f 50 belooning ZEEPPOEDER Uit de hand te koop KAIV1ER gevraagd TUINmeubelen SERREmeubelen TUiNtenten jj Lv.BASTEN&ZONEN Boekhandel P. F. C. ROELSE Zwarte Sajet en Koordwol WONINGINRICHTERS Ppachtcollccttën BAKER Tan fïttai 181, Santpoort KENMlRLiAN i roofl, IJaaiflen. Stroohoedenvernis WONING Axminster Smyrna Wilton Tapis Beige Koehaar AMEUBLEMENTEN in alle stjjlen 75-85 95-110-125-175 325 per GROOTE KNOT. Net meisje Jongste Bediende. Kantoorbediende Woon- en Winkelhuis IJ mulder Drogisterij Copieërpers. Behang Uw KAMERS C. OUD BH O OEN, RUNDVLEESCH WOLLEN EN SAJET KO USEN TEGEN SCHERP VERLAAGDE PRIJZEN Ingezonden. 11 (elf) uur sluiting Met zeer groote verwondering zal menige winkelier de mededee- ling van ons geacht College B. en W. gelezen hebben, dat zoolang de Engelsshe sehep&n in onze haven liggen, de winkels tot elf, zegge elf uur, geopend mogen zijn. Ik kon mijn oegen niet geloven en informeerde verder en vernam dat deze maatregel is genomen cp verzoek van 2, twee winkeliers in IJmuiden. Bat B. en W. zonder aan een Winkeliersvereeniging advies in te winnen, direct de 9 uur sluiting tijdelijk (hoelang nog)? hebben opge heven. Hebben B. en W. wel geweten wat zij als groote werkgever deden (nog wel een werkgever die 't voor beeld gal door voor eigen volk den 8 urigen werkdag in te voeren), Zjj brengen daardoor den winke lier en bun personeel tot den oertijd terug met een werkdag van min stens 15 uur, smorgens 8 tot a.m. 11 uur. Rustig eten kan een winkelier niet dus valt niets af te trekken. Men z»l zeggen men behoeft 't niet te doen Zeker men is vrij, maar als men tegenover elkander zit, b.v. in sigaren, de één is open en de ander ziet van achter zij a gordijnen volk binnen gaan kan bij 't op den duur niet verkroppen en zal moeten openen. 't Publiek tbans gewend voor 8 of 9 uur te koopen zal weer wen nen later te gaan winkelen tot schade van winkelier niet alleen maar ook van personeel (denk aan de a,s. zomeravonden) Daarom alle winkeliers geprote steerd en niet alleen Winkeiieis ook Personeel, b.v. de bond van Handels- en Kantoorbedienden. Steunt de zaken die vroeg sluiten 't is voor Uwe collega's, en ieder weldenkende koopt indien mog8Üjk voor 8 uur 's avonds. Alsdan is 't voor de laten open blij vers (ledige winkels) een bespotting dat zij zich in den nieuwen tijd niet kunnen aanpassen. Twee, zegge 2 winkeliers zijn ons te glad afgeweest en wisten B. en W. onze, met groote moeite verkregen sluiting, weg te werpen. Hoevelen sluiten thans reeds om 8 uur Laten ook die vooral werken. Waar twee de 9 uur sluiting in 't water wisten te werpen, moeten 80 a 40 8 uur sluiters in staat zijn er een 8 uur sluiting voor op te vlsschen. En verder een beroep op Heeren Raadsleden, kunt gij dulden, een wet door U goedgekeurd door zoo iets (verzoek van twee menschen) te niet te zien gedaan en dat tegen den zomer. Laat thans ook van U hooren, 't is niet alleen voor de patroons ook voor 't personeel. Met oprechten dank voor plaatsing Een Winkelier. Eergisteren bad te Velseroord een trtffmd ongeluk plaats, tenge volge van het onbesuisd hard rijden van een m.to.fiets. Een 78 jarige vrouw van Egmond die haar kinderen nog eens wilde bezoeken en met een harer klein kinderen een wandelirg maakte werd door een woesteling, zoodanig aangereden en zoo zwaar gewond, dat zij na door twee geseesheereD voorloopig te zijn verbonden, pei auto ziekenwagen naar de Maria- Btichting moest worden vervoerd, waar zij helaas! na een paar uur overleed, haar 88 jarige echtgenoot in troosteloozen toestand achter latende. De woesteling void bet noodig zich zro spoedig mogelijk uit de voeten te maken. Een lafaard dus met onwillekeurige moord op zijn geweten. Wonder boven wonder dat te IJmuiden, nog geen dergelijke (moed willige) ongelukken plaats vonden want, zoo erg dan bier, en nog wel in de drukste straten, wordt schan delijk woest en onbesuisd met motorfietsen gereden. De politieagenten schijnen geen order te hebben om daartegen te moeten optreden, want al zien zij dat rijden evengoed als ieder ander, toch blijven zij kalm doorloopen, inplaats van door eenvoudig de hand op te steken de fietsen te doen stoppen en procesverbaal op te maken. Zou ook hier eerst het kalf moeten verdrinken, eer men de put dempt. Waartoe dienen gemeentebordjes toch waarop de geoorloofde snelheid wordt aangegeven? Een ingezetene van IJmuiden. Levensmiddelenbedrijf Velsen Gedurende de week van Vrijdag 2 Mei tot en met Donderdag 8 Mei is verkrijgbaar op bon No. 586 3Vi ons suiker. 567 3 ons groene erwten. 568 1 ons Rijst. 569 2 ons huishoud jam. 570 1 stuk Huishoudzeep, (60 pCt.) Él 16'/2 cent 571 1 ons kaas (Diverse soorter) 258 5 K.G. Kleiaard appelen a 7 et. Zonder bon verkrijgbaar Kaarsen a 58 cent per pak. Schemerlichten a 50 cent per pak. Soeptabietten gewoon soort 10 ct. pikant soort 15 ct. Thee- en Koffiekaart bon 50 is geldig van 1 t.m. 31 Mei voor 1 ons Koffie. Margarinekaarten bon 13, 3e tijd vak, is geldig van 8 Mei tot en met 10 Mei. Broodkaart 94e week is geidig van 28 April t.m. 6 Mei Broodkaart 95a week is geldig van 7 Mei t.m. 15 Mei. VERLOREN Advertenties. "eaasxasra T3sxsszgsï3sc?»s5ïaaa AS Dankbetnigbig, Nette Dienstbode gevraagd voor dag of dag en nacht of «rapkat@i* voor eenige dagen per week. Adres Mevr. Uilenburg Oranjeslr. 1. Nette Werkster b. z. a zoowel los a's vash Adres Kalverstraat 93 Velseroord. BIEDT ZICH AAN: gediplomeerd. M j. G. Schenk, Zwarte Pad, Uit geest. een nette Jongedame aan diegene, die een jong kinderloos paar aan sen woning of winkelhuis helpt. Brieven onder R 162 aan Adv. Bur. P. F. C. Roelse. Adi ïPitsg* NIC). BOON. Eea nette jongen, 14 jaar, goede hand schrijvende, zag zich gaarne geplaatst op een kantoor. Brieven onder letter K bureau van dit blad. gevraagd, bekend met boekhouding en correspondentie. Accuraat werker Leeftijd niet jonger dan 25 jaar. Brieven met opgave van verlangd salaris onder letter Z, SiDjewel, IJmuiden. Een nette Burgerj om gen vraagt tegen a.s. Zaterdag net kost huis, Br. onder R 161 Boekhandel P. F. 0. Roelse. Voor geldbelegging te koop een met bovenwoning, beste stand. Br. R 160 Adv. bur. P. F. C. Roelse. per pakje vanaf 25 cent. in vele kleuren. Telefoon 197. Aanbevelend, £4. SMIT. Kanaalstr. 56, t.o. het Postkantoor groentenkar 80 Tuin dorsman den konijn met jongen, Wieg met matras EEN ZAAK een vouwwagenfje en alleen te bevragen ten mijne kantore. Eenvoudige rentenierswoniag met grooten tuin, Stationsweg Heiloo, bij het spoor, direct te aanvaarden. Koopsom f 3500, vrg op naam, f 2000 kan er op gevestigd blijven. Prachtig Heerenhuis, Spoorstraat Alkmaar, met verschillende kamers, aanvaarding Juni 1919 of eerder. Koopsom f 11000. Prachtig Heerenhuis, met daaraan verbonden Handels- en Boekdruk kerij mat Kantoor enz. Aanvaarding Juni of eerder, met vodedige inven taris f 20,000. ook voor andere doeleinden geschikt, met of zonder inventaris, Alkmaar. Prachtig Heerenhuis, Spoorstraat, f 15000. Aanvaarding direct, Alk maar. Heerenhuis, Spoorstraat, f 6000. Aanvaarding endsr gestanddoeniug der huur, Alkmaar. Heerenhuis met aparte boven woning, Vooim&er Alkmaar, direct te aanvaarden, f 7500, vrij op naam met grooten tuin. Mooi Heerenhuis met voor- en achte* tuin met verschillende kamors, van der Meistraat Alkmaar, f 8000, begin Augustus te aanvaarden. Flink burgerwoonhuis met veel grond, Verdronkenoord Alkmaar, f 4000, vrij op naam, aanvaarding spoedig. Pracht Villa met Auto Garage met doorloopende uitgang, ook prachtig voor Hotel of anderzins, mooiste punt Singel Alkmaar f40000. Aanvaarding spoedig. Mooie Boerderij met 2 Hectare vruehtbaar weiland, gelegen aan groot vaarwater Alkmaar, f 18000, aan vaarding direct. 2 Heet. 15 Are Weiland te Bergen prachtig om er een Villa op te zetten, rustig wonen, f 3600 aanvaarding direct. Inlichtingen iederen werkdag (niet op Zondag) bij A. v. DIEPEN, Be ëedigd Makeiaar, Spoorstraat E 3 ALKMAAR. Telef 574 Kamen met Kozijnen, Te koop gevraagd een gebruikte Br. met opg. van prijs onder no, 827 bureau van dit blad. met behangselpapier uit het Magazijn van TROMPSTRAAT VELSEROORD Groote sorteering Prachtige patronen Lage prijzen •w Op netten stand te IJmuiden, liefst KANAALSTRAAT, wordt gevraagd een beneden-voorkamer, liefst bij R.K. personen. Brieven met opgaaf van prijs onder co. 828, bureau van dit blad. per 5 ons Carbonade f 0.65 Lappen- 1.00 Stukjes 1.10 Gehakt en Poulet f 1.65 Lappen - 1.75 Biefstuk- 1.85 Aanbevelend, Visseringstraat O 14. J. F. KOCHX. Telephoon 395 Verhuizingen onder volledige garantie IBS Buiten verantwoordelijkheid der Eedactie. een zwarte STROPDAS met gouden speldje. Terug te bezorgen tegen beloon ing, Kanaalstraat 90, Te" koop aangeboden 2 zoo goed als nieuwe Den 5en Mei a.s. hopen onze S&. geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders gfr Klaas Krab en Elisabeth de Groot p? hunne 25 jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog Sjk lang moge sparen is de wensch van hunne dankbare kinderen, gfr Egmond a/Zee, 21 April 1919. §§1 Voor de vele bewijzen van deelneming, betoond bij bet overlfiden van onze geliefde Eehtgenoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mej. Johanna Maria Troost, geb. Brouwer, betuigen wij onzen beleefden dank. Uit aller naam, J. Troost en Familie. IJmuiden, 80 April 1919. gevr. voor 1 Mei of later zelfstandig kunn. werken en koken in klein gezin v.g.g.v. Adres „de Zandkoeve", Dainlustpark, Sant poort Station. gevraagd voor Yrijdag3. Adresbureau van dit blad. Voor directe indienstrediDg gevraagd op Eeederijkantoor en Visehhandel. Vereiscbte, maehinesehrijven, stenografie en kennis van boekhouden. Duitsche taal kennis strekt tot aanbeveling. Brieven onder no. 825 bureau v.d. blad. naar Te koop een met boomen en bondentuig (kan ook voor visokkar worden ingericht), benevens man denstelling, bakken, aardappelsehop, onsters enz., te samen voor f140. Adres te ver nemen bij van Meurs, Boekhandel, Santpoort. Te koop zoo goed als nieuw en een B. Kuil, Jan Gijzenvaart 102. geheel klaar ter overname aangeboden, Adres te bevragen bij J. van Honwelingen. Boekhandel, "Velseroord. Ter overname aangeboden in groenten en fruit, besten stand, winkel en pakhuis (oude zaak). Brieven letter W W bureau van dit blad. Te koop gevraagd zonder kap. Brieven onder lett. B aan het bureau van dit blad. te huur gevraagd, beneden of hoven, huur prijs f3.tot f5.—. Br. no. 826 bureau van dit blad. grootte volgens nieuwe bouwverordening Adres Trompstraat 2, Velseroord. Kastpapier P. Botman

IJmuider Courant | 1919 | | pagina 3