Heeren Modeartikelen MEPTUMUSSTR33T, IJMUIDEN Tc Koop K. BOOM Grootst en voordeeligst speciaal huis in Enorme collectie in alle afdeelingen 55 Prachtcolleclie DEUK- EN FANTASIE-HOEDEN Groote sorteering HEEREN OVERHEMDEN WITTE OVERHEMDEN met piqué-borst De huisbewaarster 55 55 f 5.00— 6.007.00— 8.009.00 tot 15.00 toonaangevend voor modellen onovertroffen in coupé en bewerking ongeëvenaard in kwaliteit voor den prijs Eigenaren van ge bouwen en bouwter reinen kunnen hun eigendom gratis in deze lijst aanbieden FEUILLETON. zeer voordeelig vanaf f 3 50 tot f 5.75 te bevragen b(j Bouwkundige, Kanaalstraat 81. IJMUIDEN. 2 modern ingerichte Woon huizen in de Kennemerlaan Nos. 26 en 28. Een Heepenhuis, voor zien van electrisch licht, cen trale verwarming, gas- en waterleiding, tuin, autogarage enz. Ben Huis met Bovenwo ning in de Bloemstraat met zeer ruim erf, en werkplaats met zolder. Een solied gebouwd Hoek huis met Bovenwoning in de Kanaalstraat. Zeer ge schikt om in te richten voor groote Winkelzaak of Bank gebouw. 2 Woonhuizen in de Breesaapstr. no. 80 en 84 f2200 per woning. Een modern ingericht Woon huis aan de Julianakade. 4 Woonhuizon in de Krugerstr. no. 27, 31, 35 en 37 h f 2700 per woning. Eon café met verlofsver gunning k f 6500. 3 modern Ingerichte Wonin gen in de Fultonstraat No. 1, No. 3 en No. 5. Een Huis met Bovenwo ning in de Koningin Emma- straat a f6000. Bouwterreinen direct bij de brug aan de Julianakade, aan de Havenkade en Kenne merlaan. Souwëerpeinen aan de Zeeweg en Kerkstraat te Drie huis en te Wijk aan Zee. Ik wist wel dat hij geld bezat of zou bezitten, antwoordde Lena tretsch. Zooals U weet, heeft hij sedert vier jaar een betfekbitg en kan hij geheel in zijn eigen levens onderhoud voorzien. Ik weet dat Luke mij in Cam bridge Winchester een aardig som metje gekost heeft en ik weet ook, dat hij zijn jeugd bederft door aan dergelijke nonsens als aan trouwen te denken. Maar het rs nu niet de geschikte tijd om over zulke dingen te praten. Wrj zullen waehten tot het onderzoek en de begrafenis van Luke. Dan zullen wij tot een ver gelijk moeten komen omtrent je engagement met Lauce, en dat ik beslist afkeur. Dan kunnen wij zien of je moeder hier kan blijven of niet. Ik blijf in ieder geval, zei plot seling mevrouw Pinder met een voor haar ongewone heftigheid. Natuurlijk kun je mij dwingen om heen te gaan. Mijn goede naam staat op het spel, en niets kan me weerhouden op t6 komen tegen die beschuldiging. Er is geen sprake van beschul diging. Inspecteur Offïn weet niet wat hij zegt. En wat neef Silas betreft, U moest zich schamen om niet voor moeder op te komen. Ik ben heel wat jaren voor je moeder opgekomen, antwoordde Mauw schouderophalend. Als ik er niet was geweest, zou ik niet weten wat er van jullie terecht was gekomen. O, ik geloof wel, dat U aMes hebt gedaan wat in Uw vermogen was om haar te heipen, maar waarom kunt U niet goed zijn zonder altijd te verlangen, dat degenen, die U helpt, als slaven voor U buigen Slaven Och kind, spreek toch niet zoo'n onzin Dat is al een heel zwak verweer, zei Lena hem nog steeds vijandig aanziend. Mauw liep naar de deur en draaide zich om. Ik begeef me nooit in discussie met een vrouw, zei hij sarcastisch, omdat geen enkele vrouw in staat is gezond te redeneeren. Wacht tot na 't onderzoek, dan zal je spijt hebben van je woorden. Toen verdween hij, de deur met een harden bons achter zich dicht slaand. O, Lena, zei mevrouw Pinder ver schrikt door dit einde, je hebt hem woedend gemaakt en hij zal ons nu zeker uit dit huis laten zetten. Wel moeder, dan gaan we naar LondeD, ik zal voor U werken. Met wat ik kan van Fransch, Duitsch en Italiaansch kan ik overal een plaats als typiste krggen, We zullen heusch niet van honger omkomen. Wanneer Lauce en ik eenmaal ge trouwd zijn, komt U bij ons inwonen. Lauce verdient tamelijk veel geld en we zullen dien wolf best van de deur weten te houden. Maar Lena is 't wel goed dat Lauce je trouwt met de zekerheid dat zijn vader hem nooit meer zien wil en hij zijn fortuin kwijt is? Lauce is lièver arm en gelukkig met mij, dan rijk en ellendig met zijn vader, antwoordde Lena beslist. Ik heb nog nooit zoo'n onaangenaam mensch ontmoet. U is een dankbare engel, moeder en neef Silas trekt uit alle manieren voordeel van Uw dankbaarheid. Dat bij U als huis- bewaardster in dit huis zette is toch wel 't beste bewijs. In ieder geval is 't een dak boven ons hoofd, Lena, zuchtte mevrouw Pinder. Neef Silas is een hardvochtig mensch, maar hij is goed voor mij geweest. Waarom zou hij niet? vroeg Lena koppig. Wat gaf hij eigenlijk meer dan de kruimpjes van zijo welvoorzienen disch? Lena 't is je jeugd, die je zoo doet spreken, later zul je wal veel anders leeren zien. Ik zal nooit irz'en om welke reden U of ik voor neef Silas in 't stof zouden moeten liggeo, gaf Lena ten antwoord met 't heerlgk egöisme en zelfvertrouwen der jeugd. Lauce is netzoomin als ik iemand om zich te late trappen. En dit huis? Lena keek minachtend rond, Och, moeder ik zal blij z'n als wij dit lugubere hol vaarwel kunen zeggen. Maar ik zei je toch, dat ik't niet wii verlaten, Lena, zei haar moeder beslist. Begrijp je niet dat als de inspecteur me verdenkt anderen 't ook zullen doen Als ik heenga, sluit 't in dat ik mezelf schuldig acht. Wat een onziD, zei Lena opge wonden. Wat voor redenen zouüt gij nu gehad kunnen hebben dien jon gen't leven te benemen? Ea waarom zou men U verdenken ais er geen redenen bestaan? Mevrouw Pinder verbleekte en zweeg. Toen zei ze zacht en met moeite: Er kan altijd wel ean rede» gevonden worden. Lena staarde haar moeder aan. Wat bedoelt U? vro?g zij. 't Doet or niet to°, kind We hebben meer reden om neef Silas dankbaar te zijn, dan je wel denkt en ik zal niet eerder gerust zijn, voordat de rechtzitting voorbij is. Moedertje, wat is er dan, spreekt U toch eens geheel openhartig met me? vioeg Lena vleiend. Op het oogenblik kan ik niets meer Z9ggen Lena. Lena staarde bedroefd voor zich uit en voelde iets geheimzinnigs in da woorden van haar moeder. Er werd iets voor haar verborgen gehouden, en dat ietsduidde waarschijnlijk op de misdaad. Wat bedoelt U toch, moeder, vroeg zij bezorgd, vol met verwarde gedachten omtrent haar moeder, Mauw en de dood van Luke. Tijdens haar verblijf op de kost school had ze nooit zorgen of iets dergelijks gekend en dus greep dit alles haar meer aan dan ze ziehzelf wel wilde bekennen. Ik wou dat ik hier was geweest toeu Luke kwam, dacht ze, 't was heel gezellig bij Amy Jazand.maar ik wou toch, dat ik moeder niet alleen had gelaten. Korten tijd na't gesprek tusschen Mauw en mevrouw Pinder en Lena werd Luke Watson begraven en begon het onderzoek. Bij de ingang van „The Fusse'j wachtte een rijtuig om Mevrouw Pinder en Mauw naar de stad te brengen. Voor Lena bestond er geen reden om mee te gaan, daar ze niet als getuige gedagvaard was, maar toch had ze besloten mee te gaan, om dicht bij haar moeder te kunnen zijn. Zwijgend reden zij door de mist over den modderigen weg naar Zarem. Mevrouw Pinder beheerscbte zich zelf geheel, maar vond 't toch pret tig dat Lena bij baar was en hield den geheelen weg Lena's hand in de hare gedrukt. Silas Mauw bewaarde gedurende den rit een grimmig siilzwijgen en Lena haatte hem inwendig om de manier, waarop hg haar moeder behandelde. 't Procesverbaal was kort daar de lijkschouwing en de jury maar weinig bewijzen konden toonen. Inspecteur Offin verklaarde, dat enkele shillings in de zakken van den doode waren gevonden en dat hij gouden manchetknoopen dasspeld en horloge droeg. Dit was dus een bewijs, dat roofzucht niet de aan leiding was geweest. (Wordt vervolgd). Gebr. BISGHOFF - H. VAN KEULEN KEEREN- en KIKDERKLEEDI Heeren Colb. Costumes vanaf f 17-f 98 Jongetieeren f!2-f48 f 4-f42 is

IJmuider Courant | 1919 | | pagina 4