplein 12 IJmuiden. Te koop wegens vertrek 1 bedstel, 3-deelige matrassen, 1 kleed. Alles zoo goed als nieuw, en verders enkele huishoudelijke artikelen. Kennemerlaan la rood, IJmuiden. Te koop een zoo goed als nieuwe met vacht. Adres te bevragen bij J. v. bouwelingen, Boekh., Velseroord. Te koop te Santpoort met tuintje, bevattende 4 kamers, keuken, kelder, bergplaats, meidenkamer, berg- zoldertje, voorzien van kookgas en elec- irisch licht. Schriftelijk aan te vraeren aan het Bureau van dit blad onder No. 739. Te koop gevraagd geschikt voor in te richten hoenderpark tusschen Velseroord en Driehuis. Br. letter R 110, Adv.-Bur. P. F. C. Roelse. Te koop circa met of zonder banden. Te zien bij P, L. van der Pol, IJselmonde. een zilveren heerenhorloge, een zilveren armband, een gele kinderhandschoen. Tegen advertentiekosten terug te bekomen bij Mej. A. Dry ver, Willemsbeekweg 8, Velseroord. verkoudheid en vastzittend slij Neem ANGA-bonbons. ijm.

IJmuider Courant | 1919 | | pagina 2