BELI BOON geeft Vioolles. LI1I BLITZ, TuBarls i rape! oMeiMeïleereDrijviel. 2 KAMERS KARPETTEN D. van Rooijen 8. kmetaü Mjj. „Henriêüe" BUITENGEWONE WGAD1IE iDgezonden. VISSCMEKJJ. Advertentiën. Kreupele Paarden, BEKENDMAKING „ZEEWIND" Toen deze gezellige drukte ge passeerd was, voerde de ehr. zang vereeniging „Hosanna" van Veis er- oord, onder directie van JanBooda te Haarlem eenige nummers ui welke met groote aandacht werden gevolgd en met applaus werden toegejuicht. Nu volgden weer: Dr. H. T. Ober man van Heemstedede heer M. C Bronsveld, die binnenkort naar Indië vertrekt; Ds. B. C, Verhagen ui AngerenDs. W. van Limburgh uit Thanen. De slotrede werd uitgesproken door Br. M. J. A. de Vrije* Ds. Heines dankte allen voor he welslagen van dezen dag. In he bijzonder Jhr. en Mevr. Bore8l van Hogelanden, voor de bereidwilligheid het landgoed voor het schoone doe. te hebben afgestaan, waarop hen „Dat 's Heeren zegen op U daal8 werd toegezongen. De zanguitvoering door het Ned Herv. Zangkoor „De Harpe Davids" directeur de Heer Jac. Bonset van Amsterdam en het Chr. Fanfarecorps „Nut en Genoegen8 uit Edam lever den ook aangename oogenblikken Een woord van hulde aan allen die zich zooveel moeite getroost hebben om dit feest in alle opzichten te hebben doen De heer P. v. d. Linden Penningmeester V. S. V. verzoekt ons mede te deelen, dat het berichtje in ons blad van 1.1. Woensdag over een ongeldige bestuursverkiezing niet juist is. Deze verkiezing is. volgens den heer L., geheel en a reglementair. Van de vijf kinderen, die door hun moeder, weduwe, onverzorgd zijn achtergelaten, zijn 4 meisjes in het gesticht Meerzicht te 'Wij- keroog geplaatst, terwijl het vijfde een jongen, door een familie te Velseroord is opgenomen. De hode voor het ziekenfonds „Velsercord" te Velseroord heeft bedankt en na een oproep van sollicitantes per advertentie kwa men zich bij den secretaris 25 ge gadigden meiden. De heer H. Kat, Stationsweg te Velseroord is nu als bode voor het ziekenfonds benoemd. Naar aanleiding van het bericht in ons nummer van 14 dezer, om trent het motorjachtje dat het op schrift voerde „Disponibel voor zee tochtjes", kunnen wij mededeelen, dat op aanwijzing van den contro leur der Bewakingsmaatsehappij v. d. Br. gisteren gearresteerd zijn J. M. K. en J. v. d. V. beiden te IJmuiden, welke goederen in hun bezit haddeü, vermoedelijk afkom stig van bovengenoemd jacht. IJMUIDEN. L.l. Zondag werd de nieuwe predikant der Geref. gemeente alhier, Ds. Bufflnga, bevestigd. Ds. van Vliet van Oosterend sprak de be- vestigingspreek uit met als onder werp het zevende vers van Jesaja 52, waarna hij Ds. Bufflnga en de ge meente toesprak. Namiddags 6 uur hi9ld de nieuw- beroepen leeraar zijn intrede en sprak naar aanleiding van de ver zen 4—6 uit het eerste boofistuk der Openbaringen van Johannes vervolgers dankte de spreker Ds Kok van Velsen voor alies wat dez gedurende de vacature voor de ga meente IJmuiden heeft gedaan en sprak den wensch uit langdurig en prettig met den Kerkeraad te mogen samenwerken, De heer Mossel, ouderling, daarna het woord voerende, riep den nieu wen leeraar het welkom in IJmui den toe en verzocht de gemeente den predikant toe te zingen Psalm 184 „Dat 's Heeren zegen op U daal". Nog werd gesproken door Ds. Kok, namens hem zelf en als consulent voor de clasis, en door den heer F. P. Vermeulen namens het gemeente bestuur. Ds. Bufflnga sprak zijn dank uit voor de vele goede woorden hem toegevoegd. het"'grasperk rond de muziektent, I waarom zij door de politie met de gummiestok uiteen werden gedreven. Een der belhamels werd gearresteerd. Tot bestuursleden der Chr. Jongemannenvereenigiug zijn geko zen de heeren Ds. Erdman, A. Goeman, W. P. Keijzer, R. Huizerj en J. Verbeek. Door de Chr. Gur. Gemeente alhier, welke tot heden in het Koning Willemshuis haar godsdienst oefeningen hield is in de Kon. Emmastraat een perceel gekocht, om tot kerkgebouw in te richten. De heer C. Janzen, alhier heeft wegens drukke werkzaam heden tegen 1 Augustus a.s. ontslag gevraagd als secretaris van de Ree- dersvereeniging voor de Kustvisch- vaart (Vereeniging van reeders van sleepboottrawlers.) Het demobilisatiepark aan den Rijksweg is opgeheven. De daar nog vertoefd hebbende militairen zijn naar elders overgeplaatst, Van het zeilvissekersvaartuig IJM 464 zijn volgens aangifte bij de politie een scheepsklok en andere voorwerpen ontvreemd. De in de Visschershaven ge zonken sleepboottrawler Neutraal IJM 472 i3 gelicht. Naar we ver nemen was de buitenboordskraan open gevonden. VELSEN. De verkoop van het Blauwe Week-bloempje heeft in deze meente opgebracht f159. In de R.-K. kerk te Wijkeroog wordt boven een der zij-altaren aangebracht een voorstelling van de H. Familie. Zondag 22 Juni heeft is de tuinen van het gesticht Meerzicht des 's middags 6 uur een groote Sacramentsprocessie plaats. Door Ged. Staten is voorge steld een subsidie te verieenenaan de Vereeniging voor Ambaehts- onderwijs in Kennemerland ten bedrage van i 2300.—. önio ïïai naoöïc-vsïètirdgiug De Eendracht" zal deelnemen aan het Muziekconcours te Amsterdam op 31 Aug. a s. in do afdeelicg Uitmuntendheid. Naar wa vernemen heeft het Witte Kruis-bestuur het voornemen om het vijf-en-twiutig-jarig bestaan ia September a.s. te herdenken. In een vergadering in Café „Bloemoord" op j.l. Woensdagavond werden door de V ereeniging voor Ste nografie „Groote" de volgende diplo ma's uitgereikt Voor verkort schrift aan de dames ilasmussens, A. Pel, M. Broese, J. Put en M, Ruig, aan de heeren Diepgrond en P. Rem. week. De jongens van een leeraar en de meisjes van een leerares. Deze lessen worden over het algemeen met bijzonder veel animo gevolgd. Een stap in de goede richting voor de lichamelijke ontwikkeling der jeugd. Naar men ons meldt, zal de nog resteerende zeep uit de distri butietij d, beschikbaar gesteld wor den tegen 20 cent per stuk. Eerst bij de nieuwe uitreiking van broodkaarten kan men ziek er van voorzien. Uit goeden bron is ons bekend, dat alsnog getracht wordt de rege ling voor onderwijzerssalarissen, zooals die door den gemeenteraad werd aangenomen, en ter goedkeu ring aan Gedeputeerde Staten is toegezonden, in orde te krijgen. Als dit niet gelukt, zal het ver band in salarissen met de andere ambtenaren in lijnrechten strijd komen met de bedoeling der sala- I riscommissie in de gemeente Veleen en zullen de onderwijzers en onder wijzeressen hiervan groote finan- fieele schade endervinden. SANTPOORT. Dat het ook in de Juninaehtcn nog vriezen kan, bewijzen U wel de vele aardappelvelden op duin- en boscügronden. Op sommige akkers is het loof totaal zwart gevroren, hetgeen een aliertreurigsten aanblik oplevert. Ook de felle zonneschijn overdag, volgenpe op zoo'n nacht vorst, komt het gewas zeker niet ten goede. - De hoofden en het persoceei der openbare lagere school alhier en der R. K. Parochiale schooi te Driehuis, hebben zich met een adres tot den raad gewend, verzoekende ernstige pogingen aan te wenden, dat de voorgenomen splitsing der gemeente in klassen voor de waar deering van hun salaris niet tot stand komt. De afd. Kennemerland yan het N. O.G. heeft aan dit adres adhaesie betuigd. Door de langdurige droogte komen de aardbeien niet tot groote ontwikkeling cok de peulvruchten wil 6T wat vso terecht komen, hebben dringend water nocdigde tuinders hopen nu maar op St. Jan gedachtig aan heb oude rijmpje voor St. Jan neemt do zee, na St. Jan geeft de zee. Alhier heeft zich een cormnis sie gevormd, die de afscheiding van Jan Gijsenvaart, Santpoort, Driebuis van het overige gedeelte der gemeente Velsen, Bevorderen wil. van ][hèt "publiek om ons na een volgend concert de namen op te geven van hen, die zich onbehoorlijk hebben gedragen en die w\j in ons blad zullen publiceeren. Geachte Redactie i Is het geoorloofd een vraag in uw blad te stellen, in de hoop, dat U in staat zal blijken deze te be antwoorden. Wat is oorlogswinstbelasticg Mij gewerd een biljet als aangeslagene in voornoemde belasting. Ik heb een zaak die geleidelijk opklimt in omzet en betaal dan ook ieder jaar me8r Hoofd. Omslag en Rijksinkomstenbelasting. In laatste jaren zijn de huishoudelijke uitgaven verdubbeld om ons gezin op de been te houden, doch ik kan mij niet voorstellen, dat dit iets te maken heeft met oorlogswinst. Hoogachtend, Uw abonué een bekwaam Kuiper en een Schuur baas met drie Boetsters. Orgelles aangeboden 1 Draaistroommotor Kunt U aan de hand van Uw boeken bewijzen, dat door U geen oorlogswinst is gemaakt, dan kan geen menseh ter wereld U dwingen deze belasting te betalen. Doch U moet het kunnen bewjjzen. Redactie Gedurende de week van 12 Juai '19 tot en met 18 Juni 1919 kwamen alhier de volgende vaartuigen bin nen23 stoomtrawlers, 4 zeiiloggers 2 stoombeugers, 7 sloepen, 1 motor- 3 zeilharingloggers, 124 kustvis- schers. De besommingen waren als volgt stoomtrawlers van f 2725—f10184 zeiiloggers stoombeugers sloepen motoiharingl. zeil 1029—f 1212 306—f 3438 1603—f 3645 —.—113940 454—f11247 terwijl de kustvisschers f 79918 besomden. De aanvoer bestond uit 521015 K.G. trawlviscb, 52745 K.G. beng- visch. 985 kantjes drijfcetvisch. De totaal opbrengst bedroeg f300039,221/,. Scheepvaart. In da week 7 tot 14 Juni kwamen alhier binnen 21 stoom en 2 motorschepen en vertrokken 18 stoomschepen en 4 Duitsche sleepboot en met den duikbootperser Met genoegen vermelden we dat onze plaatsgenoote, Mej. Frouwe Boomgaardt deze week slaagde voor het einddiploma piano aan het Kon Conservatorium te Amsterdam. In de Amstelstraat heeft dezer dagen een vrij ernstige botsing piaats gehad tusscben de politie en de militairen. Een groot aantal der laat3ten maakten zich schuldig aan vernieling van eigendommen en van J. Men meldt ons, dat de Directie van de Koninklijke Papierfabriek Van Gelder Zonen den aan haar personeel toegezegden acht-urigen arbeidsdag weder heeft ingetrokken, onder mededeelmg dat deze 3 Augus tus a.s. dtfioilief zou ingaan Als rede hiervoor gaf de Directie op, dat zij niet over voldoende ge schoold technisch personeel beschikt. Van peisoneelszijde wordt hier tegen aangevoerd, dat de Directie ook weinig moeite heeft gedaan om zich van geschoold technisch per- soneel te voorzien, terwijl hiervoor voldoende aanbod is gt-weest. Vrijdagavond om 6 uur ver gaderde het personeel oer Papier fabriek Van Gelder Zonen in Coneo dia, pl.m. 200 man was aanwezig Hier werd mededeeling gedaan, dat de Directie den toegezegden acht urigen werkdag, welke 1 Juli a.s, zou ingaan, wed8r had verzet op 3 Augustus a.s. Dim dag 24 Juni zal het afdee- lingsbestuur der vier werklieden organisaties andermaal een confe rentie met de Directie hebben eD aanstaande Donderdag te Amsterdam met de hoofdbesturen der organi saties. Indien deze conferenties niet tot een goed einde mochten leiden is een staking aan de fabrieken te Velsen, Wormer, Renkum en Apel doorn niet uitgesloten. De leerlingen 5e en 6e leer jaar der openbare lagere scholen io de gemeente Velsen krijgen vanaf Juni j.l. 1 uur gymnastiekles per Mijnheer de Redacteur. Beier fd verzoek ik voor onder staand een plaats-je. Gisteren tijdens het concert heb ik mij geërgerd aan de wanorde die op het plem heersch ie, speciaal door de jeugd en de oude ren die het voorbeeld geven. Laat een ieder die tijdens de uitvoering geen attentie kan veileenen, van het plein wegblijven, laat een ii d r die buurpraatjes wil houden of wil wandelen-, den Z eweg op gaan of het borehio, dan zullen zij niemand hinde; ec, en speciaal laai edere goedwillige ia zijn onmid dHiltjke nabijheid ten eerste de jeugd verbiedeD, (desnoods met geweid) en te -ens de ouderen attent maken orn' ijjdens de uivoering niet ie wand lenen zich rustig te houden Zou aan dit verzoek geer. gevolg worden gegeveD. dan zal ik aan mfin medeleden voorste eo, als protest, de uitvot ringen te doen op houden. Dankend voor de opname, Hoogachtend, A. van VREDE, voorzitter „CONCORDIA". Wij ontvingen hedenmorgen meer dere stukken van gelijke strekking, doch meenen te kunnen volstaan met plaatsing van het schrijven van dsn ijverigen voorzitter van „Con cordia". Ook wij hebben ons zeer geërgerd aan het gevlieg en gejacht tijdens het coïteert. Wij brengen hulde aan den heer commissaris van pol tie, die aan het einde van het concert, persoonlijk aanwezig, door krachtdadig optreden de orde wist te herstellen. Wij roepen de medewerking in Johannes Jacobus Kramer en Margaretha v. d. Mejjs n nette Dienstbode, een Keukenmeisje. een nette Werkster. een flinke Werkster Nette flinke Werkster Costuumnaaister Woning te huur V erloren: een Horlogeketting Verloren: een goud pondje met garnituur, vraagt in IJmuiden om éérinaaal per week spreekuur te honden. Brieven franco met ptijsopgaaf aan zijn adres. HEDEN eenige nog nieuwe voor den spotprijs yan f 17.50 TJB2 KOOP AdresJansstraat 25zw., Haarlem. ZEEWEG E 12 - VELSEROORD (Gem. Veisen). peeialiteit voor de behandeling van degelijke adviezen voor HOEFBE SLAG van paarden met HOEF- ZIEKTEN, HOEFGEBREKEN, enz. Dagelijks te consulteeren en te ontbieden. IJMUIDEN. Spoedeischende van Aandeelhouders op WOENSDAG 25 JUNI a s., des nam. 3 uur, ten csnfcre dar Vennootschap. Punten van behandeling liggen vanaf heden voor Aandeelhouders ten kantore ter inzage. IJmuiden, 21 Juni 1919. DE DIRECTIE. ingevolge art. 38 W. v. K. B(j akte voor den ondergeteekende verleden op 20 Mei 1919, is wijzi ging gebracht in de voorwaarden der Naamlooze Vennootschap Vi8Soherlj- Maatschappij gevestigd te IJMUIDEN, gemeente VELSEN. Ü9 akte van wijziging in haar geheel, mitsgaders de Koninklijke Bewilliging, zijn geplaatst in het jijvoegsel tot de Nederlandsche Staatscourant van 16 Juni 1919 no. 134. W. A. DóLLEMAN, Notaris in de gemeente Velsen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Red. biedt zioh aan: Brieven onder letter D Bureau van dit blad. aan eerst-beginnenden, ook aan kinderen op billijke condities door A. Dorsman, Rijksstraatweg 111 D, Velseroord. te koop, 3 P,K. met sleepringanker,bij J. J. TJADEN, Grondboringen en Water voorziening, IJmuiden. Den 5den Juli hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, den dag te herdenken, waarop sjj voor 25 jaar in den echt wer den veri-onden.. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. M. Veltman—Kramer K. Veltman J. Schouten—Kramer J. Schouten F. Kramer P. Kramer G. Kramer W. Kramer D. Kramer W. Kramer en Kleinkinderen Velseroord, 21 Juni 1919. Gevraagd: kunnende koken. Adres Mevr. Niepoort, Wilhelminakade 89. Aanmelding 's avonds na 77a uur- Mevr. W. Polderman vraagt met 1 Aug. a.s Zich aan te melden Dinsdags-en Vrijdags avonds tusschen 7 en 8 uur, Rijksweg 66. Mevr. Roelse, Kanaalstr. 59 vraagt terstond Direct gevraagd: voor Woensdags en Vrijdags. AdresMej. Oortwijn, Prins Hendrikstr. 58 gevraagd, voor 3 of 4 keer vast in de week. Mej.Krounenberg, Kanaalstr. 36,IJmuiden neemt werk aan huis aan tegen billijken prijs. Nette afwerking en vlugge bediening. Rijksstraatweg 111 D, Velseroord. Zanderstraat 15, Velseroord. Te zien: aas da Juiianakade, voor klein gezin. Brieven onder no. 879 Bureau van dit blad. met medaillon. Tegen belooning terug te bezorgen bij A. v. d. Sohoor, Zanderstr. 7 tegen beiooaing terug te bezorgen bij G. Lohmann, Visschershaven 27, IJmuiden KENNE8ERLAAN Irood Leerl. van Alex Schmuller AMSTELDIJK 21 AMSTERDAM

IJmuider Courant | 1919 | | pagina 8