Umuider Courant. Schaatsen rijden. i" Mijnhardt's i HHl: ilirillllll! iillliHlttl Rugpijn, bloedarmoede Gal es Slijm, Maagzuur, Rheumatiek, jicht, 'ij - Mtetoij - Beitamalerü - Melmalerij Speciale Modelzaal voor Masrarótóiit. - Yerlraiea snier taraitie. Officieel. Advertentiën Dienstbode eene Dienstbode nette Dienstbode Dienstbode, TONHOEPELS Publieke Yerkooping Geneeskrachtige Zenuwachtigheid, Keelpijn ontstoken keel, Mijnhardt's Gfom-tabletten. ESKKSS P. d. 50 ct. 3d. fl.40 Hoofdpijn. 0 Firma I. VAN BASTEN ZONEN Zaterdag 25 Jan. Tweede Blad. By dit nummer behoort het officiëelé Raadsverslag. Uitbetaling bijslag ten behoeve van eigen Levensonderhoud van Dienstplichtigen. De Burgemeester van Yelsen brengt ter kennis van de dienst plichtigen voor wier verblijf in wer- kelijken dienst vergoeding wegens kostwinnerschap werd toegekend, en die op of na 14 November 1918 huiswaarts i3 gezonden, dat de bij slag van f 0.75 per dag ten behoeve van het eigen levensonderhoud van den dienstplichtige over de eerste 60 dagen na de huiswaartszending zal worden uitbetaald op navolgende plaatsen, dagen en uren: SANTPOORT op Donderdag 80 Januari v.m. 1011 uur in het dienstgebouw. IJMUIDEN op Donderdag 80 Jan. n.m. 2—4 uur in het dienstgebouw aan het "Willemsplein. VELSEROORD op Vrijdag 81 Jan. v.m. 911 uur in de Burgeravond school. VELSEN en W1JKEROOG op Vrijgdag 31 Jan. n.m. 2—4 uur iu de consistoriekamer van de Herv. Kerk te Velsen. De dienstplichtigen moeten dezen bijslag zelf in ontvangst nemen en daarvoor voor voldaan teekenen. De uitgereikte vergoedingskaartjes moeten worden medegebracht. Velsen, 23 Januari 1919. De Burgemeester voornoemd H. VER LOREN VAN THEM A AT. bedrijven inzake het verstrekken van schoeisel aan gemeentewerk lieden. 11. Aanvulling algemeene politie verordening. 12. Interpellatie van het lid F. C. J. Netscherbetreffende stichting van eene Rijks Hoogere Burgerschool te Velsen. 13. Benoeming van vijf leden der commissie van plaatselijk school toezicht. 14. Belastingszaken. AGENDA. ZATERDAG. Bioscope Cycloop 8 uur. Kwartettenwedstrijd, Gebouw v. Chr. Belangen, ö1/, uur. ZONDAG. Bioscope Cycloop 3, 5 en 8 uur. Uitvoering IJmuider Volksstem, F^ora Velseroord, half acht. Cursusvergadering Alg. Ned. Me- taalbewerkersbond, Café Bakker, 10 uur v.m. MAANDAG. Boaz bank, Kanaalstraat 37, 79 uur. Nutsspaarbank, Helmstr. 9, 7—9 uur. Bioscoop, Cycloop, 8 uur. DINSDAG. Gemeenteraad, ten raadhuize, half acht. WOENSDAG Veiling 4 werkpaarden, Doodweg Velsen, 11 uur v.m. Cycloop, Solser en Hesse, Rooie Sien, ha'f acht. Predikbeurten. Steun voor Gedemobiliseerde!!. De Burgemeester van VELSEN brengt het volgende ter algemeene kennis. Het is gebleken, dat verschillende dienstplichtigen, die na 81 Juli 1918 met onbepaald (klein) verlof of wegens ontslag huiswaarts zijn ge zonden, niet in het bezit zijn ge steld van een groene kaart, welke moet worden overgelegd bij de aan vraag aan de Afdeeling of den Correspondent van de Koninklijke Nationale Vereeciging totsteunaan miliciens ter verkrijging eener tege moetkoming voor aanschaffing van kleeding en gereedschap en voor verhuiskosten. Zij, die zoodanige kaart niet ont vingen, hoewel zij daarop in verhand met hun gedrag aanspraak meenen te hebben, kunnen zich tot het ver krijgen van zulk een kaart wenden tot den Kolonel, Hoofd van het Bureel Feheer Landmacht, P.ein 28, te 's Gravenhage. In hun aanvraag moeten duidelijk worden vermeld: a. geslachts- en voornamen (vol uit); b. positie (milicien, landweer- plichtige, landstorrnplichtige enz); c. lichting, jaar klasse enz.-; d korps en korpsonderdeel, waar toe belanghebbende behoort of laat stelijk behoort heeft; e. datum waarop huiswaarts ge keerd f. adres, waaraan de kaart moet, worden toegezonden. Alleen zij, die nog geen groene kaart ontvangen hebben, komen voor een kaart als bovenbedoeld in aanmerking- Velsen, 24 Januari 1919. De Burgemeester voornoemd, H. VER LOREN VAN THEMAAT. Openbare vergadering van den gemeenteraad van Velsen op Dins dag 25 Januari 1919 des namiddags 7 Va uur ten Gemeentehuize. Agenda 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Voorstel van dan wethouder F. P. Vermeulen inzake de annex atieplannen vaa Amsterdam. 3 Vaststelling straatnamen in het gedeeltelijk uitbreidingsplan „IJmuiden—Velseroord i917". 4. Verpachting van het zeestrand. 5. Aankoop van grond te Jan Gijsenvaart. 7. Financiöele regeling aanschaf fing noodwoning ten behoeve van het bouw- en woningtoezicht. 8. Regeling belooning politiearts te IJmuiden en vaccinateur te Wij- keroog. 9. Uitbreiding administratief per soneel gasbedrijf en waterleiding in vasten dienst. 10. Adressen van de afdeeling Velsen van den Ned. bond van werklieden in openbare diensten en Zondag 26 Jan. 1919. IJMUIDEN. f-iad. Harv. Kerk. 10 uur; Bs. Creutzberg. 5 uur: Ds. Erdmau. Doopsgez. Gem. sfd. Pref.-Bond. Qerof. Ksrk. 10 uur: Ds. N. Buffinga v. Oosthem. 5 uur: Dezelfde. VELSEROORD. 5 Dezelfde. 10 uur: de beer Brederveld. Voor bereiding, a uurDezelfde. VELSEN. Nad. Herv. Kerk. 10 uur: Ds. Eggink. WIJKEROOG. 10 uur: Ds. Kok. H. Avondm&a1. 5 uur: dezelfde. Dankzegging. SANTPOORT. 6 uur: de heer J. C. M. Jansen, candidaat te Amsterdam. Plaatselijk Nieuws. IJMUIDEN. Het bestuur van het suppletie fonds voor de scholen der Ned. Herv. Gemeente is na de gehouden verkiezing als volgt samengesteld: S. Tijssen, voorzitter; Vos, 2e voor zatter; Melik. secretaris en Erms- haus, penningmeester. De Zang wedstrijd. Vrijdagavond werd de nationale zangwedstrijd voor kwartetten, uit geschreven door IJmuiders Mannen koor tor gelegenheid van zijn tien jarig bestaan, voortgezet. Met ge noegen mochten we constateeren, dat de belangstelling voor drzea inderdaad interessanten wedstrigd nog toeneemt. Dit doet ons niet alleen genoegen voor de jubileerende vsreenigicg, maar meer nog, omdat blijkt, dat men da kunst meer gaat waardeeren en op prijs stellen. Al zoude het alleen daarom zijn, ver dient deze moedige stap van ons Mannenkoor aller sympathie en de onontbeerlijke steun van da zijde van het publiek. Zoo'n wedstrijd eischt enorme voorbereiding en groote onkosten. Jammer, zeer jammer zou 't zijn, als wegens een minder gunstig financieel resultaat, dergelijke pogingen in den beginne reeds elke herhaling uitsloot. Wie inderdaad iets schoons wil hooren kunnen we met den meesten aan drang aanbevelen de nog volgende wedstrijdavondan bij te wonen. Temeer, daar .heden Zaterdag avond de eerste afdeeling Dub bel Gemengde Kwartetten optreedt. Naar hetgeen ons reeds geboden werd door sommige kwartetten in de tweede afdeeling, belooft dit een avond van groot kunstgenot te wor den. Bij den wedstrijd van Vrijdag avond traden in het kamp de dubbel Mannenkwartetten in de tweede afdeeling, waarvoor niet minder dan 15 kwartetten waren inge schreven. Daarvan was niet opge komen Kunstmin van 's Graven hage, terwijl Onder Ons van 'a-Gra- venhage, dat niet op tijd was aan gekomen, nog te juister tijd per auto arriveerde om nog aan de wedstrijd deel te nemen. Dit kwar tet, nummer 6 van de lijst, zong dus het laatst. Iu dit geval was het lest niet het best. Had Onder Ons op zijn beurt gezongen dan zouden we gezegd hebben, er zat climax in de zang want hoe verder we de lijst vorderen, hoe beter de zaog werd. Wat kunstgehalte be treft stonden de solo kwartetten boven de dubb®l-kwartetten, wat niet wegneemt, dat de liederen door de eerste, tweede en derdeprljs- winners bijzonder frsai klonken en een genot waren om aan te hooren De uitslag van dien wedstrijd, dien w@ natuurlijk ook critisch be luisteren, baarde ons dan ook geen enkele verrassing of het moest zijn in de stemmsnverdeeling waarmede ae prijzen werden toegekend. „Zo meravond" van Olman, werd door het mserendeel der kwartetten ge zongen. Doch hoe verschillend. Hoe innig gevoelvol werd het o. a. door Aurora en niet minder mooi door Euterpe gezongen „Eece Quo- modo Moritur" van Hiindel door Aurora en in 'fc Woud van L. C. Keereweer door Euterpo gezongen, het waren juweeltjes. De uitslag van dezen wedstrijd avond isEerste prijs 8 zilveren medailles en f 25 Aurora van Scho ten met 4 tegen 1 stemtweede prijs 8 zilveren medailles en f 15 Éaterpe van Schoten met 3 tegen 2 stemmenderde prijs 8 bronzen medailles f 10 Haarlem's Dubbel Mannenkwartet te Haarlem met algemeene stemmen 4e prijs 8 bron zen medailles en f 5. Orpheus van Amsterdam met 3 tegen 2 stem men vijfde prijs 8 bronzen medail les Sompre Aventi vaa Amsterdam met 3 tegen 2 stemmen en zesde prijs 8 bronzen medailles De Ver- eenigde Zangers van Sloten. Als men mag aannemen, dat de kwar tetten in de eerste afdeeling nog beter zingen, dan die in de tweede afdeeling en dus nog mooier zullen kunnen zingen dan Aurora en Eu terpe van Schoten wat haast niet kan dan verheugen we ons bij voorbaat in het genot dat ons heden avond wacht. Misschien is dan het gebouw wel te klein om alle toehoorders ie kunnen bevatten. De arbeiders-zangvereenigirg „IJmuider Volkstem" stelt zich voor twee uitvoeringen te geven een te Velseroord, een te IJmuiden. Uit de in dit blad opgenomen ad ver tentie moge blijken, dat het zeer goede avonden kunnen worden. De heer Meijer uit Amsterdam is, naar wij meenen, een oude bakende hier, die zijn „levensliedjes" uitste kend weet voor te dragen. VELSEN. In den nacht van 15 op 16 Juli 1918 was J. S. stomdronken onder Velsen aan den kant van den weg neergevallen, om daar zijn roes uit te slapen. Toen hij wakker werd waren zijn schoenen verdwenen. H. van B., 18 jaar en wonende te Haarlem, kwam voorbij, vond een paar schoenen en nam ze mee. De groote vraag is hier: Heeft J. S. ze zelf uitgetrokken (je kunt in zijn toestand niet verwachten dat hij dit nog weet) of heeft bekl. H. v. S. ze J. S. uitgetrokken.' De zaak is niet uit te maken. Eischf 7 boete subs. 7 dagen hechtenis. Op het Dinsdag 1.1. gehouden examen voor Steno-„Grcote" slaag den o.a. de dames A. Schaaf3ma, L. Brandenburg en de heer J. de Casseres, alle drie leerlingen van den heer C. Oderkerk alhier. G. Kroonenberg. P. Snel en M. van den Bogaerde. N. Punt en J. Plokker. Uit de Gemeente, De Centrale Keuken heeft deze week verstrektMaandag 120, Woensdag v 144 en Zaterdag 276 porties. Totaal 540 porties, tegen 434 de voorgaande week. Bovendien 307 porties voor de sshoolvoeding, 65 voor de arbeiders der Mij. Hera en 10 voor de politie (nachtdienst.) Naar w$j vernemen zijn B. en W. niet tot een beslissing gekomen inzake de al of niet voorziening der raadsvasanture en zullen zij deze aan den raad overlaten. MARKT, K. SMIT, Dienstbod© Een Huisn&aister Jongste Bediende gevr. Nette kostgangers gevraagd. Adr. te bevr. boekh. Roelse. en andere eiken- en andere stam men voor werkhout, boonstaken, takkebossen, brandhout enz., gere geld af te geven, concurreerende prijs. Gebrs. Steenbakkers, Schijadel. van de BELANGRIJKE op DONDERDAG 13 en VRIJDAG 14 FEBRUARI a s. te IJMUIDEN, aanvangende des morgens 10 uur door de makelaars, BAKKER DIJKSEN en Co. en J. T. CONSTANDSE. ten overstaan van Notaris W. A. Dolleman van zeer groote partgen twice» touwwerk, staaldraad enz. enz. Div. pakkingen, winches, stoom- en hand, lieren, motoren, pijpen en afsluiters, kajuitskappen, koekoeken enz. enz. Verder nog een motorboot, haring vlot en kustzeilvisschersvaartuig; Het reederij pakhuis met kantoren en smederij aan de Trawlerkade, alsmede hat reederij pakhuis aan de Middenbaverstraat achter hoven- staand paku., zullen worden geveild. Vrijdag 14 Februari '19 des nam. 2 uur precies Notities intijds verkrijgbaar. BOEKHOUD EB. Les aangeboden Zit- en Slaapkamer TELEFOON TE KOOP TE KOOP Electr. Slijpsrg op natten steen. MINKEMA, smederij Velsen. tegen ïlOOrts, binnenkoorts, Malaria, koude rillingen. Mijnhardt's Koorts-tabletten. Kok. 60 ct. 3 kok. f 1.70 zwakte, bleeke gelaatskleur, Mtynhardt's Staaltabletten. ^HsaSiDoos f0.90f 1.75 f3.40 onrust, Overspanning, slape loosheid. Per d. 50 ct., 3 d. f 1.40 Maagpijn, Maagwater, oprisping geen eetlust, slechte spijsvert. koude en pijn in de ledematen, spier- en gewrichtspijn, influen za, aaugeziehtspijn en kiespijn. SANAPERIN-tabeltten. I Per k. 60 ct., 3 k. f 1.70 Let bij koop op den naam van Te IJmuiden bij H. Sant, S. Smit, Kanaalstraat 56, H. Suk; Beverwijk, DeegenaarVelsen, Mej. v. d. Laan; Velseroord, C. Suk; Santpoort P. van Meurs. Burgerlijke Stand der gemeente Velsen van 22 Jan tot en met 24 Jan. 1919. B e v a 1.1 e nG. MuddeJasperse d. D. Jansons--Kunst d. W. Heuser—Gremmen d. G. C. de Haart—Uijtewaal z. A. Wasse naarBakkum d. Ondertrouwd: H. Groenen dijk en M. A. Nieuwenhuizen. P. Toornvliet- en G. Potjewijd. J. M. van den Ende en A. de Feber. J. H. van der Wel en A. G. Jansen. Getrouwd: R. Spoelstra en A. Dekker. P. Jongens en f. M. Kraaijeveld. A. H. Overdam en en zaken in Meubelen, Tapijten, Gordijnstoffen enz. enz. worden geopend Zaterdag 1 Februari a.s. om 5 uur namidd. in de voormalige winkels van „De Tijdgeest" (firma Dekker en Vlessing) ORANJESTRAAT 22—24 A. LOUWAARD, voorheen Chef dei firma Dekker en Vlessing. G. VAN BASTEN. 6. Crediet voor uitbreiding maga zijnruimte levensmiddelenbedrijf. Med. Herv. Kerk. 10 uurD3. Helders. Gerat Kerk. Geref. Kerk. Ned. Hor*. Ke'k. 10 uur: Geen opgave. Evangelisatie. 10 uur: Ds. J. Buenk van A'dam. Geboren dochter van J. JANSONS en D. JANSONS-KUNST IJmuiden' 23 Januari 1919 Ensehedestraat 3a rood Oadergeteekenden betuigen hun harte- lijken dank voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer in leven Zeeloods. Wed. K. SMIT en Kinderen. Helder, 25 Januari 1919. Gevraagd voor zoo spoedig mogelijk of 15 Februari een flinke heldere Flink loon. Aanmelding Villa Rozensteijn. H 62, Velsen, Biedt zich aan nette v. g. g. v. Br. ond. R 125 adv. bur. P. F. C. Roelse. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te IJmuiden vraagt tegen 16 Februari a.s. voor dag en nacht. Aanbiedingen schrif telijk aan den directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Hijlegom. Tegen hoog loon terstond gevraagd een voor dag of dag en nacht. Adres te bevra gen bureau van dit blad. Gevraagd tegen 1 Februari flinke klem gezin. Loon f 4.per week Br. adv. bur. Boelse letter H. heeft nog een paar dagen per week dispo. nibel. Adres: Pres. Stejjnstraat No. 25, lJmuideD. op Reederij-Kantoor. Eigenhandig geschre ven brieven adv. bureau Roelse no. R 124 Ged. Boekhouder, de avonduren vrij hebbende zag deze gaarne bezet met het behoudenof controleeren van admini- stratiën enz. Brieven onder no. R 123, advertentie bureau.P..F. C. Roelse in Hand- Lijn- en Decoratief teekenen. Perspectief. Opleiding acte L. O. H. Nieser Wilhelminakade 33. Te huur Gemeubileerde met of zonder pension. Voor één of twee heeren. Adres te bevragen adv. bureau P. F. C. Roelse. ter overname gevraagd. Brieven no. 765 bureau van dit. een Waschmachine, zoo goed als nieuw. Adres te bevragen b(j J. v. Houwelingen, Boekhandel, Velseroord. 6 Stoelen met mahonie ruggen en [gaat- tjeszitting voor f18. Te bevragen burau van dit blad. tablettan Mijnhardt's Zenuwtabletten. P. kok. 60 ct., 3 k. f 1.70 Mijnhardt's Laxeertabletten zijn bloedzuiverend, regelen den stoelgang. Mijnhardt's Maagtabletten. raOBfëaPerkok. 60 ct. 3 k. 1.65 Mijnhardt's Hoofdpijntabletten. w/hms«ba Per koker 45 en 80 cent. Fabrikant A. MIJNHARDT, Pharm. Fabriek Zeist. Verkrijgb. bij Apoth. en Drogisten.

IJmuider Courant | 1919 | | pagina 5