Umuider Courant 8 1M O N Ang a-Bonbons. i—Hoesten— Bioscope Voorstelling Filiaal van H. IIENDRIKSE Scheeps-, Huis- en Kachelsmederij. Bleekzuchtige »g Meisjes en (Me afsla! ra Vtasii Marquise, een Zolder, Denkt er aan vandaag is Timmerwerken. ANGA-SIROOP Attentie MARCONISTRAAT 77 JE3L XXend.rik.se Kantoorbediende en tot Telefoniste. en verkoudheid! Zaterdag 12 April Derde Blad. Correspondentie. G. V. te IJ. Het gaat niet tegen U; wij kunnen dus Uw stuk niet opnemen. - Raadsoverzicht en ingezonden stukken moeten tot het volgende nummer wachten. Redactie. VISSCHEKIJ. De directie der Nederlandsche Uitvoermaatschappij brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in verband met een van den minister van landbouw, nijverheid en handel ontvangen beschikking van 7 dezer, houdende goedkeuring van door die maatschappij vastgestelde nieuwe beginselen omtrent de oplegging van geldelijke voorwaarden aan ver krijgers van vergunningen tot uit voer van goederen naar het buiten land, de heffingen ter zake met ingang van den lOen dezer geschieden zullen met inachtneming van de volgende regelen: j lo. Behoudens in de gevallen, bedoeld sub 5o. hieronder, bepaalt de vordering van bt talingen aan de N. U. M. voor de endosseering van uitvoerconsenten zich tot de hi ffiug van een bijdrage ter verzekering van de dekking van de bedrijfs kosten en lasten van de vennoot schap (algemeene heffing) 2o. De bepaling van de onder lo. bedoelde algemeene heffing geschiedt daar de ftctuurswaarde. Een uit zondering hierop maken de artikelen, vermeld onder 3o., sub b, voor welke de heffiag naar het gewicht geschiedt. Yoor de toepassing van deze begin selen wordt naar gelang van den aard der goederen en van het be staande gebruik, ter beoordeeiing door de direjtie der N. U. M., ver staan, hetzij de bruto-faetuurwaarde of het bruto-gewicht der uit te voe ren goederen, hei zij de netto-fse tuurwaarde of het nettogewicht daarvan 80. De algemeene heffiag, welke tenzij de directie uitstel toestaat bij of \óór de ontvangit van het consent wordt voldaan, bedraagt: a. bjj berekening naar de factuur- waarde a procent van het bedrag daarvan b. ten aanzien van dn onderstaande artikelen, voor weike de h-. fling naar het gewicht wordt bepaald voor versche groenten f 2, voor versch fruit f3, voor zalm (versch of gerookt) f 50, voor spiering ?erseh of gerookt) f 5, voor andere visch (versch of gerookt, uitgezonderd Zuidei zeeharing en Zuiderzeebok- king) 110, voor Zuiderzeeharing (uitgezonderd gezouten baring in va'e en Zuiderzeebokking f 4, voor oesters f 15, voor mosselen en andere schaal- en schelpdieren (versch of gerookt) f 1.50 per 1000 K G. Als minimum wordt per consent een bedrag van f 2 50 gevorderd; 4o. Ter bepaling van het onder 3o sub a, omschreven bedrag worden door den aanvrager van het consent een door hem gewaarmerkt gelijk luidend afschrift van de factuur en de overige door de directie verlangde bewijsstukken overgelegd. Tevens wordt daarbij gevoegd een verklaring van door de Maatschappij vastge- stelden vorm, bij welke de betrokkene zich verbindt om, indien het aan de directie der vennootschap blijkt, dat het factuursbedrag haar onjuist is opgegeven, op eerste aanzegging door de directie aan de vennootschap alsnog te voldoen een som, bedra gende het tienvoud van hetgeen wegens de orj uistheid der ontvangen opgaaf te weinig ia geheven. De eveabedoeldo, telkens te herhalen verklaring kan vervangen worden door een algemeene verklaring, eveneens van door de Maatschappij vastgestelden vorm. De directie behoudt zich het recht voor, nopens de juistheid der aan haar verstrekte gegevens zieh te vergewissen door een onderzoek van de boeken van den aanvrager door haarzelve of door personen, die zij daartoe aanwijst, dan wel door on derzoekingen op andere wijze; 5o. Naast de hierboven omschre ven algemeene heffing kan in bij zondere gevallen, ter beoordeeling Jdoor den minister van landbouw,] nijverheid en handel een bijzondere heffing worden opgelegd, welker be drag in dier voege wordt bepaald, dat na aftrek van die heffingen aan den exporteur ten minste overblijft een winst, die in verband met de tijdsomstandigheden en met den aard van het bedrijf loonend is te achten 7o. Bij niet voldoening van eenige krachtens deze regeling opgelegde betaling binnen acht dagen na de dagteekening der schriftelijke aan zegging daartoe of bij onvoldoende medewerking ter verschaffing van de noodige hulpmiddelen voor de onder 4o, laatste lid, bedoelde onder zoekingen,kan de betrokkene worden uitgesloten van de bevoegdheid om rechtstreeks of door bemiddeling van derden deel te nemen aan verderen uitvoer van goederen naar het buitenland. Derden, die ter beoordeeling door de diree'ie tot zoodanige verboden deelneming hun bemiddeling verleenen of hebben verleend, kunnen op gelijke wijze van verderen export worden uitge sloten. De duur der uitsluiting wordt door de directie der vennootschap bepaald. De stoomtrawler Union is na het langdurig verblijf in Engeland, waarheen hij in den vollen oorlogs tijd werd opgebracht en reeds voor het Londensohe Prij zenhof verbeurd verklaard was, Donderdagavond te IJmuiden teruggekeerd. Ook over den opgebrachten stoomtrawler Margaretha is de beschikking vrij gegeven, Ingezonden Vrijdagmiddag omstreeks half vijf werden door den Commissaris van Politie alhier, de zes jarige J. B. en de zeven-jarige T. Rterwijl zij het Willemsplein ais urinoir ge bruikten, op heeterdaad betrapt en door den Commissaris, versterkt met eenige agenten, naar het bu reau van politie opgebracht en al daar in bewaring gesteld. Daar de arrestantenlokalen wellicht voor zwaardere misdadigers tor beschik king moesten blijven werden deze boosdoeners, op hun dringeEd ver zoek aan de respectievelijke moe ders overgegeven. Het komt ons voor dat een woord van lof voor het betoonde beleid en het kloeke optreden van het hoofd der politie alhier, hem niet mag onthouden worden. D. BOON. Uit de Provincie De levering van de oproepings- k&arten en de stembiljetten ten behoeve van de a.s. gemeenteraads verkiezing is opgedragen aan den heer J. P. Nauta te Velsen. Mede was ingeschreven door den heer K. L. G, Mollevanger te IJmuiden Advertentiën. Het Dagmeisje Dienstbode een Machinist Aan het Post- en Telegraafkan toor te IJmuiden bestaat gelegen heid voor opleiding tot Voor kantoorbediende komen alleen mannelijke candidaten in aanmer king leeftijd 1721 jaarvoor telefoniste 1722 jaar. Gevorderd wordt o.a, hekendh-id met de eerste beginselen van de Duitsche, d8 Engeischa en de Fran- sche taal. Salaris aanvankelijk 55 gulden per maand. Verdere inlichtingen ten kantore te verkrijgen. Ossenyleesch Ossenhaas Biefstuk f 1.80 Ribstuk, Roastbief, Rollade f 1.75 Ossealappen f 1.70 Gehakt f 1.60 Kalfsvleeseh van zuivere vetgemeste Noord Hol- andsshe aangekochte melkkalveren Fricandeau f 120 Lappon en gehakt f 110 Carbonade f 0.80 Varken vleesch Carbonade en Lappsn f 1.65 Telce Fricandeau f 1 70 Gehakt f 1 50 L. de Beurs, Zit- en Slaapkamer nette Baker Machine-Teekenen. Iemand, eenigsz. gevorderd wenseht opleiding in het Hash.Teekenen. Br, no. 814 bureau van dit blad. Wie wil ruilen in de groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 15 April 1919, des nam. van 2—3 uur, door den heer Louis Robert. Programma 1. Praeludium et FugaG.gr.t. J. S. Bach. 2. Gavotte J, Ph. Rameau 3. Concert d.kl.t. G. F. Httudel Andante, Air, Adagio, Fuga. 4. Adoratio et Vox Angelica Th. Dubois 5. Eerste gedeelte uit de 5e symphonie Cb. M. Widor, Gevonden Yoorwerpen waaromtrent inlichtingen zijn te be komen aan het bureau van politie te IJmuiden. Des morgens van 912 uur. 1 ijsmand 1 zwarte heerenportemonnaie 1 wit wollen sokje en kousje 1 bonboekje 1 witte geit 1 kiudersehop 1 koperen sleutel 1 witte boezelaar Uit de Gemeente. De centrale keuken heeft deze week verstrekt voor school voeding 266 porties, voor de ar beiders der Mij. Hera 70 en 10 voor politie (nachtdienst). jariS. Werkfiets Piano. Gramophoon W. v. d. Wal, woonpl. Eendracht straat 6, Wrjkeroog, beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende Met en zonder levering materiaal. Te koop aangeboden 1 groote staande klok, 1 fornuis 3 gaats met waterbak, 1 kinderwagen, een tweepersoons mahoniehouten waschtafel met garnituur, 2 gespij kerde kleeden, 2 stel gordijnen zeilen, enz. enz. Wilhelminakade 17, IJmuiden Te IJmuiden bij H. Sant, S. Smit, Kanaalstraat 56, H. Suk; Beverwijk, DeegenaarVelsen, Mej v. d. Laan; Veseroord, C. Suk; Santpoort P. van Meurs. Het adres voor spoedig en zeer coneurreerend in orde maken van visehrjiimen en het vermaken van trawl op haringvisscherij eaz. is door hun gecombineerde werkplaatsen Homburg en Kramer, IJmuiden. Gebouw „CYCLOOP". Zaterd. 12, Zondag 13, Maandag 14 April Aanvang half-negen. Roman vau een ongelukkige Prinses. Boeiend verhaal in 4 Aeten Zondag 3 en 5 uur Middagvoorstelling Kaartenverkoop en plaatsbespreking aan het gebouw Volgens politieverordening streDg verboden te rooken Brood en Banket Bakkerij MARCONISTRAAT 77 Brood en Banket Bakkerij MARCONISTRAAT 77 om den hoek van de KENNEMEKLAAN, naast den winkel van den beer P. J. ZIJLMANS. Aanbevelend, Brood.- ^oheepsbrood- ^Banketbakkerij Zeestraat C1 - IJMUIDEN - Telefoon 333 Brood en Banket Bakkerij MARCONISTRAAT 77 Brood en Banket Bakkerij MARCONISTRAAT 77 D9 Brandstoffencommissie te Velsen maakt aan de ingezetenen bekend, dat vanaf heden beschikbaar wordt gesteld van de minimumrantsoenkaart op bon 10B 80 K.G. Steenkolen k f 1.88 per 80 K.G. op do ions HU «n ISB elk 37j, K.G. Anthraciet a i 2.18ja per 75 K.G. van de kaart voor het aanvullingsrantsoen op de bons I2AI2B elk 40 K.G. Steenkolen a f 3.58 per 80 K.G. en op bons No. 6 van de kaart voor kamerbewoners 40 K.G. Steenkolen a f3.58 per 80 K.G. Voor zelf afhalen bedragen deze prijzen 15 cent minder. Het publiek wordt er op attent gemaakt, dat de anthraciet te leveren op de bons No. 11 nog niet in voldoende mate aanwezig is, doeh in deze maand wordt aangevoerd. Verlaging van N U M. reoh'en (consent- reohten) voor visch e.a. 60. Het bepaalde onder 3o. en 4o. omtrent het tijdstip van voldoening van de heffing, de overlegging van bewijsstukken en het instellen van onderzoekingen nopens de juistheid van verkregen gegevens is mede van kracht met betrekking tot de onder 5o. bedoelde bijzondere hef fing; Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie Een linke gevraagd bij N. Huizing, Velserduinerbuurt- weg, Koek- en Banketbakker, boek Sander- straat Velseroord. gevraagd bij A" J. Bakker. Kanaalstraat. Voor den dag een flinke gevraagd; wasch buitensbuis, bp Mej.H.v. Wetering, Lagerstraat Velseroord, Biedt zich aan, om een of twee dagen p6r week motor of stoommachine te drijven, Br. onder lett. S Boekb. J. v. Houwelingen Velseroord. Beleefd aanbevelend, F. VONCK, Pres. Krugerstr. 61, IJmuiden vrouwenGebruik MIJNHARDT's Staaltabletten, Deze genezen Uwe bloedarmoede en geven U eene gezonde gelaatskleur. In doozen vanaf 90 ct. Bp Apothekers en DROGISTEN. Eisch vooral merk Mijnhardt. Verkrjjgb. bp de adressen genoemd in de advertentie Anga-bonbons, welke in ditzelfde nummer voorkomt Telef. Interc, 95. B.'oemstraat C- 34. Te huur aangeboden met gebruik van keuken of met volledig pension. Brieven no. 816 bureau van dit blad. Er biedt zich aan een Adres te bevr. Boekb. J. v. Houwelin gen, Velseroord. een groot Woonhuis tegen een klein. Huur f2.50, in de Kal verstraat te Velseroord- Brieven no. 750 Boekh. J.v. Houwelingen Velseroord. Ter overname aangeboden het in goeden staat verkeerend geraamte van een lang 4.90 M. en boog 1.95 M. Brieven onder no. R 159 aan het advertentiebureau Roelse. Te buur ORGELBESPELING. groot 90 M'. Adres Homburg en Kramer, Z.Z. Visschersbaven, IJmuiden. Te koop een goed onderhouden en sterke te zien Stationsweg 51 Velseroord. Te koop aangeboden soliede Wilhelminakade 17, IJmuiden. Te koop angeboden een rnet 40 platen, tevens 10 stuks nieuwe hout schaven. Spotprijs. Adres te bevragen bij J. v. Houwelingen. Boekb. Velseroord. Neem by BEGINNENDEN hoest en verkoudheid voor U zelf en Uwe kin deren Deze helpen spoedig en gij voorkomt dan dat de hoest en koude zich op de borst vastzetten. ISSLiSKÜBSSKS Doos 50 en 90 ct. Gebruik echter bij VEROUDERDEN hoest, „bronchitis, ouderdomïhoest, borst- en luchtpijpaandoeningen, slaap- storenden hoestprikkel, alsmede voor Uwe kinderen bij KINKHOEST, slijmhoest en vastzittenden hoest Deze siroop zuivert de longen van slijmen, welke zich in de diepere luchtwegen hebben vastgezet, werkt zeer verzachtend, lioeststillend, slijm- oplossend en bespoedigt de genezing. Fer flacon f 1.50, 3 fl. f 4.25. j 'Fabrikant A. MIJNHARDT, ZEIST. Bh Apoth. en Drogisten.

IJmuider Courant | 1919 | | pagina 5