ZATERDAG 5 JULI 's middags 5 uur begint de groote in bet Mannfacturenmagazijn Terrwb|z°e"neifu naar onze Etalages Hiets wordt geboekt Geen zichtzendingen Nationale Bankvereeniging Gereedmaken van Recepten r. los zïüü Magazijn „De Zon'' - SnelÜusstraat 23 Iroote Halfjaarlijksche Uitverkoop Wilïemsplein hoek Zeestraat, IJmaiden Wederom verkrijgbaar Kastoor te Umalflen, SlBlspleln 28. TeMoosnsiier 358 ïJmuider Apotheek - Koningsplein Homoeopathische Geneesmiddelen Artikelen voor ziekenvsrplegiüg. Chemisch oadsrzoik A. Mulder, Kanaalstr. 44 J De huisbewaarster BELEEFD AANBEVELEND, B M K&pit&al en Reserven f 7.500,000.— CREDIETEN, COUPONS, I DEPOSITO'S I EEFECTEN. f Telefoon no. 13. s$s. FEUILLETON. DAMESKAPPER. HAARWERKER. W ar muoepis*tmmt S©« Haarlem Mantels, Mantelcostuums, Blouses, Costuumrokken, Kinderjurken, Corsetten, Eantasie-Katoentjes, Mouselines, Jongenspakjes, Lingerieën worden tegen spotprijzen opgeruimd H Zie de Etalages Telefoon 299 Aanbevelend, JAARLIJKSCHE OPRUIMING „DE DUIF" De aandacht wordt gevestigd op de afgifte van Bin- nenlandsche Credietbrieven, waardoor in 65 plaatsen in Nederland gelden franco kunnen worden opgenomen. (vau Dr. WILLMAR SCHWABE, Leipzigin origineele verpakking.) Fatentgeneesmïddelen. wnteren. "Ver* tvars -.Smoffcm ¥ei@f. 855. OraDje marmelade (Grosse en Blaekwell.) Pieallilli zuur (Gross8 en Blackwad.) Liebig's vleesehc-xtraet Kerrij en fl nebjes Abrikozen en Peren in blik Liebig's Lunch Tor que Sardines, kleine blikjes Sardines, Noo'sehe (Union) Sardines, Philippe Canaud Appelen Pruimedanten Per ziken en verder alle soorten Comestibles Edam mer, Goudsebe, Leidscbe, Lunch Kaas Telefoon 211 28 Hij had zijn vriend niet vooruit geschreven en deza was dus zeer verwonderd hem zoo spoedig weer te zien en zijn verwondering steeg toen Lauce hem vroeg of Jaga d er al wss. Jagard komt heel weinig op mijn kantoor en waarom verwachtte je hem hier? Ik vroeg hem vandaag hier te komen, daar ik wat gevonden heb, wat ik jullie graag zoo spoed g mo gelijk wil toonen. Laat eens zien vroeg Humphrey nieuwsgierig. Lauee haalde uit zijn zak'c mooie zeldzame wapen te voo'scbijn. Word bewonderde het prachtige snijwerk van het heft ea vroeg toen rustig: En wat wil je hiermee? Dit is 't wapen, waarmee Luke vermoord is. Word's bewondering veranderde in afschuw. Hoe kuu je dat zeker weten vroeg hij toen. We vonden 't dicht bij den muur van den tuin op The Fuss ea een dergelijk wapen is daar niet voor niets begraven, Humphrey. Zoo, zoo, antwoordde Word en Laueemerkteweerdezeltdeterughou- ding in zijn vriend op als in hun laatste onderhoud. Humphrey bevoelde het dunne lemmet. 't Is ia ieder geval scherp genoeg, maar geloof ja dat dia man zoo'n ezel is geweest om 'u dergelijke moord met zulk een vreemdsoortig wapen te doen. De sluwe misdadigers begaan wel eens fouten, Humphrey en deze is klaarblijkelijk wel slim genoeg ge weest om te verdwijnen, maar heeft dir, vergeten. 't Lijk me meer voor de hand liggend dat hij een pistool gebruikte, waarmee men hem niet zoo spoedig zai kunnen ontdekken. Weineen Humphrey, dan zon mevrouw Pirder toch wakker ge schrokken zijn, antwoordde Lauce vastberaden. Ik houd toch vol, dat je er niet absoluut zeker van kunt zijn dat dit 't wapen is, dat de man gebruikte. Maar waarom lag 't dan bij dien muur. Geloof me Humphrey dit is 't mes, waarmee Luke ver moord is. Maar ik kan me toch riet be grijpen, dat die man zoo dom is geweest, 't wapen weg te werpen. Hij kon toch wel veronderstellen, dat 't de sleutel zou worden tot z'n ontdekking. Ja, dat is daa ook een groote stommiteit geweest, gaf Lauce toe. Maar, vervolgde Humphrey, hij zal 't toeh in ieder geval wel be graven hebben. Dat moest hij hebben gedaan, maar bij deed 't niet. 'c Eenige wat mij een raadsel blijft is dat Offin met zijn nauwkeurig order- zoek niets heeft gevonden en Lena en ik na een uur 't hadden. Neen, Humphrey, er is geen twijfel mo gelijk, dit is 'c mes, w.s,ar 't om g«at. Heb je het ooit eerder gezien Neen, antwoordde Humphrey haastig, waarom vraag je dat. Wei, 't is zulk een eigenaardig voorwerp, dat wanneer je 't een keer had gezien, je 'fc, geloof ik, dadelijk zon herkennen.- Dat is waar, gaf Humphrey toe, en 'k heb een zeer goed geheugen, maar ik kan me niet, herinneren 't ooit eerder gezien te hebben, 'fc zou een soort vouwbeen ku run zijn. Fat is, wat Lena en haar moeder ook dachten en in ieder geval is 't als zoodanig gebruikt, hoewel geloof, dat 't oorspronkelijk een oud chi- aeeseh wapsn is geweest. Misschien heb je gelijk. Lauce, maar wat ik je wou vragen is of je mij niet in deze zask wil men gen. Ik wensch hie- niet in betrok ken te worden en weet je er niet nieuws omtrent te vertellen. Maar ik heb je raad noodig, Humphrey. Die heb ik al gegeven gaf deze gemelijk ten antwoord, laat de zaak rusten. Waf...En dat zeg je, terwijl ik zoo'n ontdekking heb gedaan? Word keek zijn vriend met een vreemden blik aan. Ik raad 't je nu meer dan ooit aan, zei hij ernstig, als je door gaat zui je er later grooten spijt van hebben, Lauee. Maar. nu geloof ik ook, dat je meer weet, dan je zegt, zei Lauee en heeft het geen enkelen zin meer steeds te ontkennen. Als je niets wist, zou je niet zoo bezorgd zijn, dat ik doorging, terwijl je weet, dat mevrouw Pisaer's vrijheid,rn sschi -n 'haar leven er van afhangt. Ik weet niets mevr herbaalde Word onrustig, drijf me niet in 't nauw, Lauee, 't eenige is dat ik in het algemeen iemand verdenk. Wie dan? vroeg Lause hem strak aanziend. Ik weiger je dat te zeggen, ant woordde Humphrey hardnekkig. Ik dacht dat je mijn vriend was, Humphrey, gaf Lauce bedroefd tan antwoord. Dat ik niet spreek is een van de bes e bewijzen dat je mijn viiend bent, Lauce gaf Humphrey grimmig ten antwoord. Lauce voelde zich getroffen. Word's woorden klonken zoo em-tig dat bij begon in te zier?, dat hij wel een geldige reden moest hebben dit stil zwijgen te bewaren. Wanneer ik sprak, zou ik alles maar moeilijker maken en zooals ik zeg, ik heb enkel persoonlijke verdenkingen en als rechter geloof ik niet, dat zoeiets gebruikt kan worden om 'n mecsch te beschul digen. Dus denk jezelf wel iemand te kunnen beschuldigen. Alleen op mijn persoonlijke ver denking. Heb je één bepaald mensc'a op 't oog? Waarvan ik de naam nooit aan jou zal zeggen, gaf Humphrey scherp ten antwoord. Hij voelde zich onrustig worden over de voortdurende vragen van zijn vriend. Ik wou, dat je nu maar ophieldt, je ziet xsu toch zeker wel in dat 't nutteloos is. Lauce was gekrenkt en liet dat on omwonden merken. Zoodra ik Jagard heb gesproken, zal ik dadelijk heen gaan, zei bij kort. Ik begrijp niet, hoe je er bij komt juist deze piaats voor zulk een onder houd uit te kiezen, riep Word ver ontwaardigd uit. L-rnee keek hem plotseling onder zoekend aan. 't Is toch niet mogelijk dat je mevrouw Pinder verdenkt? vroeg hij hem steeds aanziend. Humphrey Word doorsfond rustig zijn blik. 't Geeft allemaal niets, Lauce, een naam kiijg je toeh niet uit me. De ander sprong op bij deze woorden en keek hem met wilde oogen aan en voor eenige minuten stonden de twee mannen zwijgend tegenover elkaar. Toen werd er plotseling hard op de deur getikt en verscheen Jagard op den drempel. Hij zag 6r gezond en vroolijk uit en zijn slordige kleuren deden de waardigheid var. zijn bewegingen nog beter uitkomen. Verbaasd keek bij de beide jonge lieden aan, wel merkende dat er iets gaande was. Wat scheelt er aan, vroeg hij joviaal. Word zegt, dat hij den moordenaar van Luke Watson kent, maar weigert mij den naam te zeggen, antwoordde Lauce, zich in een van de groote armstoelen werpend. Wat, riep Jagard verbaasd uit. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1919 | | pagina 4