)0E£. rs. jopsbediemcg. irk. oer. Bevestiging J. Wissink. ?i8sink. Intrede. Kerk. leenta. rist. Belangen ,003. ORT. Kerk. Nieuws. )EN. Juli hadden bij rak te IJmaiden tot een gezamen- 8.081.— en 285 een bedrag van nieuwe boekjes ïemen zullen de igers de volgende efiaitief verlaten. mmissie uit de ties is een ont- taakt voor de het havenbedrijf, de werkgevers uen sehoolkinde ^ek onze plaats dat het slechte ger, dan in het reer huiswaarts rs van de IJsfa- een conferentie de toezegging gedaan, dat getracht zal worden om evenals voor de mandenmakers voor al het perso neel den aeht-urigen werkdag in te voeren. De bouw van een woonhuis voor rekening van den heer Joh. Zwanenburg te Velsen is opgedra gen aan den aannemer P. Bart alhier. VELSEROORD. De bevestiging van Ds. G. J. Wissink iu de Geref. Kerk alhier vindt morgen plaats om 10 uur. De intrede van den nieuwen pre dikant is op 's avonds 8 uur bepaald. VELSEN. C.B. v.P.T.T. Donderdagavond hield de Afd. Kennemerland" vaa den Centralen Bond van Post- Telegraaf- en Tele foonpersoneel eese openbare verga dering in hotel „de Prins" te Velsen. Deze vergadering was toegankelijk voor alle Rijksambtenaren en zeer goed bezocht ook door veie dames. Ruim 10 uur opende de voor- z tter, den heer Semijns uit Bever wijk de vergadering, waarbij hij te kennen gaf, dat het doei der beweging was een voldoend salaris. De spreker, den heer J. G. van der Jagt, begon met te wijzen op da woorden nu of nooit, die op het eonvocatiebiljet voorkomen. Het tjjdstip is gekomeD, dat de maat dreigt over te loopeD, dit bewijzen de talrijke bijeenkomsten in verschillende deelen des lands belegd. Hij noemt het een verblijdend teeken, dat er eenheid komt onder de verschillende organisaties. Dit is te danken aan de Regeering, die allen bijeendrijft door steeds te wachten met het invoeren van ver beteringen. Reeds voor den oorlog was door de Regeering eene verbeterde sala risregeling samengesteld, maar door bet uitbreken van den oorlog bleef de uitvoering achterwege. De Rgks&mbtenaren zijn in de eerBte plaats de slachtoffers gewor den, ofschoon van vele zijden er op gewezen is, getuigen de uitspraken van verschillende vooraanstaande personen als Dr. Kuiper en anderen. En wat zal nu de nieuwe regeling geven? Bedenken wij, dat de levensstan daard met 831/, pCt. verhoogd is, dan komen de enkele honderden guldens verhooging in het juiste licht te staan. Pas in Mei 1916 kregen we den eersten kleinen duurtetoeslag. Toen kwam de Commissie Stork. Deze stelde eene verhooging voor, maar de minderheid in die Commissie «telde voor slechts 75 p.et. toe te staan. Eu wat is er met die 25 p.ct. ge beurd? De directeur-generaal heeft zich laten ontglippen, dat dit geld verknoeid is om te laten uitrekenen, wat ieder onzer van die 75 p.ct. zou krijgen. Een geflait was het antwoord der vergadering op deze inslaande mede- deeling. Hierna haalt spreekt 2 uitspraken van den minister aan op 2 Juli en 12 Juli j .lwaarbij deze den eersten keer verklaart, dat hij de verbete ringen voor de P. T. T.-ambtenaren wil invoeren afgescheiden van de andere rijksambtenaren en op 12 Juli acht hij het niet verantwoord, als hij tot zoo iets overging. Spr. wijst er op, dat wij geen politieke doeleinden najagen, het doet er niet toe van welke politieke richting de regeering is, ze moet ons helpen. Wij komen op tegen dat deel der Pers, dat allerlei onzin nige berichten de wereld inzendt om het publiek zand in de oogen te strooien om het op te zetten tegen de om meer loon strijdende ambte naren. In de groote steden zijn nu nog rijksambtenaren, die met f 16. per week naar huis gaan. In Januari 1919 waren in de stad Breda nog gehuwde brievenbestellers, die f10 per week ontvingen. Na een drin gend telegram aan de regeering, kwam na eenige dagen eene verhoo ging tet f 12.— Wat zal er veel gegeven moeten worden, roept spreker uit, om dien achterstand in te halen 1 Door de schuld der regeering is Kerk. LN.

IJmuider Courant | 1919 | | pagina 7